• سه‌شنبه / ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ / ۱۲:۰۰
  • دسته‌بندی: مرکزی
  • کد خبر: 1400063022379
  • خبرنگار : 50210

لیگ برتر، با اعمال شاقه؛

انگیزه هست، آب گرم نیست!

انگیزه هست، آب گرم نیست!

ایسنا/مرکزی تیم لیگ برتری بدمینتون اراک با مشکلات فراوان خود را برای مسابقات آماده کرده و امروز با کوله باری از مشکلات، اما پر انگیزه راهی کرمان شده تا پس از سفری ۹۸۰ کیلومتری، رسما حضور خود در لیگ برتر بدمینتون کشور را آغاز کند.

بدمینتون بازان تیم اراک، با روحیه ای هر چه تمامتر در طول یک هفته اخیر، همه کمبودها را به جان خریدند تا در روز موعود، پنجشنبه اول مهرماه، پاییزی طوفانی را برای بدمینتون استان مرکزی آغاز کنند، ولی این انگیزه فراوان هم نمی تواند از فشاری که کوله‌بار مشکلات بر دوش تیم و کادر فنی گذاشته و هر روز سنگین و سنگین تر می شود بکاهد.

سرپرست تیم بدمینتون اراک در گفت و گو با ایسنا، به تشریح شرایط فعلی تیم و روند برگزاری اردوی تمرینی پرداخت و گفت: متاسفانه به قدری مشکلات زیاد است که نمی دانم از کجا شروع کنم، اما در طول ماه های اخیر تمام تلاش خود را کردیم که تیم حفظ شود.

برای پول هرجایی که لازم بود، رفتیم

داوود گیلی با بیان اینکه، تیم قبلی بدمینتون اراک و بازیکنان سابق با زحمت و تلاش از جان و دل توانستند تیم را به لیگ برتر برسانند، افزود: برای آماده سازی جهت حضور در لیگ برتر، جذب بازیکن و آغاز تمرینات، به هرجایی که فکر کنید مراجعه شد، برای دریافت یک میلیون، دو میلیون، پنج میلیون تومان به هر صنعتی سر زدیم تا شاید منابع مالی برای حضور تیم در لیگ برتر تامین شود، اما نه تنها به نتیجه مطلوب نرسیدیم، حتی صنایع برای اسکان بازیکنان حاضر در اردوی تمرینی هم همکاری نداشتند.

وی تصریح کرد: با همه این چالش ها تصمیم هیات بدمینتون اراک این بود که تیم حتما در لیگ برتر حضور داشته باشد و بر همین اساس با تلاش فراوان اقدام به جذب بازیکن شد و در حال حاضر 50 درصد تیم استان بومی و 50 درصد غیربومی است و بازیکنان باتجربه و ملی پوش جذب شده اند.

گیلی با اشاره به عدم حضور تیم های قدرتمندی چون اصفهان و زنجان در این دوره از لیگ برتر بدمینتون، اظهارکرد: این تیم ها که در واقع جزو تیم های بزرگ کشور به شمار می‌روند و همواره بهترین بازیکنان را جذب می کنند، امسال در لیگ حضور ندارند و همین امر باعث شد که تیم بدمینتون استان مرکزی در دقایق پایانی بازیکنان ملی پوش را با یک سوم رقم اصلی قرارداد جذب کنند، البته تیم قم نیز امسال بازیکنان بزرگی را جذب کرده است، اما استان مرکزی نیز توانست، شاید با نصف رقم قرار داد برخی از بازیکنان تیم های بزرگ که به بیش از 70 میلیون تومان می رسد، بازیکنان خود را جذب کند.

تیم بدمینتون و چالش نقدینگی/هیچ کس همکاری نکرد

گیلی مشکل فعلی تیم در آستانه شروع لیگ برتر را نقدینگی دانست و گفت: در واقع همه ارکان مدیریتی تیم از جمله مدیر، سرپرست، مربی و حتی سرمربی به دنبال پول هستند چراکه باید تیم شهرمان را حفظ کنیم، درست است که امسال تیم های اصفهان و زنجان در مسابقات حضور ندارند، اما باید به هر شکل ممکن تیم استان مرکزی حفظ شود.

وی تصریح کرد: با وجود آنکه تلاش بسیاری برای اختصاص خوابگاه استانداری و برخی صنایع برای اسکان بازیکنان تیم صورت گرفت، اما متاسفانه نتیجه ای حاصل نشد، منابع مالی لازم هم در اختیار نبود تا بازیکنان در هتل اسکان داده شوند و در نهایت با همکاری تربیت بدنی سوئیت های مجموعه ورزشی 5 مرداد اراک اختصاص یافت، سوئیت ها به لحاظ تمیزی وضعیت مطلوبی دارند، اما یک مشکل بزرگ دارند که هنوز حل نشده است.

دوش با آب سرد/محل اسکان گاز ندارد

سرپرست تیم بدمینتون اراک با اشاره به قطع گاز در مجموعه ورزشی 5 مرداد و دوش گرفتن بازیکنان با آب سرد پس از هر بار تمرین، بیان کرد: متاسفانه گاز مجموعه به دلیل بدهی به شرکت گاز قطع است، بازیکنان دو مرتبه در روز تمرین دارند و هر بار باید با آب سرد دوش بگیرند و این امر چالش های بسیار را رقم زده است.

وی گفت: دو روز پیش شخصا به همراه مدیر مجموعه در شرکت گاز استان مرکزی حاضر شدیم، اما با توجه به اینکه طی هشت سال اخیر حتی یک قبض گاز از جانب مجموعه پرداخت نشده است عملا با رقم هنگفتی از بدهی روبرو هستیم که عدم پرداخت آن تیم های ورزشی از جمله بدمینتون را در آستانه آغاز لیگ برتر به چالش کشیده است.

گیلی یکی دیگر از چالش های تیم را تامین توپ دانست و افزود: بازیکنان روزانه نیازمند رقمی معادل 2.5 میلیون تومان برای تامین توپ پَر هستند، از طرفی برای بازی هایی که اراک میزبان است باید توپ تامین شود که این امر هزینه ای حدود 50 میلیون تومان را به همراه دارد و اگر حمایت مالی از تیم نشود، عملا تامین این الزامات به چالش برمی خورد.

عدم حمایت صنایع، به بهانه تغییرات مدیریتی در استان

وی بیان کرد: بخش عمده ای از تمرکز و انرژی صرف تعامل با صنایع و جذب اسپانسر شده است، در طول یک ماه اخیر با رایزنی های فراوان حدود 100 میلیون تومان منابع مالی تامین شده است، اما متاسفانه صنایع بزرگ استان مرکزی و اراک با وجود مکاتبات فراوان و حتی دستور استاندار مرکزی حمایتی از تیم نکردند و عملا مسئله احتمال تغییرات مدیریتی در دولت جدید، به سدی برای حمایت از تیم تبدیل شده است و با توجه به اینکه احتمال تغییر استاندار و شهردار و دیگر مدیران وجود دارد، صنایع تمایل و رغبتی برای حمایت و انجام دستور مسئولان را ندارند.

تعویض کفپوش پس از ۱۲سال/سالن بدمینتون و سپک تاکرا مشترک است

سرپرست تیم بدمینتون اراک، با اشاره به اهمیت کیفیت سالن برگزاری تمرین و مسابقات اظهار کرد: با تلاش های فراوان یکی از اسپانسرها هزینه تعویض کفپوش سالن را که حدود 12 سال عوض نشده بود را متقبل شد، اما مسئله اینجاست که بدمینتون سالن اختصاصی خود را ندارد و در حال حاضر تیم سپک تاکرا هم در این سالن تمرین می کند که با توجه به تعویض کفپوش و ویژگی های بازی و تمرین تیم سپک تاکرا آسیب دیدن کف پوش محتمل است.

وی تاکید کرد: با همه چالش ها تلاشمان بر این است که تیم تا آخر فصل حفظ شود و کسب حداقل عنوان سومی نیز هدفگذاری شده است، در حال حاضر نقدینگی تیم برای سه تا چهار بازی کافی است، درست است که با تلاش های بسیار کم کم منابع مالی جذب می شود، اما به هرحال تیم نیازمند حمایت مالی مناسبی است.

سفر ۵۰ میلیونی به سیستان/۲۰۰ میلیون برای صنایع استان رقمی نیست

گیلی با اشاره به اینکه اولین بازی تیم استان روز پنجشنبه در کرمان برگزار می شود، گفت: تیم کرمان تحت عنوان شهرداری شهر بابک در این دور از مسابقات حضور دارد، شهرداری شهر بابک که شهری 50 هزار نفری است، حدود 800 میلیون تومان برای این تیم هزینه کرده است. اسپانسر تیم مشهد نیز یک شرکت خدمات مسافرتی است که عملا بلیط سفرهای تیم رایگان خواهد بود، اما در اراک متاسفانه هنوز حمایتی صورت نگرفته و حداقل انتظار این است که مسئولان کمک کنند هزینه رفت و آمد و تهیه بلیط و اسکان تیم رایگان باشد.

وی اضافه کرد: بازی پنجم تیم با تیم سیستان و بلوچستان است و حضور در این بازی چیزی در حدود 50 میلیون تومان هزینه به دنبال دارد که باید از امروز برای تامین آن فکری کرد.

سرپرست تیم بدمینتون اراک تصریح کرد: اراک قطب صنعتی است، صنایع مادر در این شهر و استان مستقر هستند که رقم 200 تا 300 میلیون تومان برای آنها به هیچ عنوان مبلغ چشمگیری نیست ولی کمکی نکردند در حالی که اگر این مساعدت ها صورت می گرفت یکی از مهمترین دغدغه های تیم رفع و تمام تمرکز ما به مسابقات مصروف می شد.

به گزارش ایسنا، شاید از نظر برخی از مسئولان و حتی فعالین ورزشی طرح مشکلات، روحیه و انگیزه تیم و بازیکنان را در آستانه حضور در مسابقات تحت تاثیر قرار دهد، اما مطرح نشدن مسائل به حل نشدن شان منجر می شود، از طرفی این تیم این مشکلات را با پوست و استخوان لمس کرده و در همین شرایط انگیزه اش را برای برد حفظ کرده و بالا برده است.

روحیه و انگیزه بالاست/دوش با آب سرد، اذیت‌کننده است

حسن متقی یکی از بازیکنان ملی‌پوش تیم بدمینتون استان مرکزی در خصوص روند تمرینات تیم به ایسنا گفت: از هفته پیش تمرینات تیم به شکل متمرکز آغاز شده است، تمام مسئولان تیم و هیات بدمینتون استان تلاش دارند که همه چیز به بهترین شکل تامین شود و در این بین با همه چالش ها تیم متحد شده است که بهترین نتیجه را در لیگ برتر کسب کند.

وی بیان کرد: تلاش مسئولان تیم قابل قدردانی است، اما چالش و مشکل اصلی تیم خوابگاه و محل اسکان است، متاسفانه آب گرمی در اختیار نیست، گاز مجموععه قطع است و این امر بازیکنان را به شدت اذیت می کند.

متقی تصریح کرد: با وجود چالش های مختلف، اعتراضی نداشته ایم، امیدواریم که هر چه سریعتر مشکل اصلی اردو حل شود و بازیکنان با انگیزه و روحیه بالا تلاش می کنند تا نتیجه ای مطلوب حاصل شود.

روی سکو رفتن؛ هدف بازیکنان تیم

این بازیکن تیم بدمینتون اراک اضافه کرد: با توجه به شرایط تیم و بازیکنان در اختیار، هدف اصلی روی سکو رفتن است، این هفته بازی ها آغاز می شود و تلاش می کنیم که آغازی خوب را داشته باشیم تا با قدرت مسابقات بعدی را پشت سر بگذاریم.

به گزارش ایسنا، مسلما، بازیکنان حرفه ای، شرایط مطلوب را از اردوهای تمرینی خود انتظار دارند، اینکه بدیهی ترین و ابتدایی ترین احتیاجات مانند آب گرم فراهم نباشد، قطعا نارضایتی را به همراه دارد، اما بازیکنان تیم بدمینتون استان مرکزی، صرفا برای حفظ تیم و کسب نتیجه مطلوب تمامی این سختی را به جان خریده اند و توقع این است که مسئولان ورزش استان مرکزی نیز این سعه صدر و تاب آوری را، مطلوب بودن شرایط معنا نکنند، چراکه شرایط به هیچ عنوان مطلوب حضور یک تیم در لیگ برتر نیست.

جذب چهار بازیکن غیربومی/تامین تنها یک چهارم منابع مورد نیاز

وی افزود: شهر صنعتی مانند اراک که بزرگان صنعت کشور را در خود جای داده متاسفانه در همراهی با تیم نامهربانی هایی داشت. در حال حاضر چهار بازیکن غیربومی گرفته ایم و چهار بازیکن بومی نیز به تیم اضافه می شوند و اگر حمایت های مالی صورت گیرد این تیم برای استان افتخار آفرینی خواهد کرد.

مدیر تیم بدمینتون اراک گفت: بازیکنان غیربومی تیم با مشکل اسکان روبرو هستند، درست است که مجموعه ورزشی ۵ مرداد همکاری کرده است، اما به هرحال همچنان درگیر مشکلاتی برای اسکان هستیم.

وی تصریح کرد: امسال در لیگ برتر هشت تیم حاضرند تلاش بر این است که تیم ما جزو چهار تیم برتر سال باشد. به لحاظ مالی کل هزینه تیم حدود ۴۰۰ میلیون تومان برآورد شده، اما تاکنون شاید یک چهارم این منابع تامین شده است.

در حال تامین منابع مالی هستیم

مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی در خصوص مشکلات تیم بدمینتون استان مرکزی به ایسنا گفت: این تیم دو سال پیش با نتیجه بسیار خوب به لیگ برتر راه یافت و هیات بدمینتون استان نیز تلاش دارد که مشکلات را رفع کند.

عابد حقدادی با بیان اینکه قطعا از این تیم حمایت خواهیم کرد، گفت: رشته بدمینتون رشته ای نیست که بتواند اسپانسر را به راحتی جذب کند، اما به هرحال حداقل ها فراهم شده است و امیدواریم بخش خصوصی نیز مساعدت کنند تا نتیجه خوبی در لیگ تامین شود.

فعلا نیاز به گاز نیست/برای استحمام موقتا وصل می‌کنیم

وی در خصوص چالش اصلی تیم و در اختیار نداشتن گاز در محل اسکان، بیان کرد: به دلیل تعمیرات و بازسازی مجموعه، گاز قطع است، البته در حال حاضر نیازی به گاز در مجموعه نیست، فصل سرد سال فرا نرسیده، تهیه غذا انجام نمی گیرد، فقط مسئله استحمام است که گاز موقتا وصل می شود تا مسئله حل شود.

حقدادی در خصوص حمایت از تیم جهت مسابقات خارج از استان تصریح کرد: معاونت ورزشی اداره کل در حال پیگیری است که با ادارات مختلف سایر استان ها هماهنگی جهت اسکان و تغذیه انجام گیرد تا هزینه ها کمتر شود و از طرفی برای جذب حمایت مالی نیز با صنایع رایزنی می شود.

به گزارش ایسنا، امروز تیم راهی کرمان شده است ولی هنوز هماهنگی جهت اسکان و تغذیه تیم صورت نگرفته است که حداقل هزینه های سفر کاهش یابد و این شرایط نشان می دهد که فعلا دغدغه ای برای رفع مشکلات تیم وجود ندارد.

تیم لیگ برتری بدمینتون استان مرکزی یک هفته است که اردوی خود را در مجموعه ورزشی 5 مرداد آغاز کرده و نکته جالب توجه این است که مسئولان امر پس از گذشت یک هفته تازه می گویند که به زودی مسئله قطعی گاز مجموعه و استحمام با آب سرد را حل می کنند.

احمدی معین مدیر تیم بدمینتون اراک نیز یکشنبه 28 شهریور در جمع خبرنگاران گفته بود: برای حضور تیم در کرمان که هفته جاری اولین مسابقه خود را تجربه می کند، حدود ۳۰ میلیون تومان هزینه شده است ولی در واقع شش بازی نیز پیش رو است که باید منابع مالی مناسب برای حضور موفق در آنها در اختیار تیم باشد.

به گفته وی، وی امسال در لیگ برتر هشت تیم حاضرند تلاش بر این است که تیم ما جزو چهار تیم برتر سال باشد. به لحاظ مالی کل هزینه تیم حدود ۴۰۰ میلیون تومان برآورد شده، اما تاکنون شاید یک چهارم این منابع تامین شده اس و با این شرایط تا بازی سوم یا چهارم منابع مالی در اختیار است و باید برای دیگر بازی ها حمایت مالی جذب شود.

به گزارش ایسنا، متاسفانه اراک پیش از این تجربه از هم پاشیده شدن تیم هایی که به لیگ برتر رسیده اند، آنهم به دلایل اینچنینی را داشته است ولی به نظر می رسد از بین رفتن سرمایه ها و دستاوردها آنقدرها هم برای استان مرکزی مسئله نیست. یا مسئولان امر هنوز تعریفی از لیگ برتر ندارند یا دغدغه ای برای ورزش استان وجود ندارد، چراکه در غیر این صورت باید تمامی امکانات بسیج می شد که این تیم با آسودگی خاطر تمرین کند و راهی مسابقات شود و سرمایه هایش و سرمایه هایی که می تواند برای استان بیافریند از دست نرود. گرچه به نظر می رسد که فقط فوتبال آنهم به هزار و یک دلیل ورزشی و غیر ورزشی و البته بیشتر غیر ورزشی می تواند از مساعدت ها و بودجه های میلیاردی و میلیونی بهره مند شود.

بدمینتون یک ورزش تخصصی همگانی است، گذرتان به هر پارک و بوستانی بیفتد قطعا دو نفر را در حال بدمینتون بازی کردن می بینید، اما اینکه چرا در سطح حرفه ای و لیگ برتر با در اختیار داشتن بازیکنان ملی پوش این حجم از بی توجهی به تیم روا داشته می شود، قدری جای تعجب و سوال دارد.

تنها می توان امیدوار بود که حداقل وضعیت گاز محل اسکان بازیکنان و هزینه اسکان و رفت و آمد و تغذیه تیم برای سفرهای خارج از استان فراهم شود و البته امیدواریم در روز پنجشنبه تیم در مقابل تیم کرمان پیروز شود تا حداقل مسئولان امر مجبور شوند توجه جدی تری به دفع مشکلات تیم داشته و بهانه ای برای بی توجهی بیشتر پیدا نکنند و به فکر چاره ای برای رفع مشکلات تیم بیفتند.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.