• چهارشنبه / ۷ آبان ۱۳۹۳ / ۱۶:۵۳
  • دسته‌بندی: مجلس
  • کد خبر: 93080704022
  • منبع : نمایندگی مازندران

یک عضو کمیسیون کشاورزی خبر داد،

رشد 155 درصدی خرید تضمینی محصولاتی باغی توسط دولت در سال جاری

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه خرید تضمینی محصولاتی باغی توسط دولت در سال جاری 155 درصد رشد داشته است، گفت: یکی دیگر از کارهای صورت گرفته شده در سال جاری که تاکنون بی نظیر بوده است، خرید تضمینی اقلام کم محصول برنج مانند طارم محلی بوده و در کنار این امر نیز دولت مصوبه ای جهت عدم واردات برنج را به تصویب رسانده است.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه خرید تضمینی محصولاتی باغی توسط دولت در سال جاری 155 درصد رشد داشته است، گفت: یکی دیگر از کارهای صورت گرفته شده در سال جاری که تاکنون بی نظیر بوده است، خرید تضمینی اقلام کم محصول برنج مانند طارم محلی بوده و در کنار این امر نیز دولت مصوبه ای جهت عدم واردات برنج را به تصویب رسانده است.

به گزارش خبرگزازی دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه مازندران، حسین نیاز آذری ظهر امروز در نشستی خبری با اشاره به اینکه دولت مصر به رونق کسب و کار در جامعه است، گفت: تحقق چنین امری در گرو ایجاد زیرساخت های لازم توسط دولت است.

وی با اشاره اینکه زیرساخت لازم جهت تبدیل بابل به منطقه ویژه اقتصادی باید با همکاری و هماهنگی مسئولین انجام شود، افزود: تبدیل شهرستان های بابل، بابلسر و فریدون کنار با جمعیتی بالغ بر یک میلیون نفر امری ضروری و مهم است.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: با هماهنگی‌های صورت گرفته و به یاری وارثان مرحوم توکل منزل مسکونی ایشان واقع در منطقه توحید بابل به ارزش 2میلیارد تومان جهت انجام امور فرا درمانی کودکان سرطانی در نظر گرفته شده است.

وی افزود: در حادثه سال 91 خانواده توکل متشکل از پدر، مادر و دو فرزند به قتل رسیدند لذا با هماهنگی وارثان به دلیل جان باختن 2 کودک در این حادثه این مرکز یادبود این مرحومان در شهرستان بابل فعالیت خواهد کرد.

نیازآذری با اشاره به اینکه در سفری که به مرکز جهانی فائو داشتیم با توجه به اینکه روز جهانی کار و کارگر را در تقویم داریم پیشنهاد شد تا روز جهانی کشاورز را نیز در تقویم داشته باشیم، عنوان کرد: در برگشت از این سفر طی نامه ای اجرای این امر را در داخل از کشور به رییس جمهور دادم.

وی با اشاره به اینکه سازمان فائو پشتیبانی کننده از بحث امنیت غذایی و کشاورزی در جهان است، افزود: مازندران نیز به عنوان قطب کشاورزی نقش موثری در این زمینه در داخل کشور دارد.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه همه ناهمواری های موجود در اجرای پروژه های زیربنایی در طول ماه های گذشته در ریل اجرایی خود قرار گرفت، بیان کرد: با پی گیری های صورت گرفته پروژه هایی ملی، استانی و .. شهرستان در پیوست قانون و ردیف های بودجه سال 93 دارای ردیف و بودجه اختصاصی شده است.

وی با اشاره به اینکه پروژه آب رسانی به شهر بابل و شهرهای گروه الف یکی از این پروژه های دیده شده در این فعالیت ها است، افزود: برای این پروژه حدود 40 میلیارد تومان پول و بودجه در نظر گرفته شده و با تخصیص خوبی که صورت گرفته مراحل مختلف عملیات اجرای این پروژه در حال انجام بوده و با تکمیل آن سالانه 40 میلیون متر مکعب آب وارد تصفیه خانه ای که برای تصفیه این آب در منطقه بابلکنار در نظر گرفته شده، وارد می شود

نیاز آذری با اشاره به اینکه از اعتبارات سال 92 استفاده کرده و لوله های مود نظر برای انتقال آب خریداری شده است، خاطرنشان کرد: در مسیر اجرای این طرح حدود 40 کیلومتر لوله گذاری نیاز است و تاکنون پیمانکار موفق به اجرای این امر تا کیلومتر 31 شده است.

وی با اشاره به اینکه با اجرای این پروژه نیاز جمعیتی بالغ بر 600 هزارنفر در منطقه شهری رفع می شود، افزود: این پروژه مهم در گردونه کار دولت قرار دارد لذا با توجه به اهمیت کار این مهم در پیوست پروژه های ملی قرار گرفته است.

این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اجرای کنارگذر جنوبی بابل امسال وارد دوازدهمین سال خود می شود، اذعان کرد: با همکاری دیگر نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی و مسئولان ملی و استانی با هماهنگی های صورت گرفته جهت اجرای این پروژه تقسیم کاری بین معاونت زیر ساخت و معاونت راهداری وزارت راه و شهرسازی انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه فعالیت های مختلف در این پروژه با شتاب خوبی در حال انجام است، افزود: در حال حاضر ساخت 2 پل روگذر و یک زیرگذر در مسیر های مختلف این کنار گذر در حال انجام است و از سوی دیگر با توجه به قول و تاکیدی که بر افتتاح یک لاین از این پروژه ملی تا پایان سال داده شده است، کار آسفالت این مسیر نیز در حال انجام است.

نیاز آذری با اشاره به اینکه همان گونه که به مسئولین و عوامل ذی ربط تاکید شده است در پایان سال از ورود هر گونه وسیله سنگین ، کامیون و کامیون های حمل سوخت به داخل شهر بابل جلوگیری می شود، اظهارکرد: در بحث آزاد سازی محور کنار گذر جنوبی بابل حدود 600 متر پایانی انتهایی با مشکلاتی رو به رو شده بودیم ولی با توجه به تامین اعتبار صورت گرفته شده فرماندار مامور به رایزنی با 24 مالک این قطعه شد.

وی با اشاره به اجرای پل سوم محمدحسن خان بر روی رودخانه بابلرود، افزود: کارهای اجرایی و ساخت و ساز با سرعت خوبی در حال انجام است ولی نیاز است تا با همکاری مردم و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کار آزاد سازی مسیر مورد نظر بعد از ساخت پل از همین الآن تعیین تکلیف شود.

نماینده مردم بابل در خانه ملت با اشاره به افتتاح شعبه سوم تامین اجتماعی بابل در آینده نزدیک، مطرح کرد: نوسازی و به سازی ساختمان پلی کلینیک بابل یکی از پروژه های مهمی بود که با توجه جمعیت 80 هزار نفری بیمه شده اصلی و حدود 200 هزار نفر بیمه شده فرعی باید در اسرع وقت صورت می گرفت؛ که الحمدالله این امر نیز در حال انجام بوده و در آینده نزدیک این مرکز نیز به بهره برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه برف سال گذشته به باغداران شهرستان در مجموع 101 میلیارد تومان ضرر وارد کرده است، افزود: در همین راستا با هماهنگی های صورت گرفته و استمهال میزان وام دریافتی کشاورزان دولت متحد به این شد که در اولین گام بازپرداخت وام را یک سال به عقب انداخته و در مرحله دوم سود متحمل شده بر این تاخیر را نیز خود به بانک ها پرداخت نماید.

نیاز آذری با اشاره به اینکه خرید تضمینی محصولاتی باغی توسط دولت در سالجاری 155 درصد رشد داشته است، تصریح کرد: یکی دیگر از کارهای صورت گرفته شده در سالجاری که تاکنون بی نظیر بوده است، خرید تضمینی اقلام کم محصول برنج مانند طارم محلی بوده و در کنار این امر نیز دولت مصوبه ای جهت عدم واردات برنج را به تصویب رسانده است.

وی با اشاره به اینکه کار گاز رسانی از خرداد 91 به این طرف فعال شده است، افزود: شبکه گاز در همه شهرهای شهرستان وجود دارد ولی در بعضی از شهرها علم های گاز دایر نشده است که با پی گیری های صورت گرفته این امر نیز در آینده نزدیک انجام می شود.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کار گازرسانی به 64 روستا در دست اقدام است، خاطرنشان کرد: با اتمام مراحل گاز رسانی به این روستاها کار گازدار کردن 111 روستا شهرستان کامل می شود.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.