• جمعه / ۲۲ مرداد ۱۴۰۰ / ۱۸:۵۰
  • دسته‌بندی: رسانه
  • کد خبر: 1400052215757
  • منبع : روابط عمومی برنامه

نامه صریح قاسم جعفری به رییس صداوسیما

نامه صریح قاسم جعفری به رییس صداوسیما

قاسم جعفری ـ نویسنده و کارگردان باسابقه سینما و تلویزیون ـ در نامه‌ای خطاب به رییس سازمان صداوسیما، با اشاره به حذفیاتی که گریبان سریال آخرش «زندگی زیباست» را گرفته است و همچنین ۱۵ سال دوری اجباری از این رسانه، به رییس رسانه ملی هشدار داد که در صورت ادامه دادن این رویکرد در قبال هنرمندان و تولید برنامه‌های تلویزیونی، مردم این سرزمین، برنامه‌های صداوسیما را تماشا نخواهند کرد.

در متن نامه قاسم جعفری به عبدالعلی علی‌عسکری که نسخه‌ای از آن هم در اختیار ایسنا قرار گرفته، آمده است:

«یا لطیف

ریاست محترم سازمان صداوسیما، آقای علی‌عسکری

با سلام

زندگی زیباست اگر به فکر هم‌میهنانی باشیم که به ماندن در وطن و زندگی در خاکشان افتخار می‌کنند و با همه بحران‌های پیش‌رو کنار آمده و به فرداهایی روشن می‌اندیشند. با وجود همه بی‌مهری‌هایی که توسط شما و همفکرانتان، که خود را قیم همه مردم می‌دانید بر سرشان می آید.

من قاسم جعفری کارگردان سریال شرحه‌شرحه شده «زندگی زیباست» هستم، با یک جست و جوی ساده متوجه خواهید شد قاسم جعفری، سازنده پرمخاطب ترین سریال‌های تلویزیون از جمله «مسافری ازهند» (با۹۶ درصد بیننده)، «خط قرمز» (با۹۰ درصد بیننده) است. سریال «کمکم کن » (با ۹۴ درصد بیننده) را به عنوان اولین سریال ماورایی تلویزیون ساخته و فقط به دلیل نپذیرفتن ساخت سریال‌های سفارشی، امنیتی و شعاری از سال ۱۳۸۵ تا امروز (یعنی ۱۵ سال) حق فعالیت در صداوسیما را نداشته‌ام و اگر این روزها تکه‌پاره‌های «زندگی زیباست» بعد از سه سال توقیف بر روی آنتن شبکه دو رفته، پذیرفتن بی‌چون و چرای سانسورهای بی‌رحمانه‌ و بسیار کودکانه‌ای است که در تاریخ سریال‌سازی این مرز و بوم تازگی دارد. سرنوشت سریال من مثال درختی است که از ریشه قطعش کرده‌اند و تنه درخت را در خاک خشکی قرار داده و می‌خواهند بی‌آب و کود سبز باشد و بار دهد. بیش از ۶۰۰ دقیقه و یا به عبارتی ۱۵ قسمت از سریالم را سانسور کرده‌اید، عنوانش را از «عشق» به «زندگی زیباست» تغییر داده و هشت قسمت ابتدایی سریال که معرف هویت قهرمان‌های سریال بوده را بدون نمایش حتی یک سکانس حذف کرده‌اید، بدون اطلاع من به عنوان خالق اثر، سریال را تدوین و صداگذاری کرده و بر آن موسیقی گذاشته و بدون اعلام قبلی و به یک‌باره روانه آنتن کرده‌اید و کارمند تهیه‌کننده‌تان در تمام رسانه‌ها و سایت‌ها اعلام می‌کند سریال بدون سانسور در حال پخش است و وقتی دیگر هنرمندان سریال درباره سانسور می‌گویند، با قدرتی که در اختیار دارید قدیمی‌ترین خبرگزاری مملکت را وادار به حذف مصاحبه از روی سایت می‌کنید.

سریالی که در ۵۰ قسمت تولید شده و من با اطلاع یافتن از پخش به جای زاری بر پیکر نیمه‌جانش حاضرشده و هر روز از ساعت پنج صبح دست به سلاخی و سانسور چندباره بر اساس نظرات دلواپسان ناشناس و غیرقابل گفت‌وگو می‌زنم تا حداقل مردم بتوانند دراین روزگار غریب کرونایی سریالی سروشکل دارتر ببینند، با همه حذفیات ناجوانمردانه‌ای که به کار تحمیل شده است.

شک ندارم جوابی به این نامه‌ام نخواهید داد و من فقط برای ثبت در حافظه مردم کشورم این نامه را می‌نویسم، مردمی که دیگر چشمشان به رسانه میلی شما نیست و فرستنده‌هایشان رسانه غبارگرفته شما را نمی‌بینند، چون با هر نگاه، صدا و تصویری مخالفت می‌کنید، نخبه‌کشی مرامتان شده و چشم و گوش‌هایتان را بر حقیقتی که در جامعه رخ داده بسته‌اید. کجا هستند کارگردانانی که با آثارشان مخاطب را پای تلویزیون می‌نشاندند؟ کجاست عادلی که یک تنه بار همه ورزش رسانه را با برنامه‌اش به دوش می کشید؟ چرا مزدک میرزایی‌ها ناچار به ترک وطن می‌شوند؟ مرا متهم نکنید که معاندم و همه اینها را می‌گویم چون دنبال رفتنم، من در این خاک ریشه دارم، خون بسیاری از عزیزانم بر روی این خاک و برای دفاع از وطن ریخته شده، بهترین‌هایم در این سرزمین آرمیده‌اند ... نه قصد مهاجرت دارم و نه پناهندگی ... پس از سال‌ها ممنوع‌الکاری در تلویزیون دیگر برایم مهم نیست فیلمنامه‌ای بنویسم و یا سریالی کارگردانی کنم و دلخوشم به همان سریال‌هایی که در این زمانه اسم آوردن از آنها جرم است؛ ولی در حافظه مردم به خوبی نقش بسته‌اند و به زعم همفکران شما جریان‌ساز بوده است، چه بهتر از اینکه نگاه‌هایی مثل من نباشند و شما همچنان ۳و۴ وبی نهایت سریال‌هایی را تولید کنید که نه حرف تازه‌ای دارند، نه دردمندی مردم سرزمینمان در آنها دیده می‌شود و نه دغدغه نسل جوان است.

بد نیست بدانید از صفر تا صد تولید این سریال تحت بیشترین نظارت‌ها بوده و یک‌ بار به‌ مدت یک‌ماه فیلمبرداری توسط مدیر شبکه ۲ که در کارنامه‌اش ۴۲ سال مدیریت فرهنگی (به سن انقلاب اسلامی) دارد، تعطیل شد تا مجددا بررسی‌های کارشناسانه‌تری صورت بگیرد؛ مدیر محترمی که از سال ۱۳۵۸ تاکنون بر بسیاری از مسندهای فرهنگی کشور( شبکه های گوناگون سیما، رادیو، سازمان سینمایی، بنیادفارابی و....) تکیه زده؛ ولی سه سال تمام از پخش سریالی که به سفارش خودش ساختم جلوگیری کرد، در اولین مواجهه‌اش در زمان ساخت سریال فقط تاکید کرد، سریالی بسازم که پایه‌های میزش سست نشود!! چه کسی باید جواب حیف و میل بیت‌المالی را بدهد که هزینه ساخت ۱۵ قسمت به نمایش درنیامده سریال من شد؟ چرا بعد ۴۲ سال مدیریت فرهنگی درسطوح مختلف همچنان باید شرایط فرهنگی‌مان این باشد؟ در شبکه همین مدیر خستگی‌ناپذیر از ادامه حضور و نوشتن خانم جمیله دارالشفایی یکی از نویسندگان سریال که بخش زیادی از سریال و شخصیت‌ها را نوشتند جلوگیری وحتی پس از سه سال، آوردن نامش در تیتراژ و اخبار سریال ممنوع شد. نویسنده دیگر سریال ترجیح داد با وجود نگارش کامل ۲۰ قسمت سریال، اسمش درسریال نباشد تا بعدها حضورش دراین سریال مانع ادامه فعالیت‌هایش درصداوسیما نباشد، از شدت سانسور قرار شد تا حتی من به‌عنوان خالق اثر اسمم در تیتراژ سریال نیاید ولی همین مدیران شما شرط کردند درصورتی می‌توانی خودت بالای سر جنازه سریالت زاری کنی و سانسورهایش را انجام دهی که نامت در تیتراژ بماند، شاید به تصور خودشان برای لطمه به اعتبار گذشته‌ام در سریال‌سازی! ولی با عشق و به خاطر جوان‌های بی نام نشان و تحصیل‌کرده‌ و تئاتری که عاشقانه در این کار با دستمزدی کمتر از حقوق ماهانه یک کارگر ساده با هنرمندی تمام بازی کردند و هنوز حق الزحمه اشان را نداده‌اید، با افتخار نامم را در سریال آوردم تا بتوانم به‌عنوان کارگردان، دسترسی به تکه پاره‌های سریالم داشته باشم و ازحق پایمال شده‌ گروهم دفاع کنم.

قاسم جعفری و بازیگران زندگی زیباست

«زندگی زیباست» که سه سال در کمدهای دربسته تلویزیون خاک خورد می‌خواهد بگوید  با عشق زندگی کنید، عشقی که گویا در این زمانه عنوان مجرمانه‌ای در رسانه شما محسوب می‌شود، می‌خواهد به جوان امروزی بگوید ازدواج کن. عاشق باش. بمان و تلاش کن با همه سختی‌ها، کاشانه ‌ای برای خودت بساز ... از این سرزمین نرو. هویت و خاک وطن تو با ارزش است و ... فقط به جای پند و اندرزهای یک روحانی تکراری در همه سریال‌هایتان یک مادر، یک زن (با بازی خانم ثریا قاسمی) اینها را می‌گوید ... به جای نشاندن جوانان روی سجاده و خواندن نماز و پی در پی رفتن به امامزاده‌ها، آنها رو به دریا با خدایشان گفت‌وگو می‌کنند. لامذهب نیستند و اتفاقا به سفر مشهد می‌روند و متوسل می‌شوند ولی نه با شعار و شیوه تکراری و نخ‌نما شده و مورد پسند شما.

آقای علی عسکری ... من یک فیلمسازم نه برانداز، کجا کار کنم وحرفم را بزنم؟ کجا از درد و غم مردم سرزمینم، از عشق و از دغدغه‌های جوانان وطنم بگویم؟ دیگر سریال‌سازها را با  همین رفتار و سانسورها به جایی رساندید که از تلویزیون فرارکنند و به شبکه خانگی پناه ببرند. حالا که صداوسیمایتان آنجا را هم دست گرفته و سانسور را حاکم کرده، تکلیف چیست؟

سال‌ها قبل با «خط قرمز» از همه موانع عبور کردم و روزی با «مسافری از هند» مسلمان بودن شناسنامه‌ای خودمان را نقد کردم و امروز با «زندگی زیباست» (با همه زخم‌هایی که بر تن دارد) می گویم ما هستیم ولی دلواپسان می‌آیند و زودتر از آن که فکرش را بکنیم، بی هیچ افتخار و نشانی خواهند رفت، امثال من فریاد مردمی خواهیم بود که شما صدایشان را در رسانه‌تان خفه کردید و فردایی که خیلی دور نیست، آیندگان درمورد شما که مدیر بزرگترین رسانه این مرز و بوم بودید نظرخواهند داد، کاش قبل ازرفتن کمی به خودتان بیایید و تغییری ایجاد کنید، هرچند اندک اما در فردای جامعه تاثیرش را خواهید دید. فردایی که خیلی دیر نیست، در غیر آن دیگر مردم این سرزمین، رسانه شما را نخواهند دید. شما با تفکر خودتان مظلوم ظلم خویش هستید و با این رفتار و منش به ‌زودی کرکره تلویزیون را باید پایین بکشید. چه دوست داشته باشید و بخواهید و یا نخواهید و دوست نداشته باشید.»

قاسم جعفری

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
avatar
۱۴۰۰-۰۵-۲۲ ۱۹:۴۵

برای صدا و سیمای ایران نهایت تاسف رو دارم که زحمت چندین ساله یه تیم رو نادیده گرفتند ...

avatar
۱۴۰۰-۰۵-۲۲ ۱۹:۵۹

چرا بعضی ها خودشونو نماینده همه مردم میدونن

avatar
۱۴۰۰-۰۵-۲۲ ۲۰:۲۶

احسنت به شما آزهده

avatar
۱۴۰۰-۰۵-۲۲ ۲۰:۴۲

درود بر جناب جعفری .ایکاش ذره ایی از شهامت تو را برای بیان درد ورنج خود و مردم این مرز و بوم را همه داشتیم...درود بر شما

avatar
۱۴۰۰-۰۵-۲۲ ۲۱:۰۵

ایشون به جای مردم این سرزمین گفته که صداوسیما را نگاه نخواهیم کرد؟!

avatar
۱۴۰۰-۰۵-۲۲ ۲۱:۲۴

واقعا متاسفم ☹

avatar
۱۴۰۰-۰۵-۲۴ ۰۷:۴۸

آیا همه وجود انسان وجامعه اجتماعی شهوت وعشق وعاشقی شهوانیست .پس حرمت وحریم خانواده چه می شود .زمان قدیم یادتان هست فیلم های ضد اخلاقی وفروپاشی خانوادگی را .. آمار طلاق سالبانه هر شهر منتشر می شود نگاه کنید .ازدواجهای مجازی وطلاقهای عدیده روزانه ..؟ شما از کدام مشگل جامعه خبر دارید که یک کارگردان بی تعهد چنین قلم فرسائی می کند عشق وعاشقی های ابنترنتی بی داد می کند چت کردن شبانه وهزاران معظل اخلاقی ........‌ ....

avatar
۱۴۰۰-۰۵-۲۲ ۲۱:۳۳

بنده بعنوان یک شهروند ایرانی مدتهاست که دست از تماشای برنامه‌های صداوسیمای ایران کشیدم

avatar
۱۴۰۰-۰۵-۲۲ ۲۲:۰۳

ی فکری باحال خونه نسبتا کنید با این وضعیت کرونایی حوصلمان سر رفت ،الکی حقوق به کارکنان صداوسیما میدهند والا چه وضعش

avatar
۱۴۰۰-۰۵-۲۲ ۲۲:۰۵

چند تا سریال درست و درمون تهیه کنید خیلی کیفیت سریال ها و برنامه تلویزیونی پایین آمده بدرد ما میانسال ها نمیخوره چه برسه به جوانان ونوجوانان

avatar
۱۴۰۰-۰۵-۲۲ ۲۲:۲۱

نویسنده بسیارغلوکرده سریالی باصحنه های کشداربرای طولانی کردن زمان واتفاقاتی بی منطق وتعریف وتمجید مدام ازخودش گویا شاهکارعالم کارگردانیست اقای جعفری بارفتن شما دنیابه آخرنمیرسد نگران نباشید

avatar
۱۴۰۰-۰۵-۲۲ ۲۳:۱۰

ظاهرا این آقای جعفری، خودش را نماینده و اینه تمام نمای مردم می داند و نظر خود را نظر همه مردم. چه خیال باطل!

avatar
۱۴۰۰-۰۵-۲۲ ۲۳:۴۵

آقای جعفری همینجا دو بار مطلب درتائید مطالبتون نوشتم کجارفت نمیدانم !!!!؟؟خلاصه عرض کنم بدایلی که فرمودید واشکهایم رابعنوان یک انقلابی درآوردیدبه دلایلی که فرمودیدما خانواده مذهبی مدتهاست باصداوسیما کاری نداریم واگر اینطورطالبانی پیش برود کاری هم نخواهیم داشت نه اینکه ماهواره جایش راگرفته باشد نه ولی اگر هم من بعد بگیردگناهش وثوابش اذآن شماست که سانسور های بقول آقای قاسمی بچگانه وبدعت گزارانه عده ای انجام میدهید.آقای قاسمی دستتان رامیبوسم ومی فشارم.

avatar
۱۴۰۰-۰۵-۲۲ ۲۳:۴۹

زندگی زیبا است امانه با سریال

avatar
۱۴۰۰-۰۵-۲۳ ۰۰:۱۷

آقای عسکری لطفا برای مردم هم توضیح بدهید این ره که می رویم به کجا ست.

avatar
۱۴۰۰-۰۵-۲۳ ۰۰:۱۸

زندگی زیباست واقعا عالیه بهم آرامش میده

avatar
۱۴۰۰-۰۵-۲۳ ۰۰:۲۲

واقعا حرف ما رو زدند چرا ما رو از تلویزیون با تصمیمات غلط فراری میدن، هر کارگردان خوبی بوده و بازیگر دیگه واسه تلویزیون کار نمیکند ، فیلم ها شده سفارشی ،ما چه گناهی داریم ما شدیم نسل سوخته فقط،باید از ای فیلم ببینیم اون هم اگه سریال های دهه هشتاد باشه وگرنه که فیلم های تکراری ،موضوعات تکراری

avatar
۱۴۰۰-۰۵-۲۳ ۰۰:۴۰

خیلی تلخ و افتضاح تموم شد،حیف وقتی که برای دیدنش گذاشتیم،ما تو فشار روانی هستیم بعد چند قسمت اخر رو به دق دادن مخاطب اختصاص دادن،خدا از سر تفصیراتتون نگذره،عمدی میخواید مردمو افسرده تر از اینی که هستن بکنید ،شرف و وجدان هم خوب چیزیه

avatar
۱۴۰۰-۰۵-۲۳ ۰۱:۱۱

درود بر شرفت غیور مرد چقدر خوب بود محتوای نامه ، ولی متاسفانه کو گوش شنوا

avatar
۱۴۰۰-۰۵-۲۳ ۰۱:۱۴

سریال واقعا ضعیفی بود.کاش اصلا صداوسیما روی انتن نمی برد

avatar
۱۴۰۰-۰۵-۲۳ ۰۱:۲۹

جالب گفت اقای جعفری من خود متعجبم چرا من تو این ۱۲ ماه با اینک بیکار وتو خانه هستم یک ساعت تلویزیون روشن نکردام پس بگو همه ملت این جور شده اند

avatar
۱۴۰۰-۰۵-۲۳ ۰۱:۳۶

تو نمیخواد واسه ما تعیین تکلیف کنی

avatar
۱۴۰۰-۰۵-۲۳ ۰۱:۴۱

جناب جعفری ... از خودت مایه بذار . چرا پای مردم رو میکشی وسط دعوا ؟ مردم این سرزمین تا جاییکه بنده بعنوان یک شخص از مردم میبینم خیلی وقت هست که رسانه میلی ! تماشا نمی کنند . شما چون به سانسور این حضرات گرفتار شدی به این رسیدی که در آینده مردم رسانه ملی تماشا نخواهند کرد ؟؟؟؟ خیلی عقبی جناب کارگردان ... خیلی

avatar
۱۴۰۰-۰۵-۲۳ ۰۱:۴۴

سلام به نظر بنده، مشکل اساسی قشر علمی و هنری جامعه ما نداشتن علم دین اسلام است و متاسفانه همین افراد باید برای جوان بنده یک فضای درست را ترسیم کنند که واقعا سخت و نشدنی است چون خودشان هنوز نفهمیده اند. بنده به عنوان یک پدر تحصیل کرده و کارآفرین، و با توجه به دیدن قسمتهایی از این سریال، انتقادات زیادی به نگاه اشتباه نویسنده به یک زندگی سالم و با ایمان و ساده دارم.

avatar
۱۴۰۰-۰۵-۲۳ ۰۷:۴۳

اقی جعفری شما میتوانی دیگر برنامه نسازی! ازجانب ما مردم حرف نزن ما خودمان انتخاب میکنیم که چه برنامه ای ببینیم یا نبینیم یک وقت هست که شاید بخواهیم برنامه امثال شما را نبینیم.

avatar
۱۴۰۰-۰۵-۲۳ ۰۸:۵۰

راست میگ خب. دس بردارین از این مسخره بازیا. هر روز محدودیتتون بیشتر میشه. با این گیر دادن های چرت

avatar
۱۴۰۰-۰۵-۲۳ ۱۰:۴۲

واقعن کجا هستند فیلم سازان عالی ما؟ رضا عطاران همیشه خنده بر لب ما میآورد افسوس که چند سالی هست که دیگر نیست

avatar
۱۴۰۰-۰۵-۲۳ ۱۲:۲۴

با تشکر از شما سریال قشنگی بود هرچند ک میتونست عالی باشه در کنار زیباییش ک لطف کردن و عالی شدنشو سانسور کردن موفق باشین

avatar
۱۴۰۰-۰۵-۲۳ ۱۴:۳۷

همین الانم کسی نگاه نمیکنه با غیرت اینها واسه دشمنای خارجی موشن واسه بدردبخورای خودیا شیر

avatar
۱۴۰۰-۰۵-۲۴ ۰۲:۱۹

آقا.جعفری جوش نیار.ما مردم خودمان عقل داریم چی در صدا سیما را نگاه کنیم باید اشغال نسازی مانند ترکیه در پل صراط توباید جواب بدهی اگر تشویش کنی.کشور ومردم را سر زبانها بندازی صدا سیما کار خوبی می‌کنه سانسور میکنه

avatar
۱۴۰۰-۰۵-۲۴ ۰۴:۵۶

من جای رئیس صدا و سیما بودم اجازه نمیدادم این سریال مسخره پخش بشه واقعا متاسفم برای کارگردانش

avatar
۱۴۰۰-۰۵-۲۴ ۰۷:۳۵

ای بابا از قدیم گفته اند مشک آن است که ببوید نه آنکه عطار بگوید ،لطفا کم قلم فرسایی کنید دوره این سریال های آبکی والکی کشدار گذشته.... .

avatar
۱۴۰۰-۰۵-۲۴ ۰۷:۴۱

اگر قرار است حرمت های خانواده با دیدن این سریال زیر پا گذاشته شود .همان بهتر که سریالهای بی بند وباری آمریکائی پخش شود .مگر شما تافته جدا بافته ای نظام جمهوری برمبنای حفظ حریم خانواده واصول اخلاقی براساس اسلام ناب محمدی برای ملت شریف ایران حرمت قائل است .

avatar
۱۴۰۰-۰۵-۲۴ ۰۸:۵۸

خیلی جالبه ایشون یه زمانی سریال خوب می‌ساختن الان چند سریال ساختن که افتضاحه مخصوصا این سریال آخریش که واقعا فاجعه بود و برای سود بیشتر از تازه بازیگرا استفاده کرده بود. تنها مزیت سریال آخر جعفری استفاده از طراح دکور ‌ولباس خوب بود و فیلمنامه فاجعه. کلا خراب کاریت رو ماست مالی نکن

avatar
۱۴۰۰-۰۵-۲۴ ۰۹:۰۶

مدت ها تلویزیون ما خاموش است😔😔😔😔😥😥😥😥

avatar
۱۴۰۰-۰۵-۲۴ ۱۰:۵۹

واقعا حقیقت رو گفته باور کنید منو خانواده ام چهار پنج سال میشه ک هیچ کانال تلوزین ایرانی رو باز نکردم فقط دروغ تحویل مردم میدن و.....فرضمن میکنن

avatar
۱۴۰۰-۰۵-۲۴ ۱۴:۳۸

متاسفانه این فیلم انقد ضعیف و پوچ بود که در شان صدا وسیما نبود که فیلم بی محتوا و ضعیفی رو پخش کنه واقعا متاسفم برای صدا وسیما.

avatar
۱۴۰۰-۰۵-۲۸ ۰۰:۱۰

واقعا چرا کارگردان به این خوبی که ساخت سریالش ۳سال طول کشید باید اینجوری پخش بشه😔

avatar
۱۴۰۰-۰۵-۲۸ ۱۵:۱۹

یعنی خیلی برای خودم متاسفم که تمامی فیلم های تو شبکه ها رو با سانسور میبینم خب که چی مثلا مگه چی دارن جز اینکه باعث میشین فیلما ناقص شن

avatar
۱۴۰۰-۰۵-۲۸ ۱۵:۵۴

واقعا این سریال یکی از بهترین سریال هایی بود ک تو عمرم دیدم.. و واقعا برای صدا و سیما متاسفم..

avatar
۱۴۰۰-۰۵-۲۸ ۲۳:۳۳

اقای قاسمی خواهشا شما خودت رو نماینده مردم ندون همین اسم و رسم رو از صدا و سیما داری فیلم میسازی بعد میگی ممیزی با فیلم شما هماهنگ شه، تمام دنيا کارگردانان خودشون رو با ممیزی هماهنگ میکنند حتی در مثلا آزادترین کشورها