• دوشنبه / ۱۵ شهریور ۱۴۰۰ / ۲۱:۴۹
  • دسته‌بندی: فلسطین
  • کد خبر: 1400061511427
  • خبرنگار : 71496

واکنش‌ مقاومت فلسطین به فرار ۶ اسیر/ جهاد اسلامی تل‌آویو را درباره ترور اسیران تهدید کرد

واکنش‌ مقاومت فلسطین به فرار ۶ اسیر/ جهاد اسلامی تل‌آویو را درباره ترور اسیران تهدید کرد

جنبش حماس فرار شش زندانی فلسطینی از زندان جلبوع رژیم صهیونیستی را پیروزی برای محور مقاومت در فلسطین دانست و تاکید کرد که اسیران بار دیگر ثابت کردند که آنها در سنگر اول مبارزه با ارتش اسرائیل هستند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، حسام بدران، عضو دفتر سیاسی جنبش حماس امروز (دوشنبه) فرار صبح امروز شش تن از زندانیان فلسطینی زندان جلبوع واقع در نزدیکی شهر بیسان در شمال اراضی اشغالی را پیروزی برای محور مقاومت فلسطین دانست و تاکید کرد که اسرا بار دیگر ثابت کردند که آنها در سنگر اول مبارزه با ارتش اسرائیل هستند.

بدران گفت: شش قهرمانی که سال‌های طولانی حبس آنها را شکست نداد، مسیر را از نو برای ما ترسیم کرده و درستی رویکرد مقاومت را ثابت کردند. امروز همه فلسطینی‌ها خوشحال هستند و احساس خوشبختی و امید می‌کنند، اتفاق امروز فرصتی برای ایجاد تغییری ویژه در عملکرد مقاومت در کرانه باختری است و این تغییر به تلاش همه بدون هیچ استثنایی نیاز دارد.

فوزی برهوم، سخنگوی این جنبش نیز اظهار کرد: اقدام چند اسیر فلسطینی در گرفتن آزادی خود با وجود تمامی موانع امنیتی حرکتی قهرمانانه و شجاعانه بود، در واقع موفقیت آنها در فرار پیروزی اراده و خواست اسرای قهرمان ما است.

برهوم در ادامه تاکید کرد: این پیروزی بزرگ ثابت کرد که امکان در هم شکستن اراده و خواست فداکارانه، مجاهدانه و همراه با مقاومت وجود ندارد و پیروزی این اسرا در واقع یک چالش واقعی برای ساختار امنیتی رژیم اشغالگری است که گمان می‌کند بهترین جهان است.

او در ادامه گفت: این پیروزی بزرگ ثابت کرد که دشمن هر چقدر که امکانات و تجهیزات داشته باشد، پیروز نشده و هرگز نخواهد شد و نبرد با رژیم اشغالگر برای رسیدن به آزادی تا داخل زندان‌ها ادامه دارد.

بیشتر گروه‌های فلسطینی از این فرار بزرگ استقبال کرده و آن را گرفتن آزادی و گام جدیدی به سوی مقاومت در برابر اشغالگران در تمامی جایگاه‌ها دانستند.

منیر الجاغوب، سخنگوی جنبش فتح در فیسبوک درباره موفقیت زکریا الزبیدی، فرمانده "شهدای الاقصی" در عملیات فرار از زندان نوشت: اژدها بر جلاد پیروز شد.

الجاغوب در ادامه نوشت: درود بر زکریا الزبیدی، عضو شورای انقلابی جنبش فتح و دوستان اسیرش که آزادی خود را با عبور از تونل آزادی از تاریکی زندان و ظلم زندانبانان گرفتند.

جنبش جهاد اسلامی نیز اعلام کرد: فرار اسرا سیلی محکمی به صورت ارتش اسرائیل و کل ساختار اسرائیل بود، این حرکت قهرمانانه لرزش شدیدی را به پیکره ساختار امنیتی اسرائیل وارد کرد.

داوود شهاب، از رهبران جهاد اسلامی اظهار کرد: موفقیت تعدادی از اسرا در فرار از زندان جلبوع یک حرکت قهرمانانه بزرگ است و ما آن را گرفتن آزادی و نه فرار می‌نامیم، اسرایی که در زندان‌های رژیم اشغالگر هستند، در میدان نبرد و وضعیت درگیری دائمی با دشمن به سر می‌برند.

شهاب در ادامه فاش کرد: فرمانده عملیات فرار اسرا از زندان جلبوع محمود عبدالله العارضه است و پنج اسیر دیگر نیز از اسرای جنبش جهاد اسلامی فلسطین هستند.

جنبش جهاد اسلامی همچنین رژیم صهیونیستی را به عواقب وخیم در صورت ترور اسیران فلسطینی گریخته از زندان تهدید کرد.

خالد البطش، عضو دفتر سیاسی جهاد اسلامی گفت: هرگونه تهدید به ترور عملیات دستیابی به آزادی اشغالگران را وادار به پرداخت بهای سنگین می‌کند. لذا به اشغالگران درباره ترور آنها هشدار می‌دهیم.

ماهر الاخرس، از دیگر رهبران جهاد اسلامی نیز در گفت‌وگو با شبکه خبری المیادین اظهار کرد: اسرایی که موفق به فرار شدند، پیش از این نیز در این زمینه تلاش‌هایی کرده بودند، آنها با فرار خود از زندان مستحکم جلبوع امنیت اسرائیل را خدشه‌دار کردند.

همچنین دو جبهه مردمی و دموکرات فلسطین از گروه‌های مردمی فلسطین خواستند شرایط را برای این اسرای قهرمان که ساختار امنیتی رژیم اشغالگر را در هم شکستند، فراهم کنند تا این رژیم و دستگاه‌ها و مزدورانش نتوانند آنها را پیدا کرده و یا آزاری به آنها برسانند.

جبهه مردمی آزادسازی فلسطین تاکید کرد: آزادی این اسرا نشان می‌دهد که شب رژیم اشغالگر صهیونیستی تمام شدنی است و حرکت قهرمانانه آنها حامل این پیام است که خواستن آزادی پیروزی را رقم می‌زند.

گردان‌های شهید ابوعلی مصطفی، شاخه نظامی این جبهه نیز این حرکت را سیلی به صورت ساختار امنیتی اشغالگران و نشانه‌ای از اراده قوی ملت فلسطین با وجود حملات رو به فزونی اشغالگران دانستند.

انور رجا، مسؤول اطلاع‌رسانی این جبهه نیز این عملیات را غافلگیرکننده خواند و گفت: آنها ثابت کردند که اراده‌شان در هم نشکسته و ذهن‌هایشان روشن است و این عملیات در آینده تاثیراتی بر روند مساله فلسطین خواهد داشت.

رجا در ادامه با تاکید بر اینکه حضور پای میز مذاکرات اهانت به مردم فلسطین است، اظهار کرد: این عملیات برای تمامی گروه‌های فلسطینی این پیام را داشت که باید تلاش‌شان برای آزادسازی را چند برابر کنند.

او افزود: مشکلات و رنج اسرا از الآن به بعد بیشتر خواهد شد اما اعتماد به نفس آنها بسیار بالا رفته است.

جبهه دموکراتیک آزادسازی فلسطین نیز ضمن تبریک به این شش اسیر اعلام کرد: فرار این شش قهرمان از زندان جلبوع با حفر تونلی که چند ماه طول کشیده بود، نشان می‌دهد که اراده و امید تمامی اسرا به آزادی از چنگال اشغالگران و زندان‌های آنها بسیار بزرگتر از تمامی تدابیر امنیتی شدیدی است که آنها به عنوان مسؤولان زندان‌ها در پیش می‌گیرند.

این جبهه در ادامه از گروه‌های مردم فلسطین در اراضی ۴۸ و کرانه باختری خواست این اسرا را در آغوش گرفته و امنیت آنها را تامین کنند تا بتوانند زندگی شرافتمندانه و آزادانه‌ای داشته باشند.

جبهه دموکراتیک آزادسازی فلسطین تاکید کرد: این حق اسرای فلسطینی است که بتوانند از هر راه و وسیله‌ای به آزادی برسند چون آنها برای آزادی و استقلال مبارزه می‌کنند و استمرار بازداشت و شکنجه آنها بر خلاف قوانین بین‌المللی و تمامی قوانین موجود است.

همچنین کمیته‌های مقاومت تاکید کردند: فرار این شش اسیر از زندان‌های ظلم صهیونیستی پیروزی بزرگی برای تمامی اسرا و ملت مقاوم ما و تمامی آزادگان جهان است.

این کمیته‌ها با اشاره به اینکه فرار اسرای فلسطینی از پیچیده‌ترین و مستحکم‌ترین زندان‌ها سیلی محکم و شکست بزرگی برای ساختار امنیتی صهیونیست‌ها بود، اعلام کردند: زندان جلبوع برای جلوگیری از فرار اسرا و در هم شکستن اراده آنها طراحی و ساخته شد اما قهرمانان ما امروز ثابت کردند که خواست و اراده‌شان از زندانبان‌های اسرائیلی و موانع امنیتی آنها است.

جنبش المجاهدین نیز در بیانیه‌ای این حرکت را پیروزی بزرگی خواند که اسرای آزادی رقم زدند و تاکید کرد: این فرار حرکتی حامل بشارت آزادی تمامی اسرای ما است، این پیروزی شکست اطلاعاتی و امنیتی بزرگی برای اسرائیل است که جعلی بودن هاله امنیتی دشمن را برملا کرد.

همچنین این جنبش تاکید کرد: شکست و سرنگونی عنوان‌های مرحله فعلی دولت ضعیف صهیونیستی است و این شکست نشان می‌دهد که نابودی این رژیم نزدیک است.

طبق نتایج تحقیقات اولیه مدیریت زندان‌های رژیم صهیونیستی که در رسانه‌های عبری زبان منتشر شد، این شش اسیر ساعات اولیه بامداد امروز موفق به فرار شدند.

رسانه‌های اسرائیلی گزارش دادند، تحقیقات گسترده‌ای درباره ابعاد مختلف این فرار آغاز شده است.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.