• سه‌شنبه / ۲۰ مهر ۱۴۰۰ / ۰۸:۴۵
  • دسته‌بندی: خراسان رضوی
  • کد خبر: 1400072013544
  • خبرنگار : 50093

معاون وزارت ورزش‌وجوانان:

ورزش برای توسعه نیازمند مشارکت خیرین است

ورزش برای توسعه نیازمند مشارکت خیرین است

ایسنا/خراسان رضوی معاون امور حقوقی، مجلس و استان‌های وزارت ورزش‌وجوانان گفت: تلاش کنیم تا با جلب مشارکت‌های مردمی و خیرین، ورزش را در خراسان رضوی به عنوان قطب ورزش قهرمانی کشور معرفی کنیم.

بنیامین شکوه‌فر در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل جدید ورزش‌وجوانان خراسان رضوی که در سالن اجتماعات این اداره برگزار شد، ضمن اشاره به سخنی از حضرت علی(ع) اظهار کرد: زمان مسئولیت، مدیریت و قبول کردن یک کار برای رساندن به مقصد بسیار کم است. مسئولیت پذیرفتن فرصتی است تا ما را به رضایت خدا نزدیک کند.

وی افزود: افشین داوری یک چهره ورزشی و شخصیتی باسواد و کارآمد در حوزه ورزش و مدیریت ورزشی و جوانان است که برای بار دوم به این سمت منصوب شده است. به غیر از توانمندی و کارآمدی از افشین داوری چیز دیگری نشنیده‌ام. در نظام اسلامی افتخار است که یک نفر ۲ بار خلعت کارگزاری را بر تن کند. امیدوارم افشین داوری از تمام ظرفیت‌های خود در خراسان رضوی استفاده کند. معرفی افشین داوری به خراسان رضوی کار بیهوده‌ای است. او ریشه در این استان دارد و از پیشکسوتان خراسان رضوی محسوب می‌شود.

معاون امور حقوقی، مجلس و استان‌های وزارت ورزش‌وجوانان گفت: مطالبات مردم در دولت سیزدهم فرق کرده است. کارگزاری این دولت باید در قامت دولت ابراهیم رئیسی جلوه‌گر باشد. نوع خدمات مبتنی بر چیزهایی باید باشد که در فرایند انتخاباتی چند ماه گذشته در کشور شاهد بودیم. مردم به ویژه جوانان و ورزشکاران از یک مدیرکل ورزش‌جوانان استان به عنوان یک کارگزار حقیقی نظام اسلامی انتظاراتی دارند و وظیفه ماست که با تمام وجود، شبانه‌روز با کار و تلاش بیشتر توقعات مردم را تامین کنیم.

شکوه‌فر عنوان کرد: جمید سجادی نگاهی متعالی به ورزش دارد و اتفاقات خوبی در حوزه ورزش و جوانان رخ خواهدداد. ورزش‌های عمومی، همگانی و قهرمانی دنیایی از کار است. ورزش با وضعیت مالی کنونی اگر با مشارکت خیرین و مردم جلو نرود قطعا در یک جایی متوقف خواهدشد. باید تلاش کنیم تا با جلب مشارکت‌های مردمی و ورزش را در خراسان رضوی به عنوان قطب ورزش قهرمانی کشور معرفی کنیم.

اداره کل‌ ورزش‌وجوانان خراسان رضوی را بدون یک ریال بدهی واگذار کردم

فرزاد فتاحی، مدیرکل سابق ورزش‌وجوانان خراسان رضوی نیز در این نشست اظهار کرد: اگر اداره کل ورزش‌وجوانان خراسان رضوی عملکرد موفقی داشته حاصل تلاش جمعی بوده است. به عنوان مدیرکل غیربومی خراسان رضوی با کوله‌باری از تجربه و اتکا به نیروهای خوب و کارآمد کار خود را آغاز کردم. خوشبختانه با خرد جمعی و برنامه‌ریزی مناسب علی‌رغم تمام سختی‌های موجود در هفت ماه نخست، توانستیم ورزش خراسان را در مسیر توسعه قرار دهیم.

وی افزود: شهرستانی وجود ندارد که در این مدت کمتر از ۲ مرتبه در آن حضور پیدا کرده باشم. به برخی از شهرستان‌ها پنج تا ۶ مرتبه سر زدم. وفاق خوبی در شهرستان‌ها ایجاد کرده‌ایم. شاید یکی از اقداماتی که افشین داوری می‌تواند با خیالی راحت آن را ادامه دهد، توسعه ورزش در شهرستان‌ها باشد. ورزش شهرستان‌ها به لحاظ انضباط مالی و اداری به جایگاه خوبی رسیده‌ است.

مدیرکل سابق ورزش‌وجوانان خراسان رضوی با اشاره به توسعه زیرساخت‌ها در این استان خاطرنشان کرد: استادیوم ثامن‌الائمه(ع) پس از خارج شدن باشگاه ابومسلم از گردونه مسابقات به مخروبه تبدیل شد. این پروژه نزدیک به هشت سال خاک خورد اما در حال حاضر هر ورزشکاری به استادیوم ثامن‌الائمه(ع) می‌رود، به خود می‌بالد که ورزشگاه زیبایی در شهر خود دارد. احداث سالن ثامن‌الائمه(ع) نیز هشت سال به طول انجامید که در دهه فجر سال جاری افتتاح خواهدشد. همچنین ورزشگاه‌های شهرستان‌های خراسان رضوی نیز یا افتتاح شده یا در شرف افتتاح قرار دارد.

فتاحی گفت: شهرستان‌ها و روستاها آرزو داشتند یک زمین فوتبال مناسب داشته باشند. در حال حاضر بیش از ۱۵۰ زمین چمن مصنوعی در حال ساخت داریم که ۴۵ مورد آن افتتاح شده و ۲۰ تا ۳۰ زمین دیگر نیز در شرف افتتاح قرار دارد.

وی با اشاره به حوزه جوانان بیان کرد: در حوزه جوانان ۹ خانه جوان در حال ساخت داریم. اگر اعتبارات عمرانی اداره کل ورزش‌وجوانان خراسان رضوی تخصیص پیدا کند، اعضای مجمع جوانان می‌توانند هفت خانه دیگر را هم افتتاح کنند. در ابتدا ۳۰ سازمان‌های مردم نهاد در استان داشتیم که در حال حاضر این عدد به ۲۰۰ رسیده‌است. مجمع جوانان خوبی داریم که هر کدام از آن‌ها در سطح کشور شناخته شده هستند. در خصوص اهدای بسته‌های معیشتی هم پای کار بودیم و با کمک جوانان و هیات‌های ورزشی خراسان رضوی ۲۵ درصد بسته‌های معیشتی کشور را خراسان رضوی تامین کرد.  

مدیرکل سابق ورزش‌وجوانان خراسان رضوی با اشاره به حوزه ورزش قهرمانی تصریح کرد: ورزش خراسان رضوی از دیرباز جزو استان‌های موفق کشور بوده و قهرمانان ارزشمندی داشته، اما مدتی افت زیادی داشت. در طول دو سال گذشته ورزش باشگاهی را توسعه دادیم. درآمدهای ما از ۲ میلیارد به ۸.۵ میلیارد تومان رسید. اگر شیوع کرونا نبود، ورزش قهرمانی خراسان رضوی ۲ برابر گذشته رشد پیدا می‌کرد. سه سال است که در ورزش قهرمانی رتبه یک کشور را در اختیار داریم.

فتاحی ادامه داد: برای نخستین بار در تاریخ ورزش خراسان رضوی فوتبال مردان و هندبال بانوان این استان آسیایی شد. رشته‌های بسکتبال، والیبال، فوتسال، کاراته، کشتی، تکواندو و شمشیربازی خراسان رضوی در لیگ برتر حضور پیدا کردند. در این مدت میزبانی‌های خوبی در مسابقات ملی داشتیم، اما تمام این‌ها را عامل موفقیت ورزش خراسان رضوی نمی‌دانم. رؤسای هیات‌های ورزشی خراسان رضوی در سطح ریاست فدراسیون هستند و به درجه‌ای رسیده‌اند که می‌توانند روی پای خود بایستند. این موضوع را عامل موفقیت خراسان رضوی می‌دانم که می‌توانیم در این استان در آینده حرف‌هایی برای گفتن داشته باشیم.

وی بیان کرد: همچنین در حوزه ورزش بانوان خراسان رضوی اتفاقات خوبی رخ داده است. قهرمانان ارزشمندی از این استان در تیم‌های ملی ایران حضور دارند و با کسب مدال‌ برای کشور و استان خود افتخار می‌آفرینند. در آینده‌ای نه چندان دور از قهرمانان بانوان خراسان رضوی حرف‌های بیشتری خواهیم‌شنید.

مدیرکل سابق ورزش‌وجوانان خراسان رضوی گفت: برای رفاه همکارانم در اداره کل‌ ورزش‌وجوانان خراسان رضوی هر چه در توانم بود انجام دادم. در سال گذشته ۹ میلیارد اعتبار ورزشی و ۸.۵ میلیارد اعتبار درآمدی ما کاهش پیدا کرد. کاهش ۱۷ میلیاردی اعتبار ورزشی یک استان به معنای فاجعه است اما با وجود تمام مشکلات توانستیم ورزش خراسان رضوی را سر پا نگه داریم.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.