• جمعه / ۱۶ آبان ۱۳۹۳ / ۰۹:۰۳
  • دسته‌بندی: ورزش بانوان
  • کد خبر: 93081607210

ملی‌پوش بسکتبال بانوان: حجاب مانع ما نیست

اردوی تیم ملی بسکتبال بانوان

ملی پوش تیم بسکتبال بانوان آرارات گفت: آرزوی همه بانوان بسکتبالیست ایرانی موفقتیت تیم ایران است و برای رسیدن به این هدف هیچ چیز نمی تواند مانع ما باشد و ما کاملا به حجاب عادت کرده ایم و مشکلی با این موضوع نداریم.

ملی پوش تیم بسکتبال بانوان آرارات گفت: آرزوی همه بانوان بسکتبالیست ایرانی موفقتیت تیم ایران است و برای رسیدن به این هدف هیچ چیز نمی تواند مانع ما باشد و ما کاملا به حجاب عادت کرده ایم و مشکلی با این موضوع نداریم.

نارینه اردشنیان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ایسنا، درباره رقابت‌های سوپرلیگ بسکتبال بانوان تصریح کرد: تا پایان دور رفت رقابت ها، بازی‌های خوب و با کیفیتی را در هر دو گروه دیدیم. تیم آرارات هم موفق شد با بازی ها خوب، دور رفت را با صدرنشینی به پایان برساند. در آخرین بازی هم تیم گاز را شکست دادیم. این تیم یکی از بهترین های گروه ما بود و توانستیم با اقتدار این تیم را شکست بدهیم. امیدوارم این روند ادامه داشته باشد. به نظرم پیروزی بر تیم گاز قدم بزرگی برای کسب عنوان قهرمانی بود.

اردشنیان درباره کیفیت لیگ بسکتبال بانوان گفت: با توجه به اینکه فدراسیون جهانی بسکتبال (FIBA) اعلام کرده است که از این پس تیم ملی بانوان ایران می‌تواند در بازی‌های رسمی شرکت کند انگیزه همه بازیکنان و مربیان بالا رفته است. این موضوع باعث شده است که تیم ها بهتر و بیشتر اسپانسر پیدا کنند و بازیکنان نیز کیفیت بیشتری را از خود به نمایش بگذارند. فیلمبرداری از مسابقات هم تاثیر خوبی داشته است. هرچند به نظر من لیگ بانوان همیشه کیفیت خوبی داشته است.

او درباره رقیبان اصلی آرارات برای کسب عنوان قهرمانی در سوپرلیگ بسکتبال بانوان تصریح کرد: چند تیم هستند که از شانس‌های قهرمانی به حساب می‌آیند. یکی از این تیم ها گاز تهران است که در دور رفت مقابل ما شکست خورد. این تیم بسیار آماده است و ما هنوز یک بازی دیگر با این تیم در دور گروهی داریم. همیشه بازی تیم های آرارات و گاز یکی از بهترین بازی‌های سوپر لیگ است. تیم شهرداری بندرعباس هم با به خدمت گرفتن بازیکن خارجی شانس زیادی برای قهرمانی دارد. به نظرم هیچ تیمی در لیگ بدبازی نمی‌کند مخصوصا برابر آرارات. چراکه این تیم همیشه قهرمان و نایب قهرمان مسابقات بوده و تیم ها انگیزه زیادی برابر ما دارند و همین کار را برای ما سخت می‌کند اما ما هیچ تیمی را دست کم نمی‌گیریم.

ملی پوش تیم آرارات تهران درباره غیبت تیمهای قهرمان لیگ در فصل بعد اظهار کرد: تیم دانشگاه آزاد و کشاورز بعد از قهرمانی درلیگ در فصل جدید رقابت‌ها غایب بودند و این مشکلی است که در بسکتبال بانوان وجود دارد. خانم نایبی در تیم قزوین و تیم ملی زحمات زیادی را کشیدند ولی امسال با توجه به شرایط موجود تصمیم گرفتند که درلیگ حضور نداشته باشند. بازیکنان تیم کشاورز بسیار با کیفیت بودند و حتی در فینال لیگ با تفاضل گل موفق شدند به قهرمانی برسند. این یک موضوع ناراحت کننده است اما واقعیتی است که وجود دارد. امیدوارم با رفع شدن مشکل حجاب، اسپانسرها در سوپرلیگ بانوان تیم داری کنند و دیگر این مشکلات را در بسکتبال بانوان نبینیم.

اردشنیان درباره تیم داری در ورزش بانوان تصریح کرد: تیم داری یک برنامه بلندمدت می‌خواهد و برای داشتن بازیکنان خوب باید پول زیادی هم داشت چرا که مبلغ قرارداد ملی پوشان بالاست. تیم‌های شهرستانی زیادی در لیگ هستند و تیم ها باید سفرهای زیادی را در طول فصل انجام دهند و همین هزینه و سرمایه‌گذاری زیادی را می‌خواهد. یکی از علل موفقیت تیم‌های آرارات و گاز هم این بوده که همیشه برنامه های بلندمدت داشته است. متاسفانه تیم های دیگر هر سال با یک اسپانسر در لیگ شرکت می کنند و همین باعث می‌شود که حضورشان در لیگ مداوم نباشد.

او درباره جدایی شایسته متشرعی سرمربی آرارات از این تیم اظهار کرد: بعد از رفتن خانم متشرعی به احتمال فراوان کمک مربی تیم بهارک زرین‌قبا به عنوان سرمربی انتخاب می‌شود. خانم متشرعی سال‌ها برای این تیم زحمت کشیده‌ و در مدتی هم که در آرارات به عنوان بازیکن و در تیم ملی به عنوان هم‌بازی کنار خانم متشرعی بودم همیشه از دانش فنی او استفاده کردم. شایسته متشرعی یکی از مربیان خوب ایران است و قطعا جایشان در بسکتبال بانوان خالی خواهد بود.

بازیکن تیم بسکتبال بانوان آرارات درباره تاثیر جدایی متشرعی در روند نتیجه‌گیری تیم گفت: خانم متشرعی تیم بسیار خوبی را ساخته‌اند. خانم زرین قبا هم سابقه خوبی در تیم دارند و می‌توانیم با همراهی هم تیمی که او ساخته را حفظ کنیم و روند موفقیت خودمان را ادامه بدهیم. در واقع با نتیجه گیری خیال او را راحت می‌کنیم و اجازه نمی‌دهیم تیمی که خانم متشرعی ساخته است خراب شود. قطعا جدایی وی خللی در نتیجه گیری تیم ایجاد نمی‌کند و ما برای کسب عنوان قهرمانی برای تشکر از خانم متشرعی تلاش می‌کنیم.

نارینه اردشنیان درباره تیم ملی نیز تصریح کرد: قبل از آغاز لیگ برتر بسکتبال اردوی ملی تشکیل شد و در حال حاضر هم همه ملی پوشان در لیگ فعال هستند. اردوی تدارکاتی تیم خیلی خوب بود و در حال حاضر هم منتظر هستیم تا فدراسیون اعلام کند و در اردوی جدید شرکت کنیم. من مطمئنم خانم کرم‌زاده و آقاجانیان خیلی تلاش می‌کنند و پیگیر همه مسائل هستند. اقدامات خیلی خوبی هم انجام داده اند. امیدوارم برنامه های فدراسیون قطعی شود و ما اولین مسابقه برون مرزی خودمان را تجربه کنیم.

او ادامه داد: باید پیگیری لازم انجام شود و بررسی کنیم به جز مسابقات دوستانه می‌توانیم در چه رویداد رسمی شرکت کنیم. تیم ما کاملا ناشناخته است و باید برای شناخته شدن در بسکتبال زنان گام اولیه را محکم برداریم. تیم ایران در رنکینگ جهانی هم حضور ندارد و ما باید تلاش کنیم نام ایران در بسکتبال شناخته شود.

ملی پوش تیم بسکتبال بانوان گفت: 10 سال است من عضو تیم ملی هستم و در این سال ها هر کاری را که می‌توانستم برای تیم انجام داده ام و واقعا دوست دارم بعد از سال‌ها یک بازی رسمی با پیراهن تیم ملی انجام بدهم.

اردشنیان درباره مجوز فیبا برای حضور بانوان بسکتبالیست با حجاب در میادین بین‌المللی تصریح کرد: من فکر می‌کنم اگر بازی ها و تلاش ما دیده شود قطعا مجوز موقت فیبا، دائمی می‌شود. به نظرم این مجوزکوتاه مدت برای این بود که مسئولان فیبا کمی از خود سرسختی نشان بدهند و بعید می‌دانم که بعد از دوسال فیبا این مجوز را دائم نکند. اکثر بانوان ورزشکار ایرانی با حجاب فعالیت می‌کنند و هیچ مشکلی برای کسی پیش نمی‌آید. هرچند که بسکتبال کمی با دیگر رشته ها متفاوت است و لباس‌ها ممکن است در برخوردها مشکلاتی را به وجود بیاورد.

نارینه اردشنیان در پایان گفت: برای ما به عنوان ملی پوش فرقی ندارد که با پوشش بازی کنیم چرا که عادت کردیم و آرزوی ما این است که بالاخره یک بازی رسمی برای ایران انجام بدهیم و پوشش نمی‌تواند مانع ما باشد. امیدوارم روزی شاهد پیشرفت بسکتبال بانوان باشیم. به نظرم رسانه‌ها نیز باید پیگیری بیشتری را انجام بدهند. عمر بسکتبال من در حال اتمام است اما به اندازه دیگر رشته ها شناخته شده نیستیم، امیدوار پوشش خبری رسانه ها بیشتر شود و اهمیت آن‌ها صرفا به اردوهای ملی و لیگ نباشد و به صورت ریشه ای به بسکتبال بانوان نگاه کنند.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.