• یکشنبه / ۱۶ آذر ۱۳۹۳ / ۱۵:۲۹
  • دسته‌بندی: سیاست داخلی
  • کد خبر: 93091609948
  • منبع : مطبوعات

تقدیر تعدادی از اساتید حقوق و علوم سیاسی از سردار قاسم سلیمانی

تقدیر تعدادی از اساتید حقوق و علوم سیاسی از سردار قاسم سلیمانی

جمعی از اعضای هیات علمی، مدرسان، متخصصین و پژوهشگران حقوق ، علوم سیاسی و مطالعات راهبردی و جغرافیای سیاسی با انتشار نامه‌ای سرگشاده از سردار قاسم سلیمانی قدردانی و سپاسگزاری کردند.

جمعی از اعضای هیات علمی، مدرسان، متخصصین و پژوهشگران حقوق ، علوم سیاسی و مطالعات راهبردی و جغرافیای سیاسی با انتشار نامه‌ای سرگشاده از سردار قاسم سلیمانی قدردانی و سپاسگزاری کردند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) در این بیانیه آمده است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

"مِنَ المُؤمِنینَ رِجالٌ صَدَقوا مَا عَاهَدُوا اللهَ عَلیهِ فَمِنهُم مَن قَضی نَحبَه وَ مِنهُم مَن یَنتَظِرُ وَ ما بَدَّلوُا تَبدیلاً"

(احزاب /23)

حضور سردار پرافتخار اسلام و ایران سرلشکر پاسدار حاج قاسم سلیمانی، فرماندۀ نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

با سلام و تسلیت اربعین شهادت سالار شهیدان حضرت امام حسین علیه آلاف التحیّته و الثناء و یاران با وفای ایشان رضوان الله علیهم .

نویسندگان نامۀ پیش روی جمعی از اعضای هیئت علمی،مدرسان و پژوهشگران دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی کشور در حوزۀ حقوق، علوم سیاسی،روابط بین الملل، مطالعات راهبردی، جغرافیای سیاسی و ... می‌باشند که برخود فرض دانسته طی نامۀ پیش روی مراتب پشتیبانی و سپاس خود را نسبت به همه مجاهدانی که در کشاکش تحولات و رخدادهای سهمگین سالیان اخیر منطقه و بین‌الملل اسلامی و در آستانۀ پیچ تاریخ با تمام توان و تا سرحد بذل جان از مواضع اصولی و آرمان های الهی-انسانی و اخلاقی اسلام ناب محمدی (ص)متضمن متون مترقی قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران دفاع کرده و در بسط و تثبیت آن کوشیده‌اند؛ بیان دارند. نگارش این نامه با عنوان آن مجاهد خستگی‌ناپذیر و نماد و نمایندۀ شایستۀ جامعۀ بزرگ مجاهدان راه حق نیز در همین راستا صورت پذیرفته تا در ضمن آن نکات زیر را تقدیم و به استحضار برساند:

1- در شرایط حساس فعلی که دولت سلطه جوی امریکا برای حفظ منافع سیاسی-اقتصادی خود و تأمین امنیت درازمدت برای رژیم نامشروع صهیونیستی ، قصد ایجاد تغییرات ژئوپلیتیکی و مهندسی نوین منطقه و جهان اسلامداشته و سودای تأسیس خاورمیانه بزرگ را در قارۀ کهن آسیا در سر می‌پروراند؛ تدابیر حکیمانه رهبر فرزانۀ انقلاب اسلامی مدظله‌العالی و فعالیت‌های مستشاری شبانه‌روزی بقیه السلف سازمان دفاع مقدس ملت ایران؛ نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مانع اصلی محقق شدن آن اهداف سلطه‌جویانۀ ژئوپلیتیک بوده است.

2- نخبگان و بلکه آحاد متخصصین علوم سیاسی،حقوق، روابط بین‌الملل، مطالعات راهبردی، جغرافیای سیاسی، حقوق بین‌الملل و ... به نیکی می‌دانند ایستادگی‌های مجاهدان متخصص و به تبع آن ناکام ماندندولت تمامیت‌خواه امریکا در پیشبرد اهداف خود پیرامون کشورهای منطقه، یکی از بزرگترین عوامل تقویت کننده دیپلماسی رسمی کشور به ویژه معاضدت دولت محترم در مذاکرات هسته‌ای بوده است.

3- در شرایطی که هیئت حاکمۀ مرتجع برخی کشورهای منطقه در راستای منافع رژیم صهیونیستی و نظام سلطۀ جهانی از یک سو سعی در ایجاد و انتشار شیعه هراسی و ایران‌هراسی دارند و از سویی دیگر با تشکیل و تقویت گروه‌های تروریستی تکفیری به تفرقه میان امّت اسلامی دامن می‌زنند، تأکید بر راهبرد وحدت اسلامی و ایجاد گفتمان تقریببین المذاهبی در جبهه‌های مقاومت مردمی عراق و سوریه متضمن تحکیم جایگاه اثرگذار مرجعیت و روحانیت آزادۀ شیعی و سنی و نظریۀ بومی سازی مقاومت از سوی آن فرماندۀ طرفِ مشورتِ آزادیخواهانِ اسلامگرای منطقه یکی از مهمترین دستاوردهایی است که بسط آن نقشی کلیدی در خنثی سازی راهبرد دوقطبی تصنعی شیعه-سنی ایفا کرده است.

4- تلاش‌های راهبردی نظام جمهوری اسلامی ایران و مجاهدانی همانند جنابعالی در حوزۀ جهان اسلام در وهلۀ اول تکلیفی شرعی و مبتنی بر آموزه‌های قرآن کریم، سیرۀ نبی مکرم اسلام و اهل بیت عصمت و طهارت صلوات الله علیهم اجمعین می‌باشد که در سایه آن منافع ملی کشور نیز تأمین و تقویت می‌گردد. این تکاپوها امّا در مرحله دوم، عمل بی تنازل به میثاق ملی ما یعنی قانون اساسی متضمن تدابیر رهبر فرزانۀ انقلاب اسلامی و سیاست‌های واحد قوای سه گانه و هماهنگی‌های میان قوّهای است که خود، ره آموز تأمین کرامت ملت‌های منطقه و مبارزه با راهزنان جهانی مشروعیت و حقانیت دولت‌های ملی گردیده، گو این‌که در مقدمه، اصل سوم و اصل یکصد و پنجاه و چهارم قانون اساسی به روشنی بر راهبردهای حاکم بر سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران تأکید می‌نماید؛ چنانچه در بند شانزدهم از اصل سوم آمده است:

«تنظیم سیاست خارجی کشور بر اساس معیارهای اسلام ، تعهد برادرانه نسبت به همه مسلمانان و حمایت بی دریغ از مستضعفان جهان»

5- اکنون جای بسی خشنودی است که با بصیرت ملّی و بینش کارآمد مجاهدی همانند جنابعالی، جمهوری اسلامی ایران در مصاف مستشاری فرهنگی و آموزشیخود با گروه‌های تأسیسی و مهندسی شدۀ پنتاگون، CIA ،MI6 و موساد اهداف متعالی فرهنگ و سیاسترا به فراموشی نسپرده چه این‌که همان خطوط ترسیم شدۀ جهانشمول از سوی امام خمینی(ره) در کوران نبرد با رژیم بعثی عراق و حامیانشاینک سرلوحه کار مستشاران مجاهد ایرانی و رزمندگان یمنی، عراقی،سوری، حزب الله لبنان و ... قرار دارد:

«...امروز روز مبارزه و جنگیدن با تمام شیاطینی است که حقوق حقه تمامی پابرهنگان جهان را صرف عیش و نوش و تهیه سلاح هایی می‌نمایند که برای همیشه حاکم دنیای گرسنگان باشند. جنگ امروز ما جنگ با عراق و اسرائیل نیست، جنگ ما با عربستان و شیوخ خلیج فارس نیست، جنگ ما جنگ با مصر و اردن و مراکش نیست، جنگ ما جنگ با ابرقدرت‌های شرق و غرب نیست، جنگ ما جنگ مکتب ماست علیه تمامی ظلم و جور ، جنگ ما جنگ اسلام است علیه تمامی نابرابری‌های دنیای سرمایه‌داری و کمونیزم، جنگ ما جنگ پابرهنگی علیه خوشگذرانی‌های مرفهین و حاکمان بی‌درد کشورهای اسلامی است... این جنگ، جنگ اعتقاد است، جنگ ارزش‌های اعتقادی-انقلابی علیه دنیای کثیف زور و پول و خوشگذرانی است.» 13 تیر 1367 – صحیفه امام خمینی ، جلد 21 ، صفحه 69

در خاتمه، دیگر بار مراتب تقدیر و سپاس خود را نسبت به زحمات تمامی پویندگان راه حق و عدالت، آزادی و فرشته‌خویی‌ به ویژه سرداری که به مثابۀ خار در چشمان امریکا، همپیمانان غربی و ارتجاع منطقه گردیده است ابراز داشته و آمادگی متخصصین حقوق، علوم سیاسی، روابط بین الملل، مطالعات راهبردی، جغرافیای سیاسی، حقوق بین‌الملل و ... کشور را برای پشتیبانی‌های اندیشه‌ای و عملی همه‌جانبه از نظریۀ تاریخی تقریب بین‌المذاهب اسلامی را در محیط بین‌الملل اسلامی برای عبور از پروژه‌های نظام سلطه و صهیونیزم جهانی اعلام می‌دارد.

دوام توفیقات و سلامتی آن مجاهد بزرگ را در سایۀ حضرت ولی عصر(عج) و رهنمودهای رهبر فرزانۀ انقلاب اسلامی از خدای بزرگ خواستاریم.

و ما توفیقی الا بالله علیه توکلت و الیه انیب»

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
avatar
۱۳۹۳-۰۹-۱۶ ۱۸:۲۱

ممنون از استادان دلسوز خداوند ان‌شاءالله سردار رشيد اسلام حاج قاسم را از بلايا محفوظ نگه دارد.