• شنبه / ۲۷ دی ۱۳۹۳ / ۱۵:۱۸
  • دسته‌بندی: سایر ورزش‌ها
  • کد خبر: 93102714911
  • خبرنگار : 71486

با حضور جمعی از اهالی ورزش و رسانه؛

مراسم تجلیل از مدیر سابق ورزشی ایسنا برگزار شد

مراسم تجليل از مصطفي لشگري

مراسم تجلیل از مصطفی لشگری به پاس 14 سال حضور در راس مدیریت اداره‌ی اخبار ورزشی ایسنا با حضور جمعی از مسوولان ورزش، ورزشکاران رشته‌های مختلف و نمایندگان رسانه‌های گروهی در سالن فرخ‌یزدی باغ موزه قصر برگزار شد.

به گزارش ایسنا، کیومرث هاشمی (رییس کمیته ملی المپیک)، علی فتح‌الله‌زاده (مدیرعامل سابق استقلال)، داریوش مصطفوی (رییس سابق فدراسیون فوتبال ایران)، مهدی مهدوی کیا (پیشکسوت تیم ملی فوتبال ایران)، محمد موسوی (بازیکن تیم ملی والیبال)، شاهرخ شهنازی (دبیرکل کمیته ملی المپیک)، سعید فائقی (معاون سابق رییس سازمان تربیت بدنی)، محمد دادگان (رییس سابق فدراسیون فوتبال)، حبیب کاشانی (سرپرست تیم ملی امید)، مهدی تاج (رییس سازمان لیگ فوتبال ایران)، علی کفاشیان (رییس فدراسیون فوتبال ایران)، بهروز رهبری فرد (کاپیتان سابق پرسپولیس)، هادی ساعی (عضو شورای شهر و قهرمان المپیک)، سید مهدی هاشمی (نماینده مجلس و رییس فدراسیون تیراندازی)، عادل فردوسی‌پور (مجری برنامه 90)، علی کاوه (پیشکسوت عکاسی ورزشی)، اسکویی (پیشکسوت رادیو - ورزش)، رضا نگهبان (شهردار منطقه 7 تهران)، حمید دوستدارگان (سردبیر ورزشی ایرنا)، علی خلیفه (سردبیر ورزشی خبرگزاری فارس)، رضا خسروی (سردبیر ورزشی خبرگزاری مهر)، هیوا یوسفی (سردبیر هفته نامه تماشاگران)، پژمان راهبر (سردبیر ورزش 3)، فرهاد عشوندی (دبیر ورزشی خبرآنلاین)، محسن اثیمی (سردبیر ورزشی خبرگزاری تسنیم)، کربلایی (سردبیر ورزشی نسیم) و جمعی از مدیران و خبرنگاران ایسنا از جمله حاضران در این مراسم بودند.

هاشمی: مردم قدر زحمت زحمت‌کشان را می‌دانند

نخستین کسی که در این جلسه سخنرانی کرد، کیومرث هاشمی بود که ابتدای صحبت‌هایش را با بحث تهدید و فرصت بودن رسانه‌ها آغاز کرد و ضمن تقدیر از لشگری گفت: به طور قطع موفقیت ملی المپیک ایران و سایر نهادهای ورزشی همواره مدیون نقش رسانه‌ها بوده‌ است. ایسنا همواره به شخص من نقدهای زیادی را وارد داشته اما هیچ گاه به آن‌ها اعتراضی نکردم بلکه استفاده هم کردم. ما نباید وقتی که نقد می‌شویم به آن اعتراض کنیم. رسانه‌ها دیده‌بان ورزش ما هستند و ما قدردان زحمات این عزیزان هستیم. جابه‌جایی همیشه بوده و من اعتقاد دارم که مردم قدر زحمات زحمت‌کشان را می‌دانند و همیشه آن‌ها را ارج می‌نهند.

مصطفوی: ایسنا همیشه نقد واقع‌بینانه به ورزش داشته است

دومین فردی که در این همایش صحبت کرد، داریوش مصطفوی بود. او در صحبت‌هایش گفت که ایسنا همیشه نقد واقع‌بینانه به ورزش داشته‌ است. امیدوارم این تغییرات به فضای رسانه‌ای ورزش کشور آسیب نزند.

مراسم تجلیل از مصطفی لشگری

شهنازی: جابه‌جایی‌ها طبیعی است

سومین سخنران این همایش شاهرخ شهنازی بود که تلاش داشت صحبت‌های کیومرث هاشمی را تکمیل کند. او با تمجید از لشگری گفت: ایشان شخصیتی سالم و رفتاری صمیمانه داشت. جابه‌جایی مدیران امری طبیعی است اما مراقب حرمت‌ها باشیم. ایسنا همواره پاسخگو بوده و من به ایشان خسته نباشید می‌گویم و مطمئنم از وی در سایر عرصه‌ها استفاده خواهد شد.

فائقی: ایسنا همواره استقلالش را حفظ کرد

چهارمین سخنرانی این همایش مهندس فائقی بود او در سخنانش گفت: لشگری متعلق به نسلی است که در رسانه‌های ورزشی انقلابی ایجاد کردند و معلوم بود این نسل با توجه به رسالتش به مشکل می‌خورد. اما روحیه مدارایی‌اش، او را چند سال بیشتر در ورزش نگه داشت. او در این سال‌ها صبوری می‌کرد و این امثال ما بودیم که سعی می‌کردیم او را قیچی کنیم. ایسنا هیچ گاه قلمش را نفروخت و استقلال خودش را حفظ کرد.

فتح‌الله زاده: رشد ورزش به خاطر نقدها بوده است

پنجمین سخنران این جلسه علی فتح‌الله‌زاده بود که با تمجید از عملکرد ورزشی ایسنا در یک دهه‌ی گذشته گفت: امثال آقای لشگری ارزش قلم را حفظ کردند. زمانی که من مدیرعامل استقلال بودم شدید‌ترین انتقادات را ایسنا به من داشت اما من ناراحت نشدم بلکه از آن انتقادها استفاده کردم. امیدوارم حضور لشگری در ورزش ادامه‌دار باشد و زمان فعلی تنها فرصت کوتاهی برای استراحت باشد. امروز ورزش ما نیاز به فکر پاک دارد و اگر ما پیشرفتی کرده‌ایم به خاطر نقدها بوده است. متاسفانه عده‌ای ظرفیت نقد را ندارند و همه چیز را زیر سوال می‌برند. برای ایسنا و لشگری آرزوی موفقیت می‌کنم.

مهدوی‌کیا: بر خود واجب می‌دانستم که در این جلسه حاضر شوم

بازیکن سابق تیم ملی ایران ششمین کسی بود که در این همایش صحبت کرد. او گفت: لشگری و ایسنا به ورزش خدمت کردند. او از افراد سالمی بود که در این ورزش حضور داشت. جدایی او را به فال نیک می‌گیریم و امیدواریم در جای دیگر از این ورزش حضور داشته باشد. تلاش‌ها و فعالیت‌های او فراموش نشدنی است و به خودم واجب می‌دانستم که در اینجا حاضر شوم و از زحماتش تشکر کنم.

کاشانی: آمده‌ایم تا بگوییم زحماتت را دیدیم

حبیب کاشانی نیز در این برنامه گفت: حضور چهره‌های بزرگ ورزش ایران در این همایش نشان از جایگاه و شان آقای لشگری است. خوشحالیم که به پاس 15 سال خدمت شبانه‌روزی او در اینجا هستیم و من مطمئنم این انتهای کار لشگری در ورزش نیست. ما برای آزاداندیشی و مستقل بودنش در اینجا هستیم و او کسی نبود که بنویسد تا بخورد. به همه عزیزانی که اینجا هستند احترام می‌گذارم اما من آمده‌ام تا بگویم که لشگری ما زحمات تو را دیدیم.

مراسم تجلیل از مصطفی لشگری

علی دایی: قسم خداوند به قلم، مرتبه و جایگاهش را نشان می‌دهد

سرمربی سابق پرسپولیس و کاپیتان سابق تیم ملی ایران که نتوانسته بود در این مراسم حاضر شود، پیامی را به این مراسم ارسال کرده بود که آن را مجری برنامه برای حاضران خواند. در این متن آمده بود: پیشاپیش به خاطر عدم حضورم در این مراسم عذرخواهی می‌کنم. خوشحالم که امروز برای اولین بار دیدیم که مراسم یادبودی پیش از کوچ یک نفر از جمع ما برگزار شده است و در حضورش از او تجلیل می‌کنیم. قسم خداوند به قلم مرتبه و جایگاهش را نشان می‌دهد و خوشحالم که در این همایش به آزاداندیشی بها داده شد.

فردوسی‌پور: ایسنا پیشگام عرصه خبررسانی است

مجری برنامه 90 هشتمین سخنران این همایش بود که در صحبت‌هایی کوتاه گفت: یک تشکر ویژه از آقای لشگری بابت 15 سال حضور در ورزش ایران دارم. ایسنا پیشگام عرصه خبررسانی در فضای سایبری بود و امیدوارم هر کجا که هست، موفق باشد.

کفاشیان: به ایسنا به چشم یار و یاور نگاه کرده‌ایم

نهمین سخنران این همایش علی کفاشیان رییس فدراسیون فوتبال بود که گفت: به سهم خودم از زحمات لشگری تشکر می‌کنم و قطعا او از جمع ما نخواهد رفت و در جاهای دیگر کنار ماست. لشگری همیشه یکی از بازوان ما در فدراسیون بوده و هرگاه احساس تنهایی می‌کردیم از کمک‌هایش بهره‌مند بودیم. ایسنا و شخص او نقدهای زیادی به ما داشته اما ما به آن‌ها به چشم یار و یاور همیشگی نگاه کردیم.

ساعی: ایسنا اشتباهات‌مان را گوشزد می‌کرد

قهرمان تکواندوی المپیک و جهان ایران و عضو شورای شهر تهران در صحبت‌هایش با تمجید از ایسنا و لشگری گفت: برای مصطفی لشگری آرزوی موفقیت دارم و می‌دانم که با صداقت و تلاشی که دارد می‌تواند به ورزش همچنان کمک کند. امثال او و ایسنا به ما اشتباهات‌مان را گوشزد می‌کردند.

ساعی در ادامه صحبت‌هایش یک خاطره از لشگری تعریف کرد و گفت: در المپیک 2004 آتن وقتی که قهرمان شدم، لشگری از ارتفاعی 3 متری به پایین پرید و یک پرچم را پیش من آورد و به شکلی من را از زمین بلند کرد که فکر کردم یک موشک من را به آسمان پرتاب کرده است. همین مساله باعث شد که پلیس او را دستگیر کند. بعد از قهرمانی، خبرنگاران خواستند با من مصاحبه کنند اما به آن‌ها گفتم تا خبرنگارمان آزاد نشود صحبت نمی‌کنم و خلاصه آنقدر صبر کردیم تا لشگری هم آمد و بعد صحبت کردیم.

هاشمی: هیچ‌گاه از انتقادات ایسنا ناراحت نشدیم

نماینده تهران و رییس فدراسیون تیراندازی به عنوان یازدهمین سخنران این همایش گفت: من از طرف همه نمایندگان مجلس از زحمات ایسنا و لشگری تشکر می‌کنم. ما در اینجا جمع شدیم برای کسی که از جوانی برای ورزش ایران تلاش کرده و خوشحالیم که او را در اینجا مورد تقدیر قرار می‌دهیم. او نماد کسی است که هم مقبولیت دارد و هم از محبوبیت برخوردار است. او خودش و ایسنا انتقادهای جدی به کار من داشته‌اند اما از این مسئله هیچ وقت ناراحت نشدیم.

علیرضا بهرامی: دانشگاه ایسنا فرصتی برای کمال ما شد

مدیر اداره اخبار فرهنگی – هنری ایسنا که به‌عنوان نماینده خبرگزاری در این همایش سخنرانی کرد گفت: اول می‌خواهم از طرف مجموعه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بابت این گردهمایی، از مرحله ایده تا اجرای آن، از دوستان سپاسگزاری کنم. نسبت ما با مصطفی لشگری با شما حاضران در این جلسه کمی متفاوت است. ما با او 15 سال زیر یک سقف نفس کشیدیم و سر یک سفره نشستیم. در سال 78 وقتی که لشگری به جمع ما اضافه شد، اولین چیزی که توجهم را جلب کرد این بود که می‌دیدم صبح تا شب یک گوشه می‌نشیند، سرش را پایین می‌اندازد و مدام می‌نویسد. اول گمان کردم این شاید به خاطر غریبگی کردنش باشد اما وقتی با او حرف زدم، دیدم که انگار با خودم حرف می‌زنم و او یکی دیگر از خود درونی ماست؛ مایی که شاید آن‌چه را که جست‌وجو می‌کردیم در دانشگاه رایج آموزشی نیافتیم، پس دانشگاه ایسنا فرصتی برای کمال‌جویی ما شد.

او ادامه داد: نکته بعدی که می‌خواستم به آن اشاره کنم، این است که ما مثل برخی از سخنرانان این مراسم، بحث جدایی لشگری را خیلی جدی نمی‌گیریم؛ چرا که ما مثل دوندگان دوی امدادی می‌دویم. آقای یوسف اکبری هم از خانواده ایسنا و از قدیمی‌های گروه ورزشی ما هستند. حکم مشاوره نیز در ایسنا متفاوت با آن چیزی است که جناب مصطفوی بیان کردند؛ چرا که در طول همه‌ی این سال‌ها این دومین حکم مشاوره است که در ایسنا صادر می‌شود. مشاوران در ایسنا برخلاف جاهای دیگر حضور دارند و بابت خدمتی که ارایه می‌کنند حقوق می‌گیرند.

او در پایان تاکید کرد: دست همه حاضران، خصوصا پیشکسوتان حاضر در این همایش را می‌بوسم اما خواهش می‌کنم پیشنهاد کار به لشگری ندهید؛ چراکه او ایسنایی است و در ایسنا خواهد ماند. معتقدم که لشگری می‌تواند در کسوت بالاتر از مشاوری هم در ایسنا باشد و از همه عزیزان می‌خواهم که اجازه دهند این مسیر را باز هم با او بدویم.

تشکر لشگری از همه

آخرین فردی که در این همایش سخنرانی کرد، مصطفی لشگری بود. او در صحبت‌هایش ضمن ارج نهادن به مقام شامخ شهدای ایسنا گفت: از همه محبتی که به من شد تشکر می‌کنم و نمی‌دانم که لطف شما دوستان را چطور جبران کنم. من شرمنده همه دوستان شدم و امیدوارم شرایط به گونه‌ای پیش برود که باز هم بتوانم به ورزش ایران کمک کنم. امیدوارم روزی برسد که نقد و نقادی در ورزش ایران نمیرد. لیاقت این همه محبت را نداشتم. من در پایان صحبت‌هایم برای ایسنا و آقای اکبری آرزوی موفقیت می‌کنم و امیدوارم همچنان کارهای بزرگ را از سوی این خبرگزاری شاهد باشیم.

در پایان این همایش از مصطفی لشگری بابت زحماتش در ورزش ایران با اهدای هدایایی تقدیر شد.

به گزارش ایسنا، یوسف اکبری از نیروهای نسل اول ایسنا که سابقه 14 سال فعالیت و همکاری با ایسنا و 8 سال فعالیت به عنوان خبرنگار، دبیر و سردبیر اداره‌ی اخبار ورزشی ایسنا را در کارنامه دارد، به عنوان مدیر جدید اداره اخبار ورزشی ایسنا منصوب شده است.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.