• شنبه / ۱۱ مرداد ۱۳۹۳ / ۱۰:۱۹
  • دسته‌بندی: حوادث، انتظامی
  • کد خبر: 93051104159
  • خبرنگار : 71368

ثبت ازدواج‌های یک ساعته با 50 هزار تومان!

ثبت ازدواج‌های یک ساعته با 50 هزار تومان!

شاید باورتان نشود ! اما در همین کشور خودمان می‌شود با مراجعه به یک سایت به عنوان متقاضی «ازدواج یک ساعته» ثبت نام کرد، عجیب‌تر اینکه وقتی به سایت مراجعه می‌کنید با عباراتی در خوداظهاری برخی از زنانی که پیشتر ثبت‌نام کرده‌اند مواجه می‌شوید، مانند: خانم 39 ساله، عالی، رنگ پوست سفید، سالم، با تناسب اندام عالی و جذاب، با قد... و وزن...

شاید باورتان نشود ! اما در همین کشور خودمان می‌شود با مراجعه به یک سایت به عنوان متقاضی «ازدواج یک ساعته» ثبت نام کرد، عجیب‌تر اینکه وقتی به سایت مراجعه می‌کنید با عباراتی در خوداظهاری برخی از زنانی که پیشتر ثبت‌نام کرده‌اند مواجه می‌شوید، مانند: خانم 39 ساله، عالی، رنگ پوست سفید، سالم، با تناسب اندام عالی و جذاب، با قد... و وزن...

در این میان اظهارات زنی 24 ساله نیز جالب است که تنها مایل به ازدواج یک ساعته با مردان 50 سال به بالاست و می‌گوید که تحصیل کرده و متشخص است.

به گزارش خبرنگار«حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،‌ تنها کافی است که کلمه «صیغه» را در یکی از موتورهای جستجوگر سرچ کنید و بعد از ثانیه ای با حجم زیادی از مطالب روبرو شوید، برای باز کردن برخی از این سایتها باید زحمت «ران» کردن فیلترشکن را به خود داد. اما عمده سایت‌ها بدون استفاده از نرم افزارهای تسهیل‌کننده نیز باز می‌شوند و جالب است که عمده آنها شما را به استفاده از اینگونه ازدواج‌ها تشویق می‌کنند؛ ازدواج‌های مقطعی و حتی یک ساعته! روابطی آنقدر کوتاه و برپایه پول که به سختی می‌توان نام ازدواج بر آن نهاد.

به سراغ یکی از این سایت‌های ترویج دهنده پدیده صیغه و متعه می‌رویم؛ نمای سایت که با قرار دادن اسامی خداوند رنگ و بوی عرفانی به خود گرفته، در وهله اول سبب می‌شود این سایت را نسبت به سایر سایت‌ها تافته جدا بافته بدانید، اما بررسی کلی سایت نظرتان را تغییر خواهد داد.

این سایت از سالروز مبعث پیامبر تاکنون بیش از 100 بار مورد حمله بزرگ DDOS قرار گرفته است اما همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهد و تنها با قطع و وصل‌ شدن‌های مداوم موجب به زحمت افتادن طرفدارانش شده است.

گردانندگان این سایت قطع و وصل‌شدن را نشانه مظلومیت خود می‌دانند و معتقدند این قطع و وصل شدن‌ها نشانه حقانیت فعالیت محسوب شده و برای آن چیزی که خودشان «کوری چشم کافران» نام نهادند، با تلاش‌های شبانه‌روزی تیم فنی، حملات احتمالی آتی نیز خنثی می‌شود.

دامنه این سایت CF است که هر روز زحمت فیلترشدنش برعهده سازمانی می‌افتد اما دست اندرکاران سایت تنها با اضافه کردن یک عدد به آدرس‌ سایت، این امکان را به طرفدارانشان می‌دهند تا بدون استفاده از هرگونه فیلترشکن به محتوای سایت دسترسی پیدا کنند.

با اینکه بنا بر گفته گردانندگان این سایت، محتوای این صفحه منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران است، اما در بخشی از این سایت آمده است که این سایت «فقط فتوای کتبی مراجع عظام تقلید جهان تشیع (مجوز شرعی) را کسب و هیچ‌گونه مجوزی از هیچ نهاد قانونی جز قانون اساسی، قانون مدنی و قانون حمایت از خانواده ندارد، لذا فعالیت این سایت به استناد ماده 21 قانون حمایت از خانواده، ماده 223 قانون مجازات اسلامی و براساس ماده 1071 و 1075 قانون مدنی ایران است.»

این سایت در دو بخش ازدواج موقت یک ماهه و ازدواج موقت ساعتی به فعالیت خود ادامه می‌دهد که افراد تنها با ارائه پیامک شامل شماره فیش واریزی و ساعت آن به جمع متقاضیان وارد می‌شوند.

مدیریت سایت را بر اساس آن چیزی که خود درج کرده‌اند، فردی به نام «ف.ش» که از قضا کارشناس حقوق قضایی نیز هست، بر عهده دارد، حق معارفه در این سایت بین 50 تا 200 هزار تومان است و براساس آن چه قید شده، این پول جهت تنظیم ملاقات و در ابتدا اخذ می‌شود و این هزینه‌ها تنها برای افزایش ضریب امنیت سایت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مسئولیت پیگیری و ارتباط با علاقه‌مندان را زنی متاهل و حدودا 50 ساله برعهده دارد که تنها در ساعت کاری مشخصی اقدام به پاسخگویی و ثبت‌نام از متقاضیان می‌کند، به صدایش که نمی‌خورد زنی 50 ساله باشد و بیشتر به نظر می‌رسد دختری 20ساله پاسخگوی ماست، به عنوان یک متقاضی و نه یک خبرنگار با او تماس گرفتیم و این زن در وهله اول با سوالی ما را شرمنده کرد:«شما متقاضی ازدواج یک ساعته هستید یا یک ماهه؟» و هنگامی که سردر گمی ما را فهمید گفت که برحسب تجربه‌اش پیشنهاد می‌کند در مرحله اول ازدواج یک ساعته و در صورت تمایل یک ماهه را تجربه کنیم»

او می‌گوید مدل ثبت نام برای زنان و مردان در سایت موجود است و باید طبق مدل ارائه شده ثبت نام کنیم، او در مورد تامین مسکن سوال می‌پرسد و هنگامی که متوجه می‌شود مسکنی برای ازدواج‌های یک‌ساعته موجود نیست می‌گوید نگران نباشید می‌توانید از مسکن سایت استفاده کنید و هنگامی که در مورد مسکن سایت از او می‌پرسم می‌گوید بنده مسئول ثبت‌نام و پاسخگویی به سوالات هستم و در مورد مسکن و آزمایشاتی که باید انجام دهید واحد هماهنگی با شما تماس خواهد گرفت!

در ادامه در مورد قانونی بودن و مجوزهای این سایت می‌پرسم و او که به نظر از سوال‌های به قول خودش غیرمعمول من خسته شده می‌گوید ما در حال حاضر مجوز قانونی نداریم اما ما برابر شرع فعالیت می‌کنیم.

خانم«ی» در مورد استقبال از این سایت نیز در حالی که به وضوح می‌شد متوجه لبخندش شوی از استقبال چشمگیر آقایان سخن می‌گوید و با اشاره به عدم استقبال زنان می‌گوید که زنان به دلیل مشکلات عرفی و سلیقه‌ای کمتر به اینگونه ارتباطات رغبت نشان می‌دهند اما مردها راحت‌تر هستند.

او در مورد چرایی واریز هزینه اولیه برای تعیین قرار که از 50 تا 200هزار تومان است هم می‌گوید که این هزینه‌ها با توجه به شئون زنان در نظر گرفته می‌شود و در اصل فیلتری برای کاهش آمار افراد مزاحم است تا افرادی که واقعا خواهان هستند به مراحل بعدی وارد شوند.

او در حالی تعیین مهریه را فیلتر مزاحمان می‌داند که تعیین میزان مهریه بانوان با توجه به سن، زیبایی، تحصیلات و... و با لحاظ نمودن نظر کارشناس سایت انجام می‌گیرد و زنان متقاضی این ثبت‌نام نیز حتما باید مطلقه یا بیوه بوده و با ارسال تصویر شناسنامه خودشان صداقت خود را نشان دهند. دوشیزگان در این سایت پذیرش نمی‌شوند و ارائه خدمات به بانوان تمامی ادیان انجام می‌گیرد اما در مورد آقایان نیز شرایط ویژه‌ای مدنظر است، چراکه متاهلین مجاز به ثبت‌نام در این سایت نیستند مگر با ارائه دلیل موجه و همچنین آقایان برای ثبت‌نام ماهانه باید از موقعیت اجتماعی و تمکن مالی خوبی برخوردار باشند.

با اینکه شماره کارت اختصاص داده شده به متقاضیان در داخل کشور و متعلق به یکی از بانک‌های دولتی است اما پیگیری‌های ما در این رابطه نتیجه‌ای نداشت و با اینکه در خلال پیگیری‌های از مسئولان پلیس آدرس این سایت برای بیست‌ونهمین بار نیز فیلتر شد اما پلیس اعلام کرد تا کنون شکایتی از این سایت واصل نشده است!

به گزارش ایسنا، با اینکه پلیس همواره نسبت به فعالیت سایت‌های همسریابی و این‌گونه سایت‌ها هشدار داده به نظر می‌رسد جذابیت حضور در این سایت‌ها و استفاده از محتوای آنها آنقدر زیاد است که نه تنها مسائل مالی بلکه مسائل غیر اخلاقی احتمالی نیز راه را برای علاقه‌مندانش ناهموار نمی‌کند و جای سوال است چرا این سایت شاکی حقیقی یا حقوقی نداشته و چرا گامی برای برخورد با اینگونه سایت‌ها با وجود ارائه شماره حساب متعلق به یک بانک دولتی، برداشته نمی‌شود؟

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
avatar
۱۳۹۳-۰۵-۱۱ ۱۲:۴۷

سالهاست که براي جلوگيري از ناهنجاري هاي اجتماعي، ضرورت چنين فعاليت هائي احساس ميشد. اين فعاليت ها ميتواند جامعه را سالم نر کند و تجاوزها و مزاحمت ها کمتر شود. چنين فعاليت هاي خدماتي در صورت نظارت بهداشتي ميتواند به کاهش بيماريهاي خطرناک جنسي نيز کمک نمايد.

avatar
۱۳۹۳-۰۵-۱۱ ۱۴:۳۱

بابا والله از خياباني شدن اين پديده و احتمال بروز ايدز اينجوري خيلي بهتره. مرداي متاهل نميتونن ثبت نام کنن پس براي خانواده‌ها مشکل ساز نيست. زناشويي تست پزشکي ميشن اينجوري کنترل شده تره. چه بخواهيم چه نخوايم اين واقعيت هست پس بهتره جاي تفکر احساسي باهاش منطقي برخورد کرد در ضمن شرع هم صيغه رو مجاز کرده.

avatar
۱۳۹۳-۰۵-۱۱ ۱۶:۲۸

حالا اسم سايت رو هم بگين. جوانان برن استفاد کنن اينقدر تو اين خيابونا سرمايه ملي رو نسوزونن.

avatar
۱۳۹۳-۰۵-۱۱ ۱۶:۵۹

امان از دست آدمهاي شهوتران..

avatar
۱۳۹۳-۰۵-۱۱ ۱۶:۵۹

به نظر بنده حداقل فايده‌اي که اين مکان‌ها و موسسات دارند اين است که خيابان‌هاي شهر را از وجود خانم‌هاي بدجور آرايش کرده‌ و به دور از شان جامعه‌ي اسلامي خالي مي‌کند. من به شخصه وقتي فرزندم راجع به اين خانم‌ها از من سوال مي‌کند جواب خوبي براي آن ندارم که چرا جامعه‌ي ما بايد اين چنين باشد. چنين صحنه‌‌هاي خياباني حتي در آمريکا و کشورهاي اروپايي نيز ديده نمي‌شود.

avatar
۱۳۹۳-۰۵-۱۱ ۱۷:۰۷

اولاً با نظر حسين كاملاً موافقم (به شرط رعايت مسائل بهداشتي) دوماً بايد بگويم مشكلات جنسي متاهل و مجرد ندارد. لذا اين حق بايد در اختيار تمامي آقايان باشد كه از اين امكانات استفاده كنند (از لحاظ شرعي هم هيچ گونه مشكلي در اين رابطه وجود ندارد)

avatar
۱۳۹۳-۰۵-۱۱ ۲۲:۴۱

از نظر اخلاقي چطور مشکلي نيست

avatar
۱۳۹۳-۰۵-۱۱ ۲۲:۳۹

متاسفانه اين مشکل در تمام جوامع است ولي در يک جامعه شبيه به جامعه ما قابل قبول نيست جالب است بدونيد که اين تجارت در اکثر کشور هاي دنيا غير قانوني است ولي متاسفانه مي بينيم در جامعه ما قانوني شده خيلي جاي تاسف دارد تاسف بيشتر در اين است که گروهي ميگويند براي متاهل ها نيز منع قانوني ندارد سؤال اينجاست پس اخلاق کجاست آقاي متاهل شما مشکلت کجاست يا گروهي بهانه هاي پزشکي مياورند مگر کارت پزشکي هم دارند فقط بايد گفت که نه به اين شوري شور نه به اون بي نمکي - متاسفم

avatar
۱۳۹۳-۰۵-۱۲ ۰۱:۵۶

يعني واقعا فکر ميکني اوني که مياد مزاحمت ايجاد ميکنه و تجاوز به عنف ميکنه مياد ميره تو اين سايت ثبت نام ميکنه پول هم ميده که جامعه اصلاح بشه؟؟!دم شما گرم که اينقدر مسائلو قشنگ حل ميکني. چيزي که تو عرف جامعه خريدار نداره چه فايده ؟؟ اگه کسي پيگير ِ اين قضايا باشه نيازي به سايت نداره و خودش به شرع عمل ميکنه. ضمنا اين که شما فکر ميکني هر خانومي که آرايش بدجور کرده بايد از بچه ت قايمش کني که آخ آخ بچه م کافر شد، بچه ت بزودي شما رو هم درس ميده پس زياد نگران اين قضيه نباش. جامعه مشکلي نداره، همه چي زاييده ي ذهن بيمار ماست...

avatar
۱۳۹۳-۰۵-۱۲ ۰۲:۲۷

ظاهرا آقاي خبر نگار کمترين اطلاعات مذهبي ندارد که هيچ در اجتماع هم زندگي نميکند.چراکه صيغه با رعايت شرايطش يک امر کاملا مذهبي وبراي جلوگيري از فساد است. حرام کردن صيغه بدعتي بود که بعد از وفات پيامبر غاصبين قرار دادند و امير المومنين ع فرمودند اگر(فلاني) متعه را حرام نميکرد تا روز قيامت احدي مرتکب زنا نميشد مگر شقي ترين مردم.گويا نميبينند که روزانه چقدر زنا در جامعه انجام ميشود.حالا اگر ارتباط صيغه وحلال شد گويي دين خدا برگشته.توبه کنيد و دست از مخالفت با اميرالمومنين و ائمه طاهرين ع برداريد.

avatar
۱۳۹۳-۰۵-۱۲ ۰۹:۰۴

واقعا گزارش خوبي بود همچين گزارشهايي کم ديده ميشه چرا که خبرنگاران ياد گرفتن فقط با مسئولان مصاحبه بگيرند به قولي شدن ميکروفن مسئولان نه جامعه