• جمعه / ۳۰ آبان ۱۳۹۳ / ۱۲:۱۲
  • دسته‌بندی: سیاست داخلی
  • کد خبر: 93083015917
  • خبرنگار : 71429

سردار نقدی خبر داد

بسیج اولین شبکه اطلاع‌رسانی ملی مستقل از اینترنت را افتتاح می‌کند

نشست خبری سردار نقدی، رییس سازمان بسیج مستضعفان

رئیس سازمان بسیج مستضعفین از افتتاح اولین شبکه اطلاع‌رسانی ملی گسترده و مستقل از اینترنت در هفته جاری توسط بسیج خبر داد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین از افتتاح اولین شبکه اطلاع‌رسانی ملی گسترده و مستقل از اینترنت در هفته جاری توسط بسیج خبر داد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سردار محمدرضا نقدی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران با اشاره به اینکه بزرگترین هدیه پس از پیروزی انقلاب اسلامی، بسیج بوده و ما از برکت این مجموعه الهی پیروزی‌های بزرگی را بدست آوردیم، اظهار کرد: یکی از برکات بی‌پایان این مجموعه الهی(تشکل بسیج) نعمت امنیت است که ما شاهدیم در دنیایی که اشغال، تجاوز و خونریزی جریان دارد و مستکبران زورگو اراده می‌کنند هر جایی را که می‌خواهند هدف قرار دهند،‌ ملت بزرگ ماست که در آرامش بی نظیر مسیر خود را طی می‌کند که این یکی از دستاوردهای بزرگ بسیج است.

وی افزود: اگر ملت ما توانسته با حفظ آرمان‌های خود از تهدید دشمن مصون باشد و بتواند امنیت خود را تامین کند، به دلیل حضور همه آحاد مردم در صحنه است که از سوی بسیج این موفقیت رقم خورده است.

سردار نقدی ادامه داد: آمریکای پلید تجهیزاتی همچون بمب‌های اتمی،‌ شیمیایی و موشک را دارد ولی ما با وجود امکانات بسیار کم توانسته ایم توازن میان قوای خود را برقرار کنیم. مسلما ما تجهیزات آمریکا را نداریم ولی توانسته‌ایم با تجهیزات بسیار کم مانع زورگیری آنها شویم که آن هم به خاطر برکت بسیج و حضور ملت هوشیار ایران در صحنه است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: امنیت امروز ما مدیون صلابت بسیجیان دیروز است؛ بسیجیانی که در دفاع مقدس خوب درخشیدند و اجازه ندادند دشمن فکر تجاوز به کشور ما را در ذهن داشته باشد؛ صلابتی که برای مردم لبنان و فلسطین الهام بخش بود و دیدیم که این درس به آن میدان‌ها منتقل شد. مردم فلسطین نیز که دشمن خاک آنها را تصرف کرده بود به واسطه همین درس های بسیجی یکی از بزرگترین ارتش ها را در غزه زمینگیر کردند.

سردار نقدی افزود: مردم لبنان نیز که رژیم صهیونیستی در سال 61 پایتخت‌شان را اشغال کرد با درسی که از بسیج گرفتند، به گونه ای به میدان آمدند که دوبار پوزه ارتش رژیم صهیونیستی را به خاک مالیدند.

سردار نقدی خاطرنشان کرد: تهدید کردن ملت ایران به واسطه همین وحدت، همبستگی و انسجامی است که تحت فرماندهی ولایت در تشکل بسیج بروز پیدا کرده است. بنابراین به واسطه بسیج ما امروز در آرامش هستیم و این موضوع یک الگوی بی نظیر در کل دنیا و نماد مردم‌سالاری اسلامی است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: اگر غربی‌ها مدعی دموکراسی هستند امروز می‌بینید که برای پیاده کردن آرمان‌های‌شان و برای به میدان فرستادن نیروی رسمی خود، هیچ کدام از مردمان‌شان حاضر نیستند به جبهه های جنگ آنها بیایند و مجبورند مزدور استخدام کنند. آمریکا برای لشکرکشی خود مجبور است که از کشورهای دیگر مزدور استخدام کند که نزدیک به 20 میلیون تومان ماهیانه به آنها مزایا می‌دهد و این هزینه را از مالیات مردم خود تامین می کند.

وی یادآور شد: خیل عظیم بسیجیان ما مراجعه می‌کنند و درخواست دارند که آنها را به غزه، سوریه و عراق بفرستیم و ما به آنها می گوییم که این کشورها نیرو نمی خواهند چرا که آنها هم به بسیج روی آورده‌اند. به برکت حضور بسیجیان در عراق، سوریه و لبنان شاهد پیروزی‌های بزرگ علیه مستکبران هستیم. درواقع امروز این حضور بی‌ نظیر نمادی از مردم‌سالاری دینی است.

سردار نقدی اضافه کرد: مدعیان دموکراسی نه تنها مردم خود را برای دفاع از کشورشان ندارند بلکه ما شاهدیم که برای برپایی صندوق های رای آمدن مردم پای این صندوق ها برای‌شان مشکل شده است. آمریکای خبیث در انتخابات اخیرش مردم پای صندوق‌های رای نیامدند و قهر کردند. با وجود یک ماه آنها خجالت می کشند که آمار درصد حضور مردم را در پای صندوق های رای اعلام کنند. همچنین در بعضی از ایالات نیز کمتر از ده درصد مردم در پای صندوق های رای حضور یافتند.

وی با طرح این سوال که مردم سالاری دینی چه الگویی دارد، اظهار کرد: مردم‌سالاری دینی یعنی نه تنها مردم در انتخابات و تظاهرات و ... حضور دارند بلکه برای رزم، جهاد و دفاع از آرمان‌ها میلیون‌ها جوان و بزرگسال صف به صف آماده‌اند تا از کشورشان دفاع کنند. مردم‌سالاری دینی یعنی حضور پررنگ مردم در همه عرصه‌ها البته به برکت وجود بسیج.

سردار نقدی با بیان اینکه میدان جهاد بسیج میدان جنگ نظامی نیست، ادامه داد:‌ امروز بسیج پر افتخار در همه جبهه‌ها در مقابل تجاوزکاران صف تشکیل داده است و ما در این هفته شاهد برخی فعالیت های بسیج خواهیم بود.

وی افزود:‌ بسیج با 250 هزار حلقه تربیتی در گسترش بخش اعظم مدارس، مساجد و دانشگاه ها در مقابل صف دشمن ایستادگی کرده و با معرفت افزایی استمرار حرکت خود را تضمین می‌کنند. همچنین در عرصه نبرد فرهنگی حضور کم نظیر بسیج در گرامیداشت و زنده نگه داشتن یاد شهدا را شاهدیم و بیش از 15 هزار یادواره شهید در هر سال داریم و نیز نشر صدها عنوان کتاب زندگی و سیره شهدا در هر سال را شاهدیم. بنابراین بسیج یک خطه بزرگ را در مقابل دشمن آرایش داده است.

سردار نقدی با اشاره به اینکه دشمن در فضای مجازی توطئه بزرگی علیه ملت ما تدارک دیده است اظهار کرد: بسیجیان در مقابل این توطئه دشمن، جبهه بزرگ بسیجی را شکل دادند و ما در این هفته شاهد افتتاح اولین شبکه اطلاع رسانی ملی گسترده و مستقل از اینترنت خواهیم بود. مطالبه ای که سالها رهبر معظم انقلاب از مسوولان داشته اند که اکنون بسیج خط شکن شده و در مقابل کسانی که دائما این تصور را در مردم ایجاد می کردند که این گونه کارها شدنی نیست و آیه یأس می خواندند،‌ ایستاده‌اند و با این کار ثابت کرده‌اند که مردم می‌توانند از شبکه اطلاع‌رسانی بومی و مستقل از اینترنت برخوردار شوند.

وی با اشاره به شعار انرژی هسته‌ای حق مسلم ما است ادامه داد:‌ اگر ما این شعار را دادیم امروز باید با صلابت بیشتر این مطالبه را مطرح کنیم که داشتن شبکه اطلاع‌رسانی بومی و مستقل حق مسلم‌تر ماست. این حق ملت ماست که شبکه مخابراتی را تولید می‌کند و فیبرهای نوری را در بیابان گسترش می‌دهند و مدیریت شبکه را خودشان برعهده دارند. این یکی از افتخارات بسیجیان است که با همان امکانات کم امروز در فضای مجازی این پیروزی بزرگ را نصیب خودشان کرده‌اند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه حضور بسیج را در جهاد اقتصادی و اقتصاد مقاومتی با همان امکانات محدود می بینیم و حرکت بزرگی را در کمک به دولت انجام داده اند ادامه داد: در سال گذشته در نظام ما بیش از 23 هزار و 500 واحد تولیدی که نزدیک به 50 هزار اشتغال را به دنبال داشت ایجاد شد که این موضوع به امنیت غذایی کشور ما کمک می‌کند. همچنین برای 40 هزار واحد برنامه ریزی شده که ما در این هفته افتتاح نمادین 20 هزار واحد تولیدی در سراسر کشور را خواهیم داشت.

سردار نقدی با بیان اینکه یکی از حرکت های نمادین بسیجیان ، مدیریت جهادی است اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب نیز مدیریت جهادی را از همه مطالبه کرده اند که در این راستا 2هزار و 400 سالن ورزشی در نقاط دور افتاده کشور طی سه سال ایجاد شده است و ما در این هفته شاهد افتتاح هزار سالن دیگر از این مجموعه هستیم و این یکی از نمونه های مدیریت جهادی از سوی بسیجیان است.

وی با تاکید بر اینکه ما شاهد نور افشانی بسیج در همه عرصه ها هستیم، اظهار کرد: بسیجیان عزیز ما جنگ نرم تمرین کردند و ان‌شاء‌الله به زودی در جبهه جنگ نرم حضور پررنگی خواهند داشت.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.