• شنبه / ۲۰ آبان ۱۳۹۱ / ۲۰:۳۶
  • دسته‌بندی: سینما و تئاتر
  • کد خبر: 91082012610
  • خبرنگار : 71133

برگزیدگان جشنواره‌ی سینما «حقیقت» معرفی شدند

برگزیدگان جشنواره‌ی سینما «حقیقت» معرفی شدند

مراسم پایانی ششمین جشنواره‌ی بین‌المللی سینما حقیقت در تالار وحدت با معرفی برگزیدگان این دوره از جشنواره و سخنرانی جواد شمقدری رییس سازمان سینمایی برپا شد.

مراسم پایانی ششمین جشنواره‌ی بین‌المللی سینما حقیقت در تالار وحدت با معرفی برگزیدگان این دوره از جشنواره و سخنرانی جواد شمقدری رییس سازمان سینمایی برپا شد.

به گزارش بخش سینمایی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، برگزیدگان ششمین جشنواره بین المللی سینماحقیقت در بخش‌های مختلف به شرح ذیل معرفی شدند:

بخش مسابقه ملی:

* مستند آزاد

لوح تقدیر: فرهاد ورهرام (از آلپ تا دماوند)

دیپلم افتخار:حمید جعفری (ز گفتار دهقان...)

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی:آرش لاهوتی (راننده و روباه)

* مستند اجتماعی

لوح تقدیر: محسن استادعلی (سکوت)

دیپلم افتخار: نوا رضوانی (ظغال)

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی: محمد احسانی (گنبد مینا)

* مستند پُرتره

دیپلم افتخار: فرامرز وکیلی(جان مستر)

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی: بکتاش آبتین (13 اکتبر 1937)

* مستند تاریخی

دیپلم افتخار: محمدرضا حاجی غلامی(زوران) و فرشاد اکتسابی (راز یک مجسمه)

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی: احسان معصوم (شهری که می‌شناسم)

* مستند جنگ

لوح تقدیر: حبیب احمدزاده (بهترین مجسمه دنیا)

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی: رحیم ذبیحی (سنگ مزاری برای برادر شهیدم)

* مستند خانواده

لوح تقدیر: فرشید اخلاقی‌پور(خانواده چند صد نفری) و فائزه عزیزخانی (خانه سنگ ندارد)

دیپلم افتخار: سیّدحامد نوبری (بی بی تولدت مبارک)

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی: عبدالله عزیزی (نوروز در نئور)

* مستند دینی و آیینی

لوح تقدیر: شریف اسلامی (آخر شاهنامه)

دیپلم افتخار: ایرج حبشی (دو محراب)

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی: مهدی زمانپور کیاسری (30 سال زندگی با 100 بند)

* مستند زیست محیطی

لوح تقدیر: فتح‌الله امیری (در جستجوی پلنگ ایرانی)

دیپلم افتخار و هدیه نقدی: میترا روحی منش (حیات)

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی: مازیار مشتاق گوهری (پرواز در آب)

* مستند سیاسی

لوح تقدیر: سیّداحسان اصغرزاده (رویای آمریکایی)

دیپلم افتخار: محسن خان جهانی(صندلی شماره 257)

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی: عبدالحمید ارجمند (مرگ در دور دست)

* مستند قوم شناسی

لوح تقدیر: امید عبداللهی (بوی بنفشه) و حجت طاهری (با یاری‌ها)

دیپلم افتخار: فریدون نجفی (کوچ زودهنگام)

بخش ویژه

* حمایت از کار (پاسداشت شعار سال)

دیپلم افتخار: میثم میرزایی (یک سطر واقعیت)

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی: عارش کوردسالی (نفت آتش خاک)

* نگین درخشان

لوح تقدیر: شهرزاد پویا و شیرین وحیدی (زنان ماهیگیر) و بهروز فرجی (از سنیز تا سیراف)

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی: عبدالعزیز قاسمی (مانگرو)

بهترین فیلم‌ها (ویژه تهیه‌کننده‌ها)

* بهترین فیلم کوتاه جشنواره

لوح تقدیر: «مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی» و محمدعلی هاشم زهی (تهیه کنندگان مستند کوتاه آک.آپ.آس)

دیپلم افتخار: فریدون نجفی(تهیه‌کننده دختر بس)

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی: نوا رضوانی (تهیه‌کننده ظغال)

* بهترین فیلم نیمه بلند جشنواره

لوح تقدیر: پژمان لشکری‌پور و مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی (تهیه‌کنندگان مستند نیمه بلند از نفس افتاده‌ها)

دیپلم افتخار: عبدالحمید ارجمند (تهیه‌کننده مجنونی از اسکاندیناوی)

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی: محمد احسانی (تهیه‌کننده گنبد مینا)

* بهترین فیلم بلند جشنواره

لوح تقدیر: حمیدرضا تفته (تهیه‌کننده 1030)

دیپلم افتخار: فتح الله امیری (تهیه کننده در جستجوی پلنگ ایرانی)

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی: رامتین بالف (تهیه‌کننده رودخانه لیان)

بخش فنی

* بهترین تصویربرداری

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی: رامتین بالف و رشاد بالف (تصویربرداران رودخانه لیان)

* بهترین صداگذاری

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی: سارا نصرآبادی (صداگذار مستند 1030)

* بهترین تدوین

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی: فرشاد اکتسابی(تدوینگر راز یک مجسمه)

* بهترین پژوهش

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی: عبدالحمید ارجمند (راز یک مجسمه)

* بخش بین‌الملل

- مستند کوتاه:

جایزه ویژه هیات داوران: سوگواری یومن از چین

بهترین فیلم: فشردگی و انقلاب از کوبا

- مستند نیمه بلند:

جایزه ویژه هیات داوران: او می‌خواند از بوتان

بهترین فیلم: تونیا و فرزندانش از لهستان

- مستند بلند:

بهترین فیلم: من مزدور سفید هستم از ایران (به تهیه‌کنندگی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی)

به گزارش ایسنا،مشروح گزارش اختتامیه‌ی جشنواره‌ی سینما حقیقت متعاقبا منتشر می‌شود.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.