• سه‌شنبه / ۱۳ آبان ۱۳۹۳ / ۰۹:۵۳
  • دسته‌بندی: سیاست خارجی
  • کد خبر: 93081306102
  • خبرنگار : 71405

گزارش کامل ایسنا از مراسم گرامیداشت 13 آبان در تهران

گزارش کامل ایسنا از مراسم گرامیداشت 13 آبان در تهران

مراسم گرامیداشت روز 13 آبان در مقابل لانه جاسوسی با حضور اقشار مختلف مردم و جمعی از مسوولان برگزار شد.

مراسم گرامیداشت روز 13 آبان در مقابل لانه جاسوسی با حضور اقشار مختلف مردم و جمعی از مسوولان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مراسم گرامیداشت سیزدهم آبان امسال که مصادف با عاشورای حسینی است با حضور سردار محمدرضا نقدی، رییس سازمان بسیج مستضعفین، مظفر، کوثری و طلا از نمایندگان مجلس و جمع کثیری از مردم سیاه‌پوش که پرچم‌های عزاداری با عنوان هیات منا الذله در دست داشتند آغاز شد.

کاروان‌های تشییع پیکرهای شهدای گمنام که با درختان نخل و پرچم‌های ایران و یا حسین (ع) مزین شده در مقابل لانه جاسوسی به چشم می‌خورد و قرار است پس از برگزاری مراسم که با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین پناهیان، و اقامه نماز ظهر عاشورا به امامت حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی پایان می‌یابد، این پیکرها تشییع شوند.

عزاداران حسینی که در مقابل لانه جاسوسی تجمع کرده بودند شعارهای "مرگ بر آمریکا"، "مرگ بر انگلیس"، ‌"مرگ بر اسراییل"، "لبیک یا حسین (ع)"،‌ "الله اکبر خامنه‌ای رهبر"، "یا حسین (ع)"،‌ "پیکر گلگون شهیدان ما این سند جنایت آمریکاست" را سردادند.

پناهیان: عاشورای امسال از گذشته استکبار ستیزانه‌تر است

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان با اشاره به هم‌زمانی عاشورای حسینی و یوم الله 13 آبان تاکید کرد: عاشورای امسال از همه سال‌های دیگر استکبارستیزانه‌تر و استکبارستیزی ما امسال از همه سال‌های دیگر عاشورایی‌تر است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان در مراسم گرامیداشت روز 13 آبان که صبح امروز در مقابل لانه جاسوسی برگزار شد با بیان این که مردم در زمان طاغوت یزید زمان خود را شناختند خاطرنشان کرد: پس از این که طاغوتیان دریافتند که مردم یزید زمان خود را شناخته‌اند جلوی دسته‌های عزاداری، ذاکران و روضه‌خوان‌ها را می گرفتند و می‌گفتند که شما طوری مرگ بر یزید و زنده باد حسین می‌گویید که منظورتان کاملا معلوم است که به دنبال حسین زمان‌تان حضرت روح‌الله هستید و به دنبال مرگ یزید زمان خود یعنی طاغوت هستید.

او با تاکید بر این که مردم ایران مردمی هشیار هستند که در محضر اباعبدالله حسین هیچ گاه حسین زمان و یزید زمان خود را فراموش نمی‌کنند، تاکید کرد: عاشورای امسال از همه سال‌های دیگر استکبار ستیزانه‌تر و استکبارستیزی ما امسال از همه سال‌های دیگر عاشورایی‌تر است.

پناهیان با بیان این که امروز عاشورایی است که اگر 13 آبان هم نبود ما در نوحه‌های خود باید مرگ بر آمریکا و مرگ بر استکبار می‌گفتیم گفت: استکبار خبیث امروز فهمیده است که باید جلوی ما را به شیوه یزید و شمر بگیرد. استکبار دانسته است که باید همان طور که حسین (ع) را محاصره کردند و سر ایشان را از بدن جدا کردند و اهل بیت ایشان را به اسارت بردند به همان شیوه بیایند و مومنین منطقه اعم از شیعه و سنی را سر از بدن جدا کنند؛ بلکه بتوانند این مقاومت را کنترل کنند ولی دیگر ما 72 تن نیستیم، 72 میلیون هم نیستیم بلکه بسیار بیش از این هستیم.

وی افزود: امروز اگر 13 آبان هم نبود استکبار ستیزی در عاشورای ما موج می‌زد.

پناهیان با بیان این که امروز عاشورای ما علنی شده است خاطرنشان کرد: امروز جوانان جهان اسلام و حتی جوانان غیرمسلمان در سوریه مقابل تروریست‌ها ایستاده‌اند و از حرم حضرت زینب دفاع می‌کند. اهل سنت نیز با ایستادگی در مقابل تروریست‌ها از کربلا محافظت می‌کند و می‌گویند که حسین (ع) پسر پیغمبر ماست و اگر ما در عاشورا بودیم از حسین طرفداری می‌کردیم.

او با اشاره به وضعیت استکبار جهانی در منطقه اظهار کرد: استکبار جهانی که در حال نابودی و اضمحلال است امروز به فلاکتی دچار شده است که به حمایت پنهانی از تروریست‌هایی می‌پردازد.

ی خطاب به دولتمردان ایران با اشاره به مذاکرات امام حسین (ع) با عمر سعد مبنی بر مذاکرات با عزت گفت: اکنون استکبار در حال اضمحلال است. نباید با دولت خبیث آمریکا ضعیف برخورد کرد. وظیفه عاشورایی شماست که با دشمنی که در حال مرگ است و با این موجودات خبیث دست ندهید.

حجت الاسلام والمسلمین پناهیان اضافه کرد: باید به وزیر امور خارجه و تیم مذاکره کننده حقوق مضاعفی داده شود زیرا آن‌ها با وحشی‌ها طرف هستند. اگر این تیم‌ با آدم‌ها طرف بودند حقوق مضاعفی نمی‌گرفتند.

او افزود: آمریکایی‌ها بدانند که نمی‌توانند از این گفت‌وگوها برای خود عبا و ردایی داشته باشند. ایران اسلامی تا زمانی که انتقام تک تک خون تمام مظلومان را نگیرد از پا نمی‌نشیند.

در این هنگام مردم شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل سر می‌دهند.

پناهیان خاطرنشان کرد: ایران به همان دلیل که حسین (ع) را فراموش نکرده است مظلومان را نیز فراموش نمی‌کند. این گفت‌وگوی ما با دول استکباری برای نجات عالم است و فرجام آن چیزی جز رسوایی برای آن‌ها ندارد. ما نیز در کنار مظلومان جهان می‌دانیم که این مذاکرات در سرنگون کردن استکبار جهانی هیچ نقشی ندارد و تنها جهاد مظلومانه مردم منطقه می‌تواند این استکبار را نابود کند.

وی افزود: این ملت آن‌چنان اباالفضلی عمل کرده است که اسراییل برای حفظ بقای خود مجبور شده است دور خود حصار بکشد و نگهبان بگذارد و آن قدر این ملت اباالفضلی عمل خواهد کرد که این رژیم را نابود کند. من به دولتمردان ایران اعلام می کنم که غیرت عباس بن علی را فراموش نکرده و از آن فاصله نگیرند تا نام‌شان در تاریخ باقی بماند.

او در انتقاد از کسانی که عقلانیت حماسی عاشورا را زیر سوال می‌برند گفت: عقل به ما می‌گوید که اگر فتنه گران 88 نبودند دشمن آن قدر ما را محاصره اقتصادی نمی‌کرد. اگر دشمن با محاصره اقتصادی به ما فشار بیاورد به عناصر ضعیف کشور چشم دوخته است. اگر عناصر ضعیف کشور نابود شوند عقل به ما می‌گوید استکبار در مقابل ما زانو خواهد زد. عقل به ما می‌گوید اگر اسراییل مشت بسته ما را ببیند دست از قتل عام مردم منطقه برخواهد داشت. عقل به ما می‌گوید کسانی که عقلانیت حماسه عاشورا را زیر سوال می‌برند حق تنفس در فضای سیاسی عاقلانه این کشور را ندارند.

در این هنگام مردم شعار مرگ بر فتنه گر را سر دادند.

وی ادامه داد: عقل به ما می‌گوید که جامعه ما توان مبارزه با محاصره اقتصادی دارد و عقل به ما می‌گوید اگر در رکاب امام حسین باشیم در آینده نزدیک به کوری چشم آمریکا قدرت جهان خواهیم شد.

قطعنامه 9 ماده‌ای تظاهرات سراسری یوم الله 13 آبان

راهپیمایان 13 آبان در قطعنامه‌ای اعلام کردند ارتکاب هرگونه اشتباه و غلطی از سوی دشمنان با پاسخ سخت، کوبنده و پشیمان کننده عاشوراییان و پیروان اباعبدالله الحسین مواجه و ایران اسلامی به گورستان متجاوزان تبدیل خواهد شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، براساس قطعنامه 9 ماده‌ای تظاهرات سراسری یوم الله 13 آبان 1393 مصادف با عاشورای حسینی، شرکت کنندگان در این تظاهرات ملی ضمن میثاق مجدد با آرمان‌های بلند عاشورا و اهداف متعالی حضرت امام (ره) و شهیدان گرانقدر انقلاب اسلامی و تجدید بیعت از هم‌ناگسستنی خود با ولی امر مسلمین حضرت امام خامنه‌ای مدظله العالی منویات و رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در عرصه‌های گوناگون را به ویژه در عرصه مقابله با جبهه معاندان ملت و انقلاب اسلامی ایران فصل الخطاب دانسته و بر لزوم تلاش قوای سه گانه و تمامی جریان‌ها و جناح‌های سیاسی معتقد به انقلاب و نظام برای به کارگیری ظرفیت‌ها و فرصت‌های ملی در جهت تحقق منویات معظم له تاکید کردند.

متن بیانیه راهپیمایان یوم الله 13 آبان به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

السَّلاَمُ عَلَی الْحُسَیْنِ وَ عَلَی عَلِیِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَ عَلَی أَوْلاَدِ الْحُسَیْنِ وَ عَلَی أَصْحَابِ الْحُسَیْنِ(ع)

حماسه عاشورا رمز جاودانگی اسلام عزیز و مکتب اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و یکی از مردمی‌ترین روزهای تاریخ تشیع به شمار می‌رود که پاسداشت و احیای هر ساله آن، اهتزاز پرچم عزت و ذلت‌ناپذیری پیروان حسین بن علی (ع) و الگوی ثابتی از کفرستیزی و طاغوت‌شکنی را بر بلندای تاریخ به نمایش گذارده و تا ابدیت نیز هم‌چنان در بطن و ریشه آزادی و آزادگی باقی خواهد ماند.

در شرایطی که عاشورای حسینی و "روز شهادت سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایش" در یکی از حساس‌ترین مقاطع تاریخی این سرزمین در تلاقی با"روز ملی مبارزه با استکبار جهانی" برای ملت غیور ایران اسلامی معنایی عاشورایی و الهام‌بخش یافته و طنین مقاومت و استکبارستیزی ایرانیان مؤمن، انقلابی و ولایتمدارهمراه با فریاد "هیهات منا الذله" در رخدادهای سه‌گانه این روز یعنی " تبعید حضرت امام (ره) به ترکیه در سال 1343، کشتار وحشیانه دانش آموزان انقلابی توسط رژیم سفاک و یزیدی پهلوی در سال 1357 و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان مسلمان پیرو خط امام در سال 1358" با شکوه و عظمتی فراتر از گذشته در منظر جهانیان قرار گرفته و اراده‌ی پولادین و اقتدار تزلزل‌ناپذیر نظام و ملت ایران برای عبور موفق از پیچ تاریخی سرنوشت‌ساز دوره‌ی معاصر را نیز نمایان ساخته است؛ ما شرکت‌کنندگان در آیین‌های سوگواری حسینی در روز عاشورا و تظاهرات سراسری یوم الله 13 آبان‌ماه، که تجلی عزم و باور اعتقادی دیرین پیروان مکتب حسین علیه‌السلام مبنی بر استمرار نبرد عاشورایی خود با جبهه استکبار و سلطه است، مواضع خود را با بانگ رسای "تکبیر" و طنین" یا حسین" اعلام می‌داریم:

1- ما پیروان مکتب و راه و رسم حسین علیه‌السلام، وحدت، اتحاد، وفاق و یکپارچگی ملی حول محور "ولایت فقیه" و منویات و رهنمود‌های حکیمانه مقام معظم رهبری‌(مدظله‌العالی) را ضامن تداوم انقلاب اسلامی و پیگیری آرمان‌های بلند نظام و پیشرفت کشور و عامل شکست و ناکامی راهبردها و سناریو‌های شیطانی دشمنان انقلاب اسلامی دانسته و بر ضرورت تعمیق و تقویت همه‌جانبه آن بین آحاد جامعه و مورد توجه قرار گرفتن به عنوان اصول راهبردی و قطب‌نمای حرکت مردم و مسوولان کشور تأکید می‌کنیم.

2- مردم غیرتمند و عاشورایی ایران اسلامی، ضمن افتخار به عملکرد انقلابی و الهام‌بخش خود در مبارزه با نظام سلطه و صهیونیسم بین‌الملل، آمریکا را همچنان شیطان بزرگ و دشمن شماره یک ملت ایران و شعار "مرگ بر آمریکا" را ترجمه‌ی پیام راهبردی و جاودانه "هیهات منا الذله" حسینی در کربلای معلی و انعکاس دکترین استکبارستیزی انقلاب اسلامی دانسته و فراگیر شدن آن در سطوح ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی را از مظاهر اصلی قدرت درونی و عمق استراتژیک جمهوری اسلامی تلقی کرده و تا هنگام استیفای حقوق حقه ملت ایران و پایان یافتن سیاست‌های ظالمانه دولت غیر قابل‌ اعتماد و عهد‌شکن ایالات متحده در قبال جامعه بشری، این شعار راهبردی را عامل وحدت ملی و جبهه مقاومت ضد‌آمریکایی و نشانه بارز انزجار و تنفر از سیاست‌ها و عملکرد آمریکای جنایتکار می‌داند.

3- ما شرکت‌کنندگان در این تجمع بزرگ عاشورایی، رمز اقتدار نظام و ملت ایران در برابر نظام سلطه را پیروی از مکتب عاشورا و مقاومت و ایستادگی در برابر یزید زمانه یعنی آمریکا و قدرت‌های زورگو، ظالم و مستکبر می‌دانیم و ضمن حمایت از دولت و دستگاه دیپلماسی کشور در فرآیند مذاکرات هسته‌ای با 1+5 و تأکید بر رعایت چارچوب ترسیم شده توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی برای دستیابی به حق مسلم ملت غیرتمند ایران اسلامی، رفع همه جانبه تحریم‌های ظالمانه و یکطرفه علیه مردم ایران و مراقبت و هوشمندی نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی بر توافقات احتمالی را از مطالبات جدی و قطعی خود دانسته و به حامیان واقعی تروریسم و خشونت و افراطی گری و مدعیان دروغین حقوق ملت‌ها، اجازه نخواهیم داد تا با ایجاد تبعیض و مانع‌تراشی و زیاده‌خواهی خللی در مسیر دستیابی به حقوق مسلم ملت ایران ایجاد کنند.

4- ملت استکبار ستیز و عاشورایی ایران، فتنه تروریستی "داعش" را ادامه فتنه‌ی طالبان و مولود آمریکا و دولت‌های حامی تروریسم و اشتباهات راهبردی سازمان‌های اطلاعاتی غرب برای تضعیف توان مقابله جهان اسلام با استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی و همچنین ایجاد نفاق و نفرت و تفرقه بین پیروان مذاهب اسلامی دانسته و ضمن محکومیت ائتلاف نمایشی و دروغین ضد داعش به سرکردگی شیطان بزرگ و متحدان غربی و منطقه‌ای آن، پشتیبانی خود را از مقاومت و ایستادگی دولت‌ها و مردم مسلمان کشورهای عراق، سوریه و لبنان اعلام داشته و به حامیان داعش و دیگر گروهک‌ها و جریان‌های تروریستی تکفیری و اسلام‌نما هشدار می‌دهد، که دست از حمایت و راهبری این جریان منحرف و افراطی برهم‌زننده امنیت و آرامش منطقه بردارند، در غیر این صورت آتش خطرناک این فتنه که یک تهدیدِ قطعی جهانی است، دامان خود آن‌ها را نیز گرفته و صلح و امنیت جهانی را به مخاطره خواهد انداخت.

5- ملت انقلابی و مقاوم ایران اسلامی، ضمن محکوم‌نمودن تعرض و اهانت رژیم اشغالگر قدس به مسجد الاقصی و مقدسات مسلمانان، دفاع از آرمان قدس شریف و ستایش مقاومت و ایستادگی مردم مظلوم فلسطین برابر جنایات وحشیانه‌ رژیم جعلی و غاصب صهیونیستی- به ویژه در صحنه‌ی جنگ 51 روزه اخیر غزه- بر ضرورت توانمندسازی مقاومت و تسلیح کرانه باختری و تداوم پایداری و استقامت تا اخراج کامل اشغالگران تاکید نموده و تنها راه حل قضیه فلسطین را راهبرد "بازگشت فلسطینی‌ها به کشور خود و برگزاری انتخابات آزاد" دانسته و از دولت‌ها و ممالک اسلامی می‌خواهد که با احساس وظیفه شرعی و انسانی و برداشتن گام‌های عملی، بازسازی غزه و مناطق آسیب دیده را در اولویت برنامه‌های خود قرار دهند.

6- ملت مسلمان و ظلم‌ستیز ایران، با حمایت از امواج بیداری اسلامی و تبریک دستاوردهای پیروزمند ملت‌های مسلمان عراق، سوریه لبنان یمن و بحرین و دیگر ملت‌های حق‌طلب و آزادی‌خواه، از آحاد امت اسلامی به ویژه مردم منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا می‌خواهد مراقب نقشه‌ها، ترفند‌ها و سناریوهای خطرناک انحراف و تداوم نفوذ استکبار در کشور‌های خود بوده و با تدبیر و اتکاء به آموزه‌های دینی و مبانی وحدت آفرین در سطوح ملی و جهان اسلام و نیز تمرکز بر دشمن مشترک، از تحمیل هرگونه زورگویی و مداخله‌جویی قدرت‌های استعمارگر و سلطه‌طلب در امور کشورشان جلوگیری کنند.

7- ملت مسلمان و انقلابی ایران، ضمن ابراز تنفر و انزجار مجدد از بی‌حرمتی و ساختارشکنی جریانی خود فروخته و فتنه‌گر در عاشورای سال 88 ، فلسفه و ماهیت قیام امام حسین (ع) را اقامه امر به معروف و نهی از منکر و برافراشته نگه داشتن پرچم ظلم ستیزی و ایستادگی در برابر طاغوت و استکبار زمانه دانسته و با هوشمندی و شجاعت هرگونه تحریف و انحراف در ترسیم اهداف و ماهیت حرکت ابا عبدالله الحسین‌(ع) را محکوم نموده و فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر را برگرفته از مکتب عاشورا و نوعی نظارت منطقی و عمومی و ضامن صلاح و سعادت و شرط اساسی ادامه حیات معنوی برای حفظ ارزش های انقلاب اسلامی می‌داند.

8- مردم انقلابی و عاشورایی ایران به تأسی از نهضت حسینی و فداکاری و شهادت‌طلبی یاران باوفای امام حسین (ع) در عاشورای سال 61 قمری، پاسداری از اسلام ناب محمدی (ص) و دفاع از آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی را - که حاصل مجاهدت و ایثارگری‌های شهیدان و فرزندان ولایت‌ فقیه و شیفتگان عزت و سربلندی این سرزمین مقدس است- وظیفه خطیر و فراموش ناشدنی خود‌ دانسته و با تأکید بر سپری‌شدن دوران به کارگیری دیپلماسی و ادبیات سخت برابر ملت‌ها، اظهارات متناقض و همراه با توّهم و تهدید برخی از مقامات و دولت‌ مردان آمریکا مبنی بر روی میز بودن همه گزینه‌ها را محکوم نموده و با پیروی از مواضع مقتدرانه مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا (مدظله‌العالی) و به پشتوانه هوشیاری و آمادگی‌های همه‌جانبه دفاعی نیروهای مسلح کشور، قاطعانه اعلام می‌دارد که ارتکاب هرگونه اشتباه و غلطی از سوی دشمنان با پاسخ سخت، کوبنده و پشیمان‌کننده عاشوراییان و پیروان اباعبدالله الحسین علیه‌السلام مواجه و ایران اسلامی به گورستان متجاوزین تبدیل خواهد شد.

9- ما شرکت‌کنندگان در این عزاداری و تظاهرات ملی، همراه با سایر آحاد و مردم رشید، انقلابی و ولایت‌مدار ایران اسلامی، ضمن میثاق مجدد با آرمان‌های بلند عاشورا و اهداف متعالی حضرت امام (ره) و شهیدان گرانقدر انقلاب اسلامی و تجدید بیعت از هم ناگسستنی خود با ولی‌ امر‌ مسلمین،‌ حضرت‌ امام‌ خامنه‌ای‌ عزیز (مدظله‌العالی)، منویات و رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در عرصه‌های گوناگون را - به ویژه در عرصه‌ مقابله با جبهه معاندان ملت و انقلاب اسلامی ایران - "فصل الخطاب" دانسته و بر لزوم تلاش قوای سه‌گانه و تمامی جریان‌ها و جناح‌های سیاسی معتقد به انقلاب و نظام برای به‌ کارگیری ظرفیت‌ها و فرصت‌های ملی در جهت تحقق منویات معظم له تأکید می‌کنیم.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

سیزدهم آبان‌ماه سال 1393 هجری- شمسی

مصادف با دهم محرم الحرام سال 1436 هجری قمری

برابر با چهارم نوامبر سال 2014 میلادی

هیهات منا الذله - مرگ بر آمریکا- مرگ بر اسراییل- مرگ بر انگلیس»

مشاهدات خبرنگاران ایسنا از راهپیمایی روز 13 آبان

مراسم روز 13 آبان که مصادف با عاشورای حسینی شده بود با استقبال پرشور دسته‌جات،‌ هیات‌های مذهبی و نیروهای حزب‌اللهی و آحاد مردم روبه‌رو شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مراسم 13 آبان که مصادف با عاشورای سالار و سرور شهیدان حضرت حسین‌بن علی (ع) و یاران باوفایش شده بود، امروز رنگ و بوی دیگری داشت.

در حاشیه این مراسم عزاداران و راهپیمایان ضمن محکوم کردن جنایت‌های آمریکا، رژیم صهیونیستی، اسراییل و انگلیس نسبت به جنایات گروه‌های تروریستی و تکفیری به شدت اعتراض کردند.

حضور هیئات و دسته‌جات حسینی در کنار راهپیمایان روز 13 آبان در مقابل لانه جاسوسی با شکوه‌تر از سال‌های گذشته بود. در این مراسم ذاکرین اهل بیت از مظلومیت‌ها و جنایت‌های روا داشته شده به امام حسین (ع) و خاندان و یاران باوفای ایشان به زبان‌های کردی، فارسی و ترکی تجلیل کردند.

سربندهایی به رنگ زرد و با شعار لبیک یا حسین،‌ لبیک یا شهدا بر روی سر عزاداران حسینی بسته شده بود. بر روی پیراهن برخی عزاداران با گل چاپ شده بود «نحن ابناء الخامنه‌ای». هم‌چنین بر روی پلاکاردهایی که در طول مسیر برنامه و در دست راهپیمایان و عزاداران قرار داشت نوشته شده بود: مصداق بارز «لعنت الله الیزید امروز مرگ بر آمریکاست» ،‌ «درود بر خاندانی که حتی در برابر تحریم آب هم سازش نکرد»، «ما به دولت آمریکا اعتماد نداریم»، «امیری حسین و نعم الامیر»، «یا اباالفضل،‌ یا حسین»، «مرگ بر آمریکا،‌ مرگ بر اسراییل»، «هیات منا الذله»، «لبیک یا حسین، لبیک یا خامنه‌ای».

هم‌چنین در حاشیه این مراسم کاریکاتورها و ماکت‌هایی از نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و رییس‌جمهور آمریکا در دست راهپیمایان و در بخش‌هایی از محل برنامه نصب شده بود.

هم‌چنین در کاریکاتورهایی که در دست برخی راهپیمایان بود سکوت شورای امنیت سازمان ملل در برابر جنایت‌های رژیم صهیونیستی و گروه‌های تندرو مورد انتقاد قرار گرفته شده بود.

حضور پر رنگ رسانه‌های داخلی و خارجی در پوشش مراسم 13 آبان همچون سال های گذشته مشهود بود.

حضور یگان ویژه نیروی انتظامی در طول محل برنامه و خیابان‌های منتهی به لانه جاسوسی برای برقراری امنیت مراسم مشهود بود.

بندهای قطعنامه با شعار هیات منا الذله راهپیمایان و عزاداران حسینی تایید شد.

در پایان مراسم، نماز جماعت به امامت حجت الاسلام والمسلمین قرائتی برگزار شد و پس از آن با شعار "یا حسین(ع)" و "الله اکبر" پیکرهای پاک 45 شهید گمنام دفاع مقدس به سمت میدان امام حسین (ع) تشییع شد.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
avatar
۱۳۹۳-۰۸-۱۳ ۱۳:۳۰

خدا حفظت کنه

avatar
۱۳۹۳-۰۸-۱۳ ۲۲:۵۶

عکس هاشو بزاريد