• جمعه / ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ / ۱۳:۱۱
  • دسته‌بندی: خراسان رضوی
  • کد خبر: 1400062619227
  • خبرنگار : 50436

رئیس مرکز فرماندهی و کنترل پلیس خراسان رضوی:

روزانه ۱۷ هزار تماس با ۱۱۰ خراسان رضوی گرفته می‌شود

 روزانه ۱۷ هزار تماس با ۱۱۰ خراسان رضوی گرفته می‌شود

ایسنا/خراسان رضوی رئیس مرکز فرماندهی و کنترل پلیس خراسان رضوی بااشاره به برقراری روزانه ۱۷ هزار تماس با ۱۱۰ خراسان رضوی گفت: شهروندان تصور می‌کنند، تعداد تماس بیشتر باعث می‌شود مامور انتظامی سریع‌تر در محل حاضر شود، درحالی که افراد با این کار تنها خطوط ۱۱۰ را اشغال می‌کنند. فقط یک بار ابلاغ کافی‌ست تا ما مسئله را پیگیری کرده و مامور گشت را به محل بفرستیم.

 حسین زنگنه در بازدید خبرنگاران از مرکز فرماندهی و کنترل پلیس خراسان رضوی با اشاره به اینکه مجموعه ۱۱۰ استان از سال ۹۸ به صورت تجمیع‌شده راه‌اندازی شد، اظهار کرد: تا قبل از آن هر شهری ۱۱۰ اختصاصی داشت و به صورت جدا فعالیت می‌کردند، اما به دلیل ایجاد هماهنگی، اصلاح روند و کیفیت کار این مجموعه، تمام خطوط ۱۱۰ سطح استان در این محل تجمیع شد. 

وی افزود: ما به صورت ثابت ۴۵ خط فعال شبانه‌روزی داریم که تعداد آن‌ها به نسبت پیک‌ تماس‌ها در زمان‌هایی که زائران بیشتری در استان هستند، افزایش پیدا می‌کند. به طور میانگین روزانه ۱۷ هزار تماس دریافت می‌کنیم که در برخی روزها این میزان بیشتر است. 

زنگنه با اشاره به اینکه سال قبل حدود ۴۵ درصد تماس‌ها عملیاتی و ۳۶ درصد ارشادی و درخواست راهنمایی بود، گفت: امسال میزان تماس‌های ارشادی بیشتر شده و به صورت میانگین حدود ۶۰ درصد تماس‌ها را در بر می‌گیرد؛ یعنی تماس‌هایی که نیاز به توضیح و پاسخ اپراتور دارد؛ به طور مثال به خصوص درمورد محدودیت‌های کرونایی که ممکن است برای برخی افراد ابهام ایجاد کند، تماس داریم.

رئیس مرکز فرماندهی و کنترل پلیس خراسان رضوی در خصوص میزان تماس‌ها نسبت به سال قبل گفت: از ابتداء سال تاکنون حدود ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تماس در مرکز ۱۱۰ استان دریافت کردیم که نسبت به بازه زمانی مشابه سال قبل افزایش داشته است.

وی ادامه داد: اکثر نیروهای ۱۱۰ را قشر جوان تشکیل می‌دهد که روزانه در دو شیفت خدمت‌رسانی می‌کنند و به همین دلیل فشار کاری زیادی را متحمل می‌شوند. از طرفی خیلی از امدادخواهان در شرایط بحرانی که جان، مال یا آبرویشان در خطر است تماس می‌گیرند و نیروهای ما باید در کنار آرامش دادن به فرد، بسیار سریع ابلاغ ماموریت کنند؛ بنابراین در یک مدت محدود باید علاوه بر اقدام روانشناسی و آسیب‌شناسی، از دانش انتظامی‌شان نیز استفاده کنند و در سریع‌ترین زمان بهترین نتیجه را رقم بزنند که این کار بسیار دشواری است. 

زنگنه با بیان اینکه «تمام تماس‌های اپراتورها ذخیره می‌شوند و ما چگونگی صحبت کردن نیروها با مردم را بررسی و نظارت می‌کنیم»، گفت: طبق ارزیابی که از طریق ۱۹۷ بازرسی ناجا صورت گرفته، حدود ۵۰ درصد رضایتمندی در خصوص کیفیت پاسخگویی اپراتورها وجود دارد که به مراتب بیشتر از سال قبل است. بخشی از نارضایتی‌ها به دلیل تاخیر ماموران گشت انتظامی در دیر رسیدن آن‌ها به محل به ویژه‌ در تصادفات است که باتوجه به حجم ماموریت‌ها و محدودیت‌های امکاناتی، اتفاق می‌افتد.

۵۰ درصد از ظرفیت کلانتری‌ها صرف ماموریت‌های ۱۱۰ می‌شود

وی تصریح کرد: این محدودیت‌ها طبیعی است؛ چراکه ۵۰ درصد از ظرفیت کلانتری‌ها صرف ماموریت‌های ۱۱۰ می‌شود و فارغ از آن ما حجم زیادی از ماموریت‌های خدماتی، فراخوان‌ها و تجمعات احتمالی و... را نیز داریم و بنابراین نمی‌شود صد درصد ظرفیت را در حوزه ۱۱۰ استفاده کرد. 

رئیس مرکز فرماندهی و کنترل پلیس خراسان رضوی در خصوص کمیسیون ماهانه تخلفات توضیح داد: اگر همکاران ما به هردلیل غیرموجهی در ماموریت‌ها درست عمل نکرده و تاخیر، برخورد نامناسب و... داشته باشند، شواهد و مستندات بررسی شده و گزارش‌گیری انجام می‌شود، سپس در این کمیسیون نسبت به تنبیه فرد تصمیم‌گیری می‌شود. 

زنگنه افزود: برای ارزیابی کیفیت کار مامورین انتظامی به صورت رندوم و پراکنده تماس‌های کنترلی با شهروندان برقرار می‌کنیم. در این تماس‌ها چهار سوال مشخص در خصوص برخورد مامور و... از شهروندان پرسیده می‌شود تا از اجرای صحیح ماموریت توسط نیروهایمان اطمینان خاطر حاصل کنیم.

به گفته وی، طبق گزارشات موجود، در پنج‌ماه پایانی سال ۹۹، ۵۷ مورد و در پنج‌ماهه اول سال جاری تنها یک مورد انتقاد نسبت به اپراتورهای مرکز ۱۱۰ استان وجود داشته است.

رئیس مرکز فرماندهی و کنترل پلیس خراسان رضوی ضمن اظهار به اینکه «با این حجم زیاد از تماس، اشغالی خطوط ۱۱۰ کمتر از۲ درصد است و میانگین مفید هر مکالمه حدود یک دقیقه بوده است»، گفت: همچنین تمام نیروها از طریق سیستم فرماندهی ارزیابی می‌شوند و ما به عنوان یگانی که مغز متفکر انتظامی استان است، باید تمام اخبار را به موقع رصد و تحلیل کرده و در مواقع مهم دستورات فرماندهی را دریافت کرده و به انتظامی‌های شهرستان‌ها ابلاغ کنیم. 

وی افزود: در خصوص برخی از موارد مهم مانند سرقت‌های مسلحانه، قتل‌های خاص و... که در استان بیشتر در مشهد اتفاق می‌افتد، کارشناسان در رده‌های تخصصی متفاوت در تیم عملیات هستند و همکاری می‌کنند؛ یعنی برای این موارد خاص ضمن هماهنگی با فرماندهی، افراد در بخش‌های متفاوت مثل آگاهی، اطلاعات و... بلافاصله در کنار نیروی انتظامی درگیر مسئله می‌شود. 

برای شکایات از ۱۱۰ با ۱۹۷ تماس بگیرید

زنگنه در پاسخ به این پرسش که مردم چگونه می‌توانند اعتراض خود را نسبت به عملکرد اپراتور ۱۱۰ ثبت نمایند، گفت: شهروندان می‌توانند از طریق ۱۹۷ یا مراجعه حضوری، شکایات و اعتراضات خود را نسبت به عملکرد اپراتور ۱۱۰ به ثبت برسانند. ما تماس موردنظر را بررسی می‌کنیم و بعضا با اپراتور برخورد انضباطی می‌کنیم. 

هنگام آدرس دادن به ۱۱۰ ابتدا اسم شهرتان را بگویید

رئیس مرکز فرماندهی و کنترل پلیس خراسان رضوی در خصوص مشکلات موجود در روند پاسخ‌دهی ۱۱۰ گفت: یکی از مشکلات این است که افراد با گویش‌های مختلف تماس می‌گیرند و به همین دلیل ترجیحا نیروها و اپراتورهای خراسانی می‌گیریم. همچنین یکی دیگر از مشکلات، شباهت آدرس‌ها است؛ به طور مثال ممکن است در همه شهرستان‌های استان خیابان امام‌رضا وجود داشته باشد و به همین دلیل خواهش ما از شهروندان این است که در هنگام آدرس دادن به ۱۱۰، ابتدا شهر خود را ذکر کنند. همچنین آدرس را دقیق و جزئی بدهند تا مامور بتواند سریع‌تر در محل حاضر شود. 

یک بار تماس با ۱۱۰ برای رسیدگی کافی است 

وی ضمن اشاره به اینکه معمولا ۵ بعد از ظهر تا ۱۰ شب پیک تماس‌ است که حجم ماموریت‌ها در این زمان بالا است، گفت: شهروندان تصور می‌کنند، تعداد تماس بیشتر باعث می‌شود مامور انتظامی سریع‌تر در محل حاضر شود. افراد با اینکار تنها خطوط ۱۱۰ را اشغال می‌کنند. فقط یک بار ابلاغ کافی‌ست تا ما مسئله را پیگیری کرده و مامور گشت را به محل بفرستیم. گاها ممکن است به یک گشت انتظامی در یک زمان، چندین ماموریت ابلاغ شود و این حجم زیاد ماموریت، دلیل تاخیر آن‌هاست.

۵ درصد تماس‌ها با ۱۱۰ مزاحمی است

زنگنه ادامه داد: ۵ درصد از تماس‌های ۱۱۰ بیهوده و برای ایجاد مزاحمت است. این اشغالی بی‌مورد، باعث می‌شود ۱۱۰ نتواند به امدادخواهی که در آن لحظه ممکن است جانش در خطر باشد، خدمت‌رسانی کند؛ بنابراین از شهروندان خواهشمندیم با تماس‌های بیهوده خطوط ۱۱۰ را اشغال نکنند. 

رئیس مرکز فرماندهی و کنترل پلیس خراسان رضوی با اظهار به اینکه «در مقوله امنیت علاوه بر نیروی انتظامی، سایر دستگاه‌ها و خود مردم نیز سهیم هستند»، گفت: برای ایجاد امنیت تمام دستگاه‌ها و افراد جامعه باید تلاش کنند؛ به طور مثال وقتی در هنگام ساعات خلوت فرزند کوچک خود را بیرون می‌فرستند یا گوشی گران قیمت را در خیابان در دست می‌گیرند یا در ساعات شب سوار یک ماشین ناشناس و به ظاهر تاکسی می‌شوند، طبیعتا این خود برای سارق یک هدف است که امنیت فرد را در خطر می‌اندازد. 

وی در پایان خاطرنشان کرد: بنابراین نقش مردم در ایجاد و حفظ امنیت بسیار اهمیت دارد و امیدواریم شهروندان در ایجاد این مهم با ما همکاری لازم را انجام دهند.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.