• سه‌شنبه / ۵ خرداد ۱۳۹۴ / ۱۶:۱۵
  • دسته‌بندی: انرژی هسته‎‌ای
  • کد خبر: 94030503287
  • خبرنگار : 71049

علی‌رغم تکذیب احمدی‌نژاد؛

مستندات بازدید آژانس از تاسیسات نظامی و دانشگاهی در دولت نهم و دهم

مستندات بازدید آژانس از تاسیسات نظامی و دانشگاهی در دولت نهم و دهم

در حالی که احمدی‌نژاد اظهارات ظریف درباره پیشینه مصاحبه بازرسان آژانس با دانشمندان هسته‌ای ایران را با انتشار بیانیه‌ای تکذیب کرد، اما بررسی‌های خبرنگار ایسنا نشان می‌دهد بدون نیاز به اسناد محرمانه آژانس یا سازمان انرژی اتمی ایران درباره همکاری‌های دو طرف، با جست‌وجویی ساده می‌توان مدارک بازرسی و نمونه‌برداری از پارچین و هم‌چنین مصاحبه با دانشمندان و دست‌اندرکاران هسته‌ای ایران در گذشته را یافت.

در حالی که احمدی‌نژاد اظهارات ظریف درباره پیشینه مصاحبه بازرسان آژانس با دانشمندان هسته‌ای ایران را با انتشار بیانیه‌ای تکذیب کرد، اما بررسی‌های خبرنگار ایسنا نشان می‌دهد بدون نیاز به اسناد محرمانه آژانس یا سازمان انرژی اتمی ایران درباره همکاری‌های دو طرف، با جست‌وجویی ساده می‌توان مدارک بازرسی و نمونه‌برداری از پارچین و هم‌چنین مصاحبه با دانشمندان و دست‌اندرکاران هسته‌ای ایران در گذشته را یافت.

به گزارش خبرنگار انرژی هسته‌ای خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مستندات رسمی نشان می‌دهد که آژانس در سال‌های گذشته که دولت نهم و دهم را نیز شامل می‌شود، از تاسیسات نظامی و مراکز دانشگاهی و نیز افراد مرتبط با برنامه هسته‌ای کشورمان بازدید و بازرسی و مصاحبه داشته است.

١- آژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارش مدیرکل در دسامبر ٢٠٠٥ به صراحت از بازدید بازرسان آژانس و نمونه‌برداری‌هایی که انجام گرفته است، گزارش داده است: ایران در نوامبر ٢٠٠٥ (یعنی حدود آبان‌ماه ١٣٨٤، در زمان دولت نهم) موافقت کرد که به آژانس اجازه بازدید از سایتی در تاسیسات نظامی پارچین را بدهد. آژانس توانست برای اثبات نبود مواد هسته‌ای در آن سایت نمونه‌برداری‌های لازم را انجام دهد.

On 1 November 2005, following a meeting held on 30 October 2005 between Mr. Larijani, the Secretary of the Supreme National Security Council of Iran, and the Deputy Director General for Safeguards (DDG-SG), the Agency was given access to the buildings requested within the area of interest at Parchin (see para. 41 of GOV/2005/67), in the course of which environmental samples were taken. The Agency did not observe any unusual activities in the buildings visited. Its final assessment is pending the results of the environmental sample analysis. IAEA Dec.2005 report

٢- مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هم‌چنین در گزارش ماه ژوئن ٢٠٠٦(تابستان ١٣٨٥، در زمان دولت نهم) از بازدید آژانس از یک دانشگاه فنی به تاریخ ژانویه ٢٠٠٥ نیز گزارش می‌دهد، و خواهان توضیحات بیش‌تری از ایران در خصوص نتایج بازرسی درخواست کرده است.

With reference to the environmental samples taken from some equipment at a technical university in January 2006 mentioned in paragraph 25 of GOV/2006/27, analysis of those samples showed a small number of particles of natural and high enriched uranium. On 16 May 2006, Iran responded to the Agency’s requests for clarification stating, inter alia, that, as mentioned during the visit of inspectors to Tehran on 27 January 2006, the equipment had not been acquired for or used in the field of nuclear activities. Iran indicated that it was, however, investigating how such particles might have been found in the equipment.

بنا بر این امکان بازدید از تاسیسات نظامی و حتی دانشگاه‌های فنی و مصاحبه و گفت‌وگو با مسوولان مربوطه در دانشگاه درباره برخی ملاحظاتی که وجود داشته است، در چارچوب همکاری‌ها انجام شده و گزارش رسمی در مورد آن وجود دارد.

هم‌چنین بر اساس گزارش‌های رسمی آژانس که همه در سایت رسمی آن قابل دسترسی است، حداقل در چند مورد به طور مشخص مصاحبه به دانشمندان هسته‌ای انجام گرفته است که نمونه‌های آن در زیر می‌آید:

1- بنا به گزارش مدیرکل آژانس از سپتامبر 2005 ایران همکاری بیش‌تری در ارائه دسترسی به اسناد اضافی و اجازه مصاحبه با افراد درگیر در بحث‌ها با شبکه خرید را داده است. به نقل از سند GOV/2005/87 Page 5

Since that time September 2005, Iran has been more forthcoming in providing access to additional documentation related to the 1987 offer and permitting interviews with individuals who had been involved in discussions with the procurement network.

2- از 20 تا 24 اکتبر 2007 یک تیم فنی آژانس برای مرور جزیی پاسخ‌ها و اسناد پشتیبانی کننده و مصاحبه با مقامات درگیر در برنامه غنی‌سازی اورانیوم پی 1 و پی 2 از تهران بازدید کرد. به نقل از سند GOV/2007/58 ,Page 5

From 20 to 24 October 2007, an Agency technical team visited Tehran to review in detail the answers and supporting documentation, and to interview officials involved in the P-1 and P-2 uranium enrichment programme.

3- از 29 اکتبر تا 1 نوامبر 2007 آژانس به بحث‌هایش با مقامات ایرانی در مورد برنامه غنی‌سازی سانتریفیوژ ادامه داد. ایران اسناد پشتیبانی کننده و مکتوبات تقویت کننده اضافی را ارائه داد و آژانس بحث‌های بیش‌تر و مصاحبه‌هایی با مقامات ایرانی درگیر در فعالیت‌های هسته‌ای در دهه‌های 80 و 90 انجام داد. به نقل از سند GOV/2007/58 , Page 2

From 29 October to 1 November 2007, the Agency continued discussions with the Iranian authorities on the centrifuge enrichment programme. Iran provided additional supporting documentation and written amplifications and the Agency held discussions and interviews with Iranian officials involved in nuclear activities in the 1980s and 1990s.

4- بر اساس مصاحبه با مقامات ایرانی در دسترس و اعضای شبکه تامین؛ اسناد محدود ارائه شده توسط ایران و اطلاعات خرید جمع‌آوری شده توسط تحقیقات مستقل آژانس؛ آژانس نتیجه گرفته است که بیانیه‌های ایران با اطلاعات در دسترس آژانس در خصوص کسب فن‌آوری سانتریفیوژ پی 1 در 1987 هم‌خوانی دارد. به نقل از سند GOV/2007/58 , Page 3

Based on interviews with available Iranian officials and members of the supply network, limited documentation provided by Iran and procurement information collected through the Agency’s independent investigations, the Agency has concluded that Iran’s statements are consistent with other information available to the Agency concerning Iran’s acquisition of declared P-1 centrifuge enrichment technology in 1987.

به گزارش ایسنا، هم‌چنین مصاحبه‌های مختلفی از سوی مسوولان وقت در رابطه با مصاحبه آژانس با افراد درگیر در برنامه هسته‌ای و نیز بازدید از مراکز نظامی بر روی سایت‌های خبری و خبرگزاری‌ها وجود دارد که با یک جست‌وجوی ساده قابل دسترسی است.

محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران هفته جاری در حاشیه حضورش در مجلس شورای اسلامی و شرکت در جلسه غیرعلنی درباره مذاکرات هسته‌ای در گفت گو با خبرنگاری گفت: موضوع مصاحبه با دانشمندان هسته‌ای، ارتباطی به اصل مذاکرات هسته‌ای ایران با گروه 1+5 ندارد و این یک مساله کناری و فرعی بوده و حدود 10 سال است که کشور برای حل این ادعاها و بهانه‌ها اقداماتی کرده است. در این رابطه روش‌هایی برای رفع ابهامات صورت گرفت و حتی در دولت پیشین مصاحبه‌هایی با دانشمندان هسته‌ای کشورمان از سوی مأموران آژانس انجام شد.

او افزود: در آن دوران با افراد مختلف در ایران مصاحبه شد و حتی آن‌ها از مراکز و اماکن مربوطه بازدید کردند، اما هیچ ابهامی پیدا نشد که این موضوع نشان‌دهنده بهانه‌جویی غربی‌هاست.

وزیر امور خارجه با اشاره به ادعاهای مقامات آمریکایی‌ مبنی بر موافقت ایران برای مصاحبه با تعدادی از دانشمندان هسته‌ای کشورمان، تصریح کرد: آن‌ها هر چه که می‌خواهند بگویند، زیرا مقامات این کشورها در سال‌های گذشته انواع صحبت‌ها و مطالب را مطرح کردند، اما قطعا تیم مذاکره‌کننده نظر رهبر معظم انقلاب را در تمام موارد مذاکرات هسته‌ای عینا اطاعت می‌کند.

این گفته‌های ظریف با واکنش رییس دولت نهم و دهم در رابطه با همکاری‌های فراپادمانی و به ویژه مصاحبه بازرسان آژانس با دانشمندان و مسوولان درگیر در برنامه هسته‌ای کشورمان و نیز بازدید از مراکز نظامی مواجه شد.

دفتر محمود احمدی‌نژاد در بیانیه‌ای در این رابطه و خطاب به مردم، اظهارات محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه، مبنی بر اجازه‌ دولت قبل به انجام مصاحبه ماموران آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با دانشمندان هسته‌ای ایران، را نادرست دانسته و تاکید کرده است: «به عنوان یک سیاست قطعی و مبتنی بر حقوق مسلم هسته‌ای ملت ایران، در دوره‌ دولت‌های نهم و دهم، هرگونه مصاحبه یا بازجویی و یا ملاقات ماموران آژانس یا هر نهاد بین‌المللی خارجی دیگر با دانشمندان هسته‌ای، به صراحت و به صورت رسمی و علنی توسط رییس محترم دولت ممنوع اعلام شد. روش خردمندانه آن است که مسوولان و مذاکره‌کنندگان هسته‌ای، ملت ایران را به طور کامل در جریان جزییات و روند مذاکرات هسته‌ای جاری قرار دهند.»

به گزارش خبرنگار ایسنا، جمهوری اسلامی ایران در 10 سال گذشته و با شکل‌گیری پرونده هسته‌ای در آژانس همواره در چارچوب اعتمادسازی و شفاف‌سازی در دوره‌های مختلف همکاری‌های فراپادمانی با آژانس داشته است و حتی اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را برای دو سال و نیم شاهد بودیم که امروز به گفته بسیاری از کارشناسان مربوطه تجربه مفیدی از آن همکاری در اختیار ایران است که می‌تواند چراغ راه ما در اجرای پروتکل الحاقی در صورت تصویب آن در چارچوب توافق جامع هسته‌ای باشد.

به نظر می‌آید برخی اقدامات و اظهارات برخی منتقدان توافق هسته‌ای و مذاکرات، پیش از فکر و بررسی زمینه‌های حقوقی، فنی و سیاسی آن، بیش‌تر تحت تاثیر برداشت‌ها و نگاه‌های سیاسی و جناحی مطرح و به اختلاف‌ها در داخل دامن می‌زند که تشویش اذهان عمومی را به‌دنبال خواهد داشت و قطعا دود این نوع برخوردهای ضعیف و غیرکارشناسی در شرایط حساس منطقه‌یی و بین‌المللی به چشم مردم خواهد رفت و اولین قربانی آن منافع ملی و آینده کشور است.

**********************************************************************************************************************

لازم به یادآوری است که حضرت آیت‌الله خامنه‌ای،رهبر معظم انقلاب اسلامی اخیرا در مراسم دانش آموختگی دانشجویان افسری و تربیت پاسداری دانشگاه امام حسین(ع) در بخشی از بیانات‌شان با اشاره به زیاده خواهی‌های جدید در مذاکرات هسته‌ای از جمله درخواست برای بازرسی از مراکز نظامی و گفت‌گو با دانشمندان ایرانی، تأکید کردند: این اجازه مطلقا داده نخواهد شد و دشمنان بدانند که ملت و مسئولان ایران در مقابل زیاده خواهی ها و زورگویی ها بهیچ وجه کوتاه نخواهند آمد.

انتشار این اسناد نیز به معنای تایید دخالت غرب یا اجازه برای بازرسی از تاسیسات نظامی و مصاحبه دانشمندان هسته‌ای کشورمان نیست.

پایان پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
avatar
۱۳۹۴-۰۳-۰۵ ۱۶:۴۶

اون آقاس دیگه .... مگه نميشناسينش....

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۰۵ ۱۸:۴۳

موافقم باهات

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۰۵ ۱۶:۵۴

آفرين بر اين تيزبيني،‌ عده‌ای اصلا مفهوم منافع ملي را نمي‌دانند و بيشتر به فكر منافع گروهي خود هستند.

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۰۵ ۱۶:۵۸

مردترين مرد ايران لااقل در برابر دشمن اين همه ذليلانه رفتار نکرد.اگر اشتباه دو سال آخر مسئوليتش نبود تا صد سال در دل ملت ايران باقي بود.

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۰۵ ۱۸:۴۲

آره مرد!!!! مي‌خواست با چندميليارد دلار درامد بکر ارزي کشورو به فقر و تحريم کشوندن و بابک زنجاني‌ها و خاوري ها رو پروروندن.

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۰۵ ۱۹:۱۸

همه شش سال اول مقدمه سازي و اغفال مردم براي دو سال آخر بود؟ تاکي ميخواهي خواب باشي

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۰۵ ۲۲:۳۵

يک اشتباه کوچيک ! مردترين مرد!

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۰۶ ۰۲:۴۱

دمت گرم آقا حميد.خواستم مثبت بزنم اما ايسنا اجازه مثبت نداد

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۰۵ ۱۸:۱۱

دولت هاي نهم و دهم در تيتر

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۰۵ ۱۸:۳۰

هرکس خطايي کرده غلط کرده ولي اين بهانه نمي شود. امروز هرچه از زمان انقلاب با خون شهدا و ايثار ملت با عظمت ايران اسلامي بدست آمده را اجازه دهيم تا لرد مآب ها و نان روزخورها به دشمن تسليم کنند و هيچ کس نمي تواند امروز از خطوط قرمز عدول نمايد .

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۰۵ ۱۸:۳۱

اونها اسم 4 تا دانشمند رو فهميدند ترور شدند، آدم عاقل از يک سوراخ دوبار گزيده نمي‌شود؛ پس ديگه اسم دانشمندان را هم نبايد بفهمند. آنهايي که فقط دولتها را قياس مي‌کنند اين را حتماً مي‌فهمند که نتيجه اعتماد قبلي به آژانس شهادت چند دانشمند بود پس ديگه اعتماد نمي‌کنيم.

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۰۵ ۱۹:۰۱

آفرين ايسنا

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۰۵ ۲۰:۵۱

فقط ايران عزيز و منافع ملي در مقابل دشمنان بايد در نظر گرفته شود آنها دشمن ايران و ايراني هستند

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۰۵ ۲۱:۰۹

چرا وقت و انرِژي خود را صرف اين بگو مگوها ميکنيم مثلا چه فايده اي دارد؟

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۰۵ ۲۱:۱۴

حميد آقا واقعا مرد ترين مرد ايران احمدي نژاد بود؟؟؟؟؟؟؟!!!! واقعاً با وجود افرادى مثل شما ديگه نيازى به دانشمند نداريم.

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۰۵ ۲۱:۵۵

لطفا بگيد انتشار اين مطالب نشانه چيه؟

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۰۵ ۲۲:۱۲

نه جانم دولت خاتمي استارت زده و 4-5 ماه اول دولت يکبار اتفاق افتاده

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۰۵ ۲۲:۴۲

آقا حميد! مردترين مردي که شما دوستش داريد ملت ايران را به ذلت کشيد.

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۰۶ ۰۰:۴۳

بزرگ مرد تاريخ ايران دکتر احمدي نژاد که شايد خيلي سالها مثل او نيايد وقتي کارها او را ميبينيم الحق به اندازه همه دولتها بيشتر کار کرد راي اول ما محمود احمدي نژاد تا اخر همين و بس. اون واسه ماس

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۰۶ ۰۰:۴۷

دکتر محمود احمدي نژاد دوست داريم

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۰۶ ۰۰:۵۸

پاسخ با بديهيات وقت تلف کردن است بجاي پرداختن به محتواي توافق.

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۰۶ ۰۱:۴۶

اين اسناد چيزي را ثابت نمي کنه. چرا به اين سرعت فک شيت را به مردم نمي دهيد. دولت فاصله خود را با ملت زياد کرده با ارزشي هاي نظام بيشتر

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۰۶ ۰۲:۳۷

نمونه ي بارز نشر اکاذيب !!!

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۰۶ ۰۳:۱۴

سندسازي مضحک ايسنا درباره بازرسي‌ها

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۰۶ ۰۷:۰۶

شما چيکار کردي؟ اينو بگو!

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۰۶ ۰۷:۱۸

دروغگويي که شاخ و دم نميخاد، هشت سال دروغگويي کم نبود آقا؟

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۰۶ ۰۷:۲۳

پس چرا آنها دروغ می گویند؟

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۰۶ ۰۷:۵۱

دروغ که سرطان نمياره.

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۰۶ ۰۸:۲۷

توافق هسته اي به نفع همه جامعه هست، مگر منافع يك مشت آقازاده و اتوكشيده دلال و رانت خوار كه از شرايط موجود حسابي دارن سوء استفاده ميكنن و با هوچي گري سعي در سياه نمايي شرايط دارن.

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۰۶ ۰۹:۰۸

يادتان باشد گويا در چند ماه اول خود آقاي روحاني و تيم ايشان مسوول مذاکرات بود و اين تعهد را قبلا داده بود بعد از ايشان هم مدت حدود 2 سال آقاي لاريجاني مسوول مذاکرات لطفا فرافکني نفرماييد ما هنوز فراموش نکرده ايم شايد شما بخواهيد ما به ياد نياوريم

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۰۶ ۰۹:۱۰

ببخشيد. ميشه بگيد بجز بند 1 که درباره پارچين هستش بقيه موارد چه ربطي به بازرسي نامي و مصاحبه با دانشمندان هسته اي داره؟؟؟؟؟

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۰۶ ۰۹:۱۵

نمي‌دونيم اينها اومدن کار کنند يا کينه‌هايی که در اين 8 سال در سينه‌هاشون تبديل به عقده شده را عوضشو در بيارند. ميگن اونها انطوري کردند تو نکن ... قرار نيست که يکي خودشو از پشت بام بندازه پايين تو هم بندازي ...در ضمن اگه دولت قبل مثل شماها اين همه امتياز داده بود الان هسته‌اي سالها قبل برچيده شده بود مثل الان که برچيده شده و غرب خوشحال از اين توافق چون اونها مي دوند که چه چيزي بدست آوردند اگه بلديد کاري انجام بديد اگه بلد نيستيد وقتي هم انتقادي ميشه زود پاي دولت قبلي را وسط مي کشند شماها که اينها را مي دونستيد پس چرا اومديد سر کار ...پس تو را خدا اين همه آسمون و ريسمون نبافيد به فکر اين مردم نجيب و با شعور باشيد که در همه حال شماها را رعايت مي کنند

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۰۶ ۰۹:۳۲

ادم شاخ در مياره. ....باور کردني نيست ...اقايان دلواپس لطفا شرم کنيد. سواد که داريد يا ايسنا دروغ مينويسه يا شما .....

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۰۶ ۱۰:۰۸

ابان 84 يعني زماني که فقط 45 روز از زمان رياست جمهوري احمدي نزاد گذشته پس مربوط به دولت قبلي بايد باشه ايسنا جان شوخي هم اندازه داره

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۰۶ ۱۱:۰۵

برادر من بي‌زحمت اگه راست مي‌گي متني که در دولت خاتمي براي توافق بين ايران و غرب شده است منتشر کن تا مردم بدانند آنچه در ابتداي دولت دهم و بازرسي هايي که از آن حرف زدي مربوط به توافقاتي بوده است که در دوره خاتمي شکل گرفته است. اگه اعتدال رو رعايت مي‌کني منتشر کن

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۰۶ ۱۱:۰۵

آقاي ظريف نخواسته بگه چون تو دولت قبل بوده حالا هم بايد باشه....ايشون خواستن جواب سياه نمايي عده‌اي رو بدن که مدام دارن با دروغ وزارت خارجه رو تضعيف مي‌کنند .توي همون حرفهاشون هم تاکيد کردن هرچه رهبري بگن... در ضمن يک سري چيزها محرمانه است که به لطف برخي تندروها متاسفانه مطرح ميشه ...يعني منافع ملي براي بعضي صفره فقط منافع جناحي ...تازه اگه بعضيا زير ظاهر صلاحشون به جاهاي ديگه وابسته نباشن

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۰۶ ۱۱:۱۷

ناشناس عزيز !‌ که البته شناخته‌شده‌‌‌اي... اين دولت و وزارت خارجه تا حالا خيلي نجابت به خرج داده که چيزي نگفته و الانم اگه مجبوره يه چيزايي بگه فقط بخاطر اينه که اتفاقا يک عده‌ کينه‌اي از طرف مقابل مدام دنبال سياه‌نمايي هستن و با تمام توان و امکانات می‌خوان دروغ بگن وسر مردم کلاه بذارن ..اگه دقت کني هويت کينه‌اي و عقده‌اي مشخص ميشه...استدلالت تو حلق بعضيا...بچه گير اوردي ....

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۰۶ ۱۳:۵۶

آقاي صادقي يا درسياست حرف نزن اگر مي خواهي نظر بدي لطفا دقيق باش وسعي کن اطلاعات کافي داشته باشي مي داني که همه امروز برعليه دولتي است که 8سال به عمکرد آن شعار احسنت را گفتيم و از همه مهمتر درخصوص انرژي هسته اي دولت نهم دهم به هيچ عنوان کوتاهي نکرده. شما بفرمائيد کدام دولت در 60 روز اول حکومت اين قرارداد را امضا کرده و دانشمندان و غيره را در اختيار غرب گذاشته. اين دولت عزيز در طول 6 ماه نتوانسته بانکهاي دولت را قانع کنه تا با 24 درصد سودبانکي به مردم وام بده درصورتيکه اگر اين اختيار به بازاريان گذاشته شود و سود موردنظر حلال باشه بهتر از بانکها عمل کرده و مردم را سروسامان دهند

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۰۶ ۱۲:۴۱

حسن روحاني در کتاب خاطرات هسته اي اش: اروپا در مذاکرات سعدآباد تعهد کرد تا زماني که نطنز در تعليق است، پرونده ايران را به شوراي امنيت نفرستد اما نقض عهد کرد در شرايطي پرونده هسته اي به شوراي امنيت ارجاع شد که نطنز در تعليق بود ... " ص 599 " در دولت نهم هم تعليق نطنز 8 ماه ادامه يافت ... " ص 611 حسن روحاني در کتاب خاطرات هسته اي اش: براي اينکه ثابت کنيم اتهاماتشان واهي است، اجازه داديم از مراکز نظامي بازديد کنند دو قطعنامه شوراي حکام عليه ايران بعد از بازديد از مراکز نظامي !

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۰۶ ۱۴:۵۲

بااين کارها وسياسي کاريها واتهامات بي اساس وتوجيه کاراشتباه خود بااتهام به دولت خدوم واستکبارستيز قبل نخواهند توانست که مهر ومهرورزي را لگدمال کنند. زيرا ملت بيدارست و ارزشهاي انساني و اسلامي پابرجا. زنده باد دکتراحمدي نژاد عزيزتر از جانمان. يه مثال هم بزنم ديدين بابايي به بچه ميگه چرااين کاروکردي ميگه چرا خودت کردي منم ميکنم!!! حالا پيداکنيد بچه رو تو اين قضيه!!!

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۰۶ ۱۵:۴۳

ممنون از اطلاع رساني سريع ودقيق و شفاف شما عزيزان...فقط يک نکته قابل تامل: به نظرم عزت و سربلندي مردم ما با مصاحبه و بازرسي در راه رفع ابهام خدشه دار نميشه اونجايي خدشه دار شده و ميشه که هر ايراني به هر جاي دنيا که بخواد سفر کنه بايد انگشت نگاري شه بايد برخورد بد سفارتخانه ها رو تحمل کنه بايد....!!!!!

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۰۶ ۱۶:۴۸

کو مستندات؟ تعهداتي بود که همين آقاي ظريف در دولت اصلاحات داده بود.

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۰۶ ۱۷:۴۴

سعيدجون ظريف در دوره اصلاحات وزير خارجه نبود...

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۰۷ ۰۰:۳۱

ماري جان اون موقع مذاکرات هسته اي زير نظر شوراي امنيت ملي با سرپرستي آقاي روحاني بود که جناب آقاي ظريف هم در معيت دوستان حضور داشتند.

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۰۷ ۱۲:۳۹

نياز به سند نيست مگر جناب صالحي در مصاحبه تلويزيوني چند بار به اين موضوع اشاره نکرد که بازديد بوده و ان هم چند مرتبه ان هم در زمان دبيري جناب روحاني

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۰۷ ۱۷:۵۰

ايسنا جون! بسي خنده شد. اگه دقت کني فقط يک مورد بازديد نظامي بيان کردي و بقيه اش فقط دسترسي هسته اي بود. اونم اوايل دولت نهم بود و هنوز تيم هسته اي مورد نظر دولت سرکار نبود. توجه کن در موقعي که آقاي روحاني در دولت هشتم بر سر هسته اي بود 27 بار بازديد نظامي داشتيم.توجه کن!

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۱۰ ۱۷:۲۲

اگر صد تن برف بياد بالاخره آب مي شوند و روسياهي به زغال و ... باقي مي ماند ...