• پنجشنبه / ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ / ۱۳:۴۲
  • دسته‌بندی: چهارمحال و بختیاری
  • کد خبر: 1400061813537
  • منبع : نمایندگی چهارمحال و بختیاری

استاندار در جشنواره شهید رجایی:

دستگاه‌های اجرایی عملکرد خود را در معرض ارزیابی قرار دهند

دستگاه‌های اجرایی عملکرد خود را در معرض ارزیابی قرار دهند

ایسنا/چهارمحال و بختیاری استاندار چهارمحال و بختیاری با تاکید بر اینکه دستگاه‌های اجرایی باید عملکرد خود را در معرض ازریابی قرار دهند، گفت: برخی از دستگاه‌های اجرایی خود را در معرض ارزیابی قرار نمی‌دهند که این مسئله باید اصلاح شود، در سال‌جاری در جشنواره شهید رجایی ۱۴ دستگاه به‌عنوان دستگاه برتر شناخته شدند.

اقبال عباسی ۱۸ شهریورماه در بیست و چهارمین جشنواره شهیدرجایی سال ۱۴۰۰( ارزیابی عملکرد سال ۱۳۹۹ دستگاه‌های اجرایی چهارمحال و بختیاری)، اظهار کرد: وظایف دولتمردان در استان‌ها در چهار محور اصلی برنامه‌ریزی، ایجاد هماهنگی، پیگیری و نظارت و ارزیابی عملکرد زیر مجموعه خود خلاصه می‌شود، دولتمردان باید در بحث نظارت مسئله تشویق و تنبیه در زیرمجموعه خود را مدنظر قرار دهند.

استاندار چهارمحال و بختیاری با تاکید بر اینکه دستگاه‌های اجرایی باید عملکرد خود را در معرض ارزیابی قرار دهند، گفت: برخی از دستگاه‌های اجرایی خود را در معرض ارزیابی قرار نمی‌دهند که این مسئله باید اصلاح شود، قطعا دستگاهی که در فرآیند ارزیابی نسبت به سایر دستگاه‌ها نمره بالاتری را کسب می‌کند باید با سایر دستگاه‌ها متفاوت‌تر دیده شود.

وی ادامه داد: همچنین نقش مدیر و پرسنل دستگاه اجرایی در بحث کسب رتبه برتر دارای اهمیت است، باید در ارتقای جایگاه‌ها در دستگاه اجرایی و عزل و نصب‌ها بحث نقش و جایگاه مدیر و پرسنل به‌صورت جداگانه دیده شود، مثلا یک کارشناس در بحث ارتقا نمی‌تواند در جایگاه مدیر قرار بگیرد، بلکه پس از ارتقا باید در جایگاه کارشناس مسئول قرار بگیرد.

عباسی در ادامه با بیان اینکه در فرآیند برگزاری جشنوراره شهید رجایی برخی از دستگاه‌های نظامی و انتظامی نمی‌توانند شرکت کنند، بیان کرد: به‌نظر می‌رسد باید شرایط حضور این نهادها و ارگان‌ها در جشنواره شهید رجایی فراهم شود، در جشنوراره شهید رجایی سال ۹۹ حدود ۵۲ دستگاه اجرایی مشارکت کردند که از این تعداد ۱۴ دستگاه پس از بررسی کارشناسان سازمان برنامه و بودجه موفق به کسب رتبه برتر شدند.

استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه بررسی و ارزیابی عملکرد استانداری‌ها و فرمانداری‌ها توسط وزارت کشور انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: سه فرمانداری شهرکرد، فارسان و بروجن نمره عالی را از سوی وزارت کشور کسب کردند.

وی در پایان تاکید کرد: بسیج و سپاه در مقابله با بیماری کرونا و همچنین اجرای طرح مواسات همکاری بسیاری داشتند که از فرمانده سپاه حضرت قمر بنی‌هاشم (ع) به نیابت از آن ها تجلیل شد، همچنین معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد نیز به نمایندگی از پزشکان و پرستارانی که در ایام شیوع کرونا زحمات بسیاری کشیدند مورد تشویق قرار گرفت.

۵۲ دستگاه اجرایی در چهارمحال و بختیاری در جشنواره شهید رجایی شرکت کردند

در ادامه جلسه علی شهریارپور- رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: در جشنواره شهید رجایی موضوعاتی مانند ترویج فرهنگ کار گروهی، شفافیت عملکرد دستگاه‌های اجرایی، آگاهی مردم از عملکرد و وظایف دستگاه‌های اجرایی و تحول اداری دنبال می‌شود.

وی با اشاره به اینکه جشنواره شهید رجایی از سال ۱۳۹۳ در چهارمحال و بختیاری فعالیت خود را آغاز کرد، عنوان کرد: یکی از برنامه‌های مورد توجه در این جشنواره بحث برنامه‌های تحول اداری است که در این سال‌ها تغییرات خوبی را شاهد بودیم، در مجموع رشد شاخص‌های چهارمحال و بختیاری در برنامه تحول اداری ۵.۳ رشد داشت، همچنین این استان در شاخص‌های عمومی رشد ۷.۶ و در شاخص‌های اختصاصی رشدی معادل ۳.۶۴ را شاهد بود.

شهریارپور با اشاره به اینکه تعدادی از دستگاه‌های اجرایی برای ارزیابی عملکرد خود مستندات را برای شرکت در جشنواره شهید رجایی ارائه ندادند، گفت: در مرحله اول برای ارزیابی عملکرد دستگاه‌ها در جشنواره شهید رجایی، بارگذاری مستندات توسط دستگاه‌ها صورت گرفت، مرحله سپس فرآیند خودارزیابی توسط دستگاه‌ اجرایی و همچنین دستگاه‌های ملی و وزارتخانه صورت گرفت و بعد از آن امتیازات و مستندات برای کارشناسان سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی چهارمحال و بختیاری ارسال شد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه امسال ارزیابی دستگاه‌های اجرایی در پنج گروه دستگاه‌های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی، تولیدی و خدماتی، زیرساختی و زیربنایی، سلامت و رفاه اجتماعی و عمومی و قضایی صورت گرفت، گفت: این پنج گروه توسط سازمان اداری و استخدامی تعیین شده و استان هیچ دخالتی در آن نداشته است.

وی افزود: در سال‌جاری ۵۲ دستگاه از بین ۶۲ دستگاه اجرایی مستندات اولیه خود را بارگذاری کردند که ۱۰ دستگاه موفق شدند مستندات خود را تکمیل کنند و در نهایت از بین ۵۲ دستگاه شرکت‌کننده در جشنواره ۱۴ دستگاه انتخاب شدند.

شهریارپور بیان کرد: در جشنواره شهید رجایی سال ۱۴۰۰ در مجموع امتیازات ادارات کل امور اقتصادی و داریی و حفاظت محیط‌زیست و مدیریت درمان تامین اجتماعی موفق به کسب مقام برتر شدند.

 رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی چهارمحال و بختیاری گفت: شرکت توزیع نیروی برق در گروه زیربنایی و توسعه زیرساخت و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در گروه آموزشی، پژوهشی و فرهنگی حایز کسب رتبه شدند.

وی با اشاره به اینکه در گروه تولیدی و خدماتی اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری  حائز کسب مقام اول شد، افزود: اداره‌کل منابع طبیعی در گروه عمومی و قضایی و اداره کل بیمه سلامت نیز در گروه سلامت و رفاه اجتماعی رتبه اول را کسب کردند.

شهریارپور ادامه داد: در مجموع امتیازات عمومی اداره‌کل جهاد کشاورزی و اداره کل پزشکی قانونی موفق به کسب مقام برتر شدند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی چهارمحال و بختیاری  در پایان عنوان کرد: در دستگاه برتر در اقدام برجسته دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد و اداره کل اموزش و پرورش رتبه برتر را کسب کردند، همچنین دو اداره کل ثبت احوال و انتقال خون نیز دستگاه‌های برتر در کارگروهی معرفی شدند.

لازم به ذکر است؛ اعضای شورای تامین شامل رئیس کل دادگستری، دادستان مرکز استان، فرمانده سپاه  حضرت قمربنی‌هاشم (ع)، مدیرکل اطلاعات، فرمانده نیروی انتظامی، معاون سیاسی، امنیتی اجتماعی و مدیرکل صدا و سیما به‌عنوان دستگاه‌ها و نهادهای فعال در مبارزه و کنترل بیماری کرونا هم تجلیل شدند.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.