• یکشنبه / ۲۷ مهر ۱۳۹۳ / ۰۹:۵۳
  • دسته‌بندی: اصفهان
  • کد خبر: 93072714775
  • منبع : نمایندگی دانشگاه اصفهان

هوای اسیدی اصفهان؛ تمام شیشه‌ها بالاست

نمایندگان! این زنان به خاک سیاه نشسته‌اند

قربانيان اسيدپاشي در اصفهان

حادثه اسیدپاشی به تنی چند از زنان بی‌دفاع اصفهان، درحالی توجه عموم و رسانه‌ها را به خود جلب کرد که این حادثه نه اولین اسیدپاشی در جامعه بوده و نه آخرین آن خواهد بود؛ آخرین نخواهد بود چرا که از شواهد و قرائن پیداست که سوزاندن و متلاشی کردن چشم و چهره شهروندان، ظاهرا و به دلیل عدم برخورد قاطع با مجرمان این نوع جرایم، چه از سوی قربانیان و چه از سوی مجریان قانون، عرصه بی‌صاحب تصور شده است!

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه اصفهان، این نوع حوادث با وجود تکرار، هرگز از مدار ذهن مخاطبان و محور توجه آنها خارج نخواهد شد؛ چرا که امنیت و مهم‌تر از آن «احساس امنیت»، باارزش‌ترین کالایی است که هم از سوی دین اسلام مجازاتی سخت برای مخلان امنیت و آسایش جامعه تدبیر شده است و هم مردمان یک جامعه، امنیت را از نان شب‌شان واجب‌تر می‌دانند.

با وجود تلاش پلیس برای دستگیری مجرمان و ربودن خواب از دید آنانی که در کمین امنیت به طرق گوناگون نشسته‌اند و با اذعان به این که چنین جرایمی در هر جامعه‌ای احتمال وقوع دارند، حادثه اسیدپاشی به زنان در اصفهان را البته باید از منظری مهم نگریست و خواستار پاسخگویی به افکار عمومی شد.

فرد یا افرادی با همدستی یکدیگر با انگیزه‌ای که هنوز نامشخص است و خبری از اطلاع‌رسانی دقیق در این باره نیست و تنها شایعاتی در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر برخورد راکبان موتورسیکلت با بدحجاب‌ها مطرح بوده است، به چهره تعدادی از زنان اسید می‌پاشند؛ زنانی که نقش مادری در یک خانواده را هم داشته‌اند و بدین ترتیب به خاک سیاه نشسته‌اند! نه فقط زنان که فرزندان، پدران، برادران و همسران آنها از وقوع اولین حادثه که نزدیک به یک ماه پیش خبر آن در شبکه‌های اجتماعی چرخید و تایید مقامات انتظامی را هم به دنبال داشت، تا کنون بار این درد تلخ و سنگین را به دوش می‌کشند.

این حادثه از آن رو با شایعات نیز همراه بوده که بر خلاف حوادث پیشین که مجرمان با انگیزه‌های شخصی و به دنبال یک خصومت با قربانیان اقدام به این جرم کرده‌اند، دارای قربانیانی چند است که سلسله‌وار هدف اسیدپاشی مجرمان قرار گرفته‌اند.

با این وصف برای اقناع افکار عمومی انتظار می‌رود که مسوولان و بویژه پلیس تنها به اعلام سربسته کشف سرنخ‌هایی از ماجرا بدون هیچ توضیح بیشتر و اطمینان‌بخشی به شهروندان اصفهان بسنده نکند! اولا سرعت لازم را برای دستگیری مجرمان این جنایت فراموش‌ناشدنی به کار گیرند و ثانیا دستگاه‌های مسوول و بویژه مجلس به عنوان قانون‌گذار و قوه قضاییه تدابیری اتخاذ کنند تا مجرمان بعدی که با هدف و انگیزه‌ اسیدپاشی، آن را جرمی آسان و دم دست تصور کرده‌اند، بساط این گونه اقدامات شنیع خود را از همین حالا برچینند.

دلخراش بودن حادثه اسیدپاشی به زنان در اصفهان آن قدر هویداست که نیازی به تاکید و تایید ندارد، اما باید دید عملکرد مسوولان و یا همان نماینده‌هایی که برای جمع‌آوری دیش‌های ماهواره و مبارزه با بدحجابی رگ غیرت‌شان جنبیده و در پیشنهادی شگفت‌آور، به دنبال باز کردن پای مدیران مجتمع‌های مسکونی به معرکه مجرم‌یابی و معرفی آنها هستند، پس از رخداد این حادثه چقدر حساس شده‌اند؟!

درد زنان قربانی اسیدپاشی در اصفهان دردی است که صرفا با شنیدن و متاثر شدن از دهشتناکی حادثه، نمی‌توان آن را مشق کرد؛ از درد سوختگی و بیم از دست دادن نابینایی و مصیبت‌های درمان و هزینه‌های آنها و پیگیری‌های انتظامی‌ و قضایی‌شان بگیرید تا امیدها و آروزهای همه سر باخته! اگرعزمی برای برخورد هست، لازم است تا قربانیان تازه‌تری به جمع آنها در حادثه‌ بعدی و شهری دیگر اضافه نشده است، فکر جدی‌تر برای مجازات عاملان کرد.

از سویی دیگر نباید پنداشت اطلاع‌رسانی در خصوص ابعاد ماجرا و انگیزه مجرم یا مجرمان این حادثه نتیجه‌اش بر هم خوردن آرامش و امنیت است؛ آرامش و امنیت، هم بصری و درک شدنی است و قوه عاقله مردم جامعه ما نیز قادر به فهم این موضوع هست که با وقوع یک حادثه،‌ کل امنیت یک شهر زیر سوال نمی‌رود اما نکته مهم این جاست که چرا عده‌ای به این حد گستاخی رسیده‌اند که ارتکاب این جرایم را آسان پنداشته‌اند؟ این سوالی است که اگر پاسخی درست برای آن بیابیم، آستانه جرایم در کشور را کاهش خواهیم داد. پس به جای آن که نگران برهم خوردن آرامش روانی مردم به خاطر اطلاع‌رسانی حادثه باشید، فکری برای تاخت و تاز مجرمانی کنید که برای ارتکاب جرمشان حتی لحظه‌ای به عاقبت کار نمی‌اندیشند و اساسا دلیلی هم برای این عاقبت‌اندیشی نمی‌یابند!

بازتاب حادثه در اصفهان

آنچه در زیر می‌خوانید نظرات تعدادی از زنان اصفهانی در مورد حوادث اخیر است که بدون هیچ تغییری در متن و یا گفت‌وگوی مصاحبه شوندگان و تنها با کمی ویراش آورده شده است تا شاید بخشی از فضای روانی زنان شهری را نشان دهد که در هفته‌های اخیر شاهد جناینی ناجوانمردانه بر علیه هم نوعان‌شان بوده‌اند.

یک ناشناس: " تمام شیشه‌های ماشین بالاست؛ اما به هر حال سعی می‌کنم این روزها کمتر از خانه بیرون بروم."

ناشناس: " به عنوان یک زن اصفهانی با صدای عبور هر موتور سواری اعصابم به هم می‌ریزد و بعد از این‌که موتور از کنارم عبور کرد تصویر قربانیان اسید پاشی در ذهنم تداعی می‌شود. هرچند قبل از این باتوجه به تجربه دزدیده شدن کیفم؛ از صدای موتور هراس داشتم. این یعنی عدم امنیت در جامعه."

هانیه: " پیش از این یک پیامک از شماره ناشناسی در یافت کردم که در آن هشدار داده بود اگر حجاب‌تان را رعایت نکنید به شما اسید پاشی می‌شود. اگر اسید پاشی‌ها مربوط به مسئله حجاب است چرا مقامات بالاتر دراین خصوص اظهارنظر نمی‌کنند؟ آیا هر شخصی متولی امر حجاب است؟"

روزنامه نگار: "با این‌که جای تحسین دارد که ایسنا اولین خبرگزاری‌ای است که جرات کرده این موضوع را رسانه‌ای کند، اما در تمام خبر( گفت‌وگوی ایسنا با قربانیان اسیدپاشی در اصفهان) به شدت تاکید شده خانم‌هایی که به صورت‌شان اسید پاشیده شده از خانواده‌های مذهبی و با آبرو و باحجاب بوده‌اند ... پس اسیدپاشی حق‌شان نبوده است ... انگار کسانی که بی‌حجاب‌اند، بی‌آبرو و بی‌خانواده‌اند و حالا اگر به آن‌ها اسید می‌پاشیدند جای تعجب نبود! گاهی رسانه‌ها فرهنگ مسلط مردسالار را باز تولید می‌کنند! نکته بد دیگر این‌که پوشش این خبرها (البته عدم پوشش هم مسلماً چاره ساز نیست) هدف چنین رفتارهای غیرانسانی که ایجاد ترس و وحشت است را محقق می‌کند."

شبنم:" کاش زودتر عاملان اسیدپاشی را دستگیر کنند. برای هرکار خارج از خانه‌ای یا آژانس می‌گیرم یا تاکسی دربست می‌کنم."

ناشناس: "هر روز شایعات در خصوص این موضوع بیشتر می‌شود. یک روز صحبت از چهار قربانی است و روز دیگر 15 قربانی. چرا صدا و سیما در این خصوص توضیح نمی‌دهد؟ متاسفانه زنان این روزها امنیت ندارند."

گلی:"واقعا این کار چه معنی دارد؟ شادی را از یک خانواده می‌گیرند و همه اعضای خانواده را درگیر یک حادثه تلخ می‌کنند."

آمنه:" دیشب تا صبح خواب دیدم به من اسید پاشی شده است. خرید و فروش اسید باید ممنوع شود."

ناشناس:" صبح تا الان صد بار خواستم به شوهرم بگویم، نمی‌خواهم اصفهان زندگی کنم؛ چون فقط رانندگی که نیست، بالاخره باید ماشین را پارک کنیم و پیاده بشویم، حالا از کجا معلوم به پیاده‌ها هم اسید نپاشند؟"

فیروزه: " چند روز گذشته قید بیرون رفتن از خانه را زدم. امروز باید صنف‌مان هم می‌رفتم که از ترسم نرفتم."

صبا:" به همه کسانی که می‌شناسم گفتم شیشه‌های ماشین‌شان را پایین نیاورند. می‌گویند حتی احتمال دارد به مردان هم اسیدپاشی شود."

ناشناس:" بعد از این لینک مصاحبه‌ها (گفت‌وگوی ایسنا با قربانیان اسیدپاشی در اصفهان) را خواندم حتی جرات نکردم تا پاساژ ... بروم و یک رنگ مو بخرم."

ناشناس:" امروز پسرم آزمون داشت. ساعت هفت صبح از خونه بیرون زدیم سر میدان ... چند تا مأمور بود که به ماشین‌های مشکوک ایست می‌دادند. به یکی از مامورها گفتم این موضوع اسیدپاشی واقعیت دارد؟ چکار کنیم؟ گفت به خاطر همین موضوع بازرسی می‌کنیم، چند مورد همین اطراف داشتیم و هدفشان هم دزدی جواهر و گوشی بوده است."

سپیده:" جرات نداریم موقع رانندگی شیشه‌های ماشین را یک لحظه پایین بیاریم. ولی چه فایده آدم باز هم می‌ترسد از خانه خارج شود."

با مواد اسیدی و قربانی چه کنیم؟

به هر روی این حادثه تلخ و شکننده روی داده است اما در حاشیه این تلخی‌ها باید به مردم نیز آگاهی درباره تاثیر مواد اسیدی و نحوه مقابله با آن داد:

مواد شیمیایی ممکن است اسیدی یا قلیایی باشند. سوختگی با این مواد می‌تواند از نوع شدیدترین سوختگی‌ها باشد که تا عمق زیادی در بدن نفوذ می‌کند. پس از تماس با چنین موادی لباس‌های آلوده را درآورید و بلافاصله محل سوختگی را با آب زیاد حداقل به مدت 20 دقیقه شستشو دهید. برای خنثی کردن ماده شیمیایی از ماده شیمیایی دیگری استفاده نکنید و محل آسیب‌دیده را صرفاً با آب زیاد شستشو دهید.

در صورت آلوده شدن چشم با مواد شیمیایی، بهترین کار، شستشو با آب فراوان است. دقت کنید در هنگام شستشو، آب مصرف‌شده از جانب بیرونی چشم خارج شود تا چشم مقابل را آلوده نکند. در ادامه مصدوم را سریعاً به بیمارستان منتقل کنید.

پدر سهیلا: وزیر بهداشت به فریادمان برسد

پدر سهیلا جورکش که دخترش سه هفته پیش در منطقه پل بزرگمهر قربانی اسیدپاشی در اصفهان شد درباره آخرین وضعیت دخترش گفت: وزیر بهداشت ما چشم پزشک است، از ایشان و دستگاه‌های دولتی عاجزانه تقاضا دارم به داد دخترم برسند و اندک سوسوی چشمش را نگه دارند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه اصفهان، قربانیان اسیدپاشی در اصفهان حال مناسبی چه به لحاظ جسمی و چه روحی ندارند. دو نفر از قربانیان در بیمارستان‌های اصفهان و تهران بستری هستند و یکی نیز در انتظار پیوند قرنیه است.

پدر سهیلا جور کش که در نخستین گفت‌وگوی خود با ایسنا درخواست کرد که از نام مستعار برای دخترش استفاده شود - ایسنا در نخستین گفت‌وگو از نام مستعار "ندا-م" برای سهیلا استفاده کرده بود" امروز در مصاحبه‌ای جدید گفت: زندگی دخترم تباه شده است و دیگر فایده‌ای ندارد که نام مستعار برای او بنویسید شاید با نام‌ واقعی‌اش مسئولان به فریادش برسند.

او تاکید کرد: : قرار است پوست سر سهیلا را برای یک عمل جراحی تازه بردارند و او وضعیت روحی مناسبی ندارد.

او افزود: من از همین جا همه مسوولان را به کمک می‌طلبم. یک دختر جوان تحصیل‌کرده در اجتماع قربانی این اتفاق هولناک شده و من تقاضا دارم به فریادمان برسند.

جورکش که دخترش هم اکنون در بیمارستانی در تهران بستری است، ادامه داد: من در این شهر غریبم و دستم به جایی بند نیست. نمی‌دانم باید به کدام بیمارستان و کدام متخصص مراجعه کنم. دختر من بینایی یک چشمش را به طور کامل از دست داده و چشم دیگرش در حد 20-30 درصد سوسو می‌زند.

او افزود: پزشکان بیمارستان سوانح سوختگی معتقدند اگر این چشم دچار عفونت نشود با جراحی‌های متعدد می‌توان این سو سو زدن را نگه داشت.

جورکش گفت: وزیر بهداشت ما چشم پزشک است، از ایشان و دستگاه‌های دولتی عاجزانه تقاضا دارم به داد دخترم برسند. سهیلا روحیه، زیبایی، زندگی و همه چیزش را از دست داده است، همه پزشکان و مسئولان را قسم می‌دهم نگذارید این 20 درصد بینایی‌اش را هم از دست بدهد. اگر اعزام به خارج یا حضور تیم پزشکی خاصی لازم است ما را یاری دهند. من به همه کسانی که از وضعیت سهیلا خبر دارند و کاری از دست‌شان بر می‌آید می‌گویم که در روز قیامت باید جوابگوی این دختر باشید.

هم‌چنین همسر "سارا- ق" که چهارشنبه هفته گذشته در خیابان مهرداد مورد اسیدپاشی قرار گرفت در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: جراحی روی صورت سارا انجام شده و بافت مرده صورتش جمع شده است.

"علی- ع" اضافه کرد: پزشکان از 12 درصد سوختگی می‌گویند با وجودی که این 12 درصد سوختگی نصف گردن و صورت سارا است که از بین رفته است.

او افزود: سارا روحیه خود را از دست داده و بسیار خسته است، اما همه خانواده در تلاش هستیم تا روحیه او را برگردانیم.

گفت‌وگوی ایسنا با پدر یکی از قربانیان اسیدپاشی اصفهان

پدر یکی از قربانیان اسیدپاشی استان اصفهان از سردرگمی در سیر درمان و بی‌نتیجه بودن پیگیری‌های انتظامی در روند پرونده دخترش خبر داد.

پدر این قربانی در گفت‌وگو با خبرنگار حوادث ایسنا، درخصوص پیگیری مراحل درمان دخترش گفت: در اولین روز این حادثه که فکر می‌کنم نهم مهرماه بود دخترم در بیمارستان اصفهان بستری شد. با توجه به سوختگی شدید از ناحیه صورت، دست چپ و ران‌ها قرار بود عمل‌هایی لازم روی دخترم انجام شود که با نظر من قرار شد این عمل‌ها در تهران انجام شود. اولین عمل انجام شد، اما برای من اول بینایی و بعد زیبایی دخترم اهمیت دارد.

او با گلایه از سردرگمی پزشک‌ها برای درمان چشم‌های دخترش، ادامه داد: ابتدا قرار بود در اصفهان چشم‌های دخترم بخیه بشود که بعد از مخالفت من، ما را به بیمارستان لبافی‌نژاد ارجاع دادند که در آنجا اعلام کردند اصلا نیاز به بخیه کردن نبوده و اگر این کار انجام می‌شد دخترم بینایی خود را از دست می‌داد.

در حال حاضر هم بیمارستان چشم پزشکی، بیماران سوختگی را بستری نمی‌کند و بیمارستان سوختگی هم که دخترم را بستری کرده است اعلام می‌کند در قبال چشم‌ها مسئولیتی نداریم و این کار را بلد نیستیم. با توجه به اینکه چشم‌ها باید هر پنج ساعت یک بار با آب شست‌وشو شود و در آن قطره ریخته شود این کار برعهده خودمان افتاده است و این شست‌وشو را انجام می‌دهیم.

وی افزود: سه عمل دیگر باید روی دخترم انجام شود تا قسمت‌های سوخته را مدام لایه لایه بردارند.

این پدر در پاسخ به این سوال که شایعاتی درخصوص بدحجاب بودن چهار قربانی پرونده اسیدپاشی در استان اصفهان وجود دارد، گفت: دخترم حجاب غیرمتعارف نداشته و معمولی و به مانند بقیه بوده تا حدی که پیش از این در جامعه حضور داشت، دانشگاه و جاهای مختلف می‌رفت و مشکلی به وجود نیامده بود.

این پدر ادامه داد: در پیگیری پرونده با یکی دیگر از خانواده‌های قربانیان آشنا شدیم که براساس گفته‌های آنها مراحل پرونده آنها دقیقا شبیه پرونده و اتفاقات مربوط به دختر من بود.

وی با اشاره به اینکه این اسیدپاشی در بعدازظهر یک روز چهارشنبه در خیابان بزرگمهر اصفهان که یک جای تقریبا شلوغ است، رخ داده، گفت: تقاضا دارم صداوسیما برنامه‌ای درخصوص آموزش کمک‌های اولیه در این حوادث درست کند. اطلاعات مردم در مورد این حوادث بسیار پایین است، به طوری که در مورد دختر من به جای ریختن آب بر روی او، در همان ماشینی که پر از اسید بوده گذاشته شده و به بیمارستان منتقل کرده‌اند.

پدر این قربانی اسیدپاشی در مورد هزینه‌های درمان دخترش گفت: تاکنون تمامی هزینه‌ها را خودم پرداخت کرده‌ام و طی این 18 روز مداوم پشت در بیمارستان‌های تهران یا در ماشین خوابیده‌ام و یا در خیابان پرسه زده‌ام و هیچ مقام و سازمانی برای پیگیری مشکل با من تماسی نداشته است و پلیس آگاهی اصفهان هم که من با آنها تماس گرفتم، گفتند خبر جدیدی نشده است.

اسفنانی در گفت‌وگو با ایسنا تاکید کرد: امنیت اصفهان در گرو مجازات متخلفان اسیدپاشی است

یک عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: قوه قضاییه و نیروی انتظامی باید هر چه سریع‌تر و با صراحت تمام با متخلفان اسیدپاشی به زنان در اصفهان برخورد و آنها را به سزای اعمال خود برسانند. تنها در چنین شرایطی است که امنیت به جامعه باز می‌گردد و شهروندان به آرامش می‌رسند.

محمد علی اسفنانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه اصفهان، با محکوم کردن اقدام اسیدپاشان اصفهانی اظهار کرد: در ارتباط با جرم اسیدپاشی نقص قانونی وجود ندارد به طوری که از سال‌ها قبل حکمی تحت عنوان "قانون مجازات اسید پاشی" برای این جرم در نظر گرفته شده بود، اما پس از مدتی مسئولان امر تصمیم گرفتند برای تاثیرگذاری بیشتر و اعمال پیشگری در این خصوص قانون جدیدی با عنوان "قانون تشدید مجازات اسید پاشی" را در مجلس به تصویب برسانند.

وی افزود: مجازات اسید پاشی بسیار سنگین است به طوریکه ممکن است در موارد خاص برای مجرمان قانون اشد مجازات یا اعدام نیز در نظر گرفته شود.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اینکه در برخی موارد مجرمان اقدام به انجام جرایم سریالی در مدت زمان اندکی می‌کنند ریشه در باندها و شبکه‌های سازماندهی شده دارد؛ به طوری که بسیاری از جرائم مانند تهیه و توزیع مواد مخدر، فساد و فحشا به صورت شبکه‌ای و باندی صورت می‌گیرد.

وی خاطر نشان کرد: آنچه اکنون بیش از همه چیز اهمیت دارد توجه قوه قضاییه و نیروی انتظامی به رعایت قوانین و مقررات مربوط به پیشگیری از وقوع جرم در جامعه است هر چند به طور حتم این افراد بدون هیچ انگیزه امنیتی و تنها با اهداف شخصی دست به چنین اقداماتی می‌زنند.

اسفنانی تصریح کرد: قوه قضاییه و نیروی انتظامی باید هر چه سریع‌تر و با صراحت تمام با متخلفان برخورد کنند و آنها را به سزای اعمال خود برسانند. تنها در چنین شرایطی است که امنیت به جامعه باز می‌گردد و شهروندان به آرامش می‌رسند.

واکنش امام جمعه اصفهان به اسیدپاشی‌های اخیر در این شهر

امام جمعه اصفهان اسیدپاشی‌های اخیر در این شهر را محکوم و تصریح کرد: این‌گونه کارها در قانون و شرع هیچ مجوزی ندارد.

حجت‌الاسلام محمدتقی رهبر در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایسنا، در واکنش به اسیدپاشی‌های اخیر اصفهان، اظهار کرد: این کار محکوم است، پیگرد قانونی، مجازات شرعی و دیه دارد و اگر کسی مرتکب چنین کاری شده، باید پیگیر بود چون این‌گونه کارها در قانون و شرع هیچ مجوزی ندارد.

وی ادامه داد: من این موضوع را شنیده‌ام و باید آن را پیگیری کنم تا از جزئیات آن باخبر شوم و تحقیق بیشتری انجام دهم تا بتوانم بهتر اظهارنظر کنم، اما با این وجود چنین کاری به هر بهانه‌ای محکوم است، حتی اگر یک زن به بدترین وضع به خیابان بیاید مجازاتش چنین چیزی نیست. کسی حق ندارد از این کارها بکند. اگر کسی چنین کارهایی را کند مجازات شرعی دارد و حکم قرآن و قصاص دارد.

امام جمعه اصفهان درباره صحبتی که پیش از این از قول او گفته شده بود که امر به معروف و نهی از منکر باید از تذکر لسانی فراتر برود، تاکید کرد: من نگفتم که تذکر فراتر از لسانی باشد، گفتم آنچه وظیفه یک مسلمان است تذکری ناصحانه، مشفقانه و مودبانه است. اگر قرار باشد برخوردی صورت بگیرد باید به صورت قانونی باشد و دستگاه قضایی و نیروی انتظامی چنین مساله‌ای را پیگیری کنند تا کسی خودسرانه وارد این گود نشود. این اقدامات خودسرانه به هیچ وجه صحیح نیست.

رهبر در پایان اظهار کرد: باز هم می‌گویم یک مسلمان اگر بخواهد امر به معروف و نهی از منکر کند باید ناصحانه و مشفقانه و به صورت مودبانه این کار را انجام دهد. نیروی انتظامی و قوه قضاییه اگر می‌خواهند برخوردی انجام دهند باید در چارچوب قانون برخورد کنند.

یک عضو کمیسیون امنیت ملی:دنباله‌دار شدن پدیده اسیدپاشی اقتصاد اصفهان را به چالش می‌کشد

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: دنباله دار شدن پدیده اسیدپاشی در اصفهان در دراز مدت اقتصاد اصفهان را به چالش بزرگی کشیده و صنعت توریسم را با رکود جدی روبه رو خواهد کرد.

عباسعلی منصوری آرانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه اصفهان، با محکوم کردن اقدام مجرمانه اسیدپاشان در سطح شهر اصفهان اظهار کرد: این موضوع باید از جنبه‌ها و ابعاد متعددی مورد بررسی و تحقیق قرار گیرد چرا که ممکن است دست‌های پشت پرده سیاسی از جمله سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه نیز در بروز این پدیده شوم اجتماعی نقش داشته باشند.

وی افزود: برخی سعی دارند این موضوع را به بحث حجاب و عفاف و اشاعه فریضه امر به معروف و نهی از منکر مرتبط بدانند که این دقیقآ شبیه اقداماتی است که داعش در عراق و سوریه به دنبال اجرای آن است و با انجام کارهای خلاف شرع در بروز چهره خشن از اسلام تلاش می‌کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: دنباله دار شدن پدیده اسیدپاشی در اصفهان در دراز مدت اقتصاد اصفهان را به چالش بزرگی کشیده و صنعت توریسم را با رکود جدی روبه رو خواهد کرد و گردشگران خارجی در سفر به ایران، اصفهان را از لیست گردشگری خود حذف خواهند کرد.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تا قبل از دستگیری مجرمان نمی‌توان درباره هویت آنها قضاوت کرد اما به طور حتم مجرمان اسید پاش از طریق سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه و صهیونیستی یاری می‌شوند.

بررسی اسیدپاشی‌های اصفهان در کمیسیون‌ قضایی مجلس

یک عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت که این کمیسیون در جلسه عصر امروز (یکشنبه) خود موضوع اسیدپاشی‌ها در اصفهان را مورد بررسی قرار می‌دهد.

محمدعلی اسفنانی در گفت‌و‌ خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: ما امروز این موضوع را در کمیسیون قضایی مطرح و سعی می‌کنیم اعضا را متقاعد کنیم تا کارگروهی برای بررسی این موضوع تشکیل شود.

وی افزود: هم‌چنین اگر نیازی بود به اصفهان سفر خواهیم کرد و با رئیس کل دادگستری و دادستان اصفهان جلسه می‌گذاریم، حتی می‌توانیم با قربانیان اسیدپاشی نیز دیدار کنیم تا ان‌شاء‌الله این پرونده با سرعت بیشتری پیش برود.

فیلم من خشن است یا اسیدپاشی‌های اصفهان؟ واکنش "عیاری" به اسیدپاشی‌های اخیر

کیانوش عیاری که فیلم «خانه پدری»‌اش به دلیل نمایش صحنه خشن هنوز مجوز اکران نگرفته است، گفت: اگر یک صحنه فیلم من خشن است، پس اسیدپاشی‌هایی که در اصفهان رخ می‌دهد،‌ چیست؟

کارگردان فیلم «خانه پدری» در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی ایسنا، و با اشاره به اسیدپاشی در اصفهان بیان کرد: فیلم «خانه پدری» در شرایطی به دلیل اشاعه خشونت یا نوعی سیاه‌نمایی تلقی می‌شود و برای نمایش آن ممنوعیت قائل می‌شوند که شاهد وقوع اتفاقات عجیب و غریبی در کشور هستیم.

او گفت: این روزها خبرهای زیادی از اسیدپاشی به چند زن در اصفهان منتشر شده و شنیده‌ام که بسیاری از خانم‌های اصفهانی از ترس از خانه‌هایشان خارج نمی‌شوند و این اتفاق از جمله مواردی است که جنبه شخصی ندارد و نوعی واکنش است.

عیاری با اشاره به فیلم «خانه پدری» خود که چند سالی است به دلیل صحنه قتل دختر توسط پدر که در ابتدای فیلم نمایش داده می‌شود، مجوز اکران نگرفته است، افزود: اگر خشونت ابتدایی فیلم من اینقدر آزاردهنده است، اسم این اسیدپاشی را که به نوعی یک اقدام تروریستی است، چه باید گذاشت؟

وی بیان کرد: می‌گویند فیلم من نباید به دلیل وجود صحنه خشن قتل نمایش داده شود،‌ پس آیا اخبار مرتبط با این اسیدپاشی‌ها و جنایت‌های ناموسی را هم نباید رسانه‌ای کرد؟

این کارگردان ادامه داد: در این کشور عده‌ای هستند که ساده‌لوحانه می‌گویند چنین فضایی در ایران وجود ندارد و فیلمی مثل «خانه پدری» زن سالارانه است و نباید نمایش داده شود. از طرف دیگر عده‌ای هم هستند که باور دارند، اتفاقا در ایران چنین فضایی وجود دارد، اما لزومی به علنی کردن و مطرح کردن آن نیست و ظاهرا تصمیم‌گیرندگان ما هم از همین نوع دوم هستند.

عیاری تأکید کرد: این گروه اعتقاد دارند که در ایران چنین جنایت‌هایی رخ می‌دهد و البته اسیدپاشی هم مقدمه‌ای بر اتفاق‌های این چنینی است.

به گزارش ایسنا، «خانه پدری» کیانوش عیاری حدود چهار سال است که موفق به دریافت مجوز اکران نشده و تصمیم‌گیرندگان بیشتر تاکید بر حذف صحنه ابتدایی فیلم دارند،‌ موضوعی که عیاری تا به حال به آن تن نداده چون معتقد است شیرازه‌ی فیلم با این حذف از هم می‌پاشد.

ایسنا واکنش نمایندگان اصفهانی به حوادث اسیدپاشی‌ اصفهان

نمایندگان مجلس امروز بعد از یک هفته رسیدگی به امور موکلان‌شان در شهرها و روستاهای مختلف به پایتخت بازگشتند و در جلسه علنی امروز چند طرح و لایحه از جمله طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر را مورد بررسی قرار دادند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، طی چند روز گذشته خبرهایی در مورد وقوع چند اسیدپاشی در اصفهان منتشر شد و انتشار شایعاتی در همین رابطه در شبکه‌های مجازی و هشدار به بانوان در این زمینه رعب و وحشتی را خصوصا در شهر اصفهان به وجود آورد، این در حالی است که در جلسه علنی امروز مجلس هیچ اشاره‌ای به موضوع اسیدپاشی‌ها در اصفهان نشد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی که در نطق‌های میان دستور و تذکرات شفاهی و کتبی پایان جلسه حتی گاهی به جزئی‌ترین مسائل حوزه انتخابیه خود اشاره می‌کنند و مشکلاتی را در مورد موکلان‌شان بیان می‌کنند اما در مورد اسیدپاشی‌ها در اصفهان در جلسه علنی امروز مجلس سکوت کردند.

تنها اشاره‌ای که امروز به موضوع اسیدپاشی در اصفهان صورت گرفت از طرف محمدرضا خباز بود که به عنوان نماینده دولت در جریان رسیدگی به طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر سخن می‌گفت.

خبرنگار پارلمانی ایسنا در همین رابطه گفت‌وگوهای کوتاهی را با نمایندگان استان اصفهان انجام داد و از آنها سوال کرد که چرا در مورد اسیدپاشی در اصفهان هیچ مطلبی را در جلسه علنی امروز مطرح نکردند و خلاصه‌تر اینکه چرا در مورد اسیدپاشی در اصفهان سکوت کردند.

نمایندگان اصفهان پاسخ‌های متفاوتی به این سوال دادند.

از ابراز بی‌اطلاعی نسبت به وقوع این حوادث و اشاره به همزمانی آن با رسیدگی به طرح حمایت از آمران به معروف در مجلس تا خبرهایی از برگزاری جلسه دیروز نمایندگان اصفهان در این زمینه و حتی تلاش‌های برخی نمایندگان اصفهان برای بیان نطق و تذکری در این رابطه در جلسه علنی امروز که البته به نتیجه نرسید.

طباطبایی‌: اسیدپاشی‌های اصفهان سازمان یافته نیست

حمیدرضا طباطبایی عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان در همین زمینه به ایسنا گفت که اگر نطق و تذکری درباره موضوع اسیدپاشی در جلسه علنی امروز مجلس مطرح نشده حتما نوبت دوستان نبوده است.

وی با بیان اینکه قطعا موضوع اسیدپاشی در اصفهان به صورت سازمان یافته نبوده است، گفت: به نظر من یک نفر که از نظر روانی هم مشکل دارد مرتکب این جرم شده است.

نماینده مردم نائین در مجلس شورای اسلامی که پیش از این در اصفهان مسئولیت امنیتی داشته، اضافه کرد: با توجه به اینکه نوع این فعل کریه و زشت است و ناامنی ایجاد می‌کند این خبر سریعا در شهر منتشر شده اما ان‌شاءالله ظرف یکی دو روز آینده پلیس عامل این اتفاق را دستگیر می‌کند و نگرانی‌ها نیز برطرف می‌شود.

این عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان، اسیدپاشی را از نظر حقوقی جرح عمدی دانست و یادآور شد: اسیدپاشی مجازات سنگینی دارد و چندین سال حبس برای آن در نظر گرفته شده است؛ اگر هم یک عضو مثل چشم یا گوش از بین برود می‌شود قصاص کرد اما اگر سوختگی ایجاد کند و قصاص قابل اجرا نباشد به دیه و حبس تبدیل می‌شود.

طباطبایی خاطرنشان کرد: مجازات اسیدپاشی در مرحله قصاص حق‌الناس است و شخص شاکی باید آن را مطالبه کند اما غیر از جنبه خصوصی، این جرم جنبه عمومی هم دارد خصوصا در فقراتی مثل اسیدپاشی اصفهان که ناامنی ایجاد می‌کند و باعث نگرانی می‌شود.

این عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان تصریح کرد: بنابراین هم مجازات لازم و هم سختگیری‌های لازم در این زمینه وجود دارد.

نماینده مردم نائین در مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به بررسی طرح حمایت از آمرین به معروف و ناهیان از منکر در مجلس، گفت: به نظر می‌رسد یک آدم روانی در شرایطی که این طرح در مجلس مطرح شده راه افتاده و ناامنی ایجاد کرده و باید سریعا دستگیر و محاکمه شود.

کامران: اطلاعی ندارم

حسن کامران نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در همین رابطه به خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: من امروز برای دریافت اطلاعاتی در مورد این خبر با مسئولین مربوطه تماس می‌گیرم و اطلاعاتی دریافت خواهم کرد.

وی با بیان اینکه هنوز هیچ بررسی در مورد اسیدپاشی‌های اصفهان نداشته، گفت که تاکنون کسی در این رابطه به وی گزارشی نداده است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی درباره علت سکوت نمایندگان اصفهان در این زمینه در جلسه امروز مجلس نیز گفت: باید اطلاعات دقیقی وجود داشته باشد تا دستگاهی به ما نگوید که چرا علیه ما حرف زدید.

لارگانی: اسیدپاشی با هر عنوانی که باشد محکوم است

عضو مجمع نمایندگان اصفهان با ابراز بی‌اطلاعی از وقوع اسیدپاشی‌ها در اصفهان، در عین حال این حادثه را محکوم کرد.

سیدناصر موسوی لارگانی در این رابطه به خبرنگار ایسنا، گفت: من شخصا هیچ اطلاعی از این حادثه ندارم اما به نوبه خود آن را محکوم می‌کنم.

وی درباره اینکه گفته می‌شود اسیدپاشی‌ها برای مقابله با بدحجابی بوده، تصریح کرد: اسیدپاشی تحت هر عنوانی باشد حتی مبارزه یا مخالفت با بدحجابی و بی‌حجابی، محکوم است، این کار به سلامت فرد یا افرادی از جامعه و هم‌نوعان ما ضرر می‌زند.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس ادامه داد: کشور قانون دارد و قوه قضاییه دارد، اگر کسی خلافی مرتکب شده باشد و از قانون عدول کرده باشد از آن فرد شکایت می‌شود، اگر در محکمه محکوم شد به مجازات خودش می‌رسد و اگر نه، کس اجازه ندارد راسا نسبت به اجرای حکم اقدام کند.

این عضو مجمع نمایندگان اصفهان با بیان اینکه نیروی انتظامی و قوه قضاییه باید پیگیر شناسایی و مجازات عاملان اسیدپاشی باشند، تاکید کرد: در کشوری که در راس آن مرجع عالیقدری مثل امام خامنه‌ای وجود دارد نباید هرج و مرج اتفاق بیفتد و هر کسی بخواهد خودش در چنین مواردی ورود کند حتی اگر برای مخالفت و مبارزه با فساد یا خلافی باشد چرا که این امر راهکار قانونی دارد.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس در پایان گفت: در حال حاضر طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر در مجلس در حال بررسی است و هیچ جای آن هم گفته نشده مبارزه فیزیکی انجام شود.

حیدرپور: اسیدپاشی‌های اصفهان از نظر نمایندگان اقدام مجرمانه است

عضو دیگر مجمع نمایندگان استان اصفهان در واکنش به وقوع اسیدپاشی در اصفهان، گفت: برداشت ما این است که این کار چه برای اغراضی مثل ناکامی عشقی یا مسائل خانوادگی باشد یا امر به معروف، از نظر نمایندگان یک اقدام مجرمانه است.

عوض حیدرپور در این رابطه به خبرنگار ایسنا، گفت: نمایندگان اصفهان در این زمینه سکوت نکردند، دیروز جلسه‌ای در این رابطه در اصفهان برقرار بود و نمایندگان استان اصفهان این موضوع را به صورت جدی با مبادی اطلاعاتی، امنیتی و عملیاتی نیروی انتظامی و بسیج به بحث گذاشتند.

وی اضافه کرد: درخواست ما این است که مبادی ذیربط عاملان این حادثه را تعقیب و بازداشت کنند و برخورد لازم را با آنها داشته باشند.

این عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان با بیان اینکه شرایط و نحوه امر به معروف و نهی از منکر دقیقا در کتب شرعی مشخص شده، تصریح کرد: اگر کسی خارج از مسائل شرعی و قوانین مصوب اقدامی در این زمینه انجام دهد قطعا مجرمانه است و باید با آن به صورت جدی برخورد شود، ان‌شاءالله مسئولین امنیتی، اطلاعاتی و انتظامی اصفهان هم با این موضوع به جدیت برخورد می‌کنند چرا که عمل مجرمانه‌ای اتفاق افتاده و باید به این جرم برخورد شود.

وی تصریح کرد: هرگونه تنبیه و تعزیری بر اساس حکم قوه قضاییه خواهد بود و کسی سر خود نمی‌تواند اقدامی انجام دهد.

نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای صحبت در این زمینه در جلسه علنی امروز مجلس وقت گرفته بوده، گفت: از بین نمایندگان اصفهان که برای نطق و تذکر در این زمینه ثبت‌نام کرده بودند اسم هیچ کدام در نیامد، که اگر اینطور می‌شد حتما نسبت به این موضوع با تاکید بر مجرمانه بودن هرگونه اقدام غیرشرعی و غیرقانونی تذکر می‌دادیم تا این موضوع مورد توجه قرار گیرد.

اسفنانی: در کمیسیون قضایی پیگیر این موضوع هستیم

یک عضو دیگر مجمع نمایندگان استان اصفهان نیز از بررسی موضوع اسیدپاشی‌ها در اصفهان در جلسه امروز کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس خبر داد.

محمدعلی اسفنانی در این رابطه به خبرنگار ایسنا، گفت: برای اینکه این موضوع مسکوت نماند آن را در جلسه کمیسیون مطرح می‌کنیم و سعی می‌کنیم اعضا را متقاعد کنیم تا کارگروهی برای بررسی موضوع تشکیل شود، اگر هم لازم بود به اصفهان سفر می‌کنیم و با رییس کل دادگستری و دادستان اصفهان جلسه می‌گذاریم و حتی می‌توانیم با قربانیان اسیدپاشی دیدن کنیم تا این پرونده با سرعت بیشتری پیش برود.

نماینده مردم فریدن در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در جلسه علنی امروز مجلس چندین بار درخواست بیان تذکر در این زمینه را داشته، اظهار کرد: متاسفانه وقت تذکر به من داده نشد، من حتی برای تذکر پایان وقت هم ثبت‌نام کردم اما قرعه به نام من نیفتاد، تا زمانی که طرح این موضوعات به قاعده دکمه یا قرعه باشد جز این نمی‌توان انتظار داشت و نمی‌شود اهم و مهم کرد، حتی فریاد کشیدن هم شاید نتیجه‌ای نداشته باشد.

ایرانپور:سکوت نکردیم،‌وقت نطق نداشتیم

علی ایرانپور نماینده مبارکه و عضو مجمع نمایندگان اصفهان نیز در همین رابطه به خبرنگار ایسنا، گفت: نمایندگان اصفهان در مورد این اتفاق سکوت نکردند اما اسم‌مان برای بیان نطق و تذکر در نیامد وگرنه این موضوع بسیار مهمی است و مسئولین نیز به جد این موضوع را دنبال می‌کنند.

وی افزود: انتظار ما از دستگاه قضایی و نیروی انتظامی این است که اشد مجازات و برخورد با عاملین چنین حرکاتی که از لحاظ شرعی و قانونی تخلف آشکار مرتکب شدند داشته باشند.

این عضو مجمع نمایندگان اصفهان با بیان اینکه نمایندگان پیگیری‌های لازم را درباره حوادث اسیدپاشی در اصفهان دارند، گفت: امروز فرصت نشد که نمایندگان در این رابطه صحبت کنند و اسم هیچ کدام از نمایندگان برای نطق پنج دقیقه‌ای و تذکر پایان دستور در نیامد اما در روزهای آینده این موضوع را دنبال خواهیم کرد.

ایرانپور در پایان گفت: امیدواریم سایر مسئولین هم به وظایف خود در این رابطه عمل کنند و شاهد تکرار این وقایع نباشیم.

به گزارش ایسنا، شاید اعلام موضع نمایندگان مجلس در مورد حوادثی مثل اسید پاشی در اصفهان حقیقت تلخ وقوع این اتفاق را عوض نکند یا حتی ممکن است برخی معتقد باشند این اقدام باعث ایجاد رعب و وحشت بیجا در جامعه می‌شود اما نکته مهم این است که اگر منابع رسمی در این زمینه موضعی انتخاب نکنند شایعات از حقایق پیشی خواهند گرفت، ضمن اینکه محکوم کردن اسیدپاشی‌ها از سوی نمایندگان مجلس، تاکید بر مجرمانه بودن این عمل و درخواست برای برخورد جدی با عوامل وقوع این اتفاق موجب آرامش خاطر مردم خواهد شد و آنها را امیدوار خواهد کرد که نمایندگان نگران دغدغه‌های موکلان خود هستند.

درخواست اصغر فرهادی از جامعه پزشکی داخل و خارج از کشور

اصغر فرهادی در پی حادثه اسیدپاشی در اصفهان در متنی واکنش نشان داد.

این کارگردان سینمای ایران در این متن که در اختیار ایسنا گذاشته آورده است:«از جامعه پزشکی ایران، متخصصان در داخل و خارج از کشور خواهشمندم از هر طریق ممکن همه همت و توان خود را در این لحظات سخت برای کمک به بانوان آسیب دیده فاجعه غیرقابل باور این روزهای شهر غم آلود اصفهان به کار بندند.

من پیشاپیش تلاش همه کسانی که مرهمی بر زخم بی‌پایان این عزیزان می‌گذارند را صمیمانه قدر می‌نهم و سپاس می‌گویم.»

نخستین واکنش قضایی به اسیدپاشی‌ها

دادستان عمومی و انقلاب اصفهان به اسیدپاشی‌های اخیر در این شهر واکنش نشان داد.

به گزارش ایسنا، حسن رحیمی در گفت‌و‌گو با «میزان» از اینکه برخی رسانه‌ها می‌گویند اسیدپاشان اصفهانی به صورت باندی و گروهی عمل کرده‌اند، انتقاد کرد و گفت: متاسفانه اتفاقاتی در خصوص اسیدپاشی در استان رخ داده است و وظیفه قانونی و شرعی دادسرا تعقیب جدی مجرم و کشف جرم و ایجاد امنیت خاطر برای شهروندان است.

وی افزود: صرف نظر از اینکه شهروند زن یا مرد بوده و چه جنسیتی داشته و چه کسی بوده است، نگاه دستگاه قضا به این است که حق شهروند در جامعه محفوظ باشد و امنیت را برای اعضای جامعه برقرار کنیم.

رحیمی اظهار کرد: دستگاه قضا خود را ملزم به ایجاد امنیت برای مردم در جامعه می‌داند تا همه شهروندان بتوانند با آرامش و بدون دغدغه خاطر زندگی کنند.

دادستان اصفهان خاطرنشان کرد: دادسرا بعد از این اتفاق به صورت جدی ورود پیدا کرده و ستادی برای رسیدگی به این موضوع تشکیل شده است. شخصا مسئول رسیدگی به این پرونده هستم و امیدواریم که به نتایج مطلوبی دست یابیم.

وی در پایان از ذکر آمار در این زمینه خودداری کرد و گفت: آمار‌ همان تعدادی است که قبلا اعلام شده بود.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۰:۱۵

نمايندگان كار مهمتري چون جمع اوري ماهواره ها دارند

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۰:۱۵

تشکر از ايسنا که به اين فاجعه انساني پرداخته صدا و سيما و بسياري سايتهاي خبري که اصلا براشون اين خبر مهمي نيست. واقعا انسان خجالت ميکشه در چنين کشوري زندگي ميکنه

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۰:۲۳

زندگي با افكار داعشي براي هر كسي مقدور نيست.

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۰:۳۵

ننگ و شرم بر برخی سايت ها كه بجاي اينكه در پي اين جنايت باشند و جان مردم مانند ايسنا برايشان مهم باشد با بي اهميت نشان دادن اين موضوع و توهين دشمني خود را با مردم نشان مي دهند خداوند شما را نابود سازد كه بدتر از اسيد پاشها هستيد ايسنا شجاعت شما هميشه در ياد مردم اصفهان خواهد ماند

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۰:۴۴

من که ديگه نه به خواهرم اجازه ميدم بيرون بره نه به مادرم....

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۰:۴۹

جاي تاسف است که عده اي براحتي به دليل عقايد داعش مانند خود دست به چنين جنايت هايي مي زنند و امنيت عده زيادي از مردم را در مخاطره قرار مي دهند، کجاست نيروي انتظامي مقتدر با تجهيزات هيولا گونه تا جلوي اين اوباش متدين نما را بگيرد؟!

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۰:۵۳

درود بر شرف ايسنا

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۰:۵۹

احتمالا کار گروهک تروريستي است براي نامن کردن جامعه. مجازاتشان بايد اعدام باشد. البته کار انگليس نيز ممکن است باشد!

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۱:۰۳

خشم زير پوست شهر اصفهان شعله ور است. اميدوارم نيروي انتظامي غيور هرچه زودتر اين بيماران رواني را دستگير کند.

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۱:۰۸

اسيد پاشي آن هم در مرکز ايران که نا امني نيس!!!!

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۱:۰۸

تنها اتفاقى كه ميفته اينه ايسنا فيلتر ميشه كه ديگه از اين خبررساني‌ها نكنه و مثل الباقى خبرگزاريها فقط در مورد قهر بازيكن فلان تيم و غيره كار كنه

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۱:۰۹

سلام بر داعش و درود بر آنها که از اين کارها نميکنند!!!

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۱:۰۹

واقعا براي اين مسولين متاسفم، و بيشتر از اون به حال رسانه هامون بايد گريه کرد.

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۱:۱۷

پس يکسري ها هم تو اصفهان تفکرات طالباني شون گل کرده تبريک ک ک

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۱:۱۸

شک ندارم که يک خانوم خبرنگار، اين متن را نوشته اند. معلوم است که همچنين متني رو تهيه مي کنند و اسمان و ريسمان مي بافند که اسيد پاشي رو به حجاب ربط دهند هرچند مطمئنم کامنت منو نمي گذاريد اما مي خواستم بگم بي دليل طرح جمع اوري ماهواره و بي حجابي رو به اسيد پاشي ربط داديد. ايا شما مطمنيد کساني که اسيد پاشيدند به دليل آن بوده که ان خانومها حجاب درستي نداشتند؟ چرا بر اساس يک فرضي که معلوم نيست درست است يا غلط نتيجه گيري مي کنيد؟ مثل اينکه شما در خيابانها حضور نداريد تا ببينيد بعضي از خانوم ها ديگر کاملا برهنه هستند! ايا بايد مسئولين دست روي دست بگذارند و کاري نکنند؟ شما چرا با پسران جوان در مورد بدحجابي خانونم ها مصاحبه نمي گيريد تا ببينيد به چه مشکلاتي گرفتارند؟ حال ايسنا مي خواهد هر طور شده القا کند اين افراد به بدحجاب ها اسيد پاشيده اند وانها هم از يک تفکر يا گروه خاص هستند در اخر هر کسي که اين کار زشت(اسيد پاشي رو) انجام داده حتي نام انسان دادن به او هم اشتباه است.

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۱:۴۲

اگر اين افراد زود دستگير شده بودند هيچگاه شايعه سازي نمي شد مگر شما نبوديد كه پس از بمب گذاري هاي تروريستي فورا دهها نفر را دستگير مي كرديد

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۱:۱۹

متاسفم که دم از امنيت ميزنند ولي خود باعث نا امني و وحشت در جامعه هستند

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۱:۲۵

كجا به دنبال داعشي ميگرديد اين نامردها از داعشيها هم بدتر هستند

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۱:۲۷

چرا واقعا؟ بشر تا چه اندازه ميتونه بي رحم باشه واقعا. آدم شرمش ميشه از انسان بودن.

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۱:۳۴

مراجع و مسئولان ما درمورد اعدام آيت الله النمر در عربستان دهها بيانيه محکوميت صادر کرده اند اما درمورد حملات عامدانه اسيدپاشان در اصفهان سکوت اختيار کرده اند. چنين رفتارهايي نتيجه اي جز فاصله گرفتن مردم با مسئولان نخواهد داشت.

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۱:۳۵

داعش کجاست که آموزش ببيند؟

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۱:۳۷

ارتباط دادن طرح جمع اموري ماهواره با اسيد پاشي اشتباه است و از اب گل الود ماهي گرفتن است

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۱:۳۸

صدا و سيما اخبار ملخ خوردگي مزارع کشور کامبوج رو اطلاع رساني ميکنه ولي در مورد اين اسيد پاشي هاي وحشتناک هيچ حرفي نميزنه. مگه داريم

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۱:۴۰

ممنون از ايسنا که در پيگيري اين جنايت در حال يکه تازي است

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۱:۴۱

مراجع، حقوقدانان به پا خيزيد!

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۱:۴۳

با ربط دادن اين جنايت به بي حجابي سعي دارن اين مسئله رو به حكومت ربط بدن و با تفرقه افكني در جامعه اهداف كثيف خودشونو پيش ببرن. مطئنم اين يك سناريوي خارجيه براي منهدم كردن جامعه از درون. اميدوارم اين جنايتكاران هرچه سريعتر اعدام بشن. مردم اصفهان انقدر خشمگينن كه اگه عاملان اين جنايتو پيدا كنن تيكه تيكشون ميكنن

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۱:۴۳

اي اسيد پاش، اسيد رو بريز اونجايي که مي سوزه نه روي سر و صورت مردم!! اگر با کسي مشکل داري روبرو بهش بگو چرا مثل ابله ها اسيد مي پاشي. نه تنهااسيد پاشي بلکه هر عمل تروريستي کار بزدل ها و موش صفت هاست. لعنت ا... علي القوم الظالمين.

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۱:۴۵

درود بر ايسنا و شرم بر صداوسيما که سکوت کرده و در حال پخش گزارش هاي جناب فلاح از مشکلات مردم لندن است. نکته تاسف بار تر اينکه چرا اين همه مدت طول کشيده تا اين جانيان دستگير بشوند؟

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۱:۴۸

حالا اگر اسم برخي را کسي به زبان بياورد نيروي انتظامي و گارد ويژه حمله مي کنند تا چشم فتنه کور شود اما سلامت مردم به خطر ميفتد و همه خودشان را زده اند به خواب. من مي دانم سر اين قضيه به کجا بند است و خود نيروي انتظامي هم مي داند. مردم را فيلم نکنيد.

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۱:۵۴

سکوت و سانسور خبري صداوسيما واقعا غير قابل تحمله، همه مردم که به سايت هاي خبري دسترسي ندارند، اين وظيفه اصلي صداوسيماست که در مورد اين اسيدپاشي ها به مردم هشدار بده.

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۲:۰۸

دقيقا درسته، اگه صداوسيما بعد از اولين اسيدپاشي اطلاع رساني ميکرد شايد ديگر اتفاقات بعدي رخ نميداد.

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۲:۰۲

درود بر مديران ايسنا كه جسارت انتشار و پيگيري اين موضوع را به خبرنگارانشان دادند.

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۲:۰۴

اينا داعش اند ... هراس هراس

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۲:۰۴

چرا هيچکس جلوي اين خودسرها را نميگيرد؟ مگر مملکت قانون ندارد؟ در ضمن مطمئن باشيد صداوسيما در حال تهيه يک گزارش ساختگي براي ماستمالي کردن اين قضيه است و امروز و فرداست که از بيست و سي پخش بشه...

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۲:۱۲

خانوما تو مملکت ما چي ميکشن، از آزارهاي خياباني و متلک پراني و اسيد پاشي و ... حالا اگه تو يه کشور غربي اين اتفاق افتاده بود صدا وسيما پخش مي‌کرد و اخبارش گوش فلک رو کر کرده بود. رژه موشها تو شهر نيويورکو نشون ميدن ولي اين اخبارو نه!!!

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۲:۱۴

يعني چي اين زنان بر خاک سياه نشسته اند! با اين تيتر چه احساسي به قربانيان اين حادثه دست مي دهد؛ که زندگي پايان يافت؟ فقط پيِ جذبِ خواننده نباشيد! و البته اسيدپاشي يکي از مصاديق آشکار تروريسم است.

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۲:۱۷

شما بايد برويد سراغ مراجع تقليد و مشخصا از آنها بخواهيد نظرشان را آشکار اعلام کنند و اين عمل تروريستي را حرام اعلام نمايند.

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۲:۲۳

اصفهـــــــان در چنبره طالبـــــان!

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۲:۴۴

نمي گويم اين ها همه همسو هستند اما واکنش مسئولان در اين موارد همسو بوده. فراي را اجازه دفن ندادند. زاينده رود را خشکاندند. به زنانِ کاملا محجبه اجازه اجراي موسيقي نمي دهند. اصفهاني ها براي تماشاي کنسرت به شهرکرد مي روند.

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۲:۲۶

باز ربط دادن موضوع به بيگانگان! چرا هميشه به جاي حل موضوع با ربط دادنش به دشمن از زير بار مسئوليت شونه خالي ميکنيم؟ چرا کوچکترين اتفاقات تو کشوراي ديگه تو اخبار ما افتضاح اون کشور خوانده ميشه و تو بوق و کرنا ميکننش ولي اتفاقات کشور خودمون لاپوشوني ميشه؟

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۲:۳۲

ايسنا دمت گرم که پيگيري مي کني بقيه خبرگزاري ها لال شدن! خواهشا دست از پا ننشينيد و تا دستگيري عاملين و مجازاتشون ادامه بدين

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۲:۴۳

نميدونم چرا ياد داعش مي افتم!!!!

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۳:۱۸

پليس سايبري و سايبري سپاه از زحمات بي دريغتان در زمينه شناسايي نکردن شايعه افکنان پيام هاي هشدار آميز در زمينه اسيد پاشي ممنون و تشکر!

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۳:۱۹

دوستان بياييد يك كاري بكنيم. يك حركتي براي اين كه توجه نيروهاي انتظامي و دولت و رييس جمهور را بيشتر به اين موضوع جلب كنيم شايد اقدامات جدي تري انجام بشه. ايسنا تو كمك كن. مثلا روي يك كاغذ بزرگ بنويسيم ((زنان و دختران اصفهاني از نيروي انتظامي امنيت ميخواهند)) و بزنيم روي شيشه عقب ماشينهامون. ايسنا تو را به خدا تو يك فكري بكن اين ميشه يك اقدام دسته جمعي.

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۳:۱۹

نيروي "مقتدر" انتظامي که ظرف 48 ساعت چهار تا جوان رو که با يک آهنگ شاد رقصيده بودند دستگير مي کنه در اينجور موارد ميره گل بچينه!

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۳:۵۴

چرا بايد اسيد به مردم عادي فروخته شود اي کم‌ذهنان اي ابليسان که لعنت خدا همچون اسيد خاموش‌نشدني شما را ويران کند.

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۳:۵۶

خجالت بکش. بايد بيان به صورت خودت اسيد بپاشن؟ قربانيان هنوز زنده هستند. شايعه؟ واقعا که

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۳:۵۷

بهشت براى ايرانيان الزاميست، البته بهشت زهرا

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۳:۵۸

سرزمين من پر از داعش‌صفتاني است که نه تنها با آنها مقابله نميشد که سرپوش روي کارهاي آنان گذاشته مي‌شود

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۴:۰۰

وقتي مجلس همه هم و غمش شده مقابله با دولت و براي بدنام کردن دولت و دهن‌کجي به روحاني هر طرح و لايحه‌اي رو تصويب مي‌کنه تيجه‌اش همين ميشه

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۴:۱۱

پليس مسوول جمع آوري ماهوارهها- سگهاي خانگي - قليون و.... ومسئولين موضوع مهمتري از جمله وايبر - واتس آپ و.... و صدا و سيما انعکاس اتفاقات و رخدادهاي کليه کشورها جز ايران (که چون کشور نيست تکه اي از بهشت است) را دارد مردم. چرا نميگيريد؟!!

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۴:۲۴

من که ميگم يا کار استکبار جهاني هستش يا فتنه گران!!!!!!!!!!!!!!!

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۴:۳۰

اينها اصلا به فکر مردم نيستند، فقط به فکر منافع خودشون هستند.

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۴:۴۷

مسئولان محترم که دائم به دنبال جمع آوري ماهواره هستيد اسيد ريختن را در ماهواره آموزش نمي دهند. باور کنيم مسئله اسيد ريختن خيلي مهمتر از جمع آوري ماهواره هاست به هوش باشيم که جامعه دارد به کدام سمت سوق داده مي شود

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۵:۰۱

تشکر ويژه از ايسنا بدليل بي طرفي و پوشش کامل اخبار داخلي عمل اسيد پاشي عملي غير اخلاقي و غير شرعي بوده و بايد عامل اين امر زشت قصاص شود و دولت به قربانيان تا بهبودي کامل کمک ويژه نمايد . حداقل در اين شرايط از کمال نمايندگان محترمان در مجلس و مسئولانمان آگاه مي شويم .

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۵:۰۴

توقع بعضي مردم از پليس خيلي زياده. وظيفه پليس برخورد قاطع با آب‌بازي در پارک‌ها، دستگيري برق آساي جوانان رقصنده و جمع‌آوري قليان، سگ و گربه خانگي و ماهواره است. اين جور مسائل اصولا در شرح وظايف پليس نيست!!!

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۵:۱۰

هرچي اتفاق بد و خجالت آور توي اين سالها افتاده، تقصير نيروهاي خودسره!!! اما کي اين خودسرها قراره به مردم معرفي بشن و سزاي اعمال وحشيانه شون رو ببينن معلوم نيست!!

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۵:۱۰

از صميم قلب آرزوى بهبود براى اين خانومهاى محترم را دارم و اميدوارم كه مسببين اين كار به جزاى اعمالشان برسند و ديگر شاهد چنين اعمال زشتى در ايران عزيزمان نباشيم.

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۵:۱۱

دولت چرا صداش در نمياد؟؟ وزارت كشور چرا رييس انتظامي اصفهان را بركنار نكرده؟ چرا از اداره امنيت اصفهان كسي توضيحي نمي خواهد؟؟

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۵:۱۲

چماق به دستان عاملان اسيدپاشي هستند بي گمان! قصاص براي کساني لازم است که فرمان اين جنايت را مي‌دهند!

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۵:۲۱

چون مسئله برميگرده به قصاص خوب کسي قدرت پرداخت مالي قصاص رو نداره مجبور ميشه ببخشه قانون هم که نداريم طرف آزاد ميشه ميره پي کارش بايد اين افراد اعدام بشن اين کار مصداق جنايت و قتل است و تجاوز.

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۵:۳۴

مي گن وقتي امام عصر وقتي ظهور مي کنه که انسانهادر اوج وحشي گري دست به اعمال پستي ميزنن پس چرا منجي نمياد يعني قراره انسان وحشي تر از اين که هست بشه

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۵:۳۵

توصيه مي کنم بانوان عزيز از اين به بعد با ماسک ضد اسيد در خيابانها تردد کنند.

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۵:۳۷

ايسناجان توهم کمي مراقب باش خداي نکرده خداي نکرده يه وقت فيلترت ميکنند هرچندداري ايثار ميکني

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۵:۴۲

ضمن محکوم کردن اين عمل ضد انساني بايد گفت که اگر اين اتفاق در کشورهاي اروپايي يا حتي آفريقايي مي افتاد اين جنايتکاران را همچون آشغال جمع مي کردند

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۵:۵۷

هر 4 موردرانندگي ميکردند.ممکن است يک تعصب داعش گونه درمورد حرام بودن رانندگي براي زنان باشد.چون اينکار را روي عابران پياده راحت تر ميتوانستند انجام دهند.

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۶:۳۱

مرگ بر امريکا

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۶:۴۶

مستنداً به ماده 279 قانون مجازات اسلامي مصوّب 1392 مورد قطعا از مصاديق محاربه مي باشد. (قابل توّجه دادستان عمومي و انقلاب اصفهان)

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۷:۴۴

من خارج از ايران زندگي ميکنم و معمولا اخبار رو از خبرگزاري‌هاي خارجي پيگيري مي کنم اما پوشش خوب خبري ايسنا باعث شد که از اين سايت مطالب رو پيگيري کنم. اي کاش که حرف آن آقاي عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي صحيح باشد در غير اين صورت اي واي بر ما که جامعه‌اي درست کرده ايم که اجازه رشد چنين افکاري در آن داده شده است ...

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۸:۳۳

دردآور است... تاسف دارد

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۸:۵۵

اينا يني نماينده ما اصفهاني ها هستن؟!!

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۹:۰۷

ايسنا من ب عنوان يک شهروند اصفهاني بخاطر پيگيري ها تشکر ميکنم... خيلي سايت ها چشماشونو به راحتي بستن!!!

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۲۰:۰۷

دوستان ويديو هپي نساخته که ... اب بازي نکرده که در عرض 5.6 ساعت بگيرنش ... ماهواره نداره ...

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۲۰:۲۴

پس کجاست اقتدار نيروي انتظامي؟ آيا اقتدار فقط براي 4 تا جوانه که آهنگي خوانده‌اند که ظرف دو ساعت شناسايي و شش ساعت دستگير شوند؟ تجربه نشان داده بعيد است اراده‌اي در اين موارد باشد. بيچاره قربانيان و خانواده‌شان.

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۲۱:۱۳

آستانه تحمل جامعه چقدر بالا رفته است ... ديگر بايد چه بر سرمان بيايد؟

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۲۳:۴۲

فرض کنيد خدايي نکرده اين حادثه براي يکي از نزديکانتان اتفاق مي افتاد آيا باز هم سکوت اختيار ميکرديد؟ با مسئولان هستم.

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۸ ۰۰:۵۰

اميدوارم به فكر اين قربانيان باشيد

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۸ ۰۰:۵۷

مردم خودجوش اصفهان براي دفن پروفسور آمريکايي اعتراض و راهپيمايي کردند. چرا براي محکوميت اين عمل شنيع و غير انساني اعتراض نمي کنند؟

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۸ ۰۲:۰۱

واااااقعا درد آوره من واقعا واسه ايرانم متاسفم که چنين ادمايي رو داره به چشم ميبينه زجرآوره ......

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۸ ۰۲:۳۰

يعني اگه پول داري بايد فرار کني از اين وحشت‌آباد. اگه پول داشتين يک ثانيه نمانيد و بريد

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۸ ۰۶:۵۳

آقاي نماينده اين صرفاً يک عمل مجرمانه نيست .امنيت عمومي مردم را درخطر قرار داده اند اينها مفسد في الارض هستند.

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۸ ۰۸:۱۳

به عنوان يک اصفهاني تاسف ميخورم که نماينده اين شهر از واقعه به اين مهمي بي اطلاع است و حتي کوچکترين بحثي در اين مورد نکردن در حالي که فضاي شهر از ترس و نگراني داره بيداد ميکنه. برام سوال پيش اومده واقعا آيا اينا نماينده هستن؟ افسوس و صد افسوس که کارمون به جايي رسيده که داريم به مردم اطلاع ميديم اگر اسيد پاشيدن چکار کنيم

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۸ ۰۸:۲۸

درود بر ايسنا مدافع حقوق مردم و ناجي جامعه طوفان زده موفق باشيد

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۸ ۰۹:۰۸

ياد قتل هاي محفلي در کرمان افتادم

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۸ ۰۹:۲۵

براي بستن پرونده احتمالا ميبايست منتظر شنيدن اعترافات عناصري از شبکه هاي جاسوسي آمريکا و اسراييل و انگليس و عربستان و ..... باشيم که در اين رابطه شناسايي و دستگير خواهند شد.

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۸ ۱۰:۱۴

حتما دستهاي پليد آمريکا و اسراييل در ميان است. نه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۸ ۱۰:۲۹

اگر اين راه شرعي که خدمتتان عرض ميکنم انجام دهيد ديگر کسي طرف اينجور چيزها نمي رود و آن هم اينست که مقابله به مثل شود. در پناه حق

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۸ ۱۱:۲۰

بخش تاسف آور اين نوشته اونجاست که برخي از نمايندگان اصفهان اظهار بي اطلاعي کردند. و اونايي هم که خبر داشتند دوپهلو حرف زدند و تلاش داشتند که احياناً اين حادثه به "برخي" منسوب نشه! حالا در نظر بگيريد يه بمبي منفجر ميشد هنوز دود بمب در هوا بود سريع آمريکا رو بقيه رو نشونه ميگرفتند

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۸ ۱۱:۲۱

بخش تاسف آور اين نوشته اونجاست که برخي از نمايندگان اصفهان اظهار بي اطلاعي کردند و اونايي هم که خبر داشتند دوپهلو حرف زدند و تلاش داشتند که احياناً اين حادثه به "برخي" منسوب نشه! حالا در نظر بگيريد يه بمبي منفجر ميشد هنوز دود بمب در هوا بود سريع آمريکا و بقيه رو نشونه ميگرفتند

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۸ ۱۳:۲۰

چطور اون جوونايي که رقص هپي رو انجام دادن ظرف5 ساعت دستگيرکردند اما هنوز نتونستن اين جنايتکارها رو بگيرند؟؟؟

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۸ ۱۴:۳۴

ممنون از ايسنا

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۸ ۱۶:۵۰

خوش به حال شما كه اين روزها تمام هم و غمتان و دلخوريتان از اطرافيانتان درديست از سر عشق واين دردها دلتان را پر كرده و خبري از دل پر مهر بانوان نصف جهان و دل پردرد آنها ندارين. گله ميكنيد از صداوسيما و خبرگزاري‌هايي كه بعضي وقتها با اطرافيانتان بدون مهر تا ميكنند و ما ضجه ميزنيم از اينكه چرا بودن ما را، نفس كشيدن ما را، حق زندگي كردن ما را، زجر و مصيبت اين روزهاي ما را انكار ميكنند، شما هنرمندان براي دفاع وحمايت از بيماري كه به خواست و اراده خداوند بود، سطلي به دست گرفتين و چالشي به پا كردين، اما دريغ و صد دريغ از مهري كه به خواهر و هموطن خود داشته و حرفي از سر حمايت و شكوه در صفحات رنگارنگ خود بزنيد ..... براي هم‌جنس من فرياد كشيدين و براي نجات او قدم برداشتين ولي اگر اين روزها از زجر تمام مادران و پدران و مهربانوان نصف جهان شنيدين گذشتين، چرا؟؟؟؟!!!! چون اين اتفاق فرسخ‌ها و فرسنگ‌ها از شما و عزيزانتان به دور است، چون دل مادري، همسري، خواهري، دختري در كنار شما نميلرزد، چشم مهربانويي در كنار شما نميگريد ... مهربانوي من، اين است حكايت وطن من ...

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۸ ۲۲:۵۰

با عذر خواهي از تمام خوانندگان ايسنا اين حرفي که مي زنم اگر نمي نوشتم يک عمر در دلم مي ماند . به راستي اگر کسي شرافت داشته باشد با دشمنش اين کارو نمي کنه. داعش وحشي سر مي‌بره آدم مي‌کشه ولي اين کارو نمي کنه. هيچ حلال‌زاده‌اي اين کارو نمي کنه. گاهي بايد به جاي مرگ بر امريکا گفتن بگيم مرگ بر بعضي از خودمان. يعني يه هم‌وطن مي‌تونه با هم‌وطنش اين کارو بکنه. بعد يه عده از سايت‌ها هم کر مي شند و هم کور. تو رو به هر که مي‌پرستيد پيداشون کنيد. من از اطلاعات مي‌خوام كه دستگيرشون کنه. اعدام تو ملاء عام، واسه همين مورده . . . ايسنا جان تو رو خدا مطلبو حذف نکن

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۸ ۲۳:۲۸

باعث تاسفه که توي اين مملکت آب بازي جرم محسوب ميشه ولي اسيد پاشي نه. احتمالا چند روز ديگه نمايندگان زن مجلس قربانيان زن اسيد پاشي را به جرم حضور بيش از حد در جامعه محکوم کنند

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۹ ۱۰:۴۱

ما كلا با اتفاقاتي كه تواصفهان داره مي‌افته به مردم اينجا داريم بدبين مي‌شيم. به قول اون دوستي كه به عدم برگزاري كنسرت و اينها اشاره كرده واقعا اصفهانيها بايد از خودشون اعاده حيثيت كنن

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۹ ۱۰:۴۵

آقاي اژه‌اي دوشنبه گفتن اين افراد به اشد مجازات مي‌رسن ولي تا قانون درست نشه امكان نداره؛ چون تو قانون قصاص به همان اندازه كه قرباني مصدوم شده بايد روي متهم اسيد بپاشن و عملا امكان نداره؛ مثل همون اتفاقي كه براي معصومه عطايي كه پدرشوهرش روش اسيد پاسيد افتاد. گفتن اگه اسيد بريزيم روش معلوم نيست دقيقا همونجاهايي كه شما آسيب ديدي اون آسيب ببنيه و اين قصاص نميشه؛ بعدشم ككه بنده خدا گفت اين يارو پبره و از قصاص گذشت. با اين قانون نميشه كاري كرد. قانون حتما بايد اصلاح بشه.

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۹ ۱۳:۱۶

متاسفم براي سيستم قضايي

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۹ ۱۳:۳۳

چطور نيروي انتظامي گروه happyرو در عرض چند ساعت کشف کرد ولي نمي تونه اين گروه منفور رو که با زندگي ادم ها بازي مي کنن رو پيدا کنن؟

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۹ ۱۳:۴۹

اين مسئله رو به داعش و اينا ربطش نديد ملت خودمون هستن که وحشي گري در ميارن خدا به داد همه برسه از دست جاهليت

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۹ ۱۴:۱۴

ديروز موتورسواري روي دوست دخترم اب پاشيده و اين مسئله باعث ترس بيش از حد او شده است خواهش ما از نيروي پليس اصفهان اين است كه اين قبيل موتورسواران را دستگير و تنبيه كنند تا كي حرمت زن ايراني بايد لگدكوب بشه

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۲۹ ۱۷:۲۷

چه ربطي به امريکا داره؟؟؟ جوگير

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۳۰ ۰۰:۳۵

بايد همه خانوم هايي که مجبور به سر کار يا مدرسه و دانشگاه رفتن هستن مثل معلما، پرستارا، دکترا، دانشجوا و دبيرستانيا همه اعتصاب کنن و نرن سر کار و دانشگاه تا اينا يه کم خودشونو تکون بدن يه کاري بکنن. تازه نماينده ميگه من خبر ندارم!!!!!!!!!!!!!!!!! خدا قوت

avatar
۱۳۹۳-۰۷-۳۰ ۱۶:۳۶

سکوت مسئولان هرگز از خاطر اصفهان و اصفهانيا پاک نخواهد شد....

avatar
۱۳۹۳-۰۸-۰۱ ۱۲:۴۹

اين بدبختي جامعه ما باز هم به خاطر دشمن بزرگ ما امريکا و اسرائيله ؟!!! تمام کثافتکاريهاي ما تمام جنايتها تمام فحشاء و تمام دزديهاي اين مملکت تمام ويراني اين سرزمين تقصير امريکا بود، اين جنايت هم تقصير امريکا بندازيد. شايد وجدان خفته شما مسئولين راحت شود.

avatar
۱۳۹۳-۰۸-۰۱ ۱۷:۲۸

دوست عزيزم کدوم قانون؟ اينجا فرو رفته در سکوت است ...

avatar
۱۳۹۳-۰۸-۰۱ ۱۷:۴۴

جزيره امن؟؟؟!!!!! واي بر شما. چه کردين با مردم؟ مردم ايران خسته تر و نا اميد تر از آنند که حتي حرکتي انجام دهند. کاش براي همه اين امکان وجود داشت تا از مملکت فرار کنند.

avatar
۱۳۹۳-۰۸-۰۱ ۲۱:۲۱

اگر عامل اسيدپاشي روي آمنه در ملاء عام اعدام ميشد اين اتفاقها تکرار نمي‌شد

avatar
۱۳۹۳-۰۸-۰۲ ۱۲:۳۰

لعنت خدا برکساني که بجاي روح الهي روح شيطاني دارند و با اين اقدامات روي داعش را سفيد کردند من اميدوارم که همه کائنات الهي تمامي خاندان و کساني که از اين جانوران حمايت مي کنند به بدترين شکل مجازات کند

avatar
۱۳۹۳-۰۸-۰۳ ۰۹:۲۸

بايد يک حوض اسيد درست کنيد و اين مجرمان را درون آن قرار بديد که ذوب بشن.عذاب خدا به اين موجودات پست.آمين.

avatar
۱۳۹۳-۰۸-۰۳ ۱۱:۳۳

عزيزان نگران نباشيد . دو سه روز بعد صدا و سيما يكي رو مياره تو تلويزيون و اونطرف اعتراف ميكنه آره امريكا و اسرائيل به من دستور دادند و ... مثل هميشه جريان به خوبي و خوشي تموم ميشه. روح و تن ماها رو خسته‌تر از اين كردن كه حتي بخوايم درست و حسابي اعتراض كنيم. دلم ميخواد گريه كنم ...

avatar
۱۳۹۳-۰۸-۰۳ ۱۷:۴۶

سلام مردم فهيم اصفهان مواظب باشيد افراد ضد دين و اسلام و انقلاب از احساسات پاک شما سوءاستفاده نکنند خواسته همه ملت ايران اجراي عدالت است و مردم مسلمان ايران نياز به امنيت دارند پس باارامش پيگير خواسته هاي به حق خود هستيم ولي به دشمنان نظام هم اجازه هيچ گونه دخالتي را در مملکت خود نمي دهيم و از رسانه هاي بيگانه مي خواهيم به امور مملکت خود برسن و بروند دنبال خبر تير اندازي در مدرسه و کشته شدن چند دانش اموز در کشورشان ما از پس مسائل کشور اسلامي خود برمي آييم و از مسئولين مي خواهيم سريعا به اين مسائل که امنيت جامعه را به خطر انداخته رسيدگي کنند و پاسخگوي مردم باشند

avatar
۱۳۹۳-۰۸-۰۴ ۱۶:۰۷

اى کسانى که ايمان آورده‏ ايد! اگر شخص فاسقى خبرى براى شما بياورد، درباره آن تحقيق کنيد، مبادا به گروهى از روى نادانى آسيب برسانيد و از کرده خود پشيمان شويد!(ايه 6 سوره حجرات) چرا هنوز هيچي معلوم نيست اينقدر پيش داوري مي کنيد؟

avatar
۱۳۹۳-۰۸-۰۵ ۱۱:۴۰

با سلام خدمت ملت سرافراز ايران و ابراز تاسف و تالم از بوقوع پيوستن اين جنابت هولناک در شهر اصفهان که در جهان مهد تمدن و فرهنگ شناخته ميشود .عرض ميکنم اين حادثه لايه هاي و جوانب مختلفي دارد مهمترين جنبه آن که بي فرهنگ جلوه دادن مردم ايران است هدف قرار دادن جنسيت زن که در همه جوامع بي دفاع شناخته ميشود و در شهري است که در تمام جهان شناخته شده است