• پنجشنبه / ۸ اسفند ۱۳۹۲ / ۱۸:۱۳
  • دسته‌بندی: انرژی هسته‎‌ای
  • کد خبر: 92120805442
  • منبع : خبرگزاری دانشجویان ایران

معاون سازمان انرژی اتمی:

برخی به دروغ خود را طلایه‌دار صنعت هسته­­‌ای معرفی می‌کنند/«نمی‌توانیم» برای ما معنا ندارد

برخی به دروغ خود را طلایه‌دار صنعت هسته­­‌ای معرفی می‌کنند/«نمی‌توانیم» برای ما معنا ندارد

معاون سازمان انرژی اتمی اظهار کرد: ما به یاد نداریم در انرژی اتمی کاری را ارجاع داده باشند یا ما درصدد انجام آن باشیم و بگوییم «نمی‌شود». اصلاً کلمه «نمی‌توانیم» در این صنعت برای متخصصان معنا و مفهومی ندارد.

معاون سازمان انرژی اتمی اظهار کرد: ما به یاد نداریم در انرژی اتمی کاری را ارجاع داده باشند یا ما درصدد انجام آن باشیم و بگوییم «نمی‌شود». اصلاً کلمه «نمی‌توانیم» در این صنعت برای متخصصان معنا و مفهومی ندارد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، علی‌اصغر زارعان - معاون حفاظت و امنیت سازمان انرژی اتمی - در جلسه دیدار با کارمندان و متخصصان انرژی اتمی، با تاکید بر ضرورت انسجام داخلی کشور گفت: چندصدایی خوب است ولی با یک هدف؛ اگر یک هدف را نشانه‌روی نکنیم و هرکدام یک موجی را دنبال کنیم، قطعاً خروجی مطابق با استراتژی ما نخواهد بود.

وی افزود: بر این اساس، اگر هوشمندی، تدبیر و درایت نباشد، قطعاً بدانید که خروجی آن چیزی است که دشمن می‌خواهد. دشمن واقعاً از رشد کشور در زمینه‌های نانو، بیوتکنولوژی، هسته‌ای، پزشکی و فعالیت‌های زیرساختی و امنیت حاکم بر آنها ناراحت است، چراکه ما برای برخی از کشورها الگو شده‌ایم و جهان سلطه به دنبال جلوگیری از این الگوست که یک الگوی بومی است و درصدد است که از توسعه این کانون اندیشه‌سازی و اندیشه‌پروری ممانعت بعمل آورد.

معاون حفاظت و امنیت سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه "ملت ما ملت زنده‌ای است"، تصریح کرد: اگر ملت ما زنده نبود، جهان سلطه با عناوین و شگردهای مختلف دنبال سنگ‌اندازی و توقف و پیشرفت جمهوری اسلامی ایران نبودند. این زنده بودن که به برکت مقام عظمای ولایت، خون شهدا و مردم ولایت مدار حاصل شده، کاملاً در جامعه بین المللی مشخص است و باید این زنده بودن را همیشه حفظ کنیم. حفظ شدنش هم بر اتحاد، همبستگی، تعامل، تلاش و یکپارچگی میسر است.

عده­‌ای با سخنان کذب، خود را طلایه‌دار صنعت هسته­­‌ای معرفی می‌کنند

زارعان با اشاره به زمانی که دشمن حاضر نبود ما حتی یک ماشین سانتریفیوژ تحقیقاتی داشته باشیم، ادامه داد: الان چه پیش آمده که حدود 19 هزار سانتریفیوژ داریم و با اقتداری که مرهون خون شهدا بوده، در حال مذاکره و دفاع از کیان جمهوری اسلامی و خواسته ملت ایران هستیم. ما واقعاً به خود ببالیم که امروز دوران بالندگی است.

وی همچنین با تاکید بر راهبرد دشمن و ایجاد یأس و ناامیدی از طریق عوامل خارجی و بعضاً داخلی خود که ناآگاهانه ساز دشمن را کوک می‌کنند، ادامه داد: مدتی است در پایگاه‌های اینترنتی بحث توقف فعالیت ماشین‌های سانتریفیوژ، تعطیلی غنی‌سازی یا تعطیل اکتشاف و استخراج و بعضی موارد حاشیه‌ای را مطرح می‌کنند. برخی هم سنگ این موضوع را به سینه می‌زنند و هم‌زبان دشمن می‌شوند. وظیفه ما ضمن دشمن‌شناسی و بصیرت‌افزایی این است که از عرصه فعالیت‌های تک تک عزیزان دفاع کنیم.

عضو شورای معاونین سازمان انرژی اتمی با اشاره به ملاقات‌هایی که با برخی مقامات کشور برای طرح مسائل و ترسیم وضعیت سازمان انرژی اتمی اخیراً داشته است، افزود: افراد اندک و انگشت‌شماری هستند که متأسفانه کار و زحمات دیگران را به خودشان نسبت می‌دهند و با ادعای کذب خود را طلایه‌دار صنعت هسته‌ای معرفی می‌کنند در صورتی که واقعیت چنین نیست و در آینده ناگفته‌هایی است که همراه با اسناد و مدارک بر حسب شرایط و مقتضیات زمان ارائه خواهد شد.

وی با تاکید بر دفاع از 14 هزار پرسنل و متخصصان سازمان در برابر توهین و ادعای دیگران، گفت­: از نیروهای خدماتی تا افراد گمنام در عرصه های مختلف تلاش کرده اند که این صنعت به اینجا برسد، خشت به خشت روی هم گذاشته‌اند که امروز شده ایم سازمان انرژی اتمی، کسی نمی تواند ادعا کند که حلقه اول من بودم، بلکه غنی سازی و این همه پیشرفت در توسعه صنعت هسته‌ای کار یک یا چند نفر خاص نبوده و گروه های بسیار زیادی که اکثراً ناشناخته و گم‌نامند از سال های قبل در این عرصه فعالیت های چشمگیری داشته‌اند که کلیه سوابق و مستندات نشان دهنده آن است. برخی از این افراد حتی نخواستند مطرح یا تشویق شوند و تاکنون تلاشی خداپسندانه و گم‌نامانه داشته‌اند. در نتیجه ما در این روز از کلیه مدیران و متخصصان که بی‌ادعا تلاش شبانه‌روزی داشته‌اند صمیمانه تشکر و قدردانی می‌کنیم و امیدواریم با تلاش شما عزیزان افتخارات جدیدی را در این صنعت به مردم صبور و نجیب ایران تقدیم کنیم.

زارعان پیرامون ترور­های کور اول انقلاب، ترورهای هسته­‌ای و توطئه­‌های دشمنان را برای براندازی نظام مورد تحلیل و اشاره قرار داد و افزود: چرا الان در بین 57 کشور مسلمان سری در سرها داریم؟ هم اکنون جزو یکی از کشورهای دارای نیروگاه اتمی با ظرفیت 1000 مگاوات (باشگاه هسته­‌ای) هستیم و روزانه شش میلیون لیتر فقط صرفه­‌جویی سوخت فسیلی داریم. اگر در سال محاسبه کنید خواهید دید که رقم بزرگی خواهد شد. چرا خدشه وارد می­‌کنند؟ و متأسفانه عده قلیلی ناآگاهانه حمایت می‌کنند. آیا سؤال کرده­‌اید چرا نمی­‌گذارند؟ چرا نمی­‌خواهند؟ به نظر می­‌رسد منافع فردی را بر منافع ملی ترجیح می‌دهند؛ یعنی دقیقاً آنچه دشمن می­‌خواهد. قدر مسلم، معیار و چارچوب ما رهنمودهای مقام معظم رهبری است و همه آن را رعایت و اجرا می‌کنیم.

دشمن بحث تفرقه داخلی را پیش گرفته است

معاون سازمان انرژی اتمی، غنی­‌سازی را طبق معاهده NPT حق کشور دانست و گفت: بگویند یا نگویند، ما کار خود را انجام می­‌دهیم. آنها نمی­‌توانند با ما بگویند چه مقدار غنی‌سازی کنید. ما آنچه برای صنعت صلح­‌آمیز هسته­‌ای نیاز داریم به لطف خداوند تولید می­‌کنیم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: دشمن پس از اینکه دید ترورهای ناجوانمردانه اثری ندارد، بحث تفرقه داخلی را پیش گرفته است. بدانید آنچه دشمن ادعا می‌کند که روی میز دارد، چیزی جز عملیات روانی نیست. ما هیچ هراسی نداریم چون با اتحاد و انسجام و توکل به ائمه اطهار پیش می­‌رویم.

زارعان با اشاره به فتوای حکیمانه مقام معظم رهبری در حرمت تولید، انباشت و بکارگیری سلاح کشتار جمعی به عدم مقابله به مثل ایران در جنگ تحمیلی ایران و عراق در خصوص استفاده از مواد شیمیایی و مخالفت امام(ره) با این کار و پایبندی جمهوری اسلامی به تعهدات بین­المللی پرداخت و گفت: اگر امروز کشورهای 1+5 مطرح می­‌کنند که جمهوری اسلامی چه تضمینی به ما می­دهد که سلاح هسته­‌ای تولید نمی­‌کند، تضمین بالاتر از این؟ قطعنامه 598 نمونه بارزی از این رخداد بود که ما به آن وفا کردیم. ما پایبند به اصولیم. پایبند به عهدیم. پایبند به پیمان هستیم. آنها هستند که هر روز ممکن است تصمیمی بگیرند و آن را نقض کنند.

این دست‌اندرکار صنعت هسته‌ای، با قدردانی از همه مسئولان نظام و مردم همیشه در صحنه و بویژه حمایت بی­‌دریغ نمایندگان مجلس محترم شورای اسلامی و رئیس محترم مجلس شورای اسلامی و نایب رییس مجلس از صنعت هسته‌ای اظهار کرد: دشمن هیچ غلطی نمی­تواند بکند و ما باید از پتانسیل و ظرفیت خودمان استفاده کنیم. تکیه بر غرب و خارج نکنیم. اصلاً نباید روی دیوار پوسیده برخی از کشورها یادگاری بنویسیم. باید روی پای خودمان بایستیم با استفاده از ظرفیت­های داخلی نیاز کشور را در ابعاد مختلف تأمین کنیم و ان‌شاءالله اهداف بلند امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری را به سر منزل مقصود نهایی رسانده و روز به روز برگ زرینی بر تاریخ جمهوری اسلامی ایران اضافه کنیم.

وی در پایان ضمن تشکر و قدردانی از احزاب رسانه و دعوت از آنها جهت شفاف‌سازی و انعکاس اخبار در خصوص پیشرفت صنعت هسته‌ای در همه حوزه‌ها از جمله پزشکی، کشاورزی و ... تاکید کرد: با توجه به تمرکز سرویس‌های اطلاعاتی و بیگانگان بر روی این صنعت و بهره‌برداری سوء از اخبار و اطلاعات جهت اهداف ترسیمی خود، از همه رسانه‌ها و پایگاه‌های خبری درخواست می‌کنم قبل از منتشر کردن اخبار از صحت و سقم آن اطمینان حاصل کنند، چراکه اینگونه اخبار نادرست خوراک تبلیغاتی برای رسانه‌های بیگانه و بدخواهان انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می‌شود.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.