• چهارشنبه / ۱۷ آذر ۱۴۰۰ / ۲۳:۳۱
  • دسته‌بندی: کهگیلویه و بویراحمد
  • کد خبر: 1400091713797
  • خبرنگار : 50223

فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد:

عده‌ای به نام محیط زیست در خصوص سد تنگ سرخ دروغ می‌گویند/ مدیران ظرفیت نقدشان را بالا ببرند

عده‌ای به نام محیط زیست در خصوص سد تنگ سرخ دروغ می‌گویند/ مدیران ظرفیت نقدشان را بالا ببرند

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد گفت:

سردار حمید خرمدل در نشست اخلاق رسانه ای به مناسبت شانزدهمین سالگرد شهادت شهید خداعفو عیدیان با اشاره به برخی مشکلات فرهنگی در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد اظهارکرد: به اندازه‌ای در فضای مجازی خودمان را تخریب می‌کنیم که دشمن اینقدر ما را تخریب نمی‌کند و ما فکر می‌کنیم که کار خوبی انجام می‌دهیم.

وی با اشاره به موضوع سد تنگ سرخ، اظهار کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد دومین استان پربارش کشور است که با تنش کم آبی و خشکسالی روبرو است، نظام می‌خواهد این مشکل را حل کند اما داریم تحت عنوان فعال زیست محیطی و رسانه‌ای تخریب می‌کنیم. سد تنگ سرخ یاسوج را برای مشکلات آب شرب، کشاورزی و صنعتی شهرستان بویراحمد احداث می‌شود.

فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در این استان چرا این همه با احداث این سد مخالفت می‌شود در حالی که اینهای که در مورد سد تنگ سرخ گغته می سود، دروغ است. عده‌ای برای مطرح کردن خودشان به نام فعال زیست محیطی حرف‌های را می‌زنند.

سردار خرمدل تصریح کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد در عین داشتن ثروت‌های زیاد فقیر است که بخشی در حوزه خرده فرهنگ‌ها می‌گنجد، نظام قومی و قبیله‌ای نظام فاخری است اما در برخی موارد اگر دقت نکنیم آسیب‌زاست.

وی ادامه داد: چند وقت پیش شاهد درگیری در یکی از مناطق استان بودیم، جلسه‌ای با این دو طوایف گرفتیم همه افراد تحصیلکرده و دانشگاهی بودند اما موقعی که فیلم این درگیری از استان بیرون بیاید یک سرمایه‌گذار و کارآفرین جرات می‌کند بیاید سرمایه گذاری کند؟ ما اینگونه داریم چهره استان را معرفی می‌کنیم!

فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: می‌رویم در تلویزیون و فضای مجازی می‌نشینیم که مردم استان هیچ‌گونه منصبی در کشور ندارند در حالی که فرزندان زیادی از کهگیلویه و بویراحمد در کشور مسئولیت و منصب‌های دارند اما آیا پشت سرشان را نگاه کردند؟

سردار خرمدل با بیان اینکه هر اتفاقی می‌خواهد صورت گیرد باید در استان انجام شود، تاکید کرد: ۹۰ تا ۹۵ درصد کار شما رسانه‌ها درست است اما آن ۱۰ درصد منفی کار خودشان را می‌کنند باید مشکلات استان در حوزه فرهنگ را احصاء کنیم.

وی خطاب به رسانه‌ها گفت: اطلاع دارم وقتی نقد منصفانه‌ای می‌کنید تحت فشار قرار می‌گیرید توصیه می‌کنم مسئولان به جای اینکه از این نقدهای منصفانه آزرده خاطر شوند ظرفیت‌شان را بالا ببرند، برخی مسئولان به ما مراجعه می‌کنند که فلان رسانه علیه ما این مطلب را نوشته است در پاسخ به آنها گفتم اگر مطالبشون راست هست که اصلاح و رفع کنید و اگر راست نیست پاسخ دهید.

وی بیان کرد: البته مسائل اخلاقی باید رعایت شود و فحاشی نشود اما ظرفیت‌ها را باید بالا برد. درخواستی که از رسانه‌ها داریم این است که امسال مشکلات پیرامون را احصاء کنیم.

سردار خرمدل تصریح کرد: برادران و خواهران رسانه، سرمایه‌گذار جایی سرمایه‌گذاری می‌کند که امنیت داشته باشند این فیلم و کلیپ‌ها سرمایه‌گذار را فراری می‌دهد.

وی ادامه داد: جغرافیایی که شما دارید بی‌نظیر است ۲ هزار گونه گیاهی داریم که ۵۰۰ گونه گیاه دارویی است اما از این ظرفیت چه بهره‌ای می‌بریم؟ هیچی!

فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد با توصیه به خبرنگاران مبنی بر اینکه ظرفیت‌های استان را به بیرون معرفی کنند، خواستار رفع مشکلات خبرنگاران از جمله بیمه خبرنگاری آنها شد

خرم‌دل گفت: به عنوان شهروند از زحمت‌هایی که اصحاب رسانه در طول یک‌سال گذشته کشیدند تشکر می‌کنم استان بهره‌مند از خبرنگاران دلسوز و رسانه‌های پرتیراژ است حتی روستاها و پایگاه مقاومت بسیج هم رسانه دارند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مکان‌ها در سپاه فتح به نام شهید عرضه رسانه استان کهگیلویه و بویراحمد (خداعفو عیدیان) نام‌گذاری شده است. و امیدواریم که اعضای شورای شهر نیز مکانی را به نام این شهید نامگذاری کنند.

عده‌ای به نام محیط زیست در خصوص سد تنگ سرخ دروغ می‌گویند/ مدیران ظرفیت نقدشان را بالا ببرند

همچنین حجت الاسلام سیروس حکمتی نیک، نماینده ولی فقیه در سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: یکی از عرصه های مهم اخلاق رسانه ای و جهاد تبیین که انتظار می رود بیش  از پیش از سوی خبرنگاران و اصحاب رسانه این استان رعایت شود انعکاس هر چه بیشتر خدمات، برکات و دستاوردهای نظام در عرصه های  استانی، ملی و فراملی است. 

وی اظهار کرد: این موضوع مهم تاکنون به طور شایسته در رسانه های کهگیلویه و بویراحمد منعکس نشده و کمتر مورد توجه قرار گرفته است. 

وی افزود: فضای مجازی یکی دیگر از عرصه های اخلاق رسانه ای و جهاد تبیین است که باید خبرنگاران و اصحاب رسانه کهگیلویه و بویراحمد  هر چه بهتر و بیشتر به انتشار مبانی دینی، آموزه های اسلامی و فضایل و ارزش های اخلاقی در فضای مجازی بپردازند. 

نماینده ولی فقیه در سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: اصحاب رسانه و خبرنگاران به عنوان افسران جنگ نرم الزاماتی دارند و لازم است که بایدها و نبایدهای اخلاق رسانه ای را به نحو مطلوبتری رعایت کنند. 

حجت الاسلام حکمتی نیک عنوان کرد: چنانچه اخلاق رسانه ای از سوی خبرنگاران و اصحاب رسانه کهگیلویه و بویراحمد رعایت شود مقوله اطلاع رسانی آنان نیز اثرگذارتر است. 

وی تصریح کرد: برخی از بایدهای اخلاق رسانه ای شامل امانتداری، پایبندی به منافع و مصالح عمومی نظام و کشور، تجزیه و تحلیل صحیح  وقایع و رویدادها و تلطیف فضای جامعه هنگام بروز انواع بحران ها است.

حکمتی نیک تاکید کرد: مهمترین نبایدهای اخلاق رسانه ای نیز شامل حرمت شکنی، هتاکی، توهین، افترا و بی احترامی، سانسور  و دگرگون کردن اخبار، سرقت ادبی، بزرگنمایی وقایع و رویدادها، انکار یا حذف بخشی از اخبار، اشاعه فساد و مسائل ضداخلاقی و ورود به  حریم خصوصی افراد است. 

عده‌ای به نام محیط زیست در خصوص سد تنگ سرخ دروغ می‌گویند/ مدیران ظرفیت نقدشان را بالا ببرند

سرهنگ جمشید ارسلان جو، مسئول بسیج اقشار سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: توقع از خبرنگاران و اصحاب رسانه استان آن است که در بیان مطالبات، مسائل و مشکلات مردم و جامعه بیش از پیش به حقایق توجه کنند. 

وی افزود: اطلاع رسانی از سوی خبرنگاران و اصحاب رسانه کهگیلویه و بویراحمد بدون جهت گیری و همراه با  امیدآفرینی باشد. 

به گزارش ایسنا، ارسلان جو اظهارکرد: بنا و ریکرد اصلی بسیج رسانه کهگیلویه و بویراحمد جذب حداکثری افراد و استفاده از تمامی سلایق و علایق است. 

گفتنی است که در پایان این نشست ۶۰ خبرنگار فعال بسیجی آقا و خانم کهگیلویه و بویراحمد در این نشست با اهدای لوح سپاس و جوایز ارزنده تجلیل شدند.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.