• شنبه / ۳۰ خرداد ۱۳۹۴ / ۰۹:۲۰
  • دسته‌بندی: رسانه دیگر
  • کد خبر: 94033016820
  • منبع : فضای مجازی

توهین آشکار مداح مشهور به رئیس‌جمهور

توهین آشکار مداح مشهور به رئیس‌جمهور

سخنان توهین‌آمیز یک مداح مشهور در تهران به برخی چهره‌های کشور بویژه رئیس‌جمهور و هاشمی رفسنجانی، بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌ها داشته و انتقاداتی از سکوت مراجع قانونی در برابر این اظهارات منتشر شده است.

سخنان توهین‌آمیز یک مداح مشهور در تهران به برخی چهره‌های کشور بویژه رئیس‌جمهور و هاشمی رفسنجانی، بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌ها داشته و انتقاداتی از سکوت مراجع قانونی در برابر این اظهارات منتشر شده است.

به گزارش ایسنا، روزنامه شرق آورده است: «ما باور کنیم که شما دلت برای این مردم می‌سوزد؟»؛ این جمله را «اپوزیسیون خارج‌نشین» خطاب به «حسن روحانی» و «هاشمی‌ رفسنجانی» نمی‌گوید؛ این را «سعید حدادیان» یکی از مداحان تهران خطاب به رئیس‌جمهور و رئیس مجمع تشخیص مصلحت می‌گوید.

انگار دوباره «دور، دور آنهاست»؛ مداحانی که محافل مذهبی را سیاسی می‌کنند و هرچه دلشان می‌خواهد خطاب به سیاسیون مخالف خطشان بیان می‌کنند. ماه مبارک رمضان و مراسم مناجات، مورد سوءاستفاده قرار گرفت تا نوک پیکان انتقادات به سمت دولت غیردلخواهشان و «هاشمی‌ رفسنجانی» نشانه برود. شاید بتوان «آیت‌الله» را پای ثابت انتقادات برخی مداحان دانست ولی «حسن روحانی» رئیس‌جمهور، سوژه جدیدی است که آنها به میان آورده‌اند.

«حدادیان» پنجشنبه شب، در دومین شب مراسم مناجات‌خوانی ماه مبارک رمضان در مهدیه امام حسن مجتبی(ع) برای دومین بار در هفته اخیر، آتشبار مداحان را به سمت دفتر ریاست جمهوری گرفت و بر هاشمی و روحانی تاخت؛ تاخت‌وتازهایی که یادآور مجالس آنها در دوران اصلاحات و حملات لفظی‌شان به دولت و رئیس‌جمهور آن زمان است.

او در این مراسم، به سخنان اخیر «روحانی» در مورد تحریم‌ها که گفته بود «آنها که می‌گویند تحریم مهم نیست، گویی که از جیب مردم بی‌خبرند» را سیبل سخنانش قرار داد: «آن آقا می‌گوید بعضی‌ها از جیب مردم خبر ندارند! تو دلت واقعا برای مردم سوخته؟ شما کجا می‌نشینی؟ زندگی‌ات چطور است؟ استخر را نفر قبلی خراب کرد، شما دوباره ساختید. می‌گویند رئیس‌جمهور باید گلف بازی کند و به استخر برود. شما بروید شنایتان را بکنید و جت‌اسکی‌تان را بروید. این حرف‌ها که در مورد جیب مردم می‌زنید از شما خنده‌دار است».

این مداح که در کمپین انتخاباتی «محمود احمدی‌نژاد» در سال 88 حضور داشت، خطاب به هاشمی نیز گفته «من چند حرف با جناب آقای هاشمی دارم. یکی اینکه: در کربلای 4 فرمانده چه کسی بود؟ خودت بودی! سال 65 شما فرمانده بودی. اگر واقعا دلت برای این مردم می‌سوزد، سه چهار تا سؤال من را جواب بده! یک: کدام عید به جای کیش پا شدی رفتی جبهه‌ها؟ این همه مردم رفتند سرزدند. چطور این مردم می‌روند به محل شهادت رفقایشان سرمی‌زنند؟ چطور این پدر و مادرها می‌روند به محل شهادت فرزندانشان سر می‌زنند؟» او که گویا از مسأله «جت‌اسکی» دل خوشی ندارد، در مورد هاشمی هم این مسأله را بیان می‌کند: «چطور این خواهر و برادرها می‌روند به محل شهادت عزیزانشان سر می‌زنند؟ شما می‌روی جت‌اسکی!؟»

همیشه پای هاشمی در میان است

آن‌طور‌که سایت «پارسینه» سخنان او را نقل کرده، او خطاب به «هاشمی رفسنجانی» گفته است: «ما باور کنیم که شما دلت برای این مردم می‌سوزد؟ سال‌ها دعوای ما با آقای هاشمی این بود که مقام‌ معظم‌ رهبری (حفظه‌الله تعالی) روی پایگاه زهدی که اسلام از مسئولان نظام اسلامی می‌خواهد، دارند زندگی می‌کنند؛ تو چرا یاد نمی‌گیری؟ تو که داری، چطور حالا یاد ندارها افتادی؟ از محاکمه مهدی؟ اتهاماتی که به ایشان (مهدی هاشمی) وارد است، برخی‌اش مرتبط به همین تحریم است. بعد وقتی ایشان به این ارتشای به این بزرگی مشغول بود، شما دلت برای مردم نمی‌سوخت!؟»

این قسمت از سخنان «حدادیان» اشاره‌ای است به صحبت‌های هاشمی رفسنجانی که گفته بود: «تعدادی هستند که تحریم‌ها در زندگی‌شان تأثیر مستقیمی ندارد، اما طبقه مزدبگیر جامعه که اکثریت کشور را تشکیل می‌دهند، تحریم‌ها دارد استخوانشان را می‌پوساند. تحریم‌ها پدرِ مردم را درآورده. چطور ادعا می‌کنند به نفع ماست. بسیاری از کارهای مهم ما خوابیده و بسیاری برنامه‌های مصوب داریم که به‌دلیل تحریم‌ها انجام نمی‌شود».

«حدادیان» در ادامه به ماجرای دستگیری «فائزه هاشمی» در روزهای پس از انتخابات ریاست جمهوری 1388 نیز اشاره کرد و گفت: «واقعا در جریان فتنه دخترشان را همین‌جا (سپاه غرب تهران) آوردند. رسماً دستگیر شد. رسماً علیه نظام داشت تظاهرات می‌کرد. داشت حرف می‌زد و سخنرانی می‌کرد. کلیپ‌هایش هم هست. همان شب به وساطت شما آزادش کردند. چرا نگذاشتید در بازداشت بماند؟»

او سپس نقل‌قولی از آیت‌الله هاشمی شاهرودی آورد و مدعی شد: «بنده از شخص آقای شاهرودی شنیدم که ما خواهش کردیم بگذارید ما اعمال قانون کنیم. ایشان (آقای هاشمی‌ رفسنجانی) وساطت کردند و ما به احترام ایشان قبول کردیم. اگر قرار باشد روزی مردم با آقای هاشمی حرف بزنند، این مردم در سینه‌هایشان خیلی حرف هست».

او افزود: «این دیگر خیلی آدم را می‌سوزاند که کسی که در دهه 70 این همه آدم را به اسم خصوصی‌سازی آواره و بدبخت کرد و عده‌ای در تعدیل نیروها بیچاره شدند، آن روز دلش برای کارگران کارخانه‌ها نسوخت؟! روزهای عزا را در خاطراتش بخوانید و ببینید کجا می‌رود؟ خودت بخوان ببین در خاطراتت نوشتی کجا بودی؟ روز تاسوعا را کجا رفتی؟»

این مداح با مخاطب قراردادن هاشمی‌ رفسنجانی گفت: «همین یک سؤال من را پاسخ بده که شما (هاشمی‌ رفسنجانی) کدام دفعه یک سر به مناطق جنگی زدی؟ وقتی این همه آدم رفتند شلمچه و دوکوهه و فکه تو که فرمانده جنگ بودی، بلند شدی و رفتی کیش؟! بعد می‌گویند تشییع جنازه را مصادره کردند».

احمدی‌نژاد هم بی‌نصیب نماند

او که به همراه دیگر همفکرانش، نقش زیادی در انتخابات 1384 به نفع «احمدی‌نژاد» ایفا کرد، در ادامه سخنانش به مراسم تشییع شهدا نیز اشاره کرد و گفت: «بنده هم موافق نیستم که یک نفر با زرنگ‌بازی و رندی برود آن بالا و بنشیند در جایی که جایش نبوده است. آنجا جای نوحه‌خوان‌ها بوده است». اشاره «حدادیان» به «محمود احمدی‌نژاد» است که در جریان تشییع شهدا، به جایگاه سخنرانی رفت و پشت سر سخنران مراسم یعنی «محسن رضایی»، ایستاده بود. «احمدی‌نژاد» در طول این مدت، مشغول دست تکان‌دادن و احوال‌پرسی از راه دور با برخی افراد در داخل جمعیت بود.

او که این روزها به منتقد احمدی‌نژاد تبدیل شده، به ماجرای خانه‌نشینی 11 روزه او هم اشاره‌ای کرد و گفت: «این را هم بگویم که همین آقای هاشمی یک بار هم از نظام قهر نکرده است. آن آقا 11 روز رفت نشست در خانه! این آقای موسوی که الان در حصر هست، یک بار می‌خواست قهر بکند امام یک تشری زد که همه‌چیز جمع شد. حالا بعضی‌ها دنبال اینند که مهره قبلی را دوباره زنده کنند. این نظام این‌قدر ریشه دارد و رشد کرده است که کسانی که هشت سال رئیس‌جمهور بودند، دیگر جایی برای آمدن ندارند. یک عده هم دنبال پستشان هستند، فکر نکنید دنبال ساده‌زیستی آن آقا هستند. او نشان داد چطور در مقابل ولایت می‌ایستد. حواستان باشد کلاهتان را نبرند».

«حدادیان» در ادامه سخنانش، «صادق زیباکلام» را بی‌نصیب از دعایش نگذاشت و گفت: «من برای اولین‌بار این آقای زیباکلام را دعا کنم. این‌بار 50 درصد انصاف به خرج داد و گفت آقای هاشمی 50 درصد عوض شده‌اید! 50 درصد خیلی است که آن کسی که مرید شماست بگوید خیلی مهم است. من به صداوسیما عرض می‌کنم سخنرانی‌های دهه 60 و 70 آقای هاشمی را از آرشیو بیرون بیاورید. این حرف‌هایی که الان می‌زند خیلی متناقض با آن وقت‌هاست. این حرف‌هایی که آقای هاشمی درباره امام می‌زند با آن وقت‌ها خیلی متناقض است. همین‌ها را اگر از تلویزیون هم نمی‌توانید پخش کنید، یک نسخه به خودش بدهید تا ببیند چقدر تغییر کرده است. متأسفانه نسل جدید آن حرف‌ها را نشنیده است».

این سخنان، دومین حمله به دولت و حامی آن یعنی «هاشمی رفسنجانی» در هفته اخیر است. پیش از این، مراسم تشییع شهدای دفاع مقدس که روز سه‌شنبه برگزار شد، به محفلی ضددولتی تبدیل شده بود. در این مراسم، «محمود کریمی» مداح پرحاشیه تهران، توهین‌هایی را نسبت به «حسن روحانی» رئیس‌جمهوری و «علی لاریجانی» رئیس مجلس روا داشت.

او در قسمتی از سخنانش، خطاب به روحانی گفته بود «اگر عرضه نداری برو کنار». کریمی همچنین به موضوع دیدار هیأت پارلمان اروپایی با رئیس مجلس نیز اشاره کرده و گفته بود: «مسئولی که در جمهوری اسلامی به‌خاطر پزدادن مقابل یک دیپلمات، با‌ هزار قلم آرایش و سرِ باز (بی‌حجاب) و فقط یک کلاه نمادین بر روی سر می‌روی و با او حال ‌و احوال و مذاکره می‌کنی، خاک بر سرت».

قصه‌ای که تازه نیست

این اولین‌بار نیست که مجلس‌های معنوی تبدیل به میتینگ سیاسی می‌شود. این استفاده‌ها تاریخی طولانی دارد؛ لااقل از دوران اصلاحات علنی‌تر از همیشه و با دستانی بازتر از گذشته اقدام می‌کردند. آستانه انتخابات دوم خرداد 1376، مجالس یکی از مشهورترین مداحان تهران، یعنی «منصور ارضی» تبدیل به محفلی برای تبلیغات نامزد جناح راست شده بود. هرچند او این روزها را در سکوت می‌گذراند و تنها به مداحی در مسجد «ارک» مشغول است، اما در چندین نوبت دیگر، اظهاراتی علیه «محمدباقر قالیباف» شهردار تهران، «هاشمی‌رفسنجانی» و «اسفندیار رحیم‌مشایی» بیان کرده بود. این در حالی است که در دولت اول «محمود احمدی‌نژاد»، «حاج منصور» در چند سفر استانی با اعضای هیأت دولت نهم همراه شده بود.

اما استفاده انتخاباتی و سیاسی از مجالس روضه، تنها به «حاج منصور»، خلاصه نمی‌شود. مداحانی هم در جریان انتخابات 1388 در صف هواداران «محمود احمدی‌نژاد» قرار داشتند که این روزها علیه او موضع‌گیری می‌کنند. «محمود کریمی» از جمله آنها بود که در تجمع هوادارن احمدی‌نژاد پیش از انتخابات 88 حاضر می‌شد.

«سعید حدادیان» نیز دیگر مداحی بود که همراه «احمدی‌نژاد» بود و در جشن پیروزی احمدی‌نژاد در 24 خرداد 1388 در میدان ولیعصر(عج) تهران پشت سر «احمدی‌نژاد» ایستاد. در جریان انتخابات ریاست‌جمهوری 1392 هم، برخی مداحان در صف حامیان «سعید جلیلی» قرار گرفتند و مداحی مشهوری هم در دوران انتخابات منتشر شد که شعری در مدح «سعید جلیلی» می‌خواندند و حاضران با آن همراهی می‌کردند.

به گزارش ایسنا، روزنامه قانون نیز در بخشی از گزارش خود در این رابطه آورده است: هرچند با نزدیک شدن به فضای انتخابات انتظار شنیدن اظهارنظرهای سیاسی چالش‌برانگیز دور از انتظار نیست، اما سخنان روز پنجشنبه سعید حدادیان مداح هوادار احمدی‌نژاد به رئیس‌جمهور کشورمان حیرت‌آور است. نکته تأمل‌برانگیز این ماجرا اینجاست که مدعی‌العموم در این قبیل قضایا که توهین آشکار به مقامات رسمی کشور محسوب می‌شود، از در تحمل و مدارا وارد می‌شود.

این روزنامه سپس با انتشار قسمت‌هایی از صحبت‌های توهین‌آمیز این مداح مشهور، در پایان نوشت: این سخنان حدادیان جدید نیست و در آینده نیز به حتم ادامه خواهد یافت ولی نکته‌ای که هست، سکوت در برابر این اظهارات است. سخنانی که اگر رسانه‌ها که وظیفه نقد را در جامعه بر عهده دارند به هر ترتیبی این‌گونه ادعا‌ها را نسبت به مقامات کشور مطرح کنند، با آنها برخوردهای سنگینی خواهد شد ولی در سال‌های گذشته شاهد توهین و تهمت‌های فراوانی از جانب عده‌ای که خود را مداح اهل‌البیت می‌خوانند، بودیم.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
avatar
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۰۹:۳۲

بهتر نيست تيتر رو بزاريد بيان حقيقت هايي از مداح مشهور؟ تا کي سرمون رو تو برف بکنيم؟

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۰۹:۴۷

وقتي حکمت و عقل و تاريخ از سخنان برخی رخت بر بسته و هر چيزي را به بهانه عشق به اهل بيت بيان مي کنند و انجام مي دهند چه انتظاري داريد؟ ياد شهيد مطهري و حماسه حسيني بخير.

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۰۹:۴۸

اينان بهتر است رداي مدح اهل بيت را در بياورند بعد بروند دنبال نطق سياسي و دنيوي و ..... شما هم ايسنا اين متن را سانسور کن!

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۰۹:۵۴

براستي چرا سکوت ؟ اگر ديگران اين حرف رو ميزدن باز هم سکوت ميکردين ؟ بقول خودتان اگر ... سخناني که اگر رسانه‌ها که وظيفه نقد را در جامعه بر عهده دارند به هر ترتيبي اين‌گونه ادعا‌ها را نسبت به مقامات کشور مطرح کنند، با آنها برخوردهاي سنگيني خواهد شد ولي در سال‌هاي گذشته شاهد توهين و تهمت‌هاي فراواني از جانب عده‌اي که خود را مداح اهل‌البيت مي‌خوانند، بوديم.

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۰:۰۱

ايشون اگه خيلي علاقه داره به اظهارات سياسي خب فعال سياسي بشه مردم تکليفشونو بدونن نه اينکه از منبر مداحي حرف سياسي بزنه حالا ميخواد راست باشه يا دروغ.

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۰:۱۴

واقعا هيچكس تو اين مملكت نيست كه به اين آقا ياداوري كنه جاش كجاست و حد خودشه بدونه!!!

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۰:۱۶

اينها اگرپشتشان گرم نبود اين کار رو نمي کردن

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۰:۳۰

کي به شما حق داده که به جاي مردم حرف بزنيد. کاش يک بار رفراندم برگزار شود ببينيم کي امثال اینها را قبول دارد

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۰:۴۰

کسي که اين آقايان را براي سخنراني انتخاب فرموده است،سناريوي سخنراني را جلوش گذاشته است داداش من

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۰:۴۶

مشکل ما ايرانيها اينه که هيچ کس سر جاي خودش نيست. متاسفانه تندرویا مانند بيماري قارچي مملکت رو فاسد ميکنه و کسي هم کاري به کار اونا نداره. باید گفت آیا برخی از این مداح ها دلشان بحال مردم ميسوزه که يک جلسه مداحي رو ده ميليون ميگيرن؟

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۰:۴۶

سلام به همگي هرکسي تو هر جايگاهي اگه ظلمي ديد بايد جلوش به ايسته و موضع بگيره دليل نميشه اگه قبلا طرفداري ميکرده الان چيزي نگه از اون شخص ممنون

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۱:۰۳

با سلام بنظر من که حقيقت وگفته

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۱:۰۴

اينا جيره خوراي دولت قبلن ديگه..

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۱:۱۳

مداح نگو بگو سخنگوي برخي از سياسيون مغرض پشت پرده و ابزار ايشان

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۱:۴۵

ما هم با توهين مخالفيم اما كي گفته منبر از سياست جداست؟ مگه نه اينكه سياست ما عين ديانت ماست؟به نظر من در نماز جمعه يا همين منبرها و مراسم معنوي مشكلات سياسي سياستمداران كشور بايد گفته بشه. اين عين دستورات شرعه

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۲۳:۲۱

توهين با بيان واقعيت فرق داره عزيزم... اگه شما رييس يه ارگاني بايد حتما بري جنوب را ببيني ؟ حتما بايد بري شلمچه؟ نه. رييس جمهور الان دغدغه اش بايد اقتصاد باشه تا چيز ديگر.

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۱:۵۰

باسلام جناب نويسنده اگه هييت هاي مذهبي جاي نطق سياسي وتبيين حقايق نظام نيست پس جاي چيه؟؟(جدايي دين از سياست)؟؟

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۲:۴۶

جايي خوانده بودم که اين آقا در دانشگاه تهران معارف درس ميدهد، مثل اينکه يک «دانشکده مداحي» هم به پا کرده. اين نیز بگذرد

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۲:۴۸

مشگل اينه که هرکي صداش خوبه مداح ميشه ميره سخنراني تاکي بايد بي سروسامان هرکسي ادعاي فقه واجتهاد بکنه ؟

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۲:۵۹

قابل توجه نگارنده محترم اگر يادتون باشيد مداح مورد نظر حتي به آقاي احمدي نژاد ناسزا هم گفت آيا ايشان مقام مسئول نبودندخدايا کمي انصاف

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۳:۰۶

بعد اينا ميان روضه امام حسينم(ع) ميخونن ؟!!! تا جايي که يادمه هرکي رييس جمهور بوده بهش ناسزا گفتن.

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۳:۳۲

متاسفانه انگار چاپلوسي در اين مملکت زمينه براي درامد هاي هنگفت وشغلهاي پردرامد شده

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۳:۴۴

آقايون مواظب باشين زياد انتقاد نکنين. بعضی از اين مداح ها هفت تير دارن...

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۲۳:۳۸

قربونت دهنت

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۳:۵۸

يکي به اين حضرت آقا بگه نامه حضرت علي به مالک اشتر و بخونه بلکه يه چيزايي يادش بياد............

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۴:۰۷

زنده باد حداديان قربون زبونت برم

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۸:۰۳

اميدوارم به آرزوت برسي !!!

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۴:۴۴

دوستان عزيز اولا انتقاد خوبه ولي بي ادبي نه، دوما هم همه مردم يک اعتقاد و علاقه ندارن مثلا دمکراسيه. خوب پس مداحم بايد نظر بده ولي همه با اون هم عقيده نيستن. ديديم یکی از مداح ها چه کار کرد مثلا از اين چيه کتلت نه نه کلت کشید و فکر کرد کارش درسته. بعدم حتما حق دارن! ضمنا يکیشون هم دم از امام خميني ميزنه هفته وحدت به جشن ميره در خصوص عمرکشون و کلي بي ادبي بعد خجالت نمي کشه با همون دهن آلوده به فحاشي از آقا ياد ميکنه . ببخشيد طولاني نوشتم .اينم يک نظره !!!!!

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۴:۴۵

رئيس جمهور هم حرف زدن و سخراني در حد مقامش را نمي داند. از بقيه انتظار داريد؟ در ضمن اين هم نوعي نقد است که رئيس جمهور منتظر است از تمام گروهها بشنود.اگه مبراست ،پاسخ بدهد.مداح هم عذرخواهي کند

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۵:۰۳

موافقم با دوست عزيز عاصمي حضرت علي(ع)جمله معروفي داره که ميگه در قبول سخن بدگويان شتاب مكن كه سخن‌چين فريبنده است، گرچه در جامه خير خواهان درآيد

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۵:۳۶

چرا يک مداح بايد سياسي باشد و از جايگاه خود سو استفاده کند. چرا کسي با احساس و عقيده مردم سر و کار داره بايد سو استفاده رو از اين احساس و عقيده ببره ؟؟واقعا وظيفه او چيست چرا فقط دانشگاه ها نبايد سياسي شود ؟ مداح ها هم نباید سیاسی شوند و از جایگاه خود سواستفاده کنند

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۵:۴۰

ماااشااالله . چقدر هم فرصت داشتن حرف زدناااا بالاخره حرف دل يه عده است ديگه، بذاريد بگن وگرنه هر شب خواب کيش و جت اسکي مي بينن ...

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۶:۱۷

فعلا که همه دلواپسن/ شيردهنشونوسوزونده فوت به ماست ميکنن/

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۷:۰۶

اونايي که ميگن باانتقادکردن و توهين اين اقايون موافقن و ميگن درست گفتن. چرا اون موقع که اقاي احمدي نزاد داشت ذره ذره مملکت به نابودي ميکشید هيچي نگفتن . چون اون موقع نهايت استفاده رو از اون اقا ميبردن...

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۷:۲۶

براي اين آقاي به اصطلاح مداح متاسفم!!! اون زمان که هاشمي بود تو کجابودي!!

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۷:۵۲

مي خواستم يه تحليل بنويسم که دیدم نه صلاح بنده در آن است و نه صلاح اين بنده خدا مدير بخش ايسنا ...

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۸:۱۱

خيلي جالبه اين مداح خودش که طرفدار پر و پاقرص احمدي نژاد بود حالا 180 درجه تغيير کرده بعد انتظار داره هاشمي تغيير نکنه.تو خودت چرا زمان احمدي نژاد روزه سکوت گرفته بودي

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۸:۳۰

برخی به جرم توهين به رييس جمهور قبلي در زندان هستند! چرا اين توهين ها بيجواب ميماند! چرا مجريان عدالت انقدر ناعادلانه برخورد ميكنند؟

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۸:۳۱

دوستاني كه ميگويند مگر دين از سياست جداست، آيا يك مداح كه صرفا بخاطر علاقه به اهل بيت و نعمت حنجره اي مناسب منبر ميرود صلاحيت اظهار نظر سياسي دارد؟! استاد مطهري و دكتر شريعتي چقدر از اين سبك انتقاد كردند در كتابهايشان! مسلما كسي مخالف بحث سياسي نيست بشرطي كه سخنران فهم، درك و سواد سياسي داشته باشد

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۹:۴۴

ما که تو حرفاي حداديان توهيني نديديم اگر چه به مداح اين حرفا نيومده ولي اين قدر که تو بوق کردن توهيني در کار نبوده

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۲۰:۴۰

محفلی رو که متعلق به اهل بيت است تبديل به مباحث سياسي ميکنيد؟ خود شما چقدر غيرت داري واسه مردم کشورت؟ دست شما هم ديگه رو شده

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۳۱ ۰۰:۵۶

همين آقا بياد بگه برايه اين حرفاش ساعتي چند ميگيره؟ دقيقه اي چند ميشه؟ براي کدوم رحمتش من قبول مي کنم که دلش مي سوزه. آقا اينا همش بازيه . يه روز احمدي نژادي يه روز يکي ديگه.

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۳۱ ۰۱:۰۰

خوش به حال اين اقا که خيالش راحته

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۳۱ ۰۱:۰۱

خوشحالم كه مردم كشورم بعد از سالها كه از انقلاب مى گذرد همچنان از روحانييت دفاع مى كنند زنده باد مردم ايران.

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۳۱ ۰۸:۳۷

آخه يک مداح را چه به اين حرفها

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۳۱ ۱۰:۳۱

سنجه وشاخص ارزيابي ما صرفا گذشته افراد نيست ملاک همان است که امام (ره)براي من وتو به يادگار گذاشته اندوآن شاخص حال افراد است

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۳۱ ۱۲:۰۵

هاشمي زنده است چون اسلام زنده است

avatar
۱۳۹۴-۰۳-۳۱ ۲۰:۰۶

فقط بلديد رو هواحرف بزنيد. امروز معلوم شدکه ايشون نبودن متأسفم براي مردمي که با يه تب ميميرن متأسفم!!!!

avatar
۱۳۹۴-۰۴-۰۱ ۰۰:۴۶

سلام متاسفم براي برخی از اين مادحين مخصوصا آقاي محمود کريمي. واقعا انتظار نداشتم خيلي افراطي هستن مخصوصا اين که به لاريجاني گفته خاک تو سرت انتظار داشتي مقابل اون خانم بدحجاب چشماش رو ميدوخت به زمين اون موقع مردم جهان که اين صحنه رو ميديدن چي ميگفتن

avatar
۱۳۹۴-۰۴-۰۱ ۰۰:۵۷

ايسنا انقدر آب به آسياب دشمن نريز/ با اين کارا نمي توني مداح ها را با مردم روبروي هم قرار بدي / يه سر شب ها برو مجالس آنها ببين چه خبره / مردم ديگه چشم و گوششون باز شده / اينطوري تو دوران حسن کايد ساز مي خواهيد دموکراسي برقرار کنيد !!! واي بر شما و نويسندگان اين مطالب!!

avatar
۱۳۹۴-۰۴-۰۱ ۰۴:۵۹

ببين برادر من به گفته ي امام خميني :دين باسياست همبستگي داره مقام معظم رهبري هم فرموده: ما هيئت سکولار نداريم

avatar
۱۳۹۴-۰۴-۰۱ ۰۹:۳۶

لعنت به هر کي که داره تو اين مملکت و نظام به خاطر منافع خودش تفرقه ميندازه

avatar
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۰۴:۱۵

شما بخوايد حرف بزنيد بايد آزادي بيان وجود داشته باشه. حزب اللهي ها بخوان حرف بزنن ميشه توهين و تفرقه.