• سه‌شنبه / ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ / ۱۰:۲۰
  • دسته‌بندی: رسانه دیگر
  • کد خبر: 92023120890
  • منبع : فضای مجازی

رد صلاحیت «هاشمی» از سر دلسوزی!

حسين شريعتمداري

امروز کیهان در سرمقاله خود رد صلاحیت یک کاندیدا را پیش بینی کرده و دلایل آن را برشمرده است.

به گزارش ایسنا، حسین شریعتمداری در سرمقاله خود نوشته است: «شرایط سنی من به گونه‌ای است که توان لازم برای مسئولیت سنگین ریاست جمهوری و اداره امور اجرایی کشور را ندارم و معتقدم رئیس جمهور شدنم خلاف شرع و به زیان نظام خواهد بود». این دیدگاه و نظر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، چند ماه قبل و در حالی ابراز شده بود که علاوه بر اصرار اصحاب وطن‌فروش فتنه 88، برخی از مقامات و مراکز آمریکایی و اروپایی نیز ایشان را برای نامزد شدن در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم تشویق و ترغیب می‌کردند. همان روزها- 15 مهرماه 1391 یعنی 7 ماه قبل- مرکز استراتژیک «شورای امنیت ملی ایالات متحده آمریکا- U.S. NATIONAL SECURITY COUNCIL- طی گزارشی درباره انتخابات ریاست جمهوری ایران از ابراز تمایل آمریکا به نامزدی آقای هاشمی خبر داده و آورده بود «از نگاه غرب آقای رفسنجانی به‌عنوان یک شخصیت میانه‌رو بهترین گزینه برای ریاست جمهوری آینده ایران است». در این گزارش آمده بود «اگرچه رسانه‌ها و تحلیل‌گران آمریکایی و اروپایی تاکنون در چند نوبت پایان عمر سیاسی آقای اکبر رفسنجانی را اعلام کرده‌اند که ناکامی وی در بازگشت به مقام ریاست جمهوری در انتخابات ژوئن 2005- خرداد 84- خروج از امامت جمعه تهران و برکناری از ریاست مجلس خبرگان از جمله این موارد بوده است ولی حضور پررنگ وی در اجلاس سران عدم تعهد در کنار رهبر ایران و خوشامدگویی وی به مقامات عالی‌رتبه میهمان و جایگاه تعیین شده برای او در کنار «بان کی‌مون»، میهمان ویژه اجلاس را باید یک رنسانس برای این بازمانده سیاسی بزرگ ایران تلقی کرد که نشان می‌دهد این شخصیت هفتاد و چندساله با رویکردی میانه‌رو نسبت به غرب این امکان را دارد که یک بار دیگر در کانون قدرت ایران ایفای نقش کند (به‌تاکید این اندیشکده آمریکایی روی قید «یک بار دیگر» یعنی آخرین فرصت برای بهره‌گیری از آقای هاشمی توجه کنید)».

رصد رسانه‌ها و مراکز استراتژیک آمریکایی و اروپایی و مقایسه آن با تحرک انتخاباتی مدعیان اصلاحات در داخل کشور حکایت از آن دارد که بعد از گزارش تحلیلی مرکز آمریکایی یاد شده، تلاش گسترده اصحاب فتنه با محوریت- البته ظاهری- آقای خاتمی و تلاش پیرامونی، اما پررنگ جریاناتی نظیر مجمع روحانیون، برخی از فتنه‌گران زندانی و یا پناهنده به کشورهای آمریکایی و اروپایی با هدف راضی کردن آیت‌الله رفسنجانی به نامزدی برای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم آغاز می‌شود. نکته درخور توجه آن که اصحاب فتنه نیز همخوان با شورای آمریکایی مورد اشاره، از نامزدی آقای هاشمی با عنوان «آخرین شانس» و «تنها فرصت باقیمانده» برای بازگشت رانده‌شدگان فتنه 88 به نظام یاد می‌کنند. ولی پاسخ آقای هاشمی رفسنجانی همچنان منفی است و این پاسخی هوشمندانه است چرا که بازگشت به نظام، آرزوی برباد رفته اصحاب فتنه است و حال آن که آقای هاشمی رفسنجانی با حکم رهبر معظم‌انقلاب در جایگاه برجسته «ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام» قرار دارد بنابراین بیرون از حلقه نظام نیست که برای ورود به این حلقه ریسک کند و در مقابل اصرار جریانات یاد شده توضیح می‌دهد که مجمع تشخیص یک مرکز مستشاری است و ایشان می‌تواند تجربیات چند ده ساله خود را به عنوان رئیس مجمع به نظام ارائه بدهد ولی ریاست‌جمهوری و کشیدن بار سنگین آن با سن و سال ایشان مناسبتی ندارد. این چالش مطابق شواهد موجود نزدیک به 2 ماه ادامه می‌یابد و در این فاصله الف: چند گروه مختلف- و در برخی از موارد با اعضای مشترک- به دیدار آقای هاشمی می‌روند و با سخنان تکراری و مشابه از آمادگی جامعه برای پذیرش ریاست‌جمهوری ایشان خبر می‌دهند و این که مردم از آقای هاشمی انتظار دارند به عنوان منجی وارد گود شود!

ب: رسانه‌های خارجی در تفسیر و تحلیل‌های پی در پی و با توهم‌پراکنی درباره آماده بودن زمینه‌ها برای نامزدی و نهایتا پیروزی ایشان، آقای هاشمی را به کاندیداتوری تشویق می‌کنند.

ج: سایت‌های اینترنتی و روزنامه‌ها و نشریات زنجیره‌ای در اقدامی هماهنگ بیشترین مقالات، مصاحبه‌ها و گزارش‌های خود را به ضرورت نامزدی آقای رفسنجانی اختصاص می‌دهند.

د: مدعیان اصلاحات و عوامل فتنه‌گری که پیش از این بی‌ادبانه‌ترین اهانت‌ها نظیر عالیجناب سرخپوش! عامل اصلی قتل‌های زنجیره‌ای! سیاستمدار تاریک اندیش! دیکتاتور! و... روا می‌داشتند در یک چرخش یکصد و هشتاد درجه‌ای به تعریف و تمجید از ایشان می‌پردازند!

ه: تمامی جریانات ضد انقلابی که در فتنه 88 با یکدیگر ائتلاف کرده بودند در اقدامی بی‌سابقه از ادعاهای قبلی نظیر تقلب در انتخابات دست کشیده و به استقبال از نامزدی آقای هاشمی برمی‌خیزند.

و: نکته درخور توجه این که تمامی جریانات داخلی و خارجی یاد شده و مراکز استراتژیک آمریکایی و اروپایی از کاندیداتوری آقای رفسنجانی با کلید واژه‌های مشابهی نظیر «آخرین پنجره»! «آخرین شانس»! «فرصت غیرقابل‌تکرار»!، «بازی‌آخر» و مانند آن یاد می‌کنند و...

و سرانجام آقای هاشمی رفسنجانی تحت تاثیر عوامل یاد شده و مخصوصا اصرار نزدیکان خود که از یکسو با اصحاب فتنه در ارتباط پیوسته هستند و از سوی دیگر آقای هاشمی بارها نشان داده است تاب مقاومت در برابر اصرار آنها را ندارد، تسلیم می‌شود و چند روز قبل از ثبت‌نام، موافقت خود را اعلام می‌کند و بدین ترتیب «قربانی» برای قربانی شدن چند باره- و این دفعه برای آخرین بار- آماده می‌شود!

آقای خاتمی در حالی که از خوشحالی در پوست خود نمی‌گنجد، خبر اعلام آمادگی آقای رفسنجانی را به نشستی که به طور پی‌درپی با حضور تعدادی محدود از اصحاب فتنه و بدون حضور آقای هاشمی تشکیل می‌شود می‌رساند و در همان نشست تصمیم گرفته می‌شود که؛

از معرفی آقای هاشمی به عنوان کاندیدای اصلاح‌طلبان به شدت اجتناب شود تا اولا؛ حساسیت مردم نسبت به اصلاح‌طلبان مانع رویکرد به ایشان نشود. ثانیا؛ شکست وی در انتخابات به حساب شکست اصلاح‌طلبان نوشته نشود. ثالثا؛ برای جلب نظر هواداران داخلی و بیرونی فتنه حمایت اصلاح‌طلبان از نامزدی ایشان به صورت پررنگ و علنی مطرح شود. درباره این بند از تصمیم یاد شده، اختلاف نظری پدید می‌آید و آقای «م» می‌گوید: باید حمایت اصلاح‌طلبان از هاشمی به گونه‌ای باشد که گروه‌های اصلاح‌طلب مخالف ایشان انگیزه بیشتری برای فعالیت به نفع نامزدی وی را داشته باشند و جای اصلاح‌طلبان را در این حرکت خالی احساس نکنند. آقای «م» می‌افزاید؛ حمایت پررنگ اصلاح‌طلبان از هاشمی، این تلقی را نیز پدید می‌آورد که اصلاح‌طلبان- منظورش اصحاب فتنه است و نه همه اصلاح‌طلبان- مجوز ورود به نظام را یافته‌اند! در پی این تذکر، تصمیم گرفته می‌شود که از نامزدی آقای رفسنجانی با عنوان گزینه هاشمی- خاتمی یاد شود. تصمیم‌های اتخاذ شده در آن نشست بلافاصله به تیم رسانه‌ای فتنه در داخل و خارج کشور ابلاغ می‌شود و فردای آن روز آقای خاتمی در مصاحبه‌ای این جمله از قبل توافق شده را مطرح می‌کند که «خدا‌کند هاشمی بیاید»!

تمامی شواهد یاد شده که فقط اندکی از بسیارهاست کمترین تردیدی باقی نمی‌گذارد که مجموعه هماهنگ اصحاب فتنه در داخل کشور و مدیران بیرونی آنها در ماجرای پیش روی به آقای هاشمی فقط «نقش یک قربانی» را داده‌اند، چرا که علی‌رغم هیاهوی این روزها به خوبی می‌دانند آقای هاشمی در صورت تایید صلاحیت هم شانسی برای پیروزی ندارد چرا که حمایت تمام‌قد ایشان از فتنه 88 بر کسی پوشیده نیست و تبلیغات این روزها که هاشمی در پی نجات اقتصاد کشور است نیز با توجه به حامیان و اطرافیان وی و سابقه ناموفق اقتصادی ایشان در دوران 8 ساله دولت سازندگی جایی برای باور اینگونه تبلیغات باقی نگذاشته است، ضمن آن که تجربه پی‌درپی این سال‌ها نشان داده است توده‌های مردم وفادار به اسلام و انقلاب در بزنگاه‌ها با بصیرتی مثال‌زدنی به صحنه می‌آیند و حماسه‌های به‌یاد ماندنی می‌آفرینند. بنابراین با استناد به مختصات صحنه کنونی می‌توان بدون کمترین تردیدی گفت؛ اصحاب فتنه و مدیران بیرونی آنها برای هاشمی یک بازی دو سر باخت تدارک دیده‌اند. اول؛‌اعلام نامزدی با توجه به آن که پیش از این به صراحت از کاندیداتوری خود با عنوان «اقدام خلاف‌شرع و زیان به نظام» یاد کرده بود و دوم؛ باخت ایشان در وزن‌کشی انتخابات و اگر رد صلاحیت احتمالی نیز به آن اضافه شود می‌توان این بازی را «سه سر باخت»! تلقی کرد. و از سوی دیگر اصحاب فتنه برای خود- به خیال خام- بازی دو سر‌بُرد در نظر گرفته‌اند، چرا که از یکسو آقای هاشمی را بی آن که وی را نامزد جبهه اصلاحات معرفی کنند به قربانگاه باخت در انتخابات برده‌اند و از سوی دیگر در پوشش حمایت از وی، وارد عرصه‌ای شده‌اند که مطابق قانون و به دلیل وطن‌فروشی و خیانت، مجاز به ورود نبوده‌اند.

و اما، در این میان وظیفه الهی، خطیر و سنگینی بر عهده شورای محترم نگهبان است. این وظیفه خطیر در یک کلمه نجات آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از دام خطرناکی است که دشمنان بیرونی و دنباله‌های داخلی آنها پیش پای ایشان پهن کرده‌اند. شورای محترم نگهبان اسناد و دلایل قانونی قابل توجهی برای رد صلاحیت ایشان در اختیار دارد و با استناد به آن می‌تواند چرخه فریبی که برای وی تدارک دیده‌اند را مختل کند. حالت آقای هاشمی را بعد از پایان این بازی دو سر باخت در نظر بگیرید، آیا به ایشان حق نمی‌دهید که آرزو کند کاش نامزد نشده بود و یا کاش شورای نگهبان صلاحیت وی را احراز نکرده بود؟! تا از این دام نجات پیدا می‌کرد؟! آیت‌الله هاشمی در صورت احراز صلاحیت وی از سوی شورای نگهبان حق دارد فردای قیامت از اعضای محترم این شورا شکایت کند که چرا ایشان را از دامی که پیش روی او گسترده بودند، نجات نداده‌اند؟!

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
avatar
۱۳۹۲-۰۲-۳۱ ۱۰:۲۷

یه بار بگو چون منافع شخصیم به خطر میفته نمیخوام آقای هاشمی رئيس‌جمهور بشه. چرا میپیچونی؟

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۳۱ ۱۱:۲۶

یار ما تحلیل‌هایش خیلی بهتر از آقای زیباکلام است که معتقد است آمریکا با رئیس جمهور شدن هاشمی و خاتمی مخالف است زیرا با روی کار آمدن این افراد و سیاست تعاملشان با آمریکا، دیگر آمریکا نمی‌تواند مردم ایران را تهدید به جنگ کند و يا گرفتار تحریم کند. آیا واقعا این تحلیل خنده‌دار نیست؟

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۳۱ ۱۰:۳۱

زنده باد هاشمی

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۳۱ ۱۰:۴۹

توکه می گویی هاشمی بین مردم پایگاهی ندارد، پس ازچه می ترسی؟ لطفا از طرف مردم حرف نزن.

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۳۱ ۱۴:۱۸

زنده باد هاشمی

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۳۱ ۱۱:۰۳

حالا فردای قیامت که شد، به آقای هاشمی میگیم که از شورای نگهبان شکایت نکنه! شما جوش نزن!!!

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۳۱ ۱۱:۰۴

اين آقاي شريعتمداري چه جوري به قول خودش از مشروح مخفيانه‌ترين و محرمانه‌ترين مذاكرات بنگاه‌هاي جاسوسي آمريكا خبردار ميشه؟ نكنه نفوذي داره؟ زنده باد هاشمي

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۳۱ ۱۱:۰۹

مردم نمی تونن خودشون تشخیص بدن هاشمی به دردشون می خوره یا نه؟؟ شما باید تشخیص بدین برادرا!!!؟؟؟ (ایسنا میدونم این حرفارو نمیذاری متأسفم)

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۳۱ ۱۱:۱۰

درود بر هاشمي زنده باد هاشمی

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۳۱ ۱۱:۱۳

اقای شریعتمداری عزیز و محترم بهتره برنامه پایش دیروز رو نگاه کنی که آقای قرائتی گفتن تخریب حرام هست.

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۳۱ ۱۱:۲۰

كسي كه شايستگي رئيس جمهوري به معناي واقعي اسلامي را ندارد واقعا رد صلاحيتش از روي دلسوزي است.

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۳۱ ۱۱:۳۳

هیچگاه حسن نیت آقای شریعتمداری برای من روشن نشده. هیچگاه ایشان بیطرفانه قضاوت نکرده اند.

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۳۱ ۱۱:۴۱

دايه مهربانتر از مادر

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۳۱ ۱۱:۴۷

چرا شما هر روز مطالب روزنامه کیهان رو میذارید اینجا؟؟؟ هدف خاصی دارید؟؟ همه دیگه نظرای یک طرفه این روزنامه رو میدونن

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۳۱ ۱۲:۰۵

خدایيش عجب تحلیلی کردی. ما که آگاه شدیم. زنده باد هاشمی

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۳۱ ۱۲:۱۰

اين كه آقاي شريعتمداري مي‌گويد «شورای محترم نگهبان اسناد و دلایل قانونی قابل توجهی برای رد صلاحیت ایشان در اختیار دارد» نشانگر چيست؟ آقاي شريعتمداري چه سمت و منصبي در اين كشور دارند كه با قطعيت از اين مسائل صحبت مي‌كنند؟

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۳۱ ۱۲:۲۳

درود بر شيخ ما، منجي فقرا

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۳۱ ۱۲:۲۶

چون آقای هاشمی تجربه لازم برای اداره کشور را دارند بهترین گزینه است

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۳۱ ۱۲:۲۷

بذارید شورای نگهبان تایید کنه. مگه نمیگید مردم خودشون شعور دارن؟ خوب دیگه مردم انتخاب خواهند کرد، اونوقت معلوم میشه اما واقعا این دلسوزی شما برای آقای هاشمی قابل تقدیره و ستایشه، آدم واقعا تحت تاثیر رفتارتون قرار میگیره

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۳۱ ۱۲:۳۸

حالا چی شده که آقای شریعتمداری دلسوز آقای هاشمی شدند و به فکر اون دنیای ایشون افتادند؟

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۳۱ ۱۲:۴۱

آقای مسلمان و قانونمند. به آنچه مردم می‌خوان احترام بگذار. همونجور که شما می‌فرمایید که اصلاح‌طلبان چرخش 180 درجه داشتن نسبت به هاشمی، یادتون نره که شما هم روزی دست‌بوس دولت هاشمی بودی. سیاست همینه. لطفا دست و پاتو گم نکن.

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۳۱ ۱۲:۴۳

آقای کیهان به اونچه میگی خوب فکر کن چون ما منتظر چرخش 180 درجه‌اي شما پس از انتخاب هاشمی هستیم.

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۳۱ ۱۲:۴۵

ای کاش یک بار خودت را در معرض رای مردم قرار میدادی تا ببینی آیا کسی شما را قبول دارد؟

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۳۱ ۱۲:۵۲

زنده‌باد هاشمی، مرد اخلاق

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۳۱ ۱۲:۵۶

زنده باد هاشمی بزرگ‌مرد سیاست

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۳۱ ۱۳:۰۲

آقای شریعتمداری بغض دیرینه‌ای از آقای هاشمی رفسنجانی دارد و طبیعی است که چنین مطالبی بنویسد. به هر حال رای مردم در روز انتخابات تعیین‌کننده است و بحمدالله هم مردم عزیز ما بینش کافی دارند و هم سابقه آقای رفسنجانی در این مملکت روشن است. حالا با مستمسک قراردادن سن ایشان چرا شورای نگهبان رادر فشار می‌گذارید که ایشان را رد صلاحیت کنند؟

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۳۱ ۱۳:۲۹

میشه یکی به من بگه چطوری ميشه از طرف مردم حرف زد؟؟ بابا مردم زنده هستند، نیازم به وکیل ندارند شما از طرف خودتون صحبت کنین آقای شریعتمداری شما با این سن هر وز ماشالا اندازه یه آدم 30 ساله تحلیل و گزارش میدین هاشمی هم با این سن میتونه رئیس جمهور بشه

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۳۱ ۱۳:۲۹

همه سلیقه‌ها شركت کنند. مردم هوشیارند مابا ولایت زنده‌ایم، تا زنده‌ایم رزمنده‌ایم

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۳۱ ۱۳:۳۶

آقای شریعتمداری، این نظام رهبر دارد و ایشان صلاح مملکت را بهتر از شما میدانند. لطفا وانمود نکنید که از رهبر نیز دلسوزتر میباشید!!

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۳۱ ۱۳:۳۷

به وظیفه خطیر الهی اشاره شد. بزگترین وظیفه، پوشاندن برهنگان و سیر کردن گرسنگان است یعنی مهار تورم. بزگترین وظیفه عمل به فرموده پیامبراعظم "ص" که میفرماید: کسی که معاش ندارد معاد هم ندارد. بزرگترین وظیفه رعایت فرمایش امام علی"ع" است که میفرماید: اگر از دری فقر وارد شد از در دیگر ایمان میرود.حکومت ما ازجنس الهی است و قوانین آن برگرفته از قرآن کریم و سنت رسول خدا "ص".

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۳۱ ۱۳:۵۳

تخیلات آقای رئیس روزنامه کیهان همیشه جالب بوده و جالب آنکه هر چه که میگوید همان میشود - کمی حوصله کن عزیز جان

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۳۱ ۱۳:۵۳

آقای هاشمی امتحانش را پس داده. مردم قبولش دارن. درود بر هاشمی زنده باد هاشمی و سلام بر هاشمی و ......

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۳۱ ۱۴:۱۱

زنده و پاینده باد هاشمی

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۳۱ ۱۴:۱۵

تو رو خدا اجازه بدین مردم خودشون انتخاب کنن. شک نکنید هاشمی به انقلاب صدمه نمیزنه

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۳۱ ۱۴:۲۸

راستشو بخواید من اصلا متن بالا رو نخوندم فقط تیتر خبر رو خوندم. آخه مطالب ایشون خوندن نداره

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۳۱ ۱۴:۳۳

زنده باد شریعتمداری

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۳۱ ۱۴:۴۹

اگر جمهوری اسلامی یک دوست مثل اقای شریعتمداری داشته باشه نیاز به دشمن ندارد

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۳۱ ۱۴:۵۱

رد صلاحیت هاشمی یعنی انتخابات یک بعدی یا سر کاری

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۳۱ ۱۴:۵۴

درووود بر هاشمی

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۳۱ ۱۶:۴۷

من در تعجبم که آقای شریعتمداری چطور تا الان در این روزنامه دوام آورده؟! با همه تحلیل‌های آنچنانی راجع به شخصیتهای این کشور شکایت مدعی العموم را در پی ندارد؟

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۳۱ ۱۵:۲۵

آخه مگه تو وکیل مردمی که انقدر مردم مردم میکنی؟

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۳۱ ۱۵:۲۶

اصلاح‌طلبان خوب می‌دونند چکار کنند چون برای از بین بردن آبروی مردم استادند. عالیجناب سرخ‌پوش رو که خودشون تخریب کردند، دارند با عالیجناب سبزپوش عوض می‌کنند که خدمات ایشان را به کلی نابود کنند و از او بنی‌صدر بسازند

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۳۱ ۱۵:۳۵

خامنه‌ای زنده باد هاشمی پاینده باد

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۳۱ ۱۵:۵۱

آقاي شريعتمداري اخلاق اسلامي را رعايت فرماييد. سلام بر هاشمي

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۳۱ ۲۳:۴۶

ببين راست ميگه

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۳۱ ۱۶:۴۰

آفرین بر عقل و هوشت نابغه!

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۳۱ ۱۶:۵۳

درود بر سردار سازندگي. ما روستائيان هم ستادي برايت تشكيل ميدهيم تا بدانند كه تخربيهايشان هيچ اثري بر راي ما ندارد

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۳۱ ۱۶:۵۴

خدایا شریعتمداری را به راه راست هدایت کن

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۳۱ ۱۷:۰۰

موافقم. واقعا بر کسی که کمی به دور از تعصب نگاه کنه و واقع‌بین باشه واضحه که اصلاح طلبان در تمام این سال‌ها چه بازی‌هایی سر ملت بینوا در آوردن و چقدر به مملکت ضرر زدن. نامزدی آقای هاشمی هم که بازی اخیرشون بود و حسابی روش حساب باز کرده بودن. واقعا امیدوارم آقای هاشمی تایید صلاحیت نشه تا بیش از این به وجهه‌اش توهین نشه چون مطمئنا اگر تایید صلاحیت بشه رای نمیاره و واقعا اذیت می‌شه. ای کاش چشم آقای هاشمی همیشه انقدر به دهان اطرافیانش نبود

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۳۱ ۱۷:۲۳

امام (ره) همواره از افراطیون مردم را بر حذر می‌داشتند و در وصیت‌نامه سیاسی الهی ایشان هم به آن اشاره فرمودند و نمونه بارز این خط انحرافی امام‌تر از امام، كيهانه

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۳۱ ۱۷:۳۹

آقايون شما پايگاه مردمي هاشمي رو مي بينيد و به همين دليل از ترس اينچنين حرف ميزنين. همه اصولگراها و طرفداراي دولت جمع بشن يك‌سوم آراي هاشمي هم كسب نميكنين و تو مرحله اول كار تموم ميشه

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۳۱ ۱۸:۵۶

کاملا حقیقت دارد.

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۳۱ ۱۸:۵۶

کسانی که از هاشمی واصلاح طلبان میترسند این روزها چهره روشنفکرانه به خودشون گرفتن!

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۳۱ ۱۸:۵۸

تحلیل هوشمندانه ای بود. پیشگویی شما نیز به وقوع پیوست.

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۳۱ ۱۹:۴۶

اگر هاشمی تایید صلاحیت شود و رای نیاورد بهتر است یا اینکه صلاحیتش رد شود و اصلا" در انتخابات کاندیدا نباشد؟ پس نترسید انتخابات آزاد یعنی همین!

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۳۱ ۱۹:۴۸

بابا دیگه شورشو درآوردی بسه دیگه

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۳۱ ۱۹:۵۵

چی میگی

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۳۱ ۲۰:۱۹

الکی میگه

avatar
۱۳۹۲-۰۳-۰۱ ۰۴:۱۹

آره بابا. الکی میگه

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۳۱ ۲۰:۲۶

آقای شریعتمداری طوری از قول دیگر کشورها ازجمله آمریکا صحبت می کنند که اگر کسی ایشان را نشناسد فکر میکند ایشان با آن کشورها در ارتباط اند.

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۳۱ ۲۱:۴۷

نترسید اینها همش بازیه سیاسیه هاشمی 100% تایید میشه البته بعد از اعتراض به رد صلاحیت اولیه ماجرای سال 84 و آقای معین یادتونه؟

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۳۱ ۲۲:۴۰

بسه اقای شریعتمداری شما فکر اخرت خودت باش که نمیتونی جواب اینهمه افترارو بدی.اقای هاشمی حتی اگه یک روزم زنده باشه ما میخواهیم اون رییس جمهورمون باشه.

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۳۱ ۲۳:۱۸

آقای شریعتمداری هنوز هم خود را دایه مهربانتر از مادر می داند که کسی جز او برای این کشور حق دلسوزی ندارد. ایشان هنوز خود را سرباز گمنام میداند غافل از اینکه اطلاعات ناقص ایشان فهم مردم را تغییر نخواهد داد.

avatar
۱۳۹۲-۰۳-۰۱ ۰۰:۰۵

اونهايي كه الان هاشمي هاشمي مي كنند ده سال پيش اورا مايه بدبختي مي دونستن بيچاره هاشمي كه بايد ملعبه دست خيليها باشه ايشان اگرآن درايت وهوش 20 سال قبل راداشت هرگز كانديد نميشد خداعاقبتش را به خير كند.

avatar
۱۳۹۲-۰۳-۰۱ ۰۰:۱۲

اقای شریعتمداری یادت باشد اگر امروز تو در جایگاهی قرار داری که اینطور براحتی بزرگان نظام را تخریب کنی از صدقه سر همین اقایان هاشمی وکروبی است که در نظام شاهنشاهی به زندان افتادند.

avatar
۱۳۹۲-۰۳-۰۱ ۰۰:۴۸

خدایا این شریعتمداری با تو در ارتباطه که هر چي پیش‌بینی میکنه درست از آب در میاد؟؟؟؟؟

avatar
۱۳۹۲-۰۳-۰۱ ۰۱:۱۶

آقای شریعتمداری خسته نباشید به حال شما غبطه می خورم که این همه حرف و حدیث می شنوید و به کارتان ادامه می دهید. من که تحلیل شما را کاملا قبول دارم.

avatar
۱۳۹۲-۰۳-۰۱ ۰۱:۳۹

اينقدر ايشان را تخريب كرديد. حالا جشن بگيريد رد صلاحيت شد. دنيا به وفق دل شما شد.

avatar
۱۳۹۲-۰۳-۰۱ ۰۸:۳۲

هاشمی پاینده باد

avatar
۱۳۹۲-۰۳-۰۱ ۰۹:۴۷

حاج حسین جون من بی خیال !

avatar
۱۳۹۲-۰۳-۰۱ ۱۰:۱۳

هاشمی هاشمی . حمایتت می کنیم

avatar
۱۳۹۲-۰۳-۰۱ ۱۰:۲۱

شب ابستن است تا چه زاید سحر!!!