• یکشنبه / ۱۱ آبان ۱۳۹۳ / ۱۴:۱۴
  • دسته‌بندی: سیاست داخلی
  • کد خبر: 93081105665
  • منبع : نمایندگی کرمان

مرعشی :

در گذشته ایثارگری و گذشت را با کار و تلاش نکردن اشتباه گرفتیم

سید حسین مرعشی، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران با تاکید بر حمایت اصلاح طلبان از دولت روحانی گفت: وظیفه‌ی ملی ما این است که هم به خاطر مملکت و هم آینده‌ی فرزندان خود از دولت حمایت کنیم.

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران با تاکید بر حمایت اصلاح طلبان از دولت روحانی گفت: وظیفه‌ی ملی ما این است که هم به خاطر مملکت و هم آینده‌ی فرزندان خود از دولت حمایت کنیم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کویر، حسین مرعشی در نشست هم‌اندیشی اصلاح‌طلبان استان کرمان با تسلیت فرارسیدن ایام تاسوعا و عاشورای حسینی گفت: یکی از نواقص بزرگ سیاسی ایران کمبود تشکل‌های واقعی و اثر گذار است، البته این مختص امروز نیست و ما از آغاز مشروطیت تا امروز با بحران تشکل‌های سیاسی اثرگذارمواجه بوده‌ایم.

وی با بیان این‌که «تجربیات تشیکلاتی موفق با سیاست‌های غلط و راه اشتباه هم در کشور داشته‌ایم» گفت: اینها هم به کشور ضربه زدند و هم روی فرهنگ تشکیلات پذیری مردم اثر گذاشته‌اند.

مرعشی حزب توده را یکی از این نوع تشکل‌ها دانست و ادامه داد: حزب توده خباثت بسیاری در درون خود داشت؛ این حزب وابسته به شوروی سابق بود و یکی از ضرباتی که به مصدق زده شد، کارهای غلطی بود که توده در آن مقطع انجام داد و این باعث شد که؛ بدنه‌ی مذهبی جامعه را به شدت نسبت به مصدق بدبین و روحانیت و مذهبی‌ها را از مصدق جدا کند و یکی از زمینه‌های کودتا را همین حزب فراهم کرد.

وی ادامه داد: گروه دیگری که دچار انحرافات اساسی شدند سازمان مجاهدین خلق یا منافقین بودند که به لحاظ تشکیلاتی قوی بودند، اما به لحاظ استبدادی که در درون تشکیلات بود و انحرافی که به آن دچار شدند ضربات بدی به کشور زدند.

وی با اشاره به فعالیت تشکل مسلمانان آزاداندیش مترقی (مام) در آینده گفت: در این تشکیلات هیچ‌کدام از دوستان، استقلال خود را به تشکیلات نفروشند؛ هدف ما مشترک است، اما هروقت قرار شد تشکل، استقلال انسان‌ها را از بین ببرد این تشکیلات جایی نیست که کسی بخواهد در آن بماند.

مرعشی افزود: ما باید انسان‌های مستقلی باشیم که دارای کرامت هستیم و فرصت زندگی به ما داده شده تا برای جامعه کار کنیم، اما چون کارهای اجتماعی و سیاسی کار جمعی است ما تصمیم می‌گیریم با هم کار مشترک انجام بدهیم.

نماینده مردم کرمان در مجلس ششم افزود: بر استقلال تک تک شما در انجام کار فردی تاکید فراوان دارم در عین این‌که در عرصه‌ی سیاسی حتما باید جمعی کار کنیم.

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران ادامه داد: فرد فرد شما باید برای زندگی خود یک تقسیم‌بندی داشته باشید؛ بخشی از وقت و توان شما باید صرف ساختن زندگی فردی خود بشود، زیرا انسانی به درد جامعه می‌خورد که خود او نیازمند نباشد.

مرعشی با بیان این‌که کسی که زندگی شخصی خود را نتواند بسازد برای جامعه هم نمی‌تواند مفید باشد، اظهار کرد: متاسفانه، در گذشته ایثارگری و گذشت را با کار و تلاش نکردن اشتباه گرفتیم.

وی در ادامه با تاکید بر زندگی سالم گفت: حتما کسی که در جامعه می‌خواهد مروج عدالت و صلاح باشد، نمی‌تواند با زد و بند منافع کسب کند پس زندگی فعالان سیاسی باید منزه و عاری از آلودگی باشد.

وی گفت: هیج خدمتی از خدمت سیاسی برای جامعه مهم‌تر نیست؛ سیاست‌های غلط یک جامعه را زمین می‌زند و برعکس سیاستمداران صالح جامعه راارتقا می‌دهند.

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران با تاکید بر این‌که امروز در ایران راهی جز صندوق‌های رای برای بهبود امور کشور نمی‌شناسیم گفت: دولت احمدی‌نژاد برای این بد نبود که ما در قدرت نبودیم، این کاملا طبیعی است که افراد جابجا می شوند، اما آنچه اتفاق افتاد و آن را بد می‌دانیم این بود که در دولت وی، هیچ زاویه‌ای از زوایای زندگی مردم را نمی‌بینید که در آن بمب گذاشته نشود.

نماینده مردم کرمان در مجلس ششم افزود: وقتی چنین سیاستمداران خطرناکی در کمین مردم هستند نمی‌توان گفت سیاست با زندگی مردم چه کار دارد؟

وی با اشاره به انتخابات خردادماه 92 گفت: در انتخابات گذشته ما یک پیروزی مطلق برای خود تصور کرده بودیم و اصلا برای رسیدن به آن تردید نداشتیم، اینکه آیت‌الله هاشمی به عرصه‌ی مدیریت کشور بر می‌گشت. اما با آن پیروزی ما، در اقدامی غیرموجه و غیراخلاقی برخورد کردند و آن رد صلاحیت آقای هاشمی بود،این خیلی ضربه سنگینی به کشور زد.

مرعشی افزود: اما در پاسخ به این ضربه؛ آیت الله هاشمی در خانه ننشست، قهر هم نکرد و به مردم هم نگفت رای ندهید، بلکه با امکانات باقی مانده دست به انتخاب مجدد زدیم و شکست خود را به پیروزی نسبی تبدیل کردیم.

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران با بیان این‌که در انتخابات گذشته مخالفین ما هم شکست نسبی خوردند و اگر آیت‌الله هاشمی بود شکست مطلق می‌خوردند، اظهار کرد: با رییس جمهور شدن روحانی همه مسایل حل نشده است، برخی نمایندگان می‌توانند به دولت ضربه بزنند، دیدید که به ملایم‌ترین انتخاب آقای روحانی برای وزارت علوم چگونه ضربه زدند.

نماینده مردم کرمان در مجلس ششم ادامه داد: من گاهی برای مظلومیت دکتر روحانی دلم می‌سوزد؛ او به مردم قول داده ودارد یکی یکی گره‌ها را باز می‌کند و کشور را از ورطه‌ی نابودی نجات می‌دهد.

مرعشی گفت: با همه‌ی انتقاداتی که به برخی وزاری دولت هست باید بدانید که دولت مظلوم و تنهاست کاملا در عرصه سیاسی تنهاست و ما باید به دولت در انتخابات بعدی کمک کنیم.

وی با بیان این‌که هرکس که ملی فکر می‌کند و به امام (ره) وفادار است و به اسلام علاقمند است و برای پیشرفت کشور دل می‌سوزاند، حق ندارد از کارکرد دولت کمترین رنجشی به خود راه بدهد، اظهار کرد: برای انتخابات مجلس کسی حق ندارد کمترین کوتاهی کند.

مرعشی اضافه کرد: من هیچ انتظار شخصی از دولت نداشته و ندارم و وظیفه‌ی ملی ما این است که هم به خاطر مملکت و هم آینده‌ی فرزندان خود از دولت حمایت کنیم.

نماینده مردم کرمان در مجلس ششم با اشاره به مذاکرات هسته‌ای دولت و با بیان این‌که دولت امروز در حال رفع و رجوع پیچیده‌ترین پرونده‌ی سیاسی بعد از انقلاب است، اظهار کرد: گزارشی هست که نشان می‌دهد خسارات تحریم‌های هسته‌ای از خسارات جنگ بیشتر است. آمریکایی‌ها، اجماعی علیه ایران درست کردند که در طول جنگ نکردند؛ رییس‌جمهور دارد این گره‌ها را باز می‌کند، پس نباید به رییس مجلس بر بخورد و علیه رییس جمهور موضع بگیرد.

وی ادامه داد: ما امروز سیاستمدارانی ملی نیاز داریم کسانی که از منافع شخصی و جناحی خود گذشت کنند. رییس مجلس آیا نمی‌دانند پیام این برخورد مجلس با دکتر روحانی چیست؟ آن هم در شرایطی که دولت را برای حل یک معضل تاریخی جلو فرستادید، باید او را کمک کنید زیرا الان وقت دعواهای شخصی و جناحی نیست.

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران همچنین اظهار کرد: ممکن است به کارکرد وزرا انتقاداتی باشد، اما راه ما از ناامید نشدن و وحدت خودمان می‌گذرد باید ایستادگی کنیم تا مجلس را از شخصیت‌های ملی و برجسته پر کنیم تا کمکی به دولت باشد.

مرعشی با بیان این‌که ما در درون تشکیلات باید دموکراتیک عمل کنیم گفت: خیلی از انتقادات درون جناحی است، ممکن است دوستان نظرات و انتقاداتی داشته باشند، لذا باید با سعه صدر کامل با هم بحث کنیم.

وی با بیان این‌که در مقابل رقیب هم باید برای خدمت به مردم رقابت کنیم تاکید کرد: همه این کارها باید با هدف خدمت به مردم انجام شود.

مرعشی گفت: ما با رقیب‌مان باید برای خدمت بیشتر به مردم رقابت کنیم. هدف رقابت‌های سیاسی باید خدمت باشد نه کسب قدرت سیاسی. ما یکسری راهکارها داریم رقیب ما یکسری راهکار دیگر، ما این راهکارها را در مقابل مردم به بحث می‌گذاریم.

وی افزود:‌ما می‌گوییم باید با دنیا تعامل کنیم، ما مسوولیتی نداریم که دنیا را اصلاح کنیم، باید همین فساد اداری داخل کشور را حل بکنیم، اما آقای احمدی نژاد می‌گوید ما می‌خواهیم جهان را اداره کنیم اینها دو دیدگاه است این را باید به مردم ارائه کنیم تا مردم باید انتخاب کنند.

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران افزود:‌ اگر مردم به احمدی نژاد رای دادند باید ببینند 700 میلیارد دلار منابع نایاب مملکت نابود می‌شود و از دل آن بابک زنجانی هم در می‌آید، باید ببینند در سطح معاون اول رییس جمهور هم فساد مالی گسترش پیدا کرد؛ وقتی مردم این مسائل را دیدند بر می‌گردند و اصلاح می‌کنند.

عضو هیات موسس جمعیت مسلمانان آزادی‌خواه مترقی«مام» از تاسیس یک تشکل فراگیر استانی توسط اصلاح طلبان استان کرمان خبر داد و گفت: کمیسی

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.