• چهارشنبه / ۳۰ آذر ۱۳۸۴ / ۱۳:۴۸
  • دسته‌بندی: فوتبال، فوتسال
  • کد خبر: 8409-17357
  • خبرنگار : 71072

هفته‌ي پاياني نيم فصل اول ليگ برتر؛ استقلال، سايپا يا پاس؛ كدام يك قهرمان مي‌شوند؟

هفته‌ي پانزدهم رقابت‌هاي ليگ برتر فوتبال كشور در حالي از فردا برگزار خواهد شد كه جمعه شب چهره‌ي قهرمان نيم فصل مشخص مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، تيم‌هاي استقلال، سايپا و پاس سه تيم تهراني فرصت قهرماني در نيم فصل نخست ليگ برتر را دارند؛ اما، در اين ميان شانس استقلال براي كسب اين عنوان بيشتر از ساير حريفان است.

** ذوب‌آهن ـ ملوان (پنجشنبه ساعت 14:15 فولادشهر)

ذوب‌آهن در شرايطي در هفته‌ي پاياني نيم فصل نخست ميزبان ملوان است كه اين تيم در چند هفته‌ي گذشته موفق به كسب نتايج خوبي نشده و هفته‌ي پيش نيز با سه گل مغلوب استقلال تهران شد. آنها كه در سه فصل گذشته همواره نتايج خوبي را تا پيش از تعطيلات نيم فصل كسب كرده‌اند، امسال هم سنت‌شكني نكردند. هم اكنون، اين تيم با بيست و يك امتياز در جايگاه چهارم قرار گرفته و سهل‌انگاري در ديدار مقابل ملوان مي‌تواند اين فرصت را به تيم‌هايي همچون پرسپوليس، صباباتري، سپاهان و فولا خوزستان بدهد تا جاي اين تيم را در جدول رده‌بندي اشغال كنند.

ملوان بر خلاف ذوب‌آهن روندي متفاوت را پشت سر گذاشته است. آنها پس از كسب نتايجي نااميد كننده در هفته‌هاي نخستين فصل، موفق شدند خود را تا رده‌ي دهم بالا بكشاند؛ اما، بي‌ترديد ملوان در ورزشگاه فولادشهر كار مشكلي را پيش رو دارد.

** پاس ـ صباباتري (ساعت 14:15 ورزشگاه شهيد دستگردي)

ديدار تيم‌هاي پاس و صباباتري همواره، زيبا بوده و تماشاگران بازي پر گلي را از اين دو تيم مشاهده كرده‌اند. پاس كه شانس قهرماني در نيم فصل را دارد، نمي‌خواهد اين موقعيت ممتار را از دست بدهد و اميدوار است كه با شكست تيم‌هاي سايپا و استقلال مقابل حريفان، اين تيم بتواند به قهرماني در نيم فصل اول برسد. پاس پس از شكست دو بر صفر برابر فجر سپاسي، با انگيزه‌ي بالايي به مصاف صبا مي‌رود.

ولي از سوي ديگر صباباتري يكي از سه تيم بيست و يك امتيازي جدول رده‌بندي ليگ است و مي‌تواند با شكست پاس در ديدار هفته‌ي پيش رو، خود را به رده‌ي چهارم جدول برساند و اين موقعيتي وسوسه‌انگيز براي اين تيم نظامي خواهد بود.

** برق شيراز ـ استقلال تهران (جمعه ساعت 14:15 ورزشگاه حافظيه)

برق شيراز علاقه‌اي به جدا شدن از مكان چهاردهم ليگ ندارد. آنها پس از ديدار هفته‌ي گذشته برابر صباباتري، كار مشكلي را مقابل آماده‌ترين تيم ليگ برتر، استقلال دارند. اين تيم شيرازي در شرايطي به مصاف استقلال مي‌رود كه تنها مي‌تواند اميدوار باشد با كسب حداقل نتيجه، امتياز خود را به عدد پانزده برساند؛ اما، دور از تصور نيست كه با شكست برابر استقلال با انگيزه، برق شيراز به قعر جدول سقوط كند.

استقلال، اين روزها بهترين تيم ليگ برتر است. اين تيم موفق شد هفته‌ي گذشته در تهران با نتيجه‌ي جالب سه بر صفر ذوب‌آهن را شكست دهد و با 28 امتياز موقعيت خود را در بالاي جدول تثبيت كند؛ اما، بزرگ‌ترين نگراني قلعه‌نويي، نتايجي است كه در چند سال گذشته، استقلال در شيراز به دست آورده است. او اميدوار است كه بازيكنانش بتوانند با پيروزي اين هفته برابر برق شيراز، قهرمان نيم فصل شوند.

** سايپا ـ فجرسپاسي (ساعت 14:15 ورزشگاه انقلاب)

سايپا، تيمي است كه بهترين خط حمله‌ي ليگ را در نيم فصل اول دارد. آنها با بيست و پنج گل زده آمار خوبي را از خود به جاي گذاشته‌اند. سايپا كه در اوايل فصل نمي‌توانست نتايج خوبي كسب كند از هفته‌ي چهارم به پيروزي‌هاي خوبي رسيد كه همين نتايج، تيم سايپا را هم اكنون به نزديك‌ترين رقيب استقلال در فاصله‌ي يك امتيازي تبديل كرده است. ذوالفقار نسب اميد بسيار دارد كه با شكست تيم جوان شهيد سپاسي، تيمش به روند رو به رشد خود ادامه دهد.

از سوي ديگر، فجر سپاسي نيز طي هفته‌هاي گذشته موفق شد نتايج خوبي كسب كند تا اين كه خود را تا مكان پانزدهم جدول بالا بكشاند. پيرواني كه همچون سال‌هاي گذشته، تيمش را با تركيبي جوان به رقابت‌هاي ليگ برتر آورده، اميد دارد كه با پيروزي يا حداقل كسب تساوي در ديدار برابر سايپا، تيمش به انتهاي جدول نزديك‌تر شود.

** شموشك ـ راه‌آهن (ساعت 14:15 ورزشگاه شهداي نوشهر)

شموشك، راه‌آهن، تقابل دو مربي مشابه. فروتن كه در تعطيلات نيم فصل بيشترين وقت خود را صرف گفت‌وگو با رسانه‌هاي مختلف كرده، همچنان يكي از جذاب‌ترين مربي‌هاي ليگ است. تيم او در پنج هفته‌ي ابتدايي، هفت امتياز به دست آورد. اما در نه هفته‌ي بعدي، اين تيم تنها شش امتياز كسب كرده و اين مساله سبب شد كه شموشك در رده‌ي شانزدهم جدول قرار گيرد. هم اكنون اين تيم سيزده امتيازي است.

راه‌آهن و فيروز كريمي شرايط متفاوتي با شموشك و بهمن فروتن دارد. تيم تهراني در هفته‌ي گذشته پرسپوليس را متوقف كرد. اين تيم كه پس از 28 سال بار ديگر به ليگ برتر بازگشته، موفق شده در پايان هفته‌ي چهاردهم با هجده امتياز در رده‌ي نهم قرار گيرد و پيروزي برابر شموشك مي‌تواند موجب صعود اين تيم به رده‌هاي بالايي جدول شود.

** فولاد ـ ابومسلم (ساعت 14:15 ورزشگاه تختي آبادان)

جمعه، آخرين فرصت براي ملادن فرانچيچ خواهد بود مربي كه مي‌گويند ديگر دلش با تيم نيست. فولاد كه پرنوسان‌ترين تيم ليگ در فصل 85 - 84 بوده، هيچ شباهتي با تيم سال گذشته‌اش ندارد و حضور در جايگاه هشتم جدول اين ادعا را ثابت مي‌كند. تيم خوزستاني كار مشكلي برابر ابومسلم خواهد داشت چرا كه تيم مشهدي پس از برد هفته‌ي پيش برابر تيم شهيد قندي بي‌شك با روحيه‌اي بالا به مصاف اين تيم خواهد رفت.

به گزارش ايسنا، ابومسلم هفته‌ي گذشته در ورزشگاه بدون تماشاگر خود، شهيد قندي را شكست داد تا با 14 امتياز خود را به رده‌ي سيزدهم برساند. ميثاقيان و تيمش مي‌خواهند كه با شكست فولاد، دست به كار بزرگي زده و خود را تا مكان يازدهم بالا بكشانند.

** شهيد قندي ـ استقلال اهواز (ساعت 14:15 ورزشگاه شهيد نصيري)

گده و تيم شهيد قندي بايد به نبودن پورحيدري بر روي نيمكت تيم خود عادت كنند. شهيد قندي كه در اوايل فصل با كسب نتايج خوب، خود را تا حد يك شگفتي‌ساز مطرح كرد، هم اكنون شرايط بدي دارد. اين تيم با چهارده امتياز در رده‌ي چهاردهم قرار داشته و تنها يك امتياز با تيم قعرنشين اختلاف دارد. از سوي ديگر استقلال اهواز براي چندمين بار مربي جديدي را بر روي نيمكت ديگر خود مي‌بيند. محمود ياوري پس از انجام مراسم معارفه‌اش در اهواز بايد بدون اتلاف وقت تيمش را آماده‌ي ديدار با شهيد قندي در يزد كند. مشخص نيست كه اين تغييرات به سود استقلال اهواز خواهد بود يا به زيان اين تيم. پيش بيني مي‌كنيد تا پايان فصل استقلال اهواز چند مربي جديد ديگر را بر روي نميكت خود خواهد ديد؟!

** پرسپوليس ـ فولاد مباركه سپاهان (ساعت 16:15 ورزشگاه آزادي)

مهم‌ترين و شايد جذاب‌ترين ديدار هفته‌ي پانزدهم، بازي پرسپوليس و سپاهان خواهد بود. پرسپوليس كه پيش از تعطيلات، با نتايج خوب خود به وضعيتش سر و سامان داده بود، پس از پايان تعطيلات، با نمايشي نه چندان خوبي داشت و برابر راه‌آهن متوقف شد. شايد پروين تيمش را با تركيبي جديد به زمين بفرستد تا اين گونه بتواند برابر سپاهان كه تحت فشار زيادي اين روزها قرار دارد، نتيجه‌ي خوبي كسب كند. پرسپوليس براي اين كه بيش از اين فاصله‌ي امتيازي خود را با صدرنشينان جدول بيشتر نبيند، راهي جز شكست سپاهان ندارد.

سپاهان نيز به لحاظ امتياز در نزديكي پرسپوليس است. تيم محبوب اصفهاني با تاوارس برزيلي در چند هفته‌ي اخير نتايج خوبي كسب نكرده و شكست احتمالي برابر پرسپوليس شايد موجب عصبانيت مديران باشگاه سپاهان و تصميم‌هاي ناگهاني شود.

انتهاي پيام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.