• چهارشنبه / ۵ آبان ۱۴۰۰ / ۱۱:۱۰
  • دسته‌بندی: اقتصاد کلان
  • کد خبر: 1400080503281
  • منبع : بانک سپه

مدیرعامل جدید بانک سپه برنامه‌های خود را اعلام کرد

مدیرعامل بانک سپه در نخستین روز کاری خود طی جلسه‌ای با اعضای هیأت مدیره و هیأت عامل، مهمترین برنامه‌های خود را مطرح کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از بانک سپه، آیت اله ابراهیمی ضمن تشریح وضعیت اقتصاد ایران و حساسیت نظام پولی و بانکی، نقش بانک سپه در این عرصه را تعیین کننده توصیف و بر مسئولیت سنگین مدیران و کارکنان بانک سپه تأکید کرد.  
وی رمز موفقیت سپه در عرصه رقابت بین بانکی را هم‌گامی با تحولات بازار، تغییرات فناوری‌های نوین و بانکداری دیجیتال عنوان و اظهار کرد: نهادی که سازوکارهای این تحول بنیادین را با بهره‌گیری از برنامه‌ریزی راهبردی نهادینه نکند، در بازار کسب و کار محکوم به شکست است.
او با بیان اینکه شرایط حساس کنونی برای بانک به مثابه یک پیچ تاریخی است افزود: با پشت سرگذاشتن بخشی از امور اداری و مدیریتی در حوزه ادغام، با همت مضاعف و بسیج امکانات فکری و سازمانی می‌توان آینده روشنی برای نخستین بانک ایرانی به تصویر کشید.
ابراهیمی با تأکید بر نقشه راه بانکداری دیجیتال از طرحی نو در حوزه کسب ‌وکار خبر داد و افزود: بهره‌مندی کامل از فرصت‌ها و نقاط قوت، سپه را بانکی منحصر به فرد خواهد کرد که شبیه هیچ‌کدام از نمونه های بانکهای ادغامی دنیا نیست.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: سرنوشت بانک سپه در این عرصه مهم تاریخی، در دستان توانمند سرمایه انسانی کارآمد، جوان و با انگیزه‌ای است که با تعلق خاطر سازمانی مثال‌زدنی و تلاش مجاهدانه، برگ زرین دیگری را در نظام بانکی کشور رقم خواهند زد.
مدیرعامل بانک سپه برنامه‌محوری و تمرکز بر کسب‌ وکار بانکی را رویکردی نوین در این بانک خواند و گفت: بانکداری دیجیتال سپه در آینده نزدیک خواهد درخشید.
وی با تشریح وضعیت فعلی، استراتژی محوری بانک را به دو بخش مهم تقسیم کرد و گفت: باید این قابلیت را داشته باشیم که هم زمان از یک طرف عملیات بانکی و کسب ‌وکار فعلی را به نحو مطلوب انجام و رضایت خاطر مشتریان را جلب کنیم و از سوی دیگر با تأکید بر پژوهش و اکتشاف، آینده را مطابق با مبانی بانکداری دیجیتال ترسیم و عملیاتی کنیم.
ابراهیمی در بخش دیگری از مباحث بانکی، به تشریح مدل کسب‌ وکار در بانک سپه پرداخت و با تأکید بر استراتژی مطمح نظر براساس مطالعات انجام شده و اجماع مدیران ارشد بانک، مدل بانکداری مطلوب بانک سپه را «بانکداری جامع» معرفی کرد.
وی با اشاره به ادغام صورت گرفته و به‌وجود آمدن فرصتهای راهبردی در سپه، ابراز داشت: تنها بانک سپه این ظرفیت را در کشور دارد که مدل «بانکداری جامع» را به شکل کامل نهادینه و عملیاتی کند.
او ضمن تشریح نکات مهم و راهبردی، خواستار بومی‌سازی ساختارهای بانکداری جامع در سپه شد وگفت: با توجه به وضعیت خاص نظام بانکداری بدون ربا، فرهنگ، ساختار و... در ایران اسلامی این مهم الزامی است و باید با همراهی و هم اندیشی مدیران، نخبگان، کارکنان توانمند و کارآمد بانک مدل مطلوب آن، تدوین و اجرایی شود.
ابراهیمی افزود: این اقدام مهم می تواند نیروی انسانی بانک را هدفمند کرده و با ایجاد هم‌افزایی در بانک، دستیابی به اهداف تعیین شده را تسهیل کند.  
مدیرعامل بانک سپه، کارآفرینی همراه با ارزش افزوده را حاصل بهره گیری مطلوب از کارکنان توانمند دانست و گفت: بهره گیری مطلوب از نیروی انسانی با تمرکز بر ایجاد ارزش افزوده در اولویت بانک بوده؛ در نتیجه عرصه سازمان برای کمک سرمایه های انسانی بانک در جهت رشد و شکوفایی آماده است.
وی با اشاره به ضرورت کارآفرینی برای بانک، خواستار ارائه طرح‌هایی شد که ضمن کمک به ساماندهی نیروی انسانی، ارزش افزوده ایجاد کرده، منطقه تولید را در مبانی اقتصادی به سمت نقطه بهینه ببرد و از فرصت بوجود آمده نهایت استفاده را ببرند.  
ابراهیمی با بیان اینکه ۷۶ درصد نیروی انسانی بانک را کارکنانی با سابقه خدمتی کمتر از ۲۰ سال تشکیل می‌دهند، ابراز کرد: حضور نیروهای جوان، بزرگ‌ترین نقطه قوت و فرصت برای بانک سپه است؛ سرمایه‌ای عظیم و فرصتی استثنایی که باید از آن در جهت اعتلای هرچه بیشتر بانک سپه و ایجاد تحرک در بانک استفاده کرد.  
مدیرعامل بانک سپه ادامه داد: شایسته سالاری و به‌کارگیری مناسب سرمایه انسانی و همسو کردن تلاش‌های آنان با اهداف استراتژیک بانک از اهمیتی حیاتی برخوردار است که به‌زودی این مهم در بانک با اجماع همکاران به سرانجام خواهد رسید.  
وی با طرح موضوعات مهم و اولویت دار بانک نظیر ساماندهی نیروی انسانی، ساختار سازمانی مطلوب، برنامه تحول فناوری اطلاعات، نهایی کردن امور مربوط به ادغام، تأمین مطلوب درخواست ذینفعان، طراحی خطوط کلی کسب‌وکار، تدوین برنامه‌های استراتژیک، نهادینه‌کردن نظام انگیزشی بر مبنای مدیریت ارزیابی عملکرد، کسب‌وکار امور بین‌الملل، مدیریت سودآوری بانک و ... از اعضای هیأت مدیره و هیأت عامل درخواست کرد نظر خود را درخصوص مباحث مطرح شده، ارائه کنند.
ابراهیمی در پایان ضمن قدردانی از تلاش‌های صادقانه مدیرعامل، قائم مقام، هیأت مدیره، هیات عامل و همه مدیران سابق بانک سپه، ابراز امیدواری کرد که با تشکیل کمیته‌ها، کارگروه‌های تخصصی و اقدامات ضربتی در خصوص موضوعات مهم و اولویت‌دار بانک با بکارگیری تمامی ظرفیت‌های درون و برون ‌سازمانی، دوره گذار مرتفع و ضمن تدوین برنامه‌های‌ راهبردی و بلندمدت بانک، از ابتدای سال ۱۴۰۱ نهادینه و عملیاتی شود.
 

بانک سپه را به بانکی در تراز انقلاب اسلامی تبدیل خواهیم کرد

مدیر عامل بانک سپه همچنین در آیین تجدید میثاق با آرمانهای امام خمینی(ره)   و شهدا با تاکید بر نصب العین قرار دادن صفات و ویژگی‌های امامین انقلاب در رویکردها و رفتار فردی و سازمانی کارکنان گفت: امروز همه مدیران بانک سپه در این مکان مقدس هم قسم می‌شویم تا نخستین بانک ایرانی را در تراز انقلاب اسلامی قرار دهیم.

مدیرعامل جدید بانک سپه به همراه اعضای هیئت‌مدیره و مدیران ارشد این بانک با حضور در حرم مطهر امام خمینی(ره) با آرمانهای معمار کبیر انقلاب اسلامی ایران تجدید میثاق کردند.

بر اساس این گزارش مدیران ارشد بانک سپه با اهدای تاج گل و قرائت زیارت‌نامه حضرت امام (ره) یاد و خاطره بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران را گرامی داشته و به روح پر فتوح امام راحل درود و صلوات فرستادند.

ابراهیمی، مدیرعامل بانک سپه در حاشیه این مراسم با اشاره به ابعاد و ویژگی‌های شخصیتی امام خمینی ( ره)  زهد و ساده زیستی را از صفات بارز آن حضرت دانست و گفت: عامل موفقیت و بزرگی حضرت امام(ره) خدامحوری و ایمان به وعده‌های الهی بود.

وی افزود :  اطمینان  به کمک و یاری خداوند، توسل به ائمه معصومین، استعانت  از روح بلند امام خمینی(ره) و شهدای گرانقدر تنها راه عبور از گذرگاه‌های  پرخطر زندگی است.

مدیر عامل بانک سپه خاطر نشان کرد:  امام راحل (ره) بی‌اعتنا به تجملات و قدرت مادی بودند و ارتباط قلبی ایشان با خداوند متعال باعث شد فرمایشات ایشان پس از گذشت ۳۲ سال از رحلتشان نسخه  شفا و حل مسائل و مشکلات امروز ما باشد.

دکتر ابراهیمی با بیان اینکه خداوند متعال همواره یاور مجاهدان راه خویش است و ما اگر خودمان را در راه خدا قرار دهیم هرچه قدر فشار از ناحیه دشمنان داخلی و خارجی ایجاد شود نخواهیم شکست تصریح کرد:  ما و آحاد مسئولان باید ابتدا از خودمان شروع کنیم  و بیشتر از سایرین از منافع مردم مراقبت کنیم.

ابراهیمی خطاب به مدیران ارشد بانک سپه بر ضرورت کار برای خدا در جهت خدمت به مردم با روحیه بسیجی و انقلابی تأکید و خاطرنشان کرد: در بانک سپه با مشکلات زیاد و مسیر پر پیچ و خمی روبه‌رو هستیم و لازمه موفقیت در این مسیر حرکت در راه رضای خداوند متعال و در راستای تحقق آرمان‌های انقلاب،  کاهش فاصله مدیران  با سایر کارکنان، توجه به بیت‌المال،  پرهیز از تجملات و حفظ ارتباط با مردم  در کنار مسئولیت‌پذیری و کار و تلاش مضاعف است.

وی افزود: کارهای بزرگ و ماندگار توسط انسان‌های بزرگ و با تقوی انجام می‌شود و امروز مدیران بانک سپه در این مکان مقدس میثاق می‌بندند که به فضل الهی و با تاسی به آموزه های امامین انقلاب اسلامی؛  همت، همدلی و همکاری برای خدمت صادقانه و توقف ناپذیر  به مردم را سرلوحه کارخود قرار دهند و بانک سپه را به بانکی در شأن و تراز انقلاب اسلامی تبدیل کنند.

ابراهیمی در پایان از مجاهدت ها و تلاشهای مومنانه و مجاهدانه  مدیران جهادگر بانک سپه خصوصاً محمدکاظم چقازردی مدیرعامل پیشین قدردانی و سپس با همراهی مدیران ارشد بانک با حضور در مزار شهدای مدافع حرم و شهدای سلامت به مقام شامخ  شهیدان ادای احترام کرد.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
avatar
۱۴۰۰-۰۸-۱۱ ۱۱:۰۴

تبدیل وضعیت پنج هزار و پونصد نفر نیروی شرکتی خدماتی بانک های ادغامی در بانک سپه که واقعا تو شرایط سختی دارن زندگی میکنن. به خاطر خدا