• جمعه / ۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ / ۰۲:۱۹
  • دسته‌بندی: حوادث، انتظامی
  • کد خبر: 92020603563
  • خبرنگار : 71368

دستگیری متجاوزان به زنان خدماتی +عکس

دستگیری متجاوزان به زنان خدماتی +عکس

کارآگاهان پلیس آگاهی پایتخت دو مرد را که به بهانه برگزاری جشن تولد، به زنان خدماتی، تجاوز می‌کردند، در عملیاتی دستگیر کردند.

کارآگاهان پلیس آگاهی پایتخت دو مرد را که به بهانه برگزاری جشن تولد، به زنان خدماتی، تجاوز می‌کردند، در عملیاتی دستگیر کردند.

به گزارش سرویس«حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، زن جوانی به هویت مشخص با مراجعه به دادگاه کیفری استان و طرح شکایت با موضوع «آزار و اذیت جنسی»، عنوان کرد که سرنشنیان یک دستگاه خودرو سواری پیکان سفید رنگ، پس از انتقال من به بیابان‌های جاده خراسان، با تهدید چاقو مرا مورد آزار و اذیت قرار داده و پس از ضرب و جرح و سرقت کلیه وجوه نقد و گوشی تلفن همراهم ، مرا در همانجا پیاده کرده و متواری شدند که با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «آزار و اذیت و جنسی» و به دستور رئیس شعبه 75 دادگاه کیفری استان ، پرونده جهت رسیدگی تخصصی در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

شاکیه پس از حضور در اداره شانزدهم به کارآگاهان گفت: من به عنوان نیروی خدماتی در یک شرکت واقع در میدان انقلاب کار می‌کنم که روز حادثه فرد ناشناسی از طریق آگهی روزنامه با شرکت تماس گرفت و ضمن معرفی خود بنام مهندس رضایی ، مدعی شد که برای پذیرایی در مراسم جشن تولد دخترش احتیاج به یک کارگر زن دارد و منشی شرکت نیز مرا معرفی کرد؛ با شماره تلفن همراه این شخص ( مهندس رضایی ) تماس گرفتم تا آدرس منزل ایشان را بگیرم که عنوان داشت که در ایستگاه مترو جوانمرد قصاب منتظر من است که حدودا ساعت 19 یک دستگاه خودرو پیکان سفید با دو سرنشین به ایستگاه مترو جوانمرد قصاب آمد؛ فردی که خود را مهندس رشته معماری و به نام مستعار معرفی کرد و مدعی شد که ماشین شخصی‌اش خراب شده و به همین علت با ماشین شرکت به دنبالم آمده و راننده را نیز به عنوان راننده شرکت معرفی کرد. زمانی که سوار ماشین شدم ، مهندس رضایی مدعی شد که سیستم برق کشی منزلش خراب شده و به همین علت قصد دارد تا مراسم جشن تولد دخترش را در منزل خواهرش برگزار کند و هنوز مدت زیادی از حرکت ماشین نگذشته بود که متوجه شدم از تهران خارج شده‌ایم! بلافاصله اعتراض کردم که ناگهان مهندس رضایی چاقویی را در زیر گلویم گذاشت؛ آن زمان بود که فهمیدم آنها چه قصد و نیتی در سر دارند و هرچه التماس کردم فایده‌ای نداشت و حتی مورد ضرب و شتم نیز قرار گرفتم ؛ پس از آنکه با تهدید چاقو مرا مورد آزار و اذیت قرار دادند ، تمامی وجوه نقد و تلفن همراهم را سرقت کردند و در تاریکی شب و در داخل بیابان رهایم کردند و از محل متواری شدند.

با تشکیل تیم ویژه‌ای از کارآگاهان، موضوع به صورت ویژه در دستور کار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و کارآگاهان با شناسایی تعدادی از شرکت‌های خدماتی سطح شهر تهران به ویژه در مناطق مرکزی شهر تهران ( انقلاب ، ولی عصر ، هفتم تیر و ... ) به این شرکت‌ها مراجعه کرده و در اولین مرحله به ارائه آموزش‌های لازم به کارکنان شرکت پرداخته تا در صورت هرگونه تماس مشکوک، بلافاصله موضوع به آنها اطلاع داده شود تا اینکه چندروز بعد، مدیر یکی از شرکت‌های خدماتی در محدوده میدان انقلاب، با کارآگاهان اداره شانزدهم تماس گرفت و عنوان داشت که شخصی ضمن معرفی خود به نام «مهندس محمدی» و به شیوه‌ای مشابه از آنها درخواست نیروی خدماتی خانم کرده است.

بلافاصله تحقیقات در خصوص تماس اخیر آغاز و کارآگاهان در تحقیقات پلیسی خود اطمینان پیدا کردند که فرد تماس گیرنده‌ی اخیر ، همان فردی است که خود را به نام مهندس رضایی معرفی کرده است که با توجه به اطلاعات بدست آمده در خصوص محل تردد متهمان در حوالی ایستگاه مترو شهرری و همچنین مشخصات خودرو شخصی پیکان سفید رنگ ، کارآگاهان این محل را تحت مراقبت های نامحسوس قرار دادند و در ساعت 19:30 درحالیکه چندین تیم عملیاتی محدوده ایستگاه مترو شهرری را تحت مراقبت های خود قرار داده بودند، خودرو پیکان سفید رنگی به همراه دو سرنشین در محل ایستگاه مترو مشاهده شد که به محض آنکه کارآگاهان از هویت متهمان اطمینان پیدا کردند، عملیات دستگیری آغاز شد.

به گزارش ایسنا، متهمان با اطلاع از حضور کارآگاهان در محل قصد داشتند تا از محل متواری شوند که کارآگاهان ابتدا اقدام به شلیک چندین تیر هوایی کرده اما متهمان بدون توجه به دستور ایست و شلیک تیر هوایی از سوی کارآگاهان، همچنان تلاش داشتند تا از محل متواری شوند که کارآگاهان هر چهار لاستیک خودروی آنها را مورد هدف قرار داده و در حالی که هر چهار لاستیک پیکان مورد اصابت گلوله کارآگاهان قرار گرفته بود، متهمان تلاش داشتند تا ضمن بستن درهای خودرو مانع از دستگیری خود شده و به هر شکل ممکن از محل متواری شوند، اما کارآگاهان ضمن مسدود کردن حرکت خودرو و طی درگیری با متهمان، هر دو متهم به اسامی «مهران» 27 ساله و «علی»38 ساله را دستگیر کردند که در بازرسی از خودروی متهمان، صفحه نیازمندی‌های روزنامه ... حاوی شماره شرکت‌های خدماتی و همچنین گوشی تلفن همراه شاکیه کشف شد.

کارآگاهان ضمن دعوت از شاکیه برای شناسایی متهمان، به تحقیق در خصوص شناسایی پرونده‌های مشابه پرداختند و در شرایطی که متهمان توسط شاکیه مورد شناسایی قرار گرفته بودند، کارآگاهان با پرونده مشابهی در محدوده شهرری مواجه شدند که در آن پرونده نیز زن جوانی توسط سرنشنیان خودرو سواری پیکان سفید رنگ مورد آزار و اذیت قرار گرفته بود.

در شرایطی که متهمان پس از شناسایی و با صدور قرار قانونی روانه زندان شده بودند، هماهنگی لازم قضایی انجام و متهمان پرونده بار دیگر و جهت شناسایی، به دستور بازپرس شعبه یازدهم دادسرای جنایی در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی قرار گرفتند.

بلافاصله هر دو متهم در مواجهه حضوری توسط شاکی جدید مورد شناسایی قرار گرفتند و زن جوان در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: " به عنوان مسافر و در محدوده اتوبان شهید نواب سوار یک دستکاه خودرو پیکان سفید رنگ شده بودم که راننده خودرو پس از حرکت، با طرح موضوع «استخدام نیروی کار زن» مدعی شد که فردی به هویت مهندس محمدی را می شناسد که نیاز به نیروی کار زن برای کار در یک شرکت تولیدی در حوالی بهشت زهرا دارد و من نیز که به دنبال کار می گشتم از او درخواست کردم تا در صورت امکان مرا به ایشان معرفی کند که راننده پیکان به ظاهر با مهندس محمدی تماس گرفت و برای همان روز و در حوالی ایستگاه مترو نواب قرار ملاقات گذاشت؛ در حدود ساعت 19 راننده پیکان به همراه مهندس محمدی در ایستگاه مترو به دنبال من آمد و به بهانه بازدید از کارگاه تولیدی، هر سه به سمت بهشت زهرا حرکت کردیم اما زمانی که به داخل اتوبان بهشت زهرا رسیدیم ، مهندس محمدی چاقویی را در زیر گلویم قرار داد و مرا به بیابان‌های اطراف اتوبان برده و ضمن سرقت گوشی تلفن همراه و وجوه نقد همراهم ، مرا مورد آزار و اذیت و ضرب و شتم قرار داده و پس از آن و در تاریکی هوا از محل متواری شدند.

سرهنگ عباسعلی محمدیان، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به شناسایی متهمان از سوی شکات پرونده و با توجه به احتمال افزایش ارتکاب جرایم مشابه توسط متهمان، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس شعبه یازدهم دادسرای امور جنایی صادر و متهمان برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند؛ بنابراین از کلیه شکات احتمالی که بدین شیوه و توسط سرنشینان یک دستگاه خودرو پیکان سفید رنگ مورد تهید ، آزار و اذیت ، ضرب و جرح و سرقت اموال قرار گرفته اند دعوت می‌شود تا جهت طرح شکایات خود به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ مراجعه و یا با شماره تلفن‌های 51055516 و 51055672 تماس حاصل کنند و اطمینان داشته باشند که هویت آنها نزد دستگاه قضایی و پلیس محرمانه تلقی خواهد شد.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
avatar
۱۳۹۲-۰۲-۰۶ ۰۸:۰۷

فقط اعدام.

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۰۶ ۰۸:۱۴

اعدام حق اینهاست.

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۰۶ ۱۱:۰۲

این افراد مستحق اعدام هستند چرا که امنیت جامعه و خانواده ها را به مخاطره می اندازند! ترحم بر پلنگ تیز دندان نکنید!

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۰۶ ۱۱:۰۵

زجر کُششان کنید!

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۰۶ ۱۱:۵۳

مردم به کمتر از اعدام قانع نیستند. زنان جامعه ما باید امنیت داشته باشند.

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۰۶ ۱۳:۱۳

مشکل اینها ارضاء جنسی بوده(؟!) و اگه مي‌شد در جامعه بطریق معقول برطرف بشه آیا این کار صورت می‌گرفت؟ بیاییم برای هر اتفاق احساسی تصمیم نگیریم. من با اصل کار اینها شدیدا مخالفم!

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۰۶ ۱۷:۲۴

مشکلشون ارضاء جنسی بوده، این همه راه درست هست صیغه و ازدواج. دوست عزیز! شقاوت وقتی تو وجود آدم می‌ره با اینکه زن هم دارن بعضی‌هاشون، اما روی به این کارها می‌آرن.

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۰۶ ۱۵:۰۸

این مشکلات رو ریشه‌یابی کنید، درسته که کار بسیار کثيفی رو مرتکب شده‌اند ولی ببینید صرفا از روی خوشگذرانی و شرارت بوده یا از فشار فقر یا مشکلات دیگه؛ بعد از فهمیدن علت ارتکاب جرم بهتر می‌شه راجع بهشون تصمیم گرفت.

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۰۶ ۱۵:۳۹

فقط اعدام، تا درس عبرتي براي سايرين شود.

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۰۶ ۱۶:۲۶

مرگ چاره کار نیست. مقطوع‌النسل(خواجه) بشن و کار در مراکز بد آب و هوا تا عبرت سایرین شوند.

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۰۷ ۰۹:۱۳

راست گفتی دمت گرم فقط مقطوع النسل.

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۰۶ ۱۶:۵۵

چرا صورتهاشون رو شطرنجی کردین؟! اینطوری چطوری کسانی که مورد اذیت و آزار واقع شدن اینها رو شناسایی کنن؟ اینها با این کارشون آبرویی ندارن که بخواد بره!

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۰۶ ۱۷:۰۶

فقط می‌تونم بگم بد روزگاری شده؟

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۰۶ ۱۷:۳۷

یه چیز رو فراموش کردم بگم. راستی چرا برای خانمها درس عبرت نمیشه که نباید سوار خودروهای سواری مشكوک بشن! نباید به حرف هر مردی اعتماد کنند. تاکسی های شهری و تاکسی تلفنی‌های معتبر به ویژه اونهایي که مخصوص بانوانه برای چیه گذاشتن؟ بیشتر منظورم با اون مورد دومی هست. اولی که بدبخت گناهی نداشته ولی باید یه خورده مشکوک می‌شده! می‌بینید روزانه چقدر خانم مورد تجاوز قرار میگیرن بیشتر هم به خاطر سوار شدن در ماشینهای عبوری که به ظاهر مسافرکشی می‌کنند که در واقع اصلا اینطور نیست. هدف دیگه‌ای دارن.

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۰۶ ۱۷:۳۹

فقط اعدام. ماندن این گونه افراد هیچ گونه خاصیتی ندارد.

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۰۶ ۱۷:۴۳

اینها بزرگترین اشتباه یا کناه را مرتکب شده‌اند. اگر تنها ارضاء شدن بود که می‌تونستن خیلی راحت به اونچه که می‌خواهند برسن!؟ اما مشکل اینجاست که از اعتماد سوءاستفاده کردن و در حقیقت یک خیانت. زنانی که مورد تجاوز قرار گرفتن در حقیقت کسانی بودند که برای تامین خرج زندگی خود کار می‌کردند نه انگيزه ديگري. پس در حقیقت این مردان به امانت خیانت کرده‌اند و گناهی نابخشودنی.

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۰۶ ۱۸:۵۵

امیدوارم درس عبرتی باشه برا آیندگان.

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۰۶ ۱۹:۵۸

لطف کنید نظرتان را بصورتی عنوان کنید که بجای آن زن خدمتکار ناموس خودتان بوده، به کمتر از اعدام راضی می‌شوید؟

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۰۷ ۰۰:۲۴

در پاسخ دوستی که اینان را قربانی نبود بستر صحیح ارضاء جنسی قلمداد و تبرئه نمودند! باید گفت؛ افرادی که دست به چنین اقداماتی می زنند اصولا از دایره انسان خارج گردیده مصداق "اولئک کالانعام بل هم اضل" می‌باشند چون به واقع غرایز هر چند قوی باشد روی به شقاوت نهادن عنصری است که فقط از خوی درندگی ناشی می‌شود و این همان دلیلی است که چنین مجرمینی را شایسته اعدام می‌نماید. در حقیقت امثال ذلک سزاور زندگی در جامعه انسانی نیستند تا چه رسد به اسلامی.

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۰۷ ۰۳:۴۱

اعدام به دور از انسانیته! حبس و... درست‌تره.

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۰۷ ۰۹:۳۱

خداوندي كه غريزه جنسي را حتي در اتم(الكترون - پروتون - نوترون) فراموش نكرده چه جوري راه ارضاي منطقي آن را در انساني كه اشرف مخلوقات است بدرستي بيان نمي‌كند؟ ترس و تقوي از خدا براي چيست؟ در بيان هواهاي نفساني مرحوم مولوي مي‌فرمايد: گفتم سگ نفس را مگر پير كنم / در گردن او ز توبه زنجير كنم / زنجير در ان شود چو بيند مردار / با اين سگ هار من چه تدبير كنم؟ تنها راه برخورد درست با اين فاسدان...، اشد مجازات(سنگ‌سار) است(؟!)