• شنبه / ۶ شهریور ۱۴۰۰ / ۱۱:۳۴
  • دسته‌بندی: خبر بازار
  • کد خبر: 1400060603926
  • خبرنگار : 30054

باغ بی دردسر با چمن مصنوعی 

باغ بی دردسر با چمن مصنوعی 

همان طور که از استراحت کردن در یک باغ مرتب و تمیز و زیبا لذت می برید، مراقبت از آن برای این که همیشه به همین شکل دیده شود، هم کار زمانبری است و هم نیاز به هزینه بسیاری دارد. خوشبختانه چمن مصنوعی بسیاری از این دردسرها را برای شما کاهش داده است. 

ه گزارش ایسنا، بنابر اعلام چمن سرا، چمن های مصنوعی این گروه چمن سرا با بهترین مواد و بروزترین پروسه تولید ساخته شده اند و همین امر موجب می شود تا برای سبز کردن هر مکانی که مدنظرتان می باشد، خیلی به مراقبت از جانب شما نیاز نداشته باشند و به تنهایی بتوانند فضای حیرت انگیزی را به وجود آورند. 

اما برای این که باغ و چشم انداز سبز باغ و حیاط‌تان همیشه به بهترین وجه ممکن به نظر برسد، لازم است به موارد هر چند کوچک اما مهم توجه نمایید.

۱.چمن مصنوعی

چمن مهم ترین بخش هر باغ و حیاط سبزی محسوب می شود. برای کاهش نیاز به آبیاری، مقابله به علف های مزاحم، حذف کردن هزینه های کود دادن و بذرپاشی و سموم دفع آفات و خیلی از کارهای دیگر، چمن مصنوعی می تواند گزینه بهتری برای شما باشد. 
مطمئن باشید که هیچ کس از نظر ظاهری نمی تواند تفاوت این دو را تشخیص دهد. چه باور کنید یا خیر، چمن مصنوعی در سال های گذشته بسیار پیشرفت کرده  و بهبود یافته است و همین امر موجب می شود تا مانند چمن طبیعی، پرپشت و باطراوت به نظر برسد. 

۲. شمار گیاهانی که در باغ و حیاط خود استفاده می کنید را کاهش دهید

برای این که باغ شما همیشه سرسبز و زیبا بودن خود را حفظ کند، باید شمار گیاهان مخصوصا گیاهانی که به مراقبت زیادی نیاز دارند را کاهش دهید.
هم چنین سعی کنید از گیاهان و بوته هایی استفاده کنید که مجبور نباشید بابت ریخته شدن شاخه و برگ ها آن ها مرتبا چمن مصنوعی خود را مرتب کنید. 

۳. دور تا دور باغ و حیاط خود حصار بکشید 

شما می توانید با پنل های دیواری چمن مصنوعی، چهار دیوار باغ خود را احاطه کنید که به سبز شدن بیشتر باغ و حیاط منجر می شود و هم از ورودی حیوانات مزاحم جلوگیری می نماید، شما که نمی خواهید حیاط شما تبدیل به محلی برای اجابت مزاج حیوانات شهری شود؟

۴. اجازه دهید باران همه کارها را انجام دهد

برای این که چمن های مصنوعی همیشه تازه و باطراوت دیده شوند، باید هر چند وقت یکبار روی آن ها را آبپاشی کنید تا گرد و غبار از روی آن ها شسته شود. اجازه دهید تا باران این کار را برای شما انجام دهد. 
از این رو بهتر است در بخش هایی که چمن مصنوعی وجود دارد، سایبان نصب نکنید و یا از سایبان های متحرک به کار ببرید تا هر زمان که می خواهید از گرمای آفتاب فرار کنید به آن پناه ببرید و هر زمان که باران می بارد آن را کنار بزنید. 

۵. چمن مصنوعی استخر

برای این که شنا کردن و شیرجه زدن در استخر و آبی که به اطراف پاشیده می شود، دردسرهای شما را زیاد نکند، می توانید چمن مصنوعی را در اطراف استخر نصب کنید که آب خود به خود تخلیه می شود و هیچ آبگرفتگی و گل و لایی را به وجود نمی آید.
از طرف دیگر الیاف چمن مصنوعی به خوبی روی لایه بکینگ خود محکم گره خورده اند، از این رو امکان ندارد تا تمام سطح آب استخر با چمن پوشیده شود و دردسر تمیز کردن به جا شما بیافتد.
برای اینکه باغ بی دردسری داشته باشید، بهترین گزینه ای که می توانید به آن اعتماد کنید چمن مصنوعی است. این محصول همان باغ و منظره سبز را برای شما به ارمغان می آورد، اما وقت و انرژی و از همه مهم تر پولتان را هدر نمی دهد.

انتهای رپرتاژ آگهی