• دوشنبه / ۲۴ آبان ۱۴۰۰ / ۱۲:۴۶
  • دسته‌بندی: ادبیات و کتاب
  • کد خبر: 1400082418703
  • خبرنگار : 71573

معرفی برگزیدگان جشنواره کتاب و پایان‌نامه سال دانشجویی

معرفی برگزیدگان جشنواره کتاب و پایان‌نامه سال دانشجویی

برگزیدگان بیست و هشتمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی و نوزدهمین دوره جشنواره ملی پایان‌نامه سال دانشجویی معرفی شدند.

به گزارش ایسنا، مراسم پایانی بیست و هشتمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی و نوزدهمین دوره جشنواره ملی پایان‌نامه سال دانشجویی از سوی سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی، همزمان با اولین روز هفته کتاب و کتابخوانی روز دوشنبه (۲۴ آبان‌ماه) در تالار علامه امینی کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران برگزار شد.

در این مراسم از مهدی گلشنی به عنوان «استاد  راهنمای برگزیده» تجلیل شد که به دلیل حضور نداشتن او در مراسم حجت‌الحق حسینی به نمایندگی از او نشان و لوح تقدیر را دریافت کرد.
همچنین از نوش‌آفرین انصاری، کتابدار و دبیر شواری کتاب کودک به عنوان «استاد خادم کتاب» تجلیل شد. فریبا افکاری به نمایندگی از او لوح تقیر و نشان جایزه را دریافت کرد. انصاری که به دلیل مسافرت نتوانسته بود در این مراسم حضور داشته باشد در ویدئویی کوتاه از دبیرخانه جشنواره برای این انتخاب تشکر کرد.
از عبدالقادر بلوچ، مروج کتاب از سیستان و بلوچستان نیز به عنوان مروج کتاب تقدیر شد.

برگزیدگان جشنواره کتاب سال دانشجویی به این شرح معرفی شدند:

برگزیدگان

بخش: پزشکی و دامپزشکی، شاخه پزشکی
ارسلان جلیلی برای کتاب «از سلول تا سرطانی»

بخش: فنی و مهندسی، شاخه مهندسی برق
محمدحسین کوهی قمصری برای ترجمه کتاب «مهندسی سازگاری الکترو مغناطیسی»

بخش هنر و معماری، شاخه معماری
سیداحسان مسعود برای ترجمه «بازخوانی؛ اصول بازطراحی معماری داخلی»

بخش ویژه: تاریخ شفاهی
مرتضی انصاری‌زاده نویسنده «مسجد رهبر»
 

شایستگان تقدیر

بخش: پزشکی و دامپزشکی، شاخه دامپزشکی
ادیب جهانگرد برای ترجمه «تغذیه ماهیان»

بخش: پزشکی و دامپزشکی، شاخه پزشکی
آرمان رحیمی برای ترجمه «مقدمه‌ای بر پزشکی مولکولی»
فهام خامسی‌پور نویسنده «راهنمای بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و حیوان»

بخش: علوم پایه، شاخه فیزیک
ایمان زمانی ثانی برای ترجمه «فیزیک رآکتورهای هسته‌ای»

بخش: کشاورزی، شاخه کشاورزی
یوسف فرخ‌زاد برای ترجمه «بهترین روش‌ها برای تولید سبزیجات گلخانه‌ای: (اصول تولید پایدار)»
سکینه علوی‌پور جلیعه برای ترجمه «تنظیم جذب مواد غذایی در گیاهان (رویکرد بیوشیمیایی و مولکولی)

بخش فنی و مهندسی، شاخه مهندسی برق
معصومه کریمی و محمدرضا جنتی اسکوئی برای نگارش «تاب‌آوری زیرساخت برق»

بخش: فنی و مهندسی، شاخه کامپیوتر و فناوری اطلاعات
سیدسامان کریمی برای ترجمه «امنیت سیستم‌های اطلاعاتی»

بخش علوم انسانی، شاخه زبان و ادبیات فارسی

پورچیستا گشتاسبی اردکانی نویسنده «سودگرنامه: سودگرنسک از کتاب نهم دینکرد»

بخش علوم انسانی، شاخه علوم اجتماعی

سیدمحسن ملاباشی نویسنده «درآمدی بر دانش اجتماعی مسلمین، انحطاط مسلمانان در اندیشه و آثار شهید مطهری»

بخش علوم انسانی، شاخه علوم سیاسی
مهدی موحدی‌نیا برای نوشتن کتاب «اندیشه سیاسی، سویه پنهان اندیشه شیعه (درآمدی بر فراز و فرود کلام سیاسی شیعه، از تکوین تا علامه حلی)

پایان‌نامه‌های برگزیده

منصور ضیائی برای پایان‌نامه «ارزیابی تنش‌های بیومکانیکی کارگران جمع‌آوری پسماند شهرداری شیراز و طراحی، ساخت و ارزیابی تأثیر جلیقه ارگونومیکی بلندکردن بار بر کاهش تنش‌های آن‌ها»

حسین میرزائی برای پایان‌نامه «بازنمایی اجتماعی علم در مطبوعات عهد قاجار»

مهدی سعیدی برای پایان‌نامه «گونه‌شناسی و جریان پژوهشی ادبیات داستانی برون‌مرزی ایرانی (از مشروطه تا کنون)»

سیدعلی‌اکبر سیدی برای پایان‌نامه «سنجش نسبت گستره‌های رنگی کاشی‌های معرق مدرسه غیاثیه خرگرد قوام‌الدین شیرازی»

ناشائو کیان از کشور چین برای پایان‌نامه «امت و ملت: تحول هویت ملی ایران در پیام‌های رهبری به حج»

پایان‌نامه‌های شایسته تقدیر

صدف وحدت برای «افزایش بقا و توان تکثیر سلول‌های پیش‌ساز قلبی مشتق از سلول‌های بنیادین پرتوان انسانی تحت شرایط کشت مشخص»

مصطفی مهین روستا با پایان‌نامه «استحصال، مشخصه‌یابی و ارزیابی عملکرد نانو جاذب‌های  پایه اکسید آلومینیوم از دراس ثانویه آلومینیوم»

سیده آزاده فکرآزاد برای «بازشناسی الگوهای رفتاری مرتبط با سلامت و سبک زندگی در ایران دوران اسلامی»

مرتضی گودرزی با پایان‌نامه «طراحی سیستم قضایی مطلوب برای تحقق اصل ۱۵۶ قانون اساسی»

حمیدرضا بهره‌مند با پایان‌نامه «ارزیابی تطبیقی ایده درآمد پایه همگانی در اقتصاد متعارف و تضمین حد معیشت در اقتصاد اسلامی»

فروغ حسیبی برای پایان‌نامه «تولید و ارزیابی ویژگی‌های فیزیکوشیمیایی حامل‌های نانوساختار لیپوزومی، نیوزومی و ترانسفرزومی حاوی تاکسیفولین  و غنی‌سازی آب سیب با آن»

زهرا نوری آکندی برای پایان‌نامه «شناسایی و ارزیابی کارایی برخی قارچ‌های اندوفیت و محلول‌پاشی برگی نانوذرات آهن بر گیاهان پالایی خرفه در مقادیر مختلف کادمیوم»

رسول کیانی کری با پایان‌نامه «معرفی، برآورد و تحلیل شاخص‌های تاب‌آوری اقتصادی در استان‌های ایران»

محمد خلیلیان برای پایان‌نامه «بررسی علل جامع‌شناسی پیدایش و گسترش ژانرهای موسیقی در ایران: مورد پژوهی چندگانه ژانرها از سال ۱۳۷۶ تا ۱۳۹۸ »

محمد نباتی برای پایان‌نامه «بهبود دقت رهگیری مبتنی بر اثر انگشت با استفاده از یادگیری آماری»

اکاترینا آنترووا از کشور روسیه برای «تحلیل نشانه‌شناختی کاریکاتور اجتماعی، سیاسی معاصر ایران»

انتهای پیام

پی‌نوشت: این خبر به‌روزرسانی شده است.

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.