• پنجشنبه / ۳۰ مهر ۱۳۹۴ / ۰۹:۳۰
  • دسته‌بندی: مجلس
  • کد خبر: 94073019513
  • منبع : نمایندگی خراسان رضوی

باهنر: مجلس دهم حتی دست اصلاح‌طلبان معتدل هم نباید بیفتد

باهنر: مجلس دهم حتی دست اصلاح‌طلبان معتدل هم نباید بیفتد

‌دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین گفت: باید اصولگرایان به نیروهایی برسند که مجلس دهم حتی دست اصلاح‌طلبان معتدل هم نیفتد.

‌دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین گفت: باید اصولگرایان به نیروهایی برسند که مجلس دهم حتی دست اصلاح‌طلبان معتدل هم نیفتد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خراسان، محمدرضا باهنر شب گذشته در جلسه ماهانه انجمن اسلامی مهندسین خراسان رضوی که در بنیاد فرهنگی مهر رضوان برگزار شد، با بیان اینکه ما تا سه سال قبل معمولا هر سال یک انتخابات در کشور برگزار می‌کردیم، اظهار کرد: امروز همه اعتقاد دارند که انتخابات در سرنوشت کشور تاثیر بسزایی دارد.

وی ادامه داد: چهار رئیس جمهور سابق کشور را در ذهنتان مرور کنید، اینها با یکدیگر کاملا متفاوت بودند اما تاثیر اقدامات و تصمیمات آنها تا عمق خانه‌های مردم می‌رود و احساس می‌شود.

دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه پیش‌لرزه‌های برگزاری هر انتخابات از سه تا چهار ماه قبل از آن آغاز می‌شود، تصریح کرد: خود انتخابات زلزله است و تا چند ماه بعد از آن نیز پس لرزه‌های آن در کشور وجود دارد، به همین جهت تصمیم گرفته شد زمان برگزاری انتخابات‌ها در کشور را به دو سال تغییر دهیم و در هر دو سال دو انتخابات برگزار کنیم.

باهنر اضافه کرد: اما این کار یک اشکال عمده به وجود آورد که فعالان سیاسی باید این نقطه ضعف را برطرف کنند، آن هم این است که وقتی این دو انتخابات با هم هستند یک از آنها تحت الشعاع دیگری قرار می‌گیرد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری همزمان انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در اسفند ماه امسال تصریح کرد: در انتخابات آتی هم همین مشکل را داریم، کارکرد این دو مجلس بسیار متفارت است و این دو هیچ تشابهی با هم ندارند.

وی با بیان اینکه در پنجاه، شصت سال گذشته انواع و اقسام انقلاب‌ها و مجاهدت‌ها را در کشورهای مختلف داشتیم، گفت: مایه تاسف است که این انقلاب‌ها نتیجه‌اش آن طور که باید می‌شد نشد، ایران در یک منطقه کاملا آشوب زده و ناامن که بیشترین دشمنی‌های استکبار در منطقه به خاطر آن است، جزیره‌ای کاملا امن است، اما امنیتی که در کشور ما به وجود آمده ناشی از چیزی نیست جز محوریت رهبری مقتدر و مخلص.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مجلس خبرگان پشتوانه ولایت فقیه است و ولایت فقیه هم پشتوانه رفاه، امنیت و توسعه کشور است.

وی با اشاره به اینکه مجلس شورای اسلامی هم عملکرد دیگری دارد، افزود: فعالان سیاسی باید برای هر دو مجلس جداگانه وقت بگذارند تا هیچ کدام تحت الشعاع دیگری قرار نگیرد، ما برای مجلس خبرگان رهبری نگرانی زیادی نداریم ولی چون مسئله بسیار مهم است برخی ممکن است خواب‌هایی ببینند که ان شاءالله خواب‌های آنان تعبیر نخواهد شد، اما این دلیل نمی‌شود تا ما بر این مسئله حساس نباشیم.

باهنر با بیان اینکه فعالیت استانی و منطقه ای جبهه پیروان برای مجلس آغاز شده است، اظهار کرد: تدارکات و رصد در حوزه‌های انتخابیه آغاز شده اما ما در مرکز به هیچ عنوان قصد دخالت در کار استانها را نداریم.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین یادآور شد: شاید 80 تا 90 حوزه انتخابیه تکلیفشان مشخص شده است، 205 حوزه انتخابیه وجود دارد که 175 حوزه‌ انتخابیه تک نماینده‌ای است، در حوزه‌های بزرگ‌تر هم فعالان سیاسی مشغول فعالیت هستند.

وی خاطرنشان کرد: در بسیاری از شهرها رقبای اصلاح‌طلب جدی داریم که فعال هستند، بنابراین ما اصولگرایان باید احساس ضرورت وحدت را بیشتر داشته باشیم که این موضوع در سطح کلان مطرح است.

باهنر با بیان اینکه فعالان در سطح ملی ضرورت این وحدت را احساس می‌کنند، افزود: البته آنها نیز وقتی می خواهند بنشینند کنار هم، برخی کدورت‌های گذشته را به یاد می‌آورند و نگرانی از این بابت وجود دارد، اما باید ما به یک سری نیروهای اصولگرا برسیم و بتوانیم آنان را کنترل کنیم تا مجلس دهم دست حتی اصلاح‌طلبان معتدل هم نیفتد.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین تاکید کرد: من خودم همیشه به اصلاح طلبان توصیه کردم که در میدان انتخابات حضور داشته باشند تا رقابت جدی داشته باشیم اما اگر خدایی ناکرده مجلس دهم دست اصلاح‌طلبان معتدل هم بیفتد این دوستان نشان دادند که بعد از اینکه به قدرت می‌رسند فضا را دست تندروها دادند یا تندروها آنان را مصادره کرده‌اند، ما مجلس ششم و مسائلی که در دولت اصلاحات به وجود آمد را هنوز به خاطر داریم.

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری خاطرنشان کرد: در هر صورت ما از همه فعالان اصولگرا برای شرکت در شورای هماهنگی اصولگرایان دعوت به همکاری می کنیم.

وی با اشاره به اینکه جبهه پیروان قصد دخالت در حوزه های انتخاباتی استانی را ندارد، افزود: ما فقط هرجا که دوستان نیاز به کمک یا مشورت داشته باشند در خدمت آنان خواهیم بود.

باهنر در بخش دیگری از سخنانش درباره برجام تصریح کرد: برجام مراحل زیادی را گذرانده و دولت وارد کار سخت و سنگینی شد، اما اصل کلید را رهبری زدند هنگامی که از نرمش قهرمانانه به عنوان یک سیاست راهبردی سخن به میان آوردند.

دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری مدام بر پرونده هسته‌ای مراقبت داشتند، ادامه داد: ایشان از حدود 7 یا 8 ماه قبل از اینکه برجام نهایی شود خطوط قرمزی را مشخص کردند و چیزی به عنوان نظر عمومی و خصوصی رهبری درباره برجام وجود ندارد.

وی به نامه مقام معظم رهبری درباره اجرای برجام اشاره و تصریح کرد: در این نامه تقریبا همه مسائل به صورت واضح و روشن بیان شده است.

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری خاطرنشان کرد: مسئله هسته‌ای آنقدر مهم و خطیر است که حتی دولت‌ها و مجالس هم باید منافع آنها در سایه مسائل هسته‌ای باشد.

باهنر تصریح کرد: رهبری دقت‌هایشان را در این موضوع اعمال و بعد هم کار را به مسیر قانونی‌اش واگذار کردند و در این داستان اینگونه نبوده که از دفتر ایشان کسی نسبت به موضوع تصویب برجام به دستگا‌ه‌های مربوطه امر و نهی کرده باشد.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در مسئله برجام همواره باید در حالت خوف و رجا باشیم، اضافه کرد: دشمن ما حیله‌گر است و از این جهت ما باید دل نگران باشیم، از طرف دیگر باید به قدرت و امکانات خود ببالیم و کار را با شجاعت و بصیرت پیش ببریم.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه نمایندگان مجلس نهم بدشانس‌ترین نمایندگان بعد از انقلاب هستند، افزود: این مجلس دو سال در دولت احمدی‌نژاد قهر و آشتی و خانه‌نشینی را تجربه کرد دو سال هم در دولت روحانی مشغول انتخاب وزرا و مسائل مربوط به آنان بود.

دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین تاکید کرد: در انتخابات پیش‌رو باید به دنبال کسانی برویم که حداقل صلاحیت‌ها و حداکثر مقبولیت ها را دارند چراکه رای آوردن شرط لازم کاندیداهاست.

باهنر عنوان کرد: در خیلی از حوزه‌های انتخابیه تعداد کسانی که احساس تکلیف شرعی می‌کنند از تعداد نمایندگانی که در آن حوزه می‌خواهیم بسیار بیشتر است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس دهم برای ما بسیار مهمتر از تک تک نمایندگان است، تاکید کرد: مجلس دهم اصولگرایی که باهنر و دوستانش در آن حضور نداشته باشند را ترجیح می‌دهیم به مجلس دهم اصلاح‌طلبی که ما در آن باشیم ولی در اقلیت باشیم.

وی با بیان اینکه در اصولگرایی نباید از اصولمان کوتاه بیاییم، گفت: باید همه تلاش‌مان را برای شکل‌گیری وحدت انجام دهیم، اگر در بسیاری از حوزه‌های انتخابیه دوستان ما به وحدت برسند مجلس دهم با اکثریت آرا اصولگرا خواهد شد.

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری در پاسخ به سوالی درباره حضور ناطق‌نوری در انتخابات مجلس دهم اظهار کرد: ما از ناطق‌نوری درخواست کردیم تا بیاید و فعال شود اما فعلا که گفته قصد ورود ندارد شما دعا کنید تا دلش کمی نرم شود، اما در هر صورت او از سرمایه‌های اصولگرایی است.

باهنر در پاسخ به سوال دیگری در خصوص مخالفتش با استیضاح وزیر راه گفت: من به علت سابقه فعالیت در دوره‌های مختلف مجلس با وزرای زیادی کار کردم آخوندی را جزو افراد سیاست‌مدار و استراتژیست می‌دانم، اگر بخواهیم وزاری روحانی را از لایق‌ترین آنان ردیف کنیم من شهادت می‌دهم که آخوندی جزو 5 نفر اول باشد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی درباره ورود احمدی‌نژاد به انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: با احمدی‌نژاد آدم‌های مختلفی کار کردند برخی در دولت نهم از او جدا شدند برخی هم تا پایان دولت دهم به دلیل وظیفه شرعی که حس می‌کردند با او ماندند، اما برخی تا الان هم با او ارتباط دارند ولی احمدی‌نژاد منهای مشایی را قبول دارند، برخی نیز او را با مشایی می‌خواهند، یادمان نرود علاوه بر فتنه، انحراف نیز خط قرمز ماست و نباید آن را فراموش کنیم.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
avatar
۱۳۹۴-۰۷-۳۰ ۱۰:۱۷

فکر مي کنم مردم بايد تعيين کنند!!!!!!! شما يک راي داري آقاي نماينده.....

avatar
۱۳۹۴-۰۷-۳۰ ۱۰:۱۷

خيال باطل

avatar
۱۳۹۴-۰۷-۳۰ ۱۱:۲۹

گربه مسکين اگر پر داشتي...تخم گنجشک از جهان برداشتي

avatar
۱۳۹۴-۰۷-۳۰ ۱۱:۳۴

در مجلسي که دست شما به اصطلاح اصولگرايان افتاد : رواج بي اخلاقي ها ، تهمت زدن ها ، ارائه طرح هاي کارشناسي نشده ، سکوت در برابر قانون شکني ها و فسادهاي اداري و اقتصادي دولت نهم و دهم ، ايستادن در برابر خواسته هاي مردم . و حالا هم که تندرو ترين افراد حاکم بر مجلس هستند و خواسته هايشان را به هر وسيله تحميل مي کنند .

avatar
۱۳۹۴-۰۷-۳۰ ۱۳:۲۳

ما هم مسائلي که در دو دوره گذشته در دولت و مجلس روي داده فراموش نمي کنيم... آقاي باهنر، مردم در اين دوره چهره واقعي نمايندگانشان را مشاهده و رصد کردند و آنچه که صلاح است انجام مي دهد. و من الله توفيق

avatar
۱۳۹۴-۰۷-۳۰ ۱۳:۲۸

شما که ماشاءالله دستي طولاني دارید ....خوب بريد شروع کنيد

avatar
۱۳۹۴-۰۷-۳۰ ۱۴:۵۲

اين رو که دست اصولگرا جماعت هم بیفته رو از سرتون بيرون کنید اقاي نماينده

avatar
۱۳۹۴-۰۷-۳۰ ۱۵:۱۵

چرا؟!.حتي اگر مردم بخواهند؟ اقاي باهنر ميزان راي مردم است.بااين حرفهااز مشارکت مردم کاسته نميشود؟

avatar
۱۳۹۴-۰۷-۳۰ ۱۵:۳۴

برادر اگه مردم دلخوشي از اصولگرايان داشتن که 92 به هم فکر عزيزتون جناب دکتر جليلي راي مي دادن، به نظرم اقاي باهنر چند روزي رو بايد با مردم کوچه و بازار طي کنن که متوجه بشن مردم درباره اصولگرايي چي فکر مي کنن؛ جناب مطمئن باش مردم به اين زودي دولت پاکدست احمدي نزاد برخاسته از اصولگرايان و حمايت هاي بي دريغ اصولگرايان از ايشون رو فراموش نخواهند کرد

avatar
۱۳۹۴-۰۷-۳۰ ۱۶:۳۰

شما اجازه دهيد اصلاح‌طلبان شانس انتخاب شدن داشته باشند و به مردم با هر نوع سليقه سياسي حق انتخاب كردن بدهيد آنوقت خواهيد ديد آيا اصلاح طلبان را انتخاب خواهند كرد يا خير

avatar
۱۳۹۴-۰۷-۳۰ ۱۷:۰۴

البته و صد البته مجلس ارث باباست

avatar
۱۳۹۴-۰۷-۳۰ ۱۸:۰۵

تماميت خواهي

avatar
۱۳۹۴-۰۷-۳۰ ۱۸:۵۴

افنادنش يا نيفتادنش به مردم بستگي داذه

avatar
۱۳۹۴-۰۷-۳۰ ۱۸:۵۶

اقاي باهنر ملت تعين ميکند که مجلس دست چه کسي باشد نه شما.

avatar
۱۳۹۴-۰۷-۳۰ ۲۲:۱۸

اقاي باهنر خیر است اما انتخابات بعدي اصولگرا در مجلس نخواهيم داشت

avatar
۱۳۹۴-۰۷-۳۰ ۲۳:۵۷

آقاي باهنر ، ظاهرا نتيجه انتخابات را مردم تعيين ميکنند نه حضرتعالي!!

avatar
۱۳۹۴-۰۸-۰۱ ۱۴:۰۵

حافظ تو خود حجاب خودی از ميان برخيز اي کاش آقاي باهنر مي توانست فارغ از خیلی موارد ....خود را در معرض ارزيابي و ارزشيابي خبرگان و جامعه قرار دهد. هنوز عمق آثار مخرب اقدامات دولت قبلي مشخص نشده است؛ دولتي که خیلی‌ها از جمله شما در روز جزا بايد پاسخگوي حمايت از آن باشيد

avatar
۱۳۹۴-۰۸-۰۱ ۱۶:۳۰

اگر اصول گرايان نمي بودند انقلاب ريشه کن ميشد

avatar
۱۳۹۴-۰۸-۰۱ ۲۳:۵۱

به قول قديمي ها: آرزو بر جوانان عيب نيست /

avatar
۱۳۹۴-۰۸-۰۲ ۰۰:۱۴

اگر رد صلاحيتها اجازه بدهد برخی جایگاهشان را در بین مردم می‌فهمند

avatar
۱۳۹۴-۰۸-۰۲ ۰۹:۴۱

جاي تعجب است كه با اين صراحت با اصلاح طلبان مخالفت ميكند به نظر ميرسد جايگاهي براي مردم قائل نيستند

avatar
۱۳۹۴-۰۸-۰۲ ۱۱:۵۱

درست مي فرمايند. فقط بايد دست دوستان و رفقا بيافتد. ترجيحا تندرو.

avatar
۱۳۹۴-۰۸-۰۲ ۱۴:۲۲

چرا با ابروي نظام بازي مي کنید؟ مگه ايشون يه راي بيشتر داره!!! و اونم به هر کي دلش خواست بده! حتي به خودش! اما حرف ايشون از راي و راي اوري و راي دادن ... اما بزرگان نظام مانند خرداد 92 نمي‌گذارند حق الناس شود

avatar
۱۳۹۴-۰۸-۰۲ ۱۸:۲۷

همين مجلسي که دست شما بود براي هفت پشت اين مردم بس است!

avatar
۱۳۹۴-۰۸-۰۳ ۱۵:۰۷

اگر قرار است آقاي باهنر و امثال او ترکيب مجلس آينده را تعيين کنند پس چرا انتخابات برگزار ميشود؟

avatar
۱۳۹۴-۰۸-۰۴ ۱۶:۳۴

خيلي باااااااااااااااااااهنريد

avatar
۱۳۹۴-۰۸-۰۶ ۰۰:۲۵

تکليف مجلس آينده رو مشخص کردند ايشون. يه پيشنهاد؛ همين مجلس خوبه!! چهار سال ديگه تمديدش بفرماييد. چه کاريه اخه انتخابات.