• یکشنبه / ۲۷ دی ۱۳۹۴ / ۱۳:۰۹
  • دسته‌بندی: سیاست داخلی
  • کد خبر: 94102715908
  • منبع : مطبوعات

40 روز تا انتخابات

آماری از تایید و ردصلاحیت شده‌ها و واکنش‌ها

آماری از تایید و ردصلاحیت شده‌ها و واکنش‌ها

فرصت 20 روزه شورای نگهبان از امروز 27 دی ماه برای دریافت شکایت از داوطلبین رد صلاحیت شده و اظهارنظر قطعی و نهایی درباره کلیه داوطلبان آغاز شد.

فرصت 20 روزه شورای نگهبان از امروز 27 دی ماه برای دریافت شکایت از داوطلبین رد صلاحیت شده و اظهارنظر قطعی و نهایی درباره کلیه داوطلبان آغاز شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، فرصت 7 روزه هیات‌های نظارت استانی برای رسیدگی به شکایت داوطلبان رد صلاحیت شده توسط هیات‌های اجرایی و اظهارنظر در مورد صلاحیت دیگر داوطلبان روز شنبه(26 دی) به پایان رسید و از امروز فرصت 20 روزه شورای نگهبان برای دریافت شکایت از داوطلبین رد صلاحیت شده و اظهارنظر قطعی و نهایی درباره کلیه داوطلبان آغاز شد.

کسانی که رد صلاحیت شده‌اند سه روز فرصت دارند تا شکایت خود را به شورای نگهبان اعلام کنند.

اسامی تعدادی از نمایندگان فعلی ردصلاحیت شده در انتخابات مجلس

تعدادی از نمایندگان فعلی مجلس طبق نظر هیات های نظارت بر انتخابات در استان های مختلف ردصلاحیت شده و یا اینکه صلاحیت آنها احراز نشده است.

برای مشاهده این اسامی به این آدرس مراجعه شود.

تایید صلاحیت 760 داوطلب نمایندگی مجلس در تهران

علی اصغر ناصربختمعاون سیاسی انتظامی فرماندار تهران گفت: هیات نظارت استان تهران صلاحیت 760 نفر را در تهران تایید کرده است.

وی اظهار کرد: ما امروز نامه‌ داوطلبانی که صلاحیت آنها تایید نشده است را از طریق پست به دست آنها می‌رسانیم و سپس نامه‌ی داوطلبان تایید صلاحیت شده را ارسال می‌کنیم.

تایید صلاحیت 46 نفر از کاندیداهای نمایندگی مجلس در ایلام

عبادالله باقریمدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری ایلام از تایید صلاحیت 46 نفر از کاندیداهای نمایندگی استان ایلام در مجلس شورای اسلامی خبر داد.

وی با بیان اینکه 4 نفر از حوزه انتخابیه‌ ایلام و 2 نفر از حوزه انتخابیه‌ دهلران انصراف داده‌اند، از عدم احراز صلاحیت 53 نفر خبر داد.

51نفر از کاندیداهای خراسان‌شمالی تایید صلاحیت شدند

خیرالله ترخانیدبیر ستاد انتخابات خراسان‌شمالی گفت: 51نفر از کاندیداهای ثبت نامی در این استان از سوی شورای نگهبان تایید صلاحیت شدند و 22 نفر رد صلاحیت و 19 نفر عدم احراز صلاحیت شدند.

تایید صلاحیت 44 درصد از کاندیداها در استان مرکزی

شکرالله حسن‌بیگی رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی گفت: 56 درصد از نامزدهای انتخاباتی استان مرکزی رد صلاحیت شدند.

وی افزود: در بین کاندیداهای معرفی شده از هیات اجرایی به هیات نظارت صلاحیت 44 درصد از کاندیداها مورد تائید قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: از مجموع 334 نامزد حاضر در صحنه انتخابات استان مرکزی 148 نفر تأیید صلاحیت شده و 186 نفر رد صلاحیت یا مشمول عدم احراز شدند.

تأیید صلاحیت 99 کاندیدای مجلس در استان زنجان

حسین میرزاپور رئیس هیئت نظارت بر انتخابات استان زنجان گفت: صلاحیت 99 کاندیدای مجلس در این استان تایید شد و 49 نفر در این مرحله رد صلاحیت و 35 نفر عدم احراز صلاحیت شده‌اند.

صلاحیت مرتضی اشراقی احراز نشد

صلاحیت مرتضی اشراقی نوه بنیان گذار انقلاب اسلامی که برای نمایندگی در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی اعلام کاندیداتوری کرده بود، برای تصدی این سمت احراز نشد.

تایید صلاحیت 31 نفر در استان هرمزگان

بهروز اکرمی رئیس ستاد انتخابات استان هرمزگان از اعلام نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان مجلس شورای اسلامی به فرمانداری‌های حوزه‌های اصلی استان هرمزگان خبر داد و گفت: از مجموع 101 نفر ثبت نامی 12 نفر انصراف دادند و 89 نفر باقی ماند که از این تعداد 31 نفر توسط شورای نگهبان تایید صلاحیت شدند.

تایید صلاحیت 44 کاندیدای مجلس دهم در استان سمنان

محمدرضا میرزایی رئیس ستاد انتخابات استان سمنان از تایید صلاحیت 43 درصد داوطلبان دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه‌های انتخابیه چهارگانه استان سمنان خبر داد و گفت: در مجموع از 109 کاندیدای تایید شده در هیات‌اجرایی، 44 نفر در هیات نظارتی تایید شدند.

وی اظهار کرد: از تعداد 109 داوطلب دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه‌های انتخابیه استان سمنان، جدای از 7 نفری که انصراف داده بودند، 18 نفر ردصلاحیت شده و صلاحیت 40 نفر نیز احراز نشده است.

تایید 21 نفر در حوزه انتخابیه رفسنجان و انار

فرماندار رفسنجان گفت: از ۳۸ نفر کاندیدای مجلس شورای اسلامی برای حوزه انتخابیه رفسنجان و انار ۲۱ نفر تأیید صلاحیت شدند.

حمید ملانوری اظهار کرد: 38 نفر برای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه رفسنجان و انار داوطلب شدند که دو نفر انصراف دادند. بر اساس اعلام هیئت نظارت استان از مجموع ۳۶ نفر باقیمانده 8 نفر رد صلاحیت، 7 نفر عدم احراز صلاحیت و 21 نفر تأیید صلاحیت شدند.

تایید صلاحیت 144 نامزد انتخابات مجلس در گلستان

معاون سیاسی استاندار و رئیس ستاد انتخابات گلستان گفت: هیات نظارت شورای نگهبان در مجموع 144 نفر از نامزدهای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را در این استان تایید صلاحیت کرد.

علی اصغر طهماسبی تعداد انصرافی‌ها را در استان گلستان 14 نفر اعلام کرد.

5 نفر در حوزه انتخابیه جیرفت و عنبرآباد تأیید صلاحیت شدند

فرماندار جیرفت گفت: از 9 نفر کاندیدای مجلس شورای اسلامی برای حوزه انتخابیه جیرفت و عنبرآباد 5 نفر تأیید صلاحیت شدند.

وی افزود: بر اساس اعلام هیئت نظارت استان از مجموع 9 نفر، یک نفر رد صلاحیت و 3 نفر عدم احراز صلاحیت شدند.

صلاحیت 222 داوطلب انتخابات مجلس در خوزستان تایید شد

رییس ستاد انتخابات خوزستان گفت: در این استان صلاحیت 222 نفر از داوطلبان دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در هیأت مرکزی نظارت احراز شده است.

فرج‌الله خبیر اظهار کرد: 623 نفر در این دوره انتخابات نام‌نویسی کردند که تعداد 571 نفر از آن‌ها در هیات‌های اجرایی تأیید صلاحیت شدند که 92 درصد تعداد مجموع افراد نام‌نویسی در انتخابات هستند.

12 داوطلب نمایندگی در حوزه انتخابیه اسدآباد تایید صلاحیت شدند

فرماندار شهرستان اسدآباد از تایید صلاحیت ١٢ نفر از داوطلبان نمایندگی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه این شهرستان توسط هیات مرکزی نظارت بر انتخابات خبر داد.

مسعود بکایی اظهار کرد: در شهرستان اسدآباد ٢٠ نفر داوطلب نمایندگی شدند که ١٢ نفر تایید صلاحیت شده است.

احراز صلاحیت 46 داوطلب در شیراز

فرماندار و رئیس ستاد انتخابات شهرستان شیراز گفت: از میان 285 داوطلب تایید صلاحیت شده توسط هیئت‌ اجرایی، صلاحیت 46 نفر توسط هیئت نظارت احراز شده است.

حیدر عالیشوندی گفت: در شهرستان شیراز 150 داوطلب با مهر عدم احراز صلاحیت و 74 داوطلب با مهر رد صلاحیت از سوی هیئت نظارت مواجه شده‌اند.

تایید صلاحیت 30 داوطلب انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه کهگیلویه

علی پوزشفرماندار شهرستان کهگیلویهگفت: از 58 نامزد ثبت نامی در حوزه انتخابیه کهگیلویه در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، 30 داوطلب تایید صلاحیت، 9 نفر عدم احراز و 19 نفر رد صلاحیت شدند.

احراز صلاحیت 80 نامزد انتخاباتی در استان یزد

رییس هیات نظارت بر انتخابات استان یزد از احراز صلاحیت 80 نفر از مجموع 172 نامزد ثبت‌نام شده در استان برای نمایندگی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی خبر داد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدناصر محمدی گفت: از مجموع 172 داوطلب نمایندگی مجلس شورای اسلامی در استان یزد، 4 نفر انصراف دادند، 37 نفر ردصلاحیت شدند و 51 نفر عدم احراز صلاحیت هستند.

صلاحیت 13 نفر در شهرضا تایید شد

محسن گلابی فرماندار شهرضا گفت: پس از بررسی‌های انجام شده از سوی شورای نگهبان قانون اساسی و بر اساس اعلام این مرجع، از مجموع 40 نفر داوطلب نمایندگی مجلس شورای اسلامی برای حوزه انتخابیه شهرستان شهرضا و دهاقان، صلاحیت 13 نفر تأیید و صلاحیت 18 نفر رد شد.

وی اضافه کرد: این در حالی است که صلاحیت 9 نفر احراز نشده است.

تایید صلاحیت 132 داوطلب نمایندگی مجلس در کرمان

قائم‌مقام هیات نظارت بر انتخابات استان کرمان از تایید صلاحیت 132 نفر از ثبت‌نامی‌های دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در 9 حوزه انتخابیه در استان کرمان خبر داد.

محمدعلی علمی گفت: از 267 ثبت‌نام‌کننده در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، 38 نفر در هیات‌های نظارت استانی و مرکزی از استان کرمان رد صلاحیت شدند. همچنین 25 نفر در هیات‌های اجرایی استان رد صلاحیت شدند، ضمن آنکه صلاحیت 56 نفر از این افراد نیز احراز نشده است. 16 نفر در مراحل اول انصراف دادند.

تائید صلاحیت 67 نفر از کاندیداهای مجلس در قم

رضا سیار ‌فرماندار قم اعلام کرد: تا این لحظه از 161 نفر داوطلب ثبت نام شده در انتخابات مجلس شورای اسلامی 9 نفر انصراف داده و 67 نفر تایید قطعی شدند. در این میان 85 نفر رد صلاحیت شده یا اینکه احراز صلاحیت نشده‌اند.

صلاحیت 155 داوطلب نمایندگی مجلس در همدان تایید شد

محمد نباتیسخنگوی هیات نظارت بر انتخابات استان همدان اظهار کرد: از تعداد ثبت‌نام‌کنندگان، 155 نفر تایید صلاحیت شدند، 60 نفر رد شدند و صلاحیت 72 نفر احراز نشد.

تایید صلاحیت 65 داوطلب انتخابات مجلس در چهارمحال و بختیاری

رییس هیات نظارت بر انتخابات استان چهارمحال و بختیاری گفت: 65 نفر در این استان واجد صلاحیت قانونی برای ورود به عرصه انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی شدند.

حجت‌الاسلام امیرقلی جعفری با اشاره به اینکه 146 نفر برای انتخابات این دوره مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کردند، اظهار کرد: مجموعا 26 نفر در مراحل مختلف انصراف داده بودند. از 120 نفر باقیمانده، 39 نفر صلاحیت‌شان احراز نشد و 16 نفر هم رد صلاحیت شدند.

تایید صلاحیت 149 کاندید انتخابات مجلس در استان لرستان

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان گفت: حدود 50 درصد از داوطلبان انتخابات مجلس در لرستان رد صلاحیت شدند.

سید سعید شاهرخی گفت: از مجموع 307 نفر افراد واجد شرایط ثبت نام که اعلام آمادگی کردند 7 نفر قبل از بررسی هیات اجرایی انصراف دادند.

وی اضافه کرد: 149 نفر تائید و 148 نفر رد صلاحیت شدند.

تایید صلاحیت۴۲ نفر از داوطلبان مجلس در خراسان جنوبی

مسئول دفتر نظارت و بازرسی انتخابات خراسان جنوبی گفت: 42 نفر از ثبت نام کنندگان کاندیداتوری در مجلس شورای اسلامی تایید صلاحیت شدند.

وزارت کشور درباره رد صلاحیت شده‌ها با شورای نگهبان مذاکره می‌کند

سیدحسین هاشمی استاندار تهران با اشاره به جلسه صبح روز یکشنبه خود با وزیر کشور درباره اعلام بررسی صلاحیت‌های کاندیداهای مجلس شورای اسلامی گفت: به شخصه این میزان رد صلاحیت‌ها را انتظار نداشتم.

وی تاکید کرد: نباید اجازه دهیم فضا، فضای آلوده‌ای باشد. باید اجازه دهیم افراد مسئول در وزارت کشور با شورای نگهبان مذاکره کنند و افرادی که صلاحیت‌شان احراز نشده و احیانا حقی از آن‌ها ضایع شده است، در مدت 20 روز صلاحیت‌شان دوباره بررسی شود و به عرصه انتخابات بازگردند.

رابطه معناداری بین گرایش‌های سیاسی و رد صلاحیت شدگان وجود ندارد

محمدرضا تابش نماینده اصلاح طلب مجلس تاکید کرد که رابطه معناداری بین نمایندگان فعلی ردصلاحیت شده از گرایش های مختلف وجود ندارد.

وی گفت: اطلاعات بنده در مورد رد صلاحیت‌ها مربوط به نمایندگان فعلی مجلس از گرایش‌های مختلف است.

به گفته وی، تایید و یا ردصلاحیت‌ها مربوط به نمایندگان فعلی با نگاه جناحی و گروهی نبوده و تقریباً رد و تایید صلاحیت‌ها به یک میزان بوده است، البته بیشتر بحث عدم احراز و نه رد صلاحیت بوده است.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.