• سه‌شنبه / ۹ شهریور ۱۴۰۰ / ۱۵:۵۷
  • دسته‌بندی: جامعه، شهری
  • کد خبر: 1400060906861
  • منبع : وزارت کشور

در ابلاغیه وزیر کشور با استانداران عنوان شد

تشدید کنترل مرزهای زمینی و دریایی کشور برای پیشگیری از ورود کرونای لامبدا

تشدید کنترل مرزهای زمینی و دریایی کشور برای پیشگیری از ورود کرونای لامبدا

دبیر قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا از ابلاغیه جدید دکتر وحیدی فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا به استانداران سراسر کشور خبر داد و گفت: دستور وزیر کشور به برقراری تمهیدات لازم از سوی استان های مرزی و دستگاه های ذیربط، در راستای پیشگیری از ورود سویه کرونای لامبدا از کشورهای مبداء جهش و یا دیگر کشورهایی که شیوع این نوع از ویروس در آنها مشاهده و گزارش شده، است.

به گزارش ایسنا، بابک دین پرست با اشاره به ابلاغیه وزیر کشور به استانداران سراسر کشور در خصوص شیوع روز افزون سویه کرونای لامبدا در تعدادی از کشورهای جهان و احتمال وجود سویه موصوف در کشورهای همسایه و نیز امکان انتقال آن به داخل کشور، تصریح کرد: دکتر وحیدی وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا تاکید بر بکارگیری تمهیدات لازم از سوی استان های مرزی و دستگاه های ذیربط، در راستای پیشگیری از ورود سویه مذکور از کشورهای مبداء جهش و یا دیگر کشورهایی که شیوع این نوع از ویروس در آنها مشاهده و گزارش شده، داشته است.

معاون وزیر کشور با اشاره به تاکیدات وزیر کشور نسبت به ورود ویروس کرونا (سویه لامبدا) به کشور، گفت: پیش بینی تمهیدات مراقبتی، کنترلی و پیشگیرانه، آمادگی های لازم در راستای تشدید کنترل های مرزی در مبادی قانونی (فرودگاه ها، پایانه ها، بنادر، مناطق آزاد، بازارچه های مشترک مرزی) و همچنین در مرزهای زمینی و دریایی کشورمان با کشورهای همسایه، اتخاذ شود.


دبیر قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا همچنین از دستور وزیر کشور به استانداری های سراسر کشور؛ گفت: حداکثر ظرف مدت ۲۴  ساعت آینده، نسبت به برگزاری جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا استان، با حضوراعضای ستادهای مدیریت بیماری کرونای شهرستان های مرزی (بصورت ارتباط تصویری)، اقدام و تصمیمات لازم درخصوص اجرایی شدن محورهای مورد اشاره اتخاذ شود.
دین پرست افزود: تشدید کنترل های مرزی با هدف جلوگیری از ترددهای غیرمجاز؛  نظارت دقیق و مستمر در جهت رعایت کامل پروتکل های بهداشتی مصوب و ابلاغی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، پیرامون تردد مسافرین، زائرین، رانندگان ترانزیت، ملوانان، اتباع و مهاجرین خارجی و سایر تردد کنندگان از مبادی مرزی؛ (اعم از مرزهای زمینی،هوایی،ریلی ودریایی) و پیش بینی های لازم درجهت انجام تست کرونا ازمسافرین درمبادی مرزی و در بدو ورود، قرنطینه افراد مشکوک در نقطه صفرمرزی از مواردی هستند که باید اجرا شوند.
 
در رونوشت ابلاغیه صادره برای ستادکل نیروهای مسلح، آمده است، در راستای اتخاذ تمهیدات مناسب ازسوی نیروهای مسلح مستقردر مرزهای جمهوری اسلامی ایران(اعم از مرزهای زمینی، هوایی ودریایی)،به منظورتقویت کنترل های مرزی درمبادی قانونی وهمچنین مقابله جدی با تردد عابرین غیرمجاز دستورات لازم صورت گیرد.
همچنین در رونوشت ابلاغیه صادره خطاب به وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی، آمده است: درخصوص تعیین و ابلاغ مصادیق محدودیت های موردنظر، به منظور پیشگیری از ورود سویه کرونای لامبدا به داخل کشور، دراجرای بند(۶)مصوبات چهل و یکمین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا مورخ ۳-۸-۱۳۹۹و صدور و ابلاغ دستورالعمل های متناسب، بعنوان دانشگاه های علوم پزشکی سطح کشور(با اولویت استانهای مرزی) ودیگردستگاه های ذیمدخل،در راستای نظارت دقیق براجرای کامل پروتکل های بهداشتی درمبادی مرزی(اعم اززمینی هوایی، ریلی ودریایی) دستورات لازم صادر و نتیجه اعلام شود.
در ادامه خطاب به وزارت راه وشهرسازی و رئیس کمیته حمل ونقل ستاد ملی مدیریت کرونا، آمده است:  به منظورنظارت سازمان ها وشرکت های وابسته به آن وزارت، بر رعایت کامل پروتکل های بهداشتی، درتمامی مبادی ورودی وخروجی کشور(اعم از هوایی،دریایی،ریلی و زمینی)،فرودگاه ها،پایانه ها و ایستگاه های ریلی،جهت مقابله جدی با ورود سویه کرونای لامبدا، به داخل کشور دستورات لازم صورت گیرد.
در رونوشت این ابلاغیه خطاب به وزارت اموراقتصادی و دارایی آمده است: به منظور الزام سازمانهای وابسته به آن وزارت، ازجمله گمرکات ومناطق آزاد وویژه تجاری سراسرکشور، به منظور رعایت کامل پروتکل های بهداشتی درتمامی مبادی ورودی وخروجی کشور (اعم از مرزهای هوایی،دریایی،ریلی و زمینی)،فرودگاه ها، پایانه های مرزی مناطق آزاد و ویژه تجاری،جهت مقابله جدی با ورود سویه کرونای لامبدا به داخل کشور دستورات لازم صادر شود.

براساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، همچنین خطاب به  وزارت امورخارجه، آمده است: صدور ابلاغیه لازم به نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران، درکشورهای جهان وسازمان بین المللی مرتبط با موضوع، به منظور رصدآخرین وضعیت شیوع سویه کرونای لاندا درکشورهای متوقف فیه و اعلام مراتب به وزارت بهداشت،درمان وآموزش پزشکی.
در رو نوشت ابلاغیه خطاب به وزارت میراث فرهنگی،گردشگری وصنایع دستی، آمده است: به منظور رعایت کامل پروتکل های بهداشتی، در راستای اجرای ماموریت های مرتبط با آن وزارت واعلام نتیجه صورت گیرد.
همچنین خطاب به  وزارت ورزش وجوانان، آمده است:  صدور ابلاغیه های لازم به روسای فدراسیون های ورزشی،کمیته ملی المپیک و...،به منظور رعایت کامل پروتکل های بهداشتی، در زمان حضور ورزشکاران کشورمان درمسابقات جهانی وبین المللی،پارالمپیک و...،بالاخص درکشورهای مبداء جهش وشیوع سویه کرونای لامبدا و همچنین برگزاری مسابقات بین المللی وجهانی، در داخل کشور و اعلام نتیجه.
در رو نوشت ابلاغیه خطاب به فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، آمده است به منظور تشدیدکنترل های مرزی درمبادی ورودی وخروجی کشور(اعم ازمرزهای هوایی،دریایی،ریلی و زمینی)وهمچنین جلوگیری ازتردد عابرین غیرمجاز؛جهت مقابله جدی با ورود سویه کرونای لاندا به داخل کشور و نتیجه اعلام شود.
همچنین خطاب به جمعیت هلال احمرجمهوری اسلامی ایران، آمده است:  صدور دستورلازم به منظور همکاری با وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی، در راستای اجرای این ماموریت و اعلام نتیجه به قرارگاه.
در رو نوشت ابلاغیه خطاب به سازمان حج و زیارت، آمده است: ،به منظور رعایت کامل پروتکل های بهداشتی، در راستای اجرای ماموریت های مرتبط با آن سازمان و اعلام نتیجه به قرارگاه.
همچنین خطاب به سازمان مدیریت بحران کشورآمده است: به منظور رعایت کامل پروتکل های بهداشتی، در راستای اجرای ماموریت های مرتبط با آن سازمان و اعلام نتیجه به قرارگاه.
و همچنین در رونوشت این ابلاغیه آمده است: سایر استانداران سراسرکشور و مسئولین ستادهای استانی مدیریت بیماری کرونا در راستای تحقق محورهای مورد تاکید در این ابلاغیه اقدام لازم و متناسب را انجام دهند.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.