• چهارشنبه / ۲۱ آبان ۱۳۹۳ / ۱۸:۲۶
  • دسته‌بندی: سینما و تئاتر
  • کد خبر: 93082111046
  • منبع : ddd

در سینما و تئاتر چه خبر است؟

مراسم دیدار با عوامل فیلم‌های "پرویز" ساخته مجید برزگر و "ماهی و گربه" ساخته شهرام مکری روزهای جمعه وشنبه هفته جاری در موزه سینما برگزار می‌شود.

مراسم دیدار با عوامل فیلم‌های "پرویز" ساخته مجید برزگر و "ماهی و گربه" ساخته شهرام مکری روزهای جمعه وشنبه هفته جاری در موزه سینما برگزار می‌شود.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، مراسم دیدار با عوامل فیلم "ماهی و گربه" در روز جمعه 23آبان و مراسم دیدار با عوامل "پرویز" روز شنبه 24آبان برپا خواهد شد.

هر دوی این مراسم در ساعت 18:30 آغاز خواهد شد.

پرویز و ماهی و گربه از جمله فیلمهای اکران شده در گروه هنر و تجربه هستند که با استقبال بسیار خوبی مواجه شده‌اند و نمایش این فیلمها به سانس فوق العاده کشیده شده است.

*******************

عوامل فیلمی «شیار 143» فردا پنجشنبه 22 آبان ماه ساعت 18 در دومین روز از اکران، این اثر سینمایی را همراه با مردم در سینما آزادی به تماشا می نشینند.

نرگس آبیار کارگردان، گلاره عباسی و سامان صفاری بازیگر، محمد حسین قاسمی و ابوذر پورمحمدی تهیه‌کنندگان از جمله عوامل این فیلم سینمایی هستند که فردا پنجشنبه 22 آبان ماه ساعت 18 همراه با مردم به تماشای فیلم سینمایی «شیار 143» می نشینند.

همچنین عوامل «شیار 143» پس از پایان فیلم در جمع مردم حاضر می شوند و پاسخگوی سئوالات خواهند بود.

فیلم سینمایی «شیار 143» دومین تجربه کارگردانی نرگس آبیار با موضوع مادران شهید است که امروز چهارشنبه 21 آبان ماه به اکران عمومی در آمده است.

این فیلم داستان بانویی با نام الفت است که فرزندش به جبهه رفته و او سال هاست چشم به راه اوست تا اینکه این چشم به راهی با خبری به پایان می رسد...

فیلم «شیار 143» اثر تحسین شده تماشاگران سینمای ایران در سی و دومین جشنواره فیلم فجر بوده است. در این فیلم سینمایی مریلا زارعی، مهران احمدی، گلاره عباسی، جواد عزتی، یداله شادمانی، سامان صفاری، زهرا مرادی، مهیا دهقانی، حسام بیگدلو بازی کرده‌اند.

****************

روز فیلم کوتاه سینماتک خانه هنرمندان ایران پنجشنبه 22 آبان برگزار می‌شود.

هفتاد و یکمین برنامه سینماتک خانه هنرمندان ایران پنجشنبه 22 آبان به نمایش چهار فیلم کوتاه اختصاص دارد.

در این برنامه فوق‌العاده که از ساعت 16 در تالار استاد شهناز آغاز می‌شود، ابتدا فیلم تجربی «اندوه پنهان در ژرفنای آرامش نهنگ» ساخته فرهاد کوثرنژاد روی پرده می‌رود.

در ادامه این برنامه، از ساعت 17 سه فیلم کوتاه از اسماعیل میهن دوست به نمایش در می‌آید وسپس با حضور شاپور شهبازی نقد می‌شود.

«من، پنجره و دیگر هیچ» با بازی آتنه فقیه نصیری به مدت 24 دقیقه، «جایزه» با بازی فیروز بهجت محمدی، اسماعیل داورفر و نادیا گلچین به مدت 29 دقیقه و اولین نمایش «توقف در لاس وگاس» با بازی آنا نعمتی و رامین فتحی به مدت 30 دقیقه، فیلم‌هایی هستند که در این بخش به نمایش در می‌آیند.

*************

نخستین اکران فیلم «فردا» به کارگردانی مشترک مهدی پاکدل و ایمان افشاریان در جشنواره فیلم ژنو به مرتضی پاشایی، خواننده موسیقی پاپ تقدیم شد.

طبق اعلام دست‌اندرکاران این فیلم، فیلم سینمایی «فردا» به کارگردانی مشترک مهدی پاکدل و ایمان افشاریان که به عنوان تنها نماینده سینمای ایران دربیستمین جشنواره فیلم ژنو حضور دارد، در نخستین اکرانش در این جشنواره مورد استقبال مخاطبان و منتقدان سینما قرار گرفت و آنها این فیلم را پسندیدند.

پیش از نمایش فیلم «فردا» در جشنواره و بنا بر تصمیم احسان دلاویز تهیه کننده، مهدی پاکدل و ایمان افشاریان کارگردانان این اثر سینمایی، نخستین اکران این فیلم در جشنواره ژنو به مرتضی پاشایی، خواننده موسیقی پاپ کشورمان که این روزها در بستر بیماری به سر می برد، تقدیم شد که این اقدام مورد توجه ایرانی های مقیم کشور سوئد و حاضران در سالن نمایش فیلم قرار گرفت.

مهدی پاکدل و ایمان افشاریان کارگردانان این اثر سینمایی، از نخستین حضور جهانی فیلم «فردا» در جشنواره فیلم ژنو ابراز خرسندی و نخستین اکران فیلمشان را به مرتضی پاشایی تقدیم کردند و آرزو کردند که بار دیگر شاهد هنرنمایی این خواننده در عرصه موسیقی باشند.

پس از نمایش فیلم، جلسه نشست پرسش و پاسخ فیلم با حضور منتقدان خارجی و خبرنگاران شبکه های تلویزیونی مختلف برگزار شد و کارگردانان فیلم پاسخگوی آن ها بودند.

از سوی دیگر، عباس باقرپور، سفیر و معاون نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در دفتر سازمان ملل در ژنو در این مراسم حضور داشت و از عوامل فیلم سینمایی « فردا» تقدیر و تجلیل به عمل آورد و همراه با سایر مخاطبان این فیلم را به تماشا نشست و از زحمات عوامل فیلم «فردا» برای ساخت این فیلم تشکر کرد.

فیلم «فردا» روز پنج شنبه 22 آبان ماه سال جاری یک نمایش دیگر در جشنواره فیلم ژنو خواهد داشت. این رویداد فرهنگی در گذشته به نام های «سینما توت اکران» و «سینما توس اکران» مشهور بوده و بیستمین دوره آن از 15 آبان ماه سال جاری در کشور سوییس در حال برگزاری است.

علیرضا شجاع نوری، ستاره اسکندری، صادق صفایی و سوده شرحی بازیگران این فیلم هستند.

فیلم سینمایی «فردا» داستان دختری است که علاقه به عکاسی دارد و همراه با مادرش راهی سفر عکاسی می‌شود که در این سفر اتفاقاتی برای او پیش می‌آید. این موضوع فیلم «فردا» است اما در واقع فیلم برداشتی آزاد از سه حکایت مولانا است.

این فیلم در سی و دومین جشنواره فیلم فجر در بخش مسابقه نگاه نو حضور داشت و قرار است اواخر پاییز امسال در سینماهای کشور اکران شود.

****************

آزمون سراسری دوره جدید آموزش فیلم‌سازی انجمن سینمای جوانان ایران در دو مرحله‌ی آزمون کتبی و مصاحبه حضوری باهدف سنجش کیفی دانش و بینش هنری و سینمایی داوطلبان برگزار خواهد شد.

روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران اعلام کرد: آزمون دوره جدید آموزش فیلم‌سازی انجمن سینمای جوانان ایران ساعت 10 صبح روز جمعه 23 آبان در دفاتر سراسر کشور در دو مرحله کتبی و مصاحبه‌ حضوری برگزار خواهد شد.

به نقل از معاونت فرهنگی و آموزش انجمن در بخش آزمون کتبی مبنای سؤالات طرح‌شده بر اساس سنجش کیفی دانش و انگیزه‌ی داوطلبان بوده است. با توجه به تأکید بر تفاوت نگاه انجمن سینمای جوانان ایران با محافل آکادمیک و مراکز دانشگاهی طبعاً برگزاری آزمون به سمت ارائه‌ی آمار و سنجش کمی دانش داوطلبان نخواهد رفت. از این روی امتیازهای ارائه‌شده بیشتر در راستای سنجش کیفی داوطلب خواهد بود.

اولویت سؤالات طرح‌شده در آزمون سراسری روز جمعه نیز بر پایه‌ی سنجش دامنه‌ی منشوری دانش و بینش داوطلبان با توجه به این مفاهیم طراحی‌شده است: آشنایی مقدماتی با مقوله‌ی هنر، آشنایی عمومی با سینما، قوه‌ داستان‌گویی، قوه‌ بداهه‌پردازی، قوه‌ تخیل، توانایی بیان تصویری، میزان توجه به جزئیات و میزان علاقه‌مندی به سینما. البته داوطلبان باید به این نکته توجه داشته باشند که نیاز به مطالعه کتاب یا سرفصل مشخصی برای جواب گویی به سوالات آزمون نیست .

مرحله مصاحبه‌ حضوری نیز توسط یک تیم سه نفره و با تأکید بر گفتگوی صمیمانه با داوطلب و ارائه‌ی راهنمایی به وی صورت خواهد گرفت در دو بخش انجام خواهد شد. بخش نخست در ادامه‌ی سؤالات آزمون کتبی و استعداد سنجی از داوطلب و بخش دوم با توجه به سوابق و فعالیت‌های احتمالی داوطلبان خواهد بود. از این رو داوطلبان می‌توانند با همراه داشتن سوابق و نمونه‌ی کار خود به ارائه‌ی سوابق خود در جلسه‌ی مصاحبه بپردازند.

گفتنی است جلسه مصاحبه طی چند روز بعد از آزمون کتبی برگزار خواهد شد و درنهایت رأی نهایی متعاقباً توسط دفتر همان شهر به پذیرفته‌شدگان آزمون ، جهت ثبت نام در کلاس اعلام خواهد شد.

آزمون سراسری انجمن سینمای جوانان ایران ساعت 10 صبح روز جمعه ، 23 آبان ماه به‌صورت همزمان در 59 دفتر انجمن سینمای جوانان ایران در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.