• پنجشنبه / ۲۹ مهر ۱۴۰۰ / ۱۶:۵۸
  • دسته‌بندی: اصفهان
  • کد خبر: 1400072921384
  • منبع : نمایندگی دانشگاه اصفهان

رئیس کل دادگستری استان اصفهان:

امروز امنیت مطلوب در جامعه برقرار است

امروز امنیت مطلوب در جامعه برقرار است

ایسنا/اصفهان رئیس کل دادگستری استان اصفهان گفت: امروز امنیت مطلوب در جامعه برقرار است و دشمن برای برهم زدن امنیت مردم نقشه می کشد و گره‌های اقتصادی را با تدبیر و همگرایی می‌توان حل کرد.

محمدرضا حبیبی، امروز (پنجشنبه_ ۲۹ مهر) در آیین معرفی رییس دادگستری شهرستان آران و بیدگل، اظهار کرد: این شهرستان به دو صفت شجاعت و سخت‌کوشی شهره است و با همین پشتوانه در همه زمینه‌ها به توسعه رسیده و بسیاری از ناملایمات را با موفقیت طی کرده است.

وی افزود: شهدای دانش آموز ۲۰ درصد شهیدان شهرستان را شامل می شوند که نشانه تلاش معلمان برای تربیت صحیح و فعالیت‌های فرهنگی در آران و بیدگل است و مسئولان باید برای حفظ این ارزش‌ها تلاش کنند.

به گزارش ایسنا، رئیس کل دادگستری استان اصفهان تصریح کرد: دعواهای سیاسی و منافع شخصی و حزبی باعث فاصله گرفتن از این افتخاراتی می‌شود که از پیشینیان به ما رسیده است و زمانی متوجه می شویم همه دستاوردها به دلیل غفلت مسئولان از بین رفته است و گرنه مردم در همه صحنه‌ها حاضر هستند.

حبیبی تاکید کرد: شهرستان آران و بیدگل با سه مخاطره روبرو است که اولین آن، تهاجم فرهنگی است. هر چند که در همه کشور این بلیه فراگیر است، اما با توجه به پیشینه فرهنگی و مذهبی این شهرستان باید مراقب بود. باید با مفسدان و متولیان اصلی آن مقابله کرد، اما پیش از آن باید کاری کنیم که اوقات فراغت بچه‌ها  و جوانان غنی شود تا بدخواهان اجازه پیدا نکنند که آنها را به فساد بکشند.

وی گفت: پیشگیری اولیه و اجتماعی یعنی آگاهی دادن به مردم و تربیت صحیح که از خانه شروع می شود و تا مدرسه و دانشگاه ادامه دارد. مسئولان فرهنگی از غنی سازی اوقات فراغت بچه ها و جوانان نباید غافل شوند و گرنه آنها جذب تبلیغات مسموم خواهند شد.

حبیبی افزود: مشکل دوم، مواد مخدر است که باید مورد توجه باشد مخصوصاً که حاشیه کویر عرصه تاخت و تاز قاچاقچیان و گاه بارانداز آنهاست و سومین مسئله نیز مراسم‌های انحرافی در منطقه‌ای است که مردم آن با اعتقادات دینی شناخته شده اند و برخی حرکت‌ها باعث وهن اسلام است.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان گفت: کارشناسان دینی و متولیان فرهنگی باید تلاش کنند مخصوصاً که نسل جوان مورد توجه بدخواهان هستند و باید برای هدایت احساسات دینی و مذهبی آنها برنامه‌ریزی کرد. 

حبیبی افزود: مردم در جمهوری اسلامی، نیاز به خادم و خدمتگزار دارند و آقا بالا سر نمی‌خواهند. فرمانروایی و فرمانبری در جمهوری اسلامی نیست و خادم و خدمت در جمهوری اسلامی مطرح هست که همیشه در سفارش‌های رهبری تاکید شده است. 

وی تصریح کرد: همگرایی قوای سه گانه در شرایط امروز در تبعیت از رهبری نظام بیش از هر زمان دیگر برقرار شده است که باید از این فرصت برای خدمت به مردم استفاده کرد.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان تاکید کرد: موفقیت مسئولان سطح کلان بستگی به عملکرد ما دارد. مدیرانی که ساعت کاری نداشته باشند و برای امنیت مردم تلاش کنند مورد نیاز هستند. امروز امنیت مطلوب در جامعه برقرار است و دشمن برای برهم زدن امنیت مردم نقشه می کشد و گره‌های اقتصادی را با تدبیر و همگرایی می‌توان حل کرد.

حبیبی گفت: استقلال قوای سه گانه، به معنی جدایی دستگاه‌ها نیست، بلکه باید با هم اندیشی برای رفاه مردم، رفع موانع، اشتغال و حمایت از تولیدکنندگان تلاش کرد که این هدف با شعار به دست نمی‌آید و نمونه آن تشکیل دادگاه تجدید نظر در کاشان بود که مشکل بسیاری از شهروندان در شمال استان اصفهان را حل کرد.

همچنین رییس سابق دادگستری شهرستان آران و بیدگل گفت: هر کاری در حوزه قضایی این شهرستان اتفاق افتاده در شان و حق مردم بوده است و با همت و مشارکت همه گروه‌های مردم بوده و اگر این همراهی نبود، بسیاری از مشکلات حل نمی شد.

محسن تاج افروز نوش آبادی افزود: دومین عامل تحول در حوزه قضایی این شهرستان، با همت، همدلی، همفکری و همکاری کارکنان این مجموعه بوده است و بر این اساس قدردان وسپاسگزار مردم و همکاران خود هستم.

وی افزود: از ۲۶ مهر ۸۰  که از زاهدان به آران و بیدگل منتقل شده ام تا به امروز که ۲۰ سال گذشته است، هر اقدامی انجام داده ام و هر موفقیتی داشته ام، مرهون زحمت پدر و دعای خیر مادر خود هستم. مسئولیت در شهر بومی کار سختی است که در همه این مراحل خانواده در کنار من بودند و سختی‌ها را تحمل کردند.

تاج افروز تصریح کرد: در پایان  ۲۰ سال خدمت خود، از همه مسئولان شهرستان و استان اصفهان تشکر می کنم که به من اعتماد کرده و این مسئولیت را به من سپردند.

وی گفت: از مسئولان تقاضا دارم دادگستری را در حد رضایت مردم مدیریت کنند و برای خدمت به مردم وحدت داشته باشند. کار برای رضای خدا انجام دهیم و در همه زمینه‌ها سفارش‌های رهبر انقلاب را مورد توجه قرار دهیم و فارغ از جناح بازی‌های سیاسی عمل کنیم.

تاج افروز  افزود: رضایت خدا در گرو همراهی با مردم است، مشکلات مردم را درک کنیم و برای حل آنها تلاش کنیم. خودخواهی را کنار بگذاریم که ریشه همه مشکلات است. خود را فدای جامعه کنیم نه اینکه مردم را فدای خود کنیم.

فرماندار آران و بیدگل نیز گفت: خداوند، نعمت های زیادی به ما داده که یکی از آنها پیامبر(ص)و امامان معصوم هستند که خداوند از این خوبان به رحمت جهانیان ذکر می‌کند تا کرامت انسانی را ترویج کند.

اسماعیل بایبوردی افزود: اگر مهربانی و رحمت پیامبر اسلام(ص)، الگوی مورد توجه مسئولان باشد بسیاری از مشکلات قابل حل است و در این صورت می‌توان به این پیروی افتخار کرد. اگر بخواهیم حکمران خوبی باشیم باید در قضاوت و اجرای عدالت پیشگام باشیم تا حق به حقدار برسد.

وی افزود: اگر کشور در عرصه های مختلف به امنیت و توسعه رسیده است بخشی از آن توسط قوه قضاییه تامین شده است. قوه قضایی برای توسعه و ترویج عدالت، آزادی های مشروع و حل و فصل دعاوی مردم نقش مهمی دارد.

فرماندار آران و بیدگل، تصریح کرد: صیانت از حاکمیت و مردم، منافع ملی و بسترسازی برای توسعه پایدار از ماموریت‌های قوه قضاییه است. تولید ثروت ملی و توزیع عادلانه آن رمز مبارزه با دشمنان است که در سخنان رهبری مورد تاکید است.

وی تاکید کرد: نقش قوه قضاییه در پیشگیری از آسیب ها و ناهنجاری ها بسیار مهم است که با همکاری سازنده همه دستگاه ها در این شهرستان مدیریت شده است و باید باتقویت اعتماد مردم و دولت همه با هم تلاش کنیم تا با وفاق و همدلی از سختی‌ها عبور کنیم.

بایبوردی گفت: توسعه شهرستان بر بستر وفاق و همدلی اتفاق می‌افتد که تاج افروز تعامل سازنده با همه دستگاه‌های اجرایی داشت. او همچنان که در کار خود جدیت داشت، صداقت، خیرخواه و مثبت اندیش هم بود و متانت و ادب را رعایت می کرد.

فرماندار آران و بیدگل، افزود: مسئولان باید در تصمیم‌گیری‌های خود مکث آگاهانه داشته باشند که می‌تواند باعث پیشرفت امور شود و در شرایط تحمیل تحریم‌های ظالمانه، با مهربانی پیامبرگونه می توان بسیاری از مشکلات را حل کرد.

در این مراسم از محسن تاج افروز نوش آبادی تقدیر شد و امیرحسین رزاقی به عنوان رئیس دادگستری آران و بیدگل معرفی شد.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.