• جمعه / ۲۳ آبان ۱۳۹۳ / ۱۳:۱۲
  • دسته‌بندی: جامعه، شهری
  • کد خبر: 93082311620
  • منبع : استانداری تهران

در نشست استاندار با نمایندگان تهران عنوان شد

کمبود کلانتری در تهران/ تردد 100 هزار خودروی فرسوده در تهران

نشست استاندار تهران با مجلس

استاندار تهران در نشست با نمایندگان مردم استان تهران گفت:‌700 میلیارد تومان اعتبار برای ساخت مدارس مسکن مهر استان نیاز است.

استاندار تهران در نشست با نمایندگان مردم استان تهران گفت:‌700 میلیارد تومان اعتبار برای ساخت مدارس مسکن مهر استان نیاز است.

به گزارش سرویس شهری ایسنا، سید حسین هاشمی در جلسه مشترک استاندار تهران با نمایندگان مردم تهران در مجلس که جمعی از فرمانداران استان هم حضور داشتند، گفت: زمانی که در مجلس بودم احساس می کردم منابع و امکانات استان تهران مزیتی برای مردم تهران دارد اما زمانی که کار اجرایی در استانداری تهران به عهده گرفتم متوجه شدم این نگاه درست نیست.

وی با بیان اینکه درآمد استان تهران درآمدی بدون وابستگی به نفت است، افزود:‌ به وزارت کشور این پیشنهاد را ارایه دادم که حاضریم استان تهران را خودکفا و بدون تکیه بر بودجه نفت اداره کنیم .استان تهران در شرایطی است که با درآمدهای خود می تواند اداره شود.

هاشمی با تاکید براینکه اولویت ما در استان تهران توجه به زیرساخت ها است تا امور ظاهری گفت:‌ تمرکز بر هویت بخشی به شهرستان های استان تهران یکی از دغدغه های اصلی ما است به طوریکه شهرستان هایی همچون پرند،ملارد،رباط کریم و اسلامشهر در مقابل تهران گم هستند و با همکاری معاونت عمرانی استانداری در پی هویت بخشی این مناطق هستیم.

استاندار تهران رسیدگی به وضعیت آب و فاضلاب را از اولویت های دیگر در اداره استان دانست و گفت:‌ تصفیه یک میلیارد و 400 میلیون مترمکعب فاضلاب تهران در شرایطی که با کمبود آب مواجه هستیم می تواند بخش عمده ای از آب کشاورزی با الگوی کشت جدید را تامین کند که از مصوبات ماندگار است.

هاشمی به ترافیک تهران هم اشاره کرد و گفت:‌توجه به ترافیک تهران و آلودگی هوای ناشی از آن در استانداری تهران به قدری است که دو مرتبه از سوی دولت تذکر گرفته ام که البته در پی این توجه کمیسیون خاص تهران و کلانشهرها در کنار 7 کمیسیون دولت تصویب شد تا مسایل تهران در آن بررسی شود.

استاندار تهران افزود: تاثیر بهبود کیفیت بنزین و استفاده از بنزین یورو4 به قدری است که امسال نسبت به 7 ماهه اول سال گذشته 50 درصد هوای تهران در شرایط بهتری قرار گرفته است.

هاشمی به موضوع تاکسی های فرسوده استان تهران هم اشاره کرد وگفت: 30 هزار خودروی فرسوده در تهران در کنار 60 هزار خودروی فرسوده در آژانس های تهران حدود 100 هزار خودرو را تشکیل می دهد که لازم است از رده خارج شوند.

به گفته استاندار تهران، پیشنهادی به وزیر نفت ارایه شده است که برای جایگزینی این 100 دستگاه خودروی فرسوده خودروهای دیزلی استفاده شود که با همکاری دو شرکت خودروساز قابل تحقق است.

هاشمی در بخش دیگری از سخنانش به موضوع صنعت ریلی استان تهران پرداخت و گفت:‌ در جلسه اخیری که با وزیر راه و شهرسازی داشتیم به توافقات خوبی در این زمینه دست یافتیم که براساس آن ریل حومه ای(قطار بین شهری) برای اتصال شهرستان های استان به تهران راه اندازی شود. وزیر راه با این پیشنهاد موافقت کرد که با این کار حتی می توان شهر قدس را به تهران متصل کرد و از بخش زیادی از بار ترافیکی کاست.

تعامل خوب استانداری با شهرداری تهران

استاندار تهران در نشست با نمایندگان مردم استان در مجلس به موضوع مسکن مهر و تامین مدارس آن اشاره کرد و گفت: ‌300 هزار واحد مسکونی مسکن مهر نیازمند 700 میلیارد تومان اعتبار برای تامین مدارس است که در کنار زیر ساخت هایی همچون آب،برق،گاز و غیره 2 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

وی به تعامل خوب استانداری با شهرداری هم اشاره کرد و افزود: موضوعاتی همچون حریم تهران، بافت فرسوده و آلودگی هوااز بحث هایی است که در کارگروهی با حضور نمایندگان شهرداری و استانداری تهران بررسی می شود.

هاشمی در ادامه از اینکه استانداری تهران در مباحثی همچون کمیسیون ماده 5 و مدیریت بحران نقشی ندارد گلایه کرد و آن را یک نقیصه دانست.

استاندار تهران رسیدگی به وضعیت ستاد مدیریت بحران در استان تهران را یک ضرورت دانست و گفت:‌قرار است در جنوب تهران زمینی با وسعت کافی برای این منظور جانمایی شود.

گفتنی است، در این جلسه مقرر شد رسیدگی به راه اندازی خط ریلی به اسلامشهر،فاینانس تصفیه فاضلاب ها و وضعیت بازیافت زباله ها در مناطق مختلف استان در دستور کار قرار بگیرد.

لزوم ساماندهی کارگران ساختمانی

در این جلسه علیرضا محجوب،نماینده مردم تهران در این جلسه به لزوم ساماندهی کارگران ساختمانی اشاره کرد و حضور افاغنه در تهران به ویژه در برخی از شهرستان های استان را یکی از مشکلات مهم عنوان کرد.

اسماعیل کوثری هم در این جلسه رسیدگی به موضوع حریم شهر تهران را دارای نقص عنوان کرد و گفت:‌مهاجرت اقوام مختلف به تهران یکی از مشکلاتی است که بارها عنوان شده اما مرتفع نشده است. رفع مشکلات مراکز آموزشی در استان تهران هم از دیگر موضوعات مطرح شده از سوی این نماینده مجلس بود.

مجتبی رحماندوست،نماینده مردم تهران هم به مشکلات معماری،تردد اتومبیل ها به ویژه موتورسیکلت ها در شهر تهران اشاره کرد و رسیدگی به وضعیت مواد مخدر در استان تهران و جمع آوری زباله در اطراف فرودگاه امام (ره) را از مشکلات موجود دانست.

کمبود کلانتری در تهران

حسین طلا هم در این جلسه به موضوع امنیت تهران اشاره کرد و گفت:‌براساس مصوبه سال 77 برای تهران حدود 180 کلانتری پیش بینی شده است در حالیکه امروز فقط 82 کلانتری در تهران فعال است.

وی به اهمیت حضور به موقع نیروهای انتظامی در محل وقوع حوادث هم اشاره کرد.به گفته طلا در تهران با کمبود 100 کلانتری مواجه هستیم.

این نماینده مجلس به اهمیت رسیدگی به وضعیت آب کشاورزی و تامین حق آبه مناطق هم اشاره کرد.

رسیدگی به وضعیت عفاف و حجاب در ادارات،تجدید نظر در شیوه بازیافت زباله های عفونی در بیمارستان ها و اهمیت استفاده از دستگاه اتوکلاو در همه بیمارستان های استان،نبود وسایل ورزشی در مرکز بازپروری معتادان اخوان از دیگر موضوعاتی بود که از سوی نمایندگان مردم تهران در این جلسه مطرح شد.

سکونت 200 هزار افغانی در شهر ری

براساس گزارش سایت استانداری تهران، در ادامه این نشست،هدایت الله جمالی پور،فرماندار شهرستان ری به لزوم ساماندهی افاغنه در ری اشاره کرد و گفت:‌200 هزار افغانی به طور رسمی و غیر رسمی در شهرستان ری ساکن هستند که حتی در برخی روستاها اهالی همه افغانی هستند.

وی گفت:‌با وجود دو زندان بزرگ در شهر ری با جمعیتی حدود 70 هزار نفر زندانی و تراکم مراکز ترک اعتیاد در این منطقه، هم چنین معضلات زیست محیطی و وجود شهرک های صنعتی در ری، تنها یک سر کلانتری داریم که با وجود تلاش های مورد قبول اما تجهیزات کافی ندارند.

جمالی پور با گلایه از اینکه بخش زیادی از مالیات استان تهران از شهر ری تامین می شود اما برای ری هزینه نمی شود گفت:‌ ورود آلایندگی ها از تهران به ری هم باید به مشکلات افزود که نیازمند همیاری مسئولان هستیم.

راه اندازی متروی اسلامشهر

امیرالله حقیقی،فرماندار اسلامشهر هم در این جلسه راه اندازی متروی اسلامشهر،افزایش کیفیت آب شرب و رسیدگی به فاضلاب این بخش را یکی از اولویت ها برشمرد که نیازمند مساعدت مسئولان است.

حل ترافیک شمیرانات با زیرگذر دزاشیب-ولنجک

خانمحمدی، فرماندار شمیرانات در این جلسه به ترافیک منطقه شمیرانات ولزوم راه اندازی زیرگذر دزاشیب تا ولنجک اشاره کرد.

وی گفت:‌آزادسازی 77 هکتار از اراضی تصرف شده در شمیرانات که یک مورد آن تا 10 میلیارد تومان ارزش ریالی داشت از جمله اقدامات اخیر در فرمانداری است.

گفتنی است، در این جلسه، سید مهدی هاشمی،بیژن نوباوه،علیرضا محجوب،اسماعیل کوثری،حسین طلا،مجتبی رحماندوست و لاله افتخاری نمایندگان مردم تهران حضور داشتند.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
avatar
۱۳۹۳-۰۸-۲۳ ۱۴:۴۰

دولت به دارنندگان خودرو فرسوده اجازه دهد در قبال اسقاط يک خودرو مجوز واردات يک خودرو را به مالکان آن بدهد من قول مي دهم با اين ابتکار در 1 ماه کل ايران از خوروهاي فرسوده وآلاينده پاک شود، اما متاسفانه دولت چنين کاري را انجام نمي دهد بايد بگويم:الله اعلم...