• چهارشنبه / ۲۲ دی ۱۴۰۰ / ۰۸:۵۶
  • دسته‌بندی: اصفهان
  • کد خبر: 1400102216060
  • منبع : نمایندگی دانشگاه اصفهان

محمدی‌راد در واکنش به بازی با شهرداری گنبد؛

بازی از نظر فنی خوب بود، اما از نظر داوری نه

بازی از نظر فنی خوب بود، اما از نظر داوری نه

ایسنا/اصفهان سرمربی تیم والیبال سپاهان با اشاره به بازی پرحاشیه این تیم با تیم شهرداری گنبد، گفت: از ست اول مشکلی که وجود داشت، مشکل داوری و تصمیمات ایشان بود، برخی از اشتباهاتی که صورت گرفت باعث بر هم زدن تعادل و نظم بازی شد، به‌طور قطع یکی از دلایلی که بازی را کمی به حواشی کشید همین مسئله داوری بود.

رحمان محمدی‌راد در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص بازی پرحاشیه تیم‌اش در مقابل شهرداری گنبد که با برتری ۳ بر۲ سپاهان همراه بود، اظهار کرد: بازی از نظر فنی بازی بسیار خوبی بود و هر دو تیم در زمین به خوبی جنگیدند، از عملکرد بازیکنان‌ام راضی هستم و حتی در دو ستی هم که بازی را واگذار کردیم، تمام تلاش خود را انجام دادیم. گنبد نسبت به دور رفت هماهنگ‌‍تر شده بود و بازی باکیفیت‌تری دا نشان دادند و شایسته برد در دو ستی که نتیجه گرفتند را داشتند، در ست پنجم هم با وجود اینکه از تیم ما جلو بودند تجربه بازیکنان خوب تیم نتیجه را به سود ما تمام کرد.

وی افزود: اما از ست اول مشکلی که وجود داشت، مشکل داوری و تصمیمات ایشان بود، داور خیلی از تصمیمات خط نگهداران را قبول نمی‌کرد و تصمیم خود را اجرایی می‌کرد و موجب شد از همان ابتدا بازی، فشار زیادی تحمل کند و بعد ذهن کل بازیکنان، مربیان و حتی تماشاگران را درگیر تصمیمات خود کند و یاعث شد تمرکز خوبی نداشته باشیم، در بازبینی فیلم بازی دیدیم برخی از اشتباهاتی که صورت گرفت باعث بر هم زدن تعادل و نظم بازی شد، به‌طور قطع یکی از دلایلی که بازی را کمی به حواشی کشید همین مسئله داوری بود.

سرمربی تیم والیبال سپاهان در ارتباط با اخطاری که از داور دریافت کرد، خاطرنشان کرد: اشتباهات داوری می‌توانیم تا چند مورد بپذیریم؛ ست اول ما می‌توانستیم پیروز میدان باشیم، اما زمانی که از همان ابتدای بازی می‌بینیم تصمیمات داوری موجب شد بازی از دست ما در بیاید، نه تنها من، بلکه همه بازیکنان داخل زمین به خود اجازه دادند که به داور اعتراض کنند، این گونه بگویم که در مقطعی همه به هم اعتراض می‌کردند، یعنی به داور، به ناظر و حتی تماشاگران هم اعتراض می‌کردند.

وی تأکیدکرد: من دوست دارم خودم کنترل کنم؛ اما من هم انسان هستم و احساسات و ظرفیتی دارم و برخی مواقع این اشتباهات آن قدر زیاد می‌شود که نمی‌توان ساکت ماند. آرزو می‌کنم، زودتر شرایط اینکه داوران تنهایی قضاوت کنند از بین برود و ویدئو چک در تمامی سالن‌های مسابقه نصب شود و سال آینده نصب این سیستم الزام صد در صدی برای تمام تیم‌های حاضر در لیگ شود.

محمدی‌راد در خصوص اخراج علیرضا مباشری و محرومیت مجتبی میرزاجانپور گفت: لحظات خاصی را ما در زمین تجربه می‌کنیم، آستانه تحمل ما هم حدی دارد، بازیکن و مربی در مسابقه شرایطی دارد و ممکن است از کوره در برود، در این بازی داور هم ما را جریمه کرد که پذیرفتیم، اما واقعاً موافق رای کمیته انضباطی در مورد میرزاجانپور نیستیم و اعتراض خود را اعلام کردیم و نامه‌ای به فدراسیون ارسال کرده و مدیرعامل باشگاه نیز پیگیر این مسئله بودند.

وی افزود: واقعاً شدت رای صادر شده که تنها براساس گزارش ناظر بوده را نمی‌فهمیم، گفته شده میرزاجانپور از کلمات ناشایست استفاده کرده، این رأی بسیار زیاد است، در طول فصل، اتفاقات زیادی را شاهد بودیم که فیلم و اسناد آن موجود  است و کمیته انضبای تنها یک جلسه محرومیت برای آن اتفاقات در نظر می‌گیرد، اتفاقاتی که شاهد شدت و الفاظی که به‌کار رفته شد، بودیم، اما در مورد مجتبی میرزاجانپور در این جریان فیلمی و سندی وجود ندارد و تنها کمیته انضباطی به گزارش ناظر بازی بسنده کرده است. گزارشی که اعتقاد دارم بسیار جای کامل‌تر شدن دارد، به‌واسطه اینکه خیلی موارد در آن ذکر نشده است؛ به‌عنوان مثال رفتار و مهمان نوازی که از ما در طول مسابقه انجام شد، گزارش نشده است، این گونه بگویم گویا دلشان برایمان تنگ شده بود و بنده را در طول مسابقه بسیار مورد لطف قرار دادند. از مجتبی میرزاجانپور در طول پنج ست مهمان‌نوازی کردند و در نهایت هیچ گزارش در این مورد نشده است.

سرمربی والیبال سپاهان اضافه کرد: مورد دوم مشکلات و عملکرد داوری بود که در مورد آن صحبت کردم، آیا ناظر بازی در این خصوص هم گزارشی ارائه داده است؟ بنده اطلاعی ندارم، ما گزارش اعتراضی خود را نسبت به داوری به فدراسیون ارائه داده‌ایم.

وی اضافه کرد: مورد دیگری که برای اولین مرتبه است آن را می‌گویم، اینکه شخصاً دوست ندارم سالن را خالی از تماشاگر ببینم، چندین مرتبه به تماشاگران حاضر در سالن گنبد تذکر داده شد که ماسک خود را بزنند و فاصله خود را با یکدیگر رعایت کنند، اما   در انتهای مسابقه شاهد چیز دیگری بودیم و واقعاً امیدوارم مسئولانی که در سالن بودند و نظارت می‌کردند، وضعیت را بررسی کنند.

وی تصریح کرد: دوسال است درگیر بحث شیوع ویروس کرونا هستیم و اکنون اجازه ورود تماشاگران صادر شده است، سالن مسابقه فضای خوبی برای رعایت فاصله و لذت بردن از بازی داشت ولی آنها اصرار به کنار هم بودن و تشویق بدون ماسک تیم خود داشتند، انتهای بازی صحنه‌هایی که دیدیم باعث نگرانی شدیدمان شد.

محمدی‌راد در خصوص حضور تماشاگران گفت: فدراسیون مسئول نیست و مسئولیت آن را بر عهده ستاد ملی مبارزه با شیوع ویروس کرونای استان‌ها گذاشته است، در گلستان تصمیم گرفته شد که ۴۰۰ تماشاگر در سالن حضور داشته باشد و در اصفهان این اجازه صادر نشده  که در سالن شش هزار نفره‌ای که تماشاگران می‌توانند با فاصله و راحت تماشاگر باشند. ستاد کرونا در اصفهان حضور تماشاگر را به صلاح ندانستند و من هم جسارت نمی‌کنم که در این خصوص صحبتی کنم، به این دلیل که سلامت همه برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است و ما به این تصمیم آنها احترام می‌گذاریم. سالن گنبد گنجایش خوبی داشت و می‌توانستند با فاصله مناسب تماشاگران خود را در سالن داشته باشند، اما این گونه نشد و امیدوارم در مسابقات آینده عملکرد بهتری داشته باشند.

سرمربی تیم والیبال سپاهان در خصوص بازی تیم‌اش در مقابل شهرداری ورامین خاطرنشان کرد: امسال اتفاقی که در لیگ رخ داده است، بر خلاف نظر برخی از کارشناسان، اعتقاد دارم عملکرد تیم‌ها خیلی بالا است. از دوازده بازی خود در دور رفت که پیروز میدان بودیم، می‌توانم تنها به یک بازی اشاره کنم که عملکرد تیم مقابل در سطح پایینی بود و در سایر بازی‌ها واقعاً تیم‌ها سطح فنی خوبی داشتند، بازی‌های این هفته  و نتایجی که رقم می‌خورد گواه این مسئله است، نتایج ۳ بر ۲، برد و باخت‌ها و نتایج غیر منتظره دلیل بر این حرف است و این برمی‌گردد به بازی خوب تیم‌ها، در سالن خود شرایطی فراهم می‌کنند تا از مزایایی که دارند برای  پیروزی و شکست رقبای خود استفاده کنند.

محمدی‌راد گفت: در بازی با ورامین باید کامل و با تمام توان خود بازی کنیم تا بتوانیم با توجه به میزبانی به موفقیت برسیم، به دنبال آن هستیم که استاندارد و عملکردی که از خودمان توقع داریم را در زمین شاهد باشیم و جنگندگی و انگیزه بالا بازیکنان برای ما بسیار اهمیت دارد تا یک بازی خوب و با کیفیت را نشان دهیم.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.