• دوشنبه / ۲۳ آذر ۱۳۸۳ / ۱۶:۱۱
  • دسته‌بندی: پژوهش
  • کد خبر: 8309-09224
  • خبرنگار : 90062

طرح‌هاي برگزيده ششمين جشنواره جوان خوارزمي معرفي شدند

طرح‌هاي برگزيده ششمين جشنواره جوان خوارزمي معرفي شدند

برگزيدگان ششمين جشنواره جوان خوارزمي طي مراسمي با حضور معاون اول رييس جمهور و وزراي علوم، تحقيقات و فناوري و آموزش و پرورش معرفي و تقدير شدند.

به گزارش خبرنگار پژوهشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در ششمين دوره جشنواره جوان خوارزمي از بين 20 هزار و 840 طرح دانش‌آموزي و 632 طرح كارداني آموزش و پرورش و 718 طرح دانشجويي و آزاد، 64 طرح در بخش دانش آموزي، 22 طرح در بخش دانشجويي (با احتساب 6 طرح برگزيده كارداني آموزش و پرورش) و 9 طرح مربوط به متقاضيان آزاد به عنوان طرحهاي برگزيده معرفي و تجليل شدند.

هيات داوران در سطوح مختلف بخش دانشجويي و آزاد جشنواره پنج طرح را واجد شرايط رتبه اول، 10 طرح را واجد شرايط رتبه دوم و 16 طرح را واجد شرايط رتبه سوم تشخيص داده و انتخاب كردند.

به گزارش خبرنگار پژوهشي ايسنا، اسامي برگزيدگان بخش دانشجويي و آزاد ششمين جشنواره جوان خوارزمي عبارتند از:

در گروه علمي فني و مهندسي رضا كراچيان، رتبه سوم با طرح مديريت كمي كيفي سيستمهاي رودخانه و مخزن

در رشته علوم پايه، احمد مشاعي رتبه سوم با طرح فرمول بندي و حل عددي معادلات ناوير - استودك براي حباب سونوشومينسانس

در رشته علوم پايه، پروانه سنگ پور زنجاني، رتبه دوم با طرح ساخت و مشخصه يابي سيستم چند لايه‌اي مغناطيسي

در رشته علوم كشاورزي، مهديه اسدي،‌ رتبه دوم با طرح بررسي فون كنرهاي آبزي acari: hyeracaring در شهرستان كرمان

در رشته علوم كشاورزي، راحله سفيدگران، رتبه دوم با طرح بررسي قابليت توليد خمير كاغذ سودا از ساقه كلزا براي ساخت كاغذ فولتينگ

در رشته علوم پزشكي، مهدي دهقاني، حامد صادقي پور رودسري، رتبه دوم با طرح بررسي اثر بيماري كلستاز بر عملكرد عضله كورپوس، كاورنوزوم در موش‌هاي صحرايي نر و نقش سيستم اپيوييد و ميمپريك اكسايد در اين تغييرات

در رشته علوم كشاورزي، مرجان خليلي ماهاني، رتبه سوم با طرح ترجيح ميزباني سوسك برگ خوار نارون روي درختان نارون اصفهان

در رشته علوم پزشكي، نرگس خرازاني تفرشي، رتبه سوم با طرح طراحي mutitlex nested consenfuf-PCR

در رشته فني و مهندسي، عليرضا شريف رتبه سوم با طرح بررسي نقش مكانيزم‌هاي نفوذ متقابل و يا اتصال شيميايي استحكام فصل مشترك دو ماده ويسكو الاستيك

در رشته فني و مهندسي، محمدرضا ذاكرزاده و محمود توكلي رتبه سوم با طرح طراحي و ساخت يك ربات با قابليت انجام عمليات خاص بر روي ستونهاي شاخه دار

در رشته فني و مهندسي، مهدي آذرپيوند، رتبه اول با طرح مدلسازي و تحليل يك عدسي صوتي زيرآبي

در رشته فني و مهندسي، محمد صالح مونسان، حسن ذاكري، سلمان محسني و سالار بصيري، رتبه دوم با طرح طراحي و ساخت دستگاه نورسنج زاويه‌اي

در رشته علوم پايه، زهرا ناجي عظيمي رتبه دوم با طرح ارائه الگوريتمهاي جديد بر زمان بندي آموزشي و مقايسه آنها با روش‌هاي موجود

در رشته فني و مهندسي، محمدحسين صفري و پويا آزادي منظور، رتبه سوم با طرح طراحي و ساخت كريستاليزور تبريدي DTB اتوماتيك

در رشته فني و مهندسي، امير حسين كيوان پور و ندا پري نژاد خامنه، رتبه سوم با طرح دستگاه درك اصوات از طريق حس لامسه براي ناشنوايان مطلق

در رشته علوم انساني ليلا عبدالله‌زاده رامهرمزي، ‌رتبه سوم با طرح تغيير تكرار (سيري در بسامد شعري سهراب سپهري)

در رشته هنر سيد مرضيه كاظمي، رتبه اول كارداني (‌آموزش و پرورش) با طرح مشكل انسان

در رشته برق و الكترونيك، محمد عابديني و حسين جاويدي دشت بياض، رتبه اول كارداني (آموزش و پرورش) با طرح عينك خودكار جوشكاري

در رشته شيمي امير حسين تابش، مجتبي بندگاني، عليرضا الوانچي و احسان كدخدايي، رتبه اول كارداني (آموزش و پرورش) با طرح دستگاه اعمال رنگ به صورت اتوماتيك

در رشته برق و الكترونيك، سيد مصطفي صندوقساز، رتبه اول كارداني (آموزش و پرورش) با طرح نمايشگر تبليغاتي مكاترونيك

در رشته هنر، مهسا محمدنيا، رتبه دوم كارداني (آموزش و پرورش) با طرح نگاه انتزاعي به طبيعت و زندگي

در رشته فيزيك، سعيد عباسي و غلامعلي بنيادي، رتبه دوم كارداني‌ (آموزش و پرورش) با طرح بررسي افزايش سرعت واكنش شيميايي در اثر اعمال كار مكانيكي

در رشته علوم كشاورزي، مهدي كاشاني نژاد، رتبه سوم با طرح ارائه راهكارهاي كاربردي براي بهبود فرايند خشك كردن پسته صادراتي ايران

در رشته علوم پزشكي، اشكان مولا، رتبه سوم با طرح مقايسه اثر تركيب وارسارين و اكسپرين با آسپرين به تنهايي در بيماران پس از انفاركتوس حاد ميوكارد

در رشته علوم پايه، فريد ادهمي، محمد مهدي دائمي عطاران، علي عباسي، علي نويد كشكي، شهرام شريفي و فرهاد قنبري، رتبه دوم با طرح راكتور راوند

در رشته فني و مهندسي، حميد حكيم، رتبه سوم با طرح پوشش‌هاي ويژه SPBCIAL ،‌COAPS،

در رشته فني و مهندسي،‌ ميثم وهابي،‌ احسان عظيمي، مجاهد لساني نجف آبادي، و مجيد نصيري و عليرضا هادي حسين آبادي، رتبه سوم با طرح طراحي و ساخت نخستين ربات CNC در ايران با ساختار مكانيزم موازي

در رشته فني و مهندسي، آرمين محمدي وند، رتبه سوم با طرح دستگاه پردازنده بافتي با تكنولوژي بازوي آزاد

در رشته هنر، راشين خيريه، رتبه سوم با طرح خلاقيت در تصوير سازي كتابهاي كودك و نوجوان

در رشته فني و مهندسي، جواد محمدي، رتبه سوم با طرح موتور تركيبي - تعادلي 417i

در رشته فني و مهندسي فرهاد گچلو، رتبه سوم با طرح بهينه سازي نيسان جونيور و فرمان‌خوار كردن چرخهاي عقب و پيشنهاد سيستم فنر بندي جديد

اسامي برگزيدگان رتبه اول بخش دانش آموزي عبارتند از:

در رشته كامپيوتر، مرتضي دولتي و مصطفي دولتي از استان آذربايجان شرقي با طرح بريل نوت

در رشته برق و الكترونيك، عباس رحيمي از استان اصفهان با طرح ربات چند منظوره

در رشته شيمي، مجتبي شمس زاده، امير بيگي و آرش رئوف شيواني از استان خراسان با طرح توليد سوخت از زباله‌هاي پلاستيكي

در رشته مكانيك، حسين جم و ميثم سالار سرند از استان خراسان با طرح دستگاه سوركينگ زعفران

در رشته رياضي، نويد طالبان فر از استان خراسان با طرح مقالات نوين رياضي

در رشته زيست گياهي و كشاورزي، ياسر مولوي، جمال همتيان مشكين زاده و سيد محمد محسن جواد زاده از استان خراسان با طرح گلدان تجزيه پذير

در رشته زيست جانوري و پزشكي، بهزاد سروري خراشاد و كوروش كرفي از استان خراسان با طرح تشخيص عود مجدد بيماري cml

در رشته كامپيوتر معين علي نقيان از استان تهران با طرح شي ياب

در رشته زيست جانوري و پزشكي، شيوا فتح الهي راد، ماندانا پوريان، طلوع مهدوي و فاطمه سادات ثابت از استان تهران با طرح مطالعه ترجيح كلي اسيدهاي آمينه در پروتئين‌هاي ترييوني

در رشته كامپيوتر، فرهاد افتخاري از استان تهران با طرح طراحي و پياده سازي سيستم‌هاي هوشمند

در رشته شيمي، حميده بي طرف از استان تهران با طرح شهادت آب

در رشته كامپيوتر، سهراب عاملي از استان تهران با طرح تبديل تصوير به متن قابل ويرايش

در رشته برق و الكترونيك، سيد محمود جعفري صادقي و هومن صداقت جهرمي از استان فارس با طرح كنترخوان خودكار

در رشته برق و الكترونيك، رضا طاهرخاني و محمد جعفر صالح از استان فارس با طرح كنترلر قابل برنامه ريزي پيشرفته

در رشته علوم انساني، مجتبي حميديان از استان قم با طرح مجموعه نردبان آسمان

در رشته برق و الكترونيك، وحيد بهرامي، كيام نصري، پدرام خدارحمي، نويد حيدري و فرزاد عثماني از استان كردستان با طرح كژدم (ربات)

در رشته زيست گياهي و كشاورزي، الهه وفابخش و مينا گودرزي از استان كرمان با طرح ساخت يونيت افزايش‌دهنده ماندگاري گلهاي شاخه بريده

در رشته فيزيك، الهام حميد احمدي و الماء احمدنژاد از استان كرمان با طرح دستگاه نمره چشم

در رشته شيمي، موسي افضلي پور از استان كرمان با طرح بررسي پتانسيل عصاره زعفران

در رشته كامپيوتر، محمد دهقاني از استان كرمان با طرح سيستم پيام كوتاه (sms) براي خطوط ثابت

در رشته زبان و ادبيات فارسي، جميله پروشه از استان كهگيلويه و بويراحمد با طرح مجموعه شعر (و ناگهان نگاهم را از پرده مي‌گيرم)

در رشته مكانيك، آرش ديلم از استان گلستان با طرح پودريز آبي

در رشته شيمي، سينا صابري از استان مازندران با طرح رنگ سيناسون

در رشته فيزيك، آرش حيدري از استان مركزي با طرح قطب نما

در رشته مكانيك، جعفر چگني و مجتبي چگني از استان همدان با طرح دستگاه گردوشكن

در رشته مكانيك، پيمان كريمي ،محمد وفايي، ميلاد فداكار و فرشته كريمي از استان همدان با طرح ناخنگير معلولين

اسامي برگزيدگان رتبه دوم بخش دانش آموزي عبارتند از:

در رشته هنر، لاله خوش نواز مطلق، از استان آذربايجان شرقي با طرح باغ هستي

در رشته جانوري و پزشكي، ليلا راثتي مرزآبادي از استان آذربايجان شرقي با طرح ادراك آني و عكس العمل

در رشته برق و الكترونيك، سيد محمد مهدي موسوي صدر‌ از استان آذربايجان شرقي با طرح ربات مسير پيما

در رشته برق و الكترونيك، سينا نوروزي و وحيد احمدزاده ادغم از استان آذربايجان شرقي با طرح هشدار دهنده تصادفات در جاده‌ها و دزدگير هوشمند

در رشته شيمي، سارا معمار و نيلوفر ممقانيان از استان آذربايجان شرقي با طرح كاربرد كرليت به عنوان عايق صوتي و حرارتي و تهيه قطعات

در رشته شيمي، جواد احمدي، امير حضوري، وحيد نقاش از استان آذربايجان شرقي با طرح روش نوين جمع آوري لكه‌هاي نفتي از سطح دريا

در رشته كامپيوتر، مجتبي جانفشان از استان آذربايجان شرقي با طرح تكنيك هوشمند آموزش نرم افزار

در رشته جغرافيا، راحله كلانتري و راضيه ميرمجربيان از استان اصفهان با طرح بررسي جغرافياي جهان از نظر فرهنگي و اجتماعي

در رشته عمران، علي پنيريان از استان اصفهان با طرح سيستم شبيه ساز زلزله

در رشته مكانيك، مجيد فقيه، از استان اصفهان با طرح كلاج و ترمز بدون سائيدگي

در رشته فيزيك، رويا شكوهي و الهام خراساني از استان اصفهان با طرح ردياب آب مقطر ساز خورشيدي

در رشته فيزيك، فرنود افراسيابي، پيمان افراسيابي و مقداد افراسيابي از استان بوشهر با طرح ماسك اتوماتيك

در رشته علوم اسلامي، ياسر آيين، محمد جواد قاسم پور و سيد احمد مركبي از خراسان با طرح فردا از آن ماست

در رشته مكانيك، سيد محمد جواد جواد پور از استان خراسان با طرح شير تكنيك مركزي

در رشته زيست جانوري و پزشكي، امير محمد ملوندي و محمد كويري از استان خراسان با طرح گياه مصنوعي

در رشته كامپيوتر، سيد محسن حسيني، از استان خراسان با طرح مترجم همزمان صفحات وب

در رشته رياضي، حامد نقدي و محمد مهدي كيلگ از استان زنجان با طرح دنباله‌هاي عددي در پيمانه اعداد طبيعي

در رشته زيست جانوري و پزشكي، كينا روستايي و تارا طاعي حق از استان تهران با طرح شبيه سازي كاربردي بر اساس آناليز داده‌ها بر مقدار كنترل

در رشته برق و الكترونيك، محمد شمالي، عليرضا ياوري، سامان فقيه، اشكان راشدي و آرش خباز صابري از استان تهران با طرح ربات‌هاي فوتباليست

در رشته برق و الكترونيك، سينا سالك و بشير خوشنويس از استان تهران با طرح ربات كوچك شش پا

در رشته كامپيوتر، اردلان صابري از استان تهران با طرح پردازش نوشتاري با ورود داده از طريق قلم ديجيتال

در رشته زبان و ادبيات فارسي، محمد حسن عابديان فرد از استان فارس با طرح رئاليسم در تاريخ بيهقي

در رشته روانشناسي، مير حسين مير جعفري از استان فارس با طرح بررسي ارتباط بين ويژگي‌هاي شخصيتي و حالات خوابيدن

در رشته برق و الكترونيك، محمدرضا كشتكاران ‌از استان فارس با طرح ساخت كتاب الكترونيكي نابينايان

در رشته زبان و ادبيات فارسي، سنيده زنجري، سپيده داودچي رضاپور و خديجه گرامي زاده، از استان فارس با طرح نگرشي نو بر تاريخ ادبيات ايران و جهان

در رشته عمران، احسان فاضلي فر از استان قزوين با طرح نقشه‌اي از يك شهر ايده آل و آرماني

در رشته رياضي، محمدصادق صالح از استان قزوين با طرح دستگاه مختصات زاويه‌اي

در رشته فيزيك، احمد قره خاني از استان قم با طرح اورلود آسانسور

در رشته زيست گياهي و كشاورزي، افسانه محمدي سروانه از استان كردستان با طرح روش جديد تكثير گلهاي آپارتماني از طريق جوانه‌هاي جانبي

در رشته زبان و ادبيات فارسي، نافعه مرادي از استان كردستان با طرح ستراني خوشه ويستي (ترانه دوست داشتن)

در رشته علوم اجتماعي، سارا شريفي و فرزانه اتقايي از استان كرمان با طرح بررسي نحوه عملكرد مديريت بحران در زلزله بم

در رشته برق و الكترونيك، هومن فلاحتي از استان گيلان با طرح ربات كاوشگر

در رشته رياضي، سعيد حق نظري از استان لرستان با طرح حل يك مساله حل نشده

در رشته كامپيوتر، سعيد نعمت الله احمديان از استان مازندران با طرح نمودار چهار

در رشته برق و الكترونيك، جواد رضا نژاد گتابي از استان مازندران با طرح مجموعه طرح‌هاي متحرك سنجي به روش آلتراسونيك

در رشته هنر، مهدي حضرتي از استان همدان با طرح مكانيزم جديد ساز سازي

در رشته برق و الكترونيك، محمد هادي كامراني، از استان يزد با طرح سيستم هوشمند گلخانه‌ها

در رشته كامپيوتر، پروين عالمي، فرزانه دهقاني، از استان يزد، با طرح آيينه سه گانه

انتهاي پيام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.