• شنبه / ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ / ۱۵:۲۲
  • دسته‌بندی: مجلس
  • کد خبر: 1400053020738
  • خبرنگار : 71234

گزارش ایسنا از بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش

باغگلی: با محافظه کاری نمی‌توان تحول در آموزش و پرورش ایجاد کرد

باغگلی: با محافظه کاری نمی‌توان تحول در آموزش و پرورش ایجاد کرد

با پایان بررسی کلیات برنامه پیشنهادی دولت سیزدهم، مجلس وارد بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش شد.

به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس در جلسه علنی نوبت صبح (شنبه) مجلس به بررسی کلیت برنامه پیشنهادی دولت سیزدهم پرداختند و در جلسه بعد از ظهر امروز بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی را آغاز کردند.

طبق آیین نامه بررسی صلاحیت هر یک از وزرای پیشنهادی طبق حروف الفبا انجام می شود، لذا حسین باغگلی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش اولین وزیری است که صلاحیت آن در مجلس مورد بررسی قرار می گیرد.

بر اساس ماده ۲۰۲ آیین نامه داخلی مجلس قبل از صحبت های موافقان و مخالفان هر وزیر پیشنهادی، گزارش کمیسیون تخصصی مربوطه توسط سخنگو قرائت می شود.

مخالفت کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با باغ‌گلی

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از مخالفت این کمیسیون با وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش خبر داد.

رضا حاجی پور در جلسه علنی نوبت عصر امروز (شنبه) مجلس شورای اسلامی نظر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره حسین باغگلی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش را قرائت کرد.

رشیدی کوچی: انتظار بود فردی با تجربه برای آموزش و پرورش معرفی شود

جلال رشیدی کوچی، سخنگوی فراکسیون شفافیت مجلس در مخالفت با وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش تاکید کرد: مشکلات آموزش و پرورش مشکلات بزرگی است، انتظار بود برای رفع این مشکلات فردی بزرگ و با تجربه و با تخصص کافی و لازم در حیطه آموزش و پرورش معرفی شود که متاسفانه این انفاق رخ نداد.

راستی: مجلس انقلابی گل به دروازه خودی نزند

جعفر راستی نماینده شبستر در مجلس شورای اسلامی در موافقت با وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش، جوان بودن وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش را یک امتیاز برای این وزارتخانه خواند و گفت که باغگلی می تواند در وزارت آموزش و پرورش تحول آفرینی ایجاد کند.

نماینده اردبیل: نباید آموزش و پرورش را به محل آزمون و خطا تبدیل کنیم

صدیف بدری نماینده مردم اردبیل در مجلس در مخالفت با وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش گفت: سوابق محدود حسین باغگلی با جایگاه حساس تعلیم و تربیت در کشور تناسب ندارد. ایشان سابقه مدیریت خرده دولتی هم ندارند. نباید آموزش و پرورش را به محل آزمون و خطا تبدیل کنیم.

وی گفت: ما باید به افکار عمومی جامعه و خانواده‌های ۸۰ درصد دانش آموزانی که در مدارس دولتی تحصیل می‌کنند، پاسخ دهیم.

عنابستانی: کِی قرار است از پیله بسته مدیریتی خارج شویم؟

علی‌اصغر عنابستانی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در موافقت با وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش تاکید کرد: چه زمانی قرار است از پیله بسته مدیرانی که بالغ بر ۴۰ سال است ما را فراگرفته‌اند، خارج شویم. بنده ۱۵ ساله بودم که دیدم ۲۰ ساله‌ها در شلمچه، خرمشهر و در سایر مناطق جنگی چگونه درخشیدند. مگر آنها سابقه وزارت یا وکالت داشتند؟

قادری: رتبه وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش در دانشگاه استادیاری است

جعفر قادری عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در مخالفت با وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش تاکید کرد: وزارت آموزش و پرورش باید برای دیگر وزارتخانه های دیگر نیروی انسانی تامین کند، یکی از ادعاهای فرهنگیان نسبت به ما این است که چطور نمی توانیم از خود بدنه آموزش و پرورش یک نیرو به کار بگیریم؟ نیروی خارج از آموزش و پرورش تخصص و تجربه کاری را ندارد، رتبه ایشان در دانشگاه استاد یاری است و برای چندین سال نتوانسته پایه سنواتی خود را دریافت کند.

نوباوه: عملیات گسترده روانی علیه باغگلی صورت گرفته است

بیژن نوباوه عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در موافقت با وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش گفت که بعد از معرفی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش عملیات گسترده روانی رسانه ای علیه او صورت گرفت که باید به این موضوع توجه شود.

وی گفت: ۵ یا ۶ وزیر جوان در کابینه حضور دارند اما عمده عملیات روانی علیه باغگلی بوده است. مخالفان او هم در مجلس هیچ اعتراضی نسبت به برنامه تحول آفرین او نداشتند پس فرصت را به باغگلی بدهید. مجلس انقلابی هم از تحول آفرینی حمایت می کند. به باغگلی اطمینان کنید و در کنارش کمیسیون های تخصصی مجلس هم حضور دارند. اجازه دهید کار بر زمین مانده به سرانجام برسد.

دلخوش: برای فرهنگ و آموزش کشور باید در هیات دولت جایگاه ویژه‌ای باز شود

سید کاظم دلخوش سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در مخالفت با وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش گفت: خانواده آموزش و پرورش ۵۰ میلیون نفر است و نزدیک به ۱۵ میلیون دانش آموز، ۲ میلیون معلم و فرهنگی فرهیخته که شامل بازنشسته و شاغلین است در آموزش و پرورش کار می‌کنند. لااقل ۵۰ میلیون مردم ما چشمشان به این جایگاه است. حرف ما این است که برای فرهنگ و آموزش کشور در هیات دولت باید جایگاه ویژه‌ای باز شود. مگر می‌شود آموزش و پرورش با این همه افرادی که دارد جایگاهش در هیات وزیران پایین باشد.

ایری: جوانان برومند می‌توانند تغییر ایجاد کنند

عبدالجلال ایری عضو مجمع نمایندگان استان گلستان در موافقت با وزیر پینشهادی آموزش و پرورش گفت: بعد از گذشت ۴۲ سال در نقطه‌ای هستیم که فرهنگیان، دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان ناراضی هستند. در این برهه از زمان نمی‌طلبد که فکر جدید یا رویکرد جدیدی اتخاذ کنیم؟ بحث‌های اقتصادی و زیرساختی ما همه به اینجا ختم می‌شود که ما نیازمند تغییر اساسی هستیم.

این عضو مجمع نمایندگان استان گلستان گفت: این تغییر به دست کسانی می‌تواند انجام بشود که شاکله این کار در آنها وجود دارد. جوانان برومندی که می‌توانند تغییر را ایجاد کنند.

پس از بیان اظهارات موافقان و مخالفان با وزیر پیشنهادی، نوبت به باغگلی در دفاع از خودش رسید.

باغ گلی: با محافظه کاری نمی توان تحول در آموزش و پرورش ایجاد کرد

وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش تاکید کرد: با حفظ وضع موجود و محافظه کاری نمی توان انتظار ایجاد تحول در نظام آموزش و تربیتی کشور داشته باشیم.

حسین باغ گلی در جریان بررسی صلاحیت وی جهت تصدی وزارت آموزش و پرورش گفت: بر خود لازم می دانم از رئیس جمهور تشکر کنم که بنده را برای این وزارتخانه پیشنهاد دادند. انتخاب ایشان نشان می دهد که به طور جدی به دنبال تحول هستند؛ تحول در آموزش و پرورش نیازمند فردی جرأتمند است. از نمایندگان مجلس نیز که زمینه بحث و بررسی در خصوص برنامه های پیشنهادی در کمیسیون ها و فراکسیون های مجلس فراهم کردند تشکر می کنم. پیش فرض ذهنی من این است که تمام مواففان و مخالفان بنده به دنبال کمک به نظام آموزش کشور بوده و بنده از همه آنها سپاسگزارم.

وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش در ادامه گفت: بنده به تمام پدران و مادران و دانش آموزان و معلمان اطمینان می دهم که به نظام آموزش تعیلم و تربیت کمک کنم. انقلاب اسلامی حاصل تلاش پرورش یافتگان نهضت امام خمینی بود. امروز نیز اگر ما می خواهیم در  گام دوم انقلاب موفق شویم باید بر روی کودکان و نوجوانان سرمایه گذاری ویژه انجام دهیم باید فردی توانمند سر کار آید که تمام ظرفیتها را بشناسد و به کار گیرد.

باغگلی گفت: براساس مجموعه گفت و گوهایی که در این چند روز داشتم همه تاکید داشتند شرایط در آموزش و پرورش پیچیده است و باید فردی سر کار آید که جرأت کند روشهای جدید به کار گیرد؛ تکرار تجربه های گذشته بازتولید وضعیت گذشته را خواهد داشت. امروز دولت پای کار آمده و فردی را به عنوان وزیر آموزش و پرورش پیشنهاد داده که فردی جسور و مطالبه گر است بنده به دنبال تحول در این حوزه هستم.

پس از اتمام بررسی صلاحیت ۱۹ وزیر پیشنهادی در مجلس، رای گیری برای وزرای پیشنهادی انجام می شود که پیش بینی می شود که رای گیری روز سه شنبه انجام شود.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
avatar
۱۴۰۰-۰۵-۳۰ ۱۵:۴۹

واقعا این می خواد وزیر آموزش و پرورش بشه!!!!

avatar
۱۴۰۰-۰۵-۳۰ ۱۷:۵۴

فقط کسانی نگرانند که شاید دستی در مافیای آموزش و پرورش دارند.

avatar
۱۴۰۰-۰۵-۳۰ ۱۸:۲۸

خیلی جالبه، کار انجام نداده نمیشد طرف را قضاوت کرد. شاید بهترین وزیر هست

avatar
۱۴۰۰-۰۵-۳۰ ۱۹:۲۹

جای شما رو تنگ کردن ایشون؟ میخای شما بشی؟ خصومت و تنگ نظری تا کی؟ به چه علت؟ مثلا نجفی و غیره چه گِلی به سر آموزش پرورش زدن که شما از دکتر باغگلی ایراد میگیرید؟؟؟ خدا رسوا کنه جریان پشت این ماجرا رو إن شاءاللَّه

avatar
۱۴۰۰-۰۵-۳۰ ۱۹:۳۶

خدا آخر عاقبتمون رو به خیر کنه ینی گزینه بهتری نبود آخه

avatar
۱۴۰۰-۰۵-۳۰ ۲۳:۰۰

آموزش و پرورش در این دوسال که کرونا هست خیلی ضعیف عمل کرده امیدواریم که وزیر جدید بتونه کاری از پیش ببره البته نوشدارو بعداز مرگ سهراب

avatar
۱۴۰۰-۰۵-۳۱ ۰۰:۲۶

خیلی هم خوب و عالی هست جوان و پر انرژی ی عمری دست خودشون بود به قول خودشان باتجربه و باسابقه چه گلی به سرمون زدند جز پس رفت و ناکارامدی حالا میدان را به جوانان بدن شاید فرجی بشه .

avatar
۱۴۰۰-۰۵-۳۱ ۰۱:۰۴

خدا را چه دیدی توی این زمانه هر ناممکنی ممکن میشود

avatar
۱۴۰۰-۰۵-۳۱ ۰۵:۱۵

نه میخواد وزیر صمت بشه

avatar
۱۴۰۰-۰۵-۳۱ ۱۶:۵۷

بله مگر چه ایرادی دارد

avatar
۱۴۰۰-۰۵-۳۰ ۱۷:۱۱

یک کم صبر می کردید چند تا نخ موهاش سفید بشود بعد هولکی برایش پست وزارت درنظر می گرفتید.تو سریال هیولا البته از ۱۵ سالگی وزارت بهداشت رو در نظر داشتند.حالا شما باز نجابت به خرج دادید.یک مدرک دکترا زدید زیر بغلش

avatar
۱۴۰۰-۰۵-۳۰ ۱۷:۲۷

باغگلی عالی هست بهتر است از خانم در کابینه وزرا نباشد اقای رئیسی دستمریزاد

avatar
۱۴۰۰-۰۵-۳۰ ۱۸:۱۱

بنظر بنده از بین تمام وزیران پیشنهادی ایشان تمام قابلیتهای لازم جهت تصدی وزارت آموزش و پرورش را دارد.

avatar
۱۴۰۰-۰۵-۳۰ ۱۹:۲۲

این به درد معلم نهضت میخوره تا وزیر

avatar
۱۴۰۰-۰۵-۳۰ ۱۹:۳۷

آموزش و پرورش ومعلم ودانش آموزان مظلوم وبیچاره. ادم قحطیه تومملکت

avatar
۱۴۰۰-۰۵-۳۰ ۲۰:۰۳

این نمیتونه دو تا دانش آموز رو آشتی بده چه رسد وزارت آموزش وپرورش

avatar
۱۴۰۰-۰۵-۳۰ ۲۱:۳۱

تجربه ی کار تعلیم و تربیت را ندارید تمام

avatar
۱۴۰۰-۰۵-۳۰ ۲۱:۵۹

به چهره اش میاد خیلی دوست داره وزیر بشه ولی آقای ریسی باید ی شخصی مثل خودش را برای وزارت انتخاب کنه

avatar
۱۴۰۰-۰۵-۳۰ ۲۲:۳۷

چرا نمی گذارید جوانان سکان ارکان حکومتی را بدست بگیرند؟! یکی از دلایل برکناری حضور امام علی ( علیه السلام) بعد از رحلت پیامبر ( صلی الله علیه واله و سلم) جوان بودن ایشان بود.

avatar

لطفا بفرماید کدام بخش کشور روی اصول است که به باغ گل سم میپاشید تا زیر بنا درست نشود چه باغ گل چه پاره آجر توفیری ندارد . اقتصاد تا اصلاح نشود و روابط سیاسی درست نشود اتفاقی را منتظر کسی نیست

avatar
۱۴۰۰-۰۵-۳۰ ۲۳:۱۹

ببینید،هر کدوم از وزارت خانه ها حساس هستند،!اما این حرفها یعنی جوانگرایی پر!قرار است یک فسیل،مث گذشته تشریف بیاورد و روز از نو و روزی از نو!کشور مدیریت فسیلی نمیخواهد!چ کسی گفته قرار است با وجود اقای باغگلی مرحله ازمون و خطا را تکرار کنیم،با چه حسابی این حرف را میزنید برادر

avatar
۱۴۰۰-۰۵-۳۰ ۲۳:۲۳

به نظر من میتونه وزیر خیلی خوبی باشه. باید به جوانتر ها رجوع شود

avatar
۱۴۰۰-۰۵-۳۰ ۲۳:۲۶

سن و سال و سابقه کاری همگی بهانه است.نفوذی ها و مافیای آموزش وپرورش از انتخاب وزیر انقلابی ترسیدن وجیغ ودادمیکنن.مجلس در آستانه آزمون مهمی قرار گرفته.مراقب تطمیع باشید.دلارهای جهانگیری اینحا خرج میشن.لابی نماینده ها.

avatar
۱۴۰۰-۰۵-۳۱ ۰۰:۰۰

نی نی است

avatar
۱۴۰۰-۰۵-۳۱ ۰۲:۳۰

خیلی هم خوب هستند بهتره با تجربه باشه که خوب راه و چاه دزدی بلد باشه برای بعضی از نماینده های مجلس شورای اسلامی به اواعتمادکنند ورای به آقای باغ گلی جوان شایسته‌ای است

avatar
۱۴۰۰-۰۵-۳۱ ۰۴:۵۶

با کدوم سابقه مدیریتی ؟؟؟؟؟

avatar
۱۴۰۰-۰۵-۳۱ ۰۶:۰۷

سلام مطمئنا شمابرای گرفتن رای اعتماد این حرفارومی زنی وگرنه شعاره همش باید۲سال طول بکشه تامعنی حرفم ثابت بشه

avatar
۱۴۰۰-۰۵-۳۱ ۱۴:۵۹

موافقان وزیر فقط دنبال جلب توجه رئیس جمهور هستند گلی به جمال مخالفان

avatar
۱۴۰۰-۰۵-۳۱ ۱۶:۵۳

یه نکته ای هم وجود داره اینکه ضد انقلاب ها خیلی دارن مخالفت میکنن که به نوعی در بد بودن این شخص شک ایجاد میکنه.

avatar
۱۴۰۰-۰۵-۳۱ ۲۳:۰۰

به نظر من انسان شجاعی هست و برنامه هم داره امیدوارم انتخاب بشود