• چهارشنبه / ۵ اسفند ۱۳۹۴ / ۱۴:۳۳
  • دسته‌بندی: تهران
  • کد خبر: 94120503669
  • منبع : مطبوعات

/این خبر تکمیل می‌شود/

لیست‌های مورد حمایت اصلاح‌طلبان در استان‌ها

لیست‌های مورد حمایت اصلاح‌طلبان در استان‌ها

ایسنا/تهران انتخابات به عنوان یکی از مظاهر مردم‌سالاری در ایران در همه سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی اهمیت و جایگاه ویژه‌ای برای مردم و مسئولان داشته است. چون در این مقطع دقیقا نقش مستقیم مردم در انتخاب مسئولان بارز می‌شود و کاندیداهای انتخابات با اطلاع دقیق از این مطلب برای جذب رأی مردم از همه فنون تبلیغات استفاده می‌کنند. علاوه بر این هدایت مردم به سمت کاندیداهای مورد حمایت احزاب و تشکل‌های شناخته شده نیز در انتخابات مجلس شورای اسلامی، مجلس خبرگان رهبری، شورای اسلامی شهر و روستا مورد استفاده و تاکید بسیار زیاد احزاب است.

انتخابات به عنوان یکی از مظاهر مردم‌سالاری در ایران در همه سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی اهمیت و جایگاه ویژه‌ای برای مردم و مسئولان داشته است. چون در این مقطع دقیقا نقش مستقیم مردم در انتخاب مسئولان بارز می‌شود و کاندیداهای انتخابات با اطلاع دقیق از این مطلب برای جذب رأی مردم از همه فنون تبلیغات استفاده می‌کنند. علاوه بر این هدایت مردم به سمت کاندیداهای مورد حمایت احزاب و تشکل‌های شناخته شده نیز در انتخابات مجلس شورای اسلامی، مجلس خبرگان رهبری، شورای اسلامی شهر و روستا مورد استفاده و تاکید بسیار زیاد احزاب است.

لذا با توجه به لیست‌های مورد حمایت و تایید احزاب در استان‌ها، ایسنا آخرین لیست مورد حمایت احزاب در استان‌ها را منتشر کرده است.

*سیستان و بلوچستان

شورای اصلاح‌طلبان سیستان و بلوچستان طی اطلاعیه‌ای رسمی اسامی کاندیداهای مورد حمایت این شورا در حوزه‌های انتخابیه سیستان و بلوچستان را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، منطقه سیستان و بلوچستان اسامی کاندیداهای مورد حمایت شورای اصلاح طلبان سیستان و بلوچستان به شرح ذیل است:

زاهدان: دکتر غلامرضا عزیزیان و علیم یارمحمدی. زابل: احمدعلی کیخا. ایرانشهر: دکتر عبدالناصر درخشان. سراوان: عبدالباسط درازهی. خاش: امان‌الله کردی تمندانی.

*فارس

به گزارش ایسنا، منطقه فارس، لیست گروه‌های اصلاح‌طلب و حامیان دولت(امید) در فارس به شرح ذیل است.

در این لیست، فرج‌الله رجبی، بهرام پارسایی، علی اکبری و مسعود رضایی در حوزه انتخابیه شهرستان شیراز، سید محسن علوی حوزه انتخابیه مهر و لامرد، کورش کرم‌پور حوزه انتخابیه فیروزآباد، قیر و کارزین و فراشبند، محمدصادق کشفی‌نژاد حوزه انتخابی نی‌ریز و استهبان، حسین افضلی حوزه انتخابیه اقلید، عبدالرسول صادق‌پور حوزه انتخابیه آباده، بوانات و خرمبید، رضا انصاری حوزه انتخابیه داراب و زرین‌دشت، علی ناصری حوزه انتخابیه سپیدان و محمدعلی کوهستانی حوزه انتخابیه مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد قرار گرفته‌اند.

گروه‌های اصلاح‌طلب و حامیان دولت در خصوص نامزدهای موردنظر در حوزه‌های انتخابیه لارستان، خنج و گراش، کازرون، جهرم، سروستان، خرامه و کوار و شهرستان فسا، سکوت کرده و هیچ فردی را معرفی نکرده‌اند.

*خراسان شمالی

رئیس شورای همگرایی اصلاح‌طلبان در خراسان‌شمالی گفت: هنوز کاندیداهای مورد حمایت اصلاح‌طلبان در فاروج و اسفراین مشخص نشده‌اند.

بهرام شیخ‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه خراسان‌شمالی افزود: علی قربانی و علی اکبری دو کاندیدای مورد حمایت اصلاح‌طلبان در حوزه انتخابیه بجنورد و قربانعلی اسدی کاندیدای مورد حمایت اصلاح طلبان در حوزه انتخابیه شیروان هستند.

*یزد

غلامعلی سفید رئیس شورای مشورتی اصلاح‌طلبان استان یزد در گفت‌و‌گو با ایسنا، منطقه یزد‌، "سیدابوالفضل موسوی بیوکی" را به عنوان نماینده اصلاح طلبان در حوزه انتخابیه یزد و اشکذر،‌ "محمدرضا تابش" در حوزه انتخابیه اردکان،‌ " سیدعلیرضا زارع بیدوکی" در حوزه انتخابیه مهریز، خاتم، ابرکوه، بافق و بهاباد، و " کاظم دهقانی فیروزآبادی" را به عنوان نماینده اصلاح طلبان استان در حوزه انتخابیه تفت و میبد معرفی کرد.

سفید در ادامه همراهی دولت در سیاست‌های فرهنگی،‌ اجتماعی‌، اقتصادی،‌ سیاسی و بین المللی را از جمله ویژگی‌های یک مجلس کارآمد عنوان کرد و ادامه داد: ارتقای قدرت چانه‌زنی‌های بین‌المللی دولت مستلزم حضور پرشور و مشارکت آحاد جامعه در عرصه‌های مختلف است.

وی با اشاره به ضرورت حضور حامیان دولت و اصلاح‌طلبان در مجلس شورای اسلامی‌، خاطرنشان کرد: ملت ایران به ویژه مردم استان یزد‌،‌ تشنه بازنگری برنامه‌ها و سیاست‌های کشور هستند.

*گلستان

بر اساس لیست اعلام‌شده از سوی اصلاح‌طلبان در مرکز گلستان که این بار با شعار وحدت شیعه و سنی وارد شده‌اند، از بین دکتر نور محمد تربتی‌نژاد، مهندس عبدالغفار رادمهر و نبی الله هزارجریبی که با گرایش اصلاح‌طلبی ثبت‌نام کرده‌اند، تربتی‌نژاد و رادمهر که از اهل سنت است، در سر لیست اصلاح‌طلبان قرار گرفتند تا نبی هزارجریبی که رأی دوم شورای شهر سال ۹۲ را از آن خود داشت این بار اصلاح‌طلب مستقل شود.

به گزارش ایسنا، منطقه گلستان، در حوزه کردکوی، بندرگز، بندر ترکمن و گمیشان، رامین نورقلی پور، در حوزه آزادشهر و رامیان، غلامعلی کوهساری و در حوزه مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه تپه هم دکتر شهمرادی که بیشتر از سایرین به اصلاح‌طلبان نزدیک بودند در لیست آن‌ها به‌عنوان ائتلاف قرار گرفتند تا این جناح بدون داشتن نماینده‌ای در حوزه‌های علی آبادکتول و گنبدکاووس اسامی خود را ببندد.

*قم

ابوالفضل کاویانی رئیس شورای سیاست‌گذاری و کمیته انتخابات اصلاح‌طلبان قم، در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه قم، با اشاره به آخرین لیست نامزدهای مورد حمایت این جریان سیاسی در شهر مقدس قم، اعلام کرد: اصلاح‌طلبان از دکتر علی لاریجانی، حجت‌الاسلام والمسلمین علی بنایی، نصرت‌الله شادنوش و محمدحسن نجفی در انتخابات مجلس شورای اسلامی حمایت می کنند.

در استان قم رقابت 80 نامزد نمایندگی مجلس برای کسب سه کرسی در مجلس خواهد بود.

*کردستان

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، شورای هماهنگی اصلاح طلبان استان کردستان اعلام کرد که «سالار مرادی» و «سیدمهدی فرشادان» در حوزه انتخابیه سنندج، کامیاران و دیواندره، «فیروز عارفی» در حوزه انتخابیه مریوان و سروآباد و «حمدالله کریمی» در حوزه انتخابیه بیجار و حسن آباد یاسوکند، چهار کاندیدای مورد حمایت این جریان هستند.

هم‌چنین جبهه تدبیر و توسعه ایران اسلامی موسوم به (اعتدالیون) پنج نفر را به عنوان نامزدهای نهایی مورد حمایت خود در حوزه‌های انتخابیه استان معرفی کرده‌ است که «سروش روحانی» و «اسعد یوسفی خلیل» در حوزه انتخابیه سنندج، دیواندره و کامیاران، «سلیم زهرابی» در حوزه انتخابیه سقز و بانه، «ناصر شکری» در حوزه انتخابیه قروه و دهگلان و «عزت درستان» در حوزه انتخابیه مریوان، پنج کاندیدای مذکور هستند.

*آذربایجان‌شرقی

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، سعید پورشریفی رییس شورای اصلاح‌طلبان آذربایجان‌شرقی اسامی کاندیداهای اصلاح‌طلبان استان را اعلام کرد: در حوزه انتخابیه اهر و هریس بیت‌اله عبدالهی، میانه حافظ شورچی و محمدحسین بهبودی، سراب مجید نصیرپور، کلیبر کریم فخرآذر و حوزه انتخابیه هشترود و چاراویماق غفار اسماعیلی به عنوان کاندیداهای این شورا معرفی شده‌اند.

پورشریفی افزود: هم‌چنین در حوزه‌های انتخابیه بستان‌آباد، نوری و در حوزه انتخابیه مرند و جلفا، کریم شافعی به عنوان کاندیدای مورد حمایت شورای اصلاح طلبان استان معرفی شده‌اند.

رییس شورای اصلاح طلبان آذربایجان‌شرقی ضمن دعوت از اقشار مختلف مردم برای حضور حداکثری در انتخابات مجلس هفتم افزود: شورای اصلاح طلبان استان در حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو مسعود پزشکیان، میرعلی‌اصغر الموسوی، حجت‌الاسلام عباس عباس‌زاده، محمدرضا اسلامی، زهرا ساعی و شهاب الدین بی‌مقدار به عنوان کاندیداهای اصلاح طلبان معرفی شده‌اند.

وی گفت: بنا به برخی ملاحظات اصلاح طلبان در پنج حوزه انتخابیه، شبستر، بناب ، ورزقان، مراغه و عجبشیر و ملکان کاندیدایی معرفی نکرده‌اند.

شورای اصلاح طلبان استان متشکل از 28 گروه و حزب سیاسی اصلاح طلب و با حضور 10 شخصیت سیاسی و فعال اصلاح طلب در این استان شکل گرفته است.

آذربایجان شرقی با جمعیت سه میلیون و 800 هزار نفری دارای 13 حوزه انتخابیه و 19 کرسی در مجلس شورای اسلامی است که به همراه استان اصفهان پس از تهران بیشترین تعداد نماینده را در پارلمان کشور دارد.

از مجموع جمعیت این استان دو میلیون و 909 هزار و 208 نفر واجد شرایط رای هستند.

حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو با شش کرسی در مجلس شورای اسلامی و 161 نامزد بیشترین و موثرترین حوزه انتخابیه آذربایجان‌شرقی است. از مجموع 621 نامزد دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در آذربایجان شرقی در نهایت 365 نفر تایید صلاحیت شدند.

*اصفهان

علی نکویی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه اصفهان، در خصوص لیست ائتلاف اصلاح‌طلبان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: لیست مورد حمایت اصلاح طلبان در مجلس شورای اسلامی را حیدرعلی عابدی، علیرضا آجدانی، مینو خالقی، مسعود حمیدی و ناهید تاج الدین تشکیل می‌دهند.

*خراسان رضوی

محمدعلی گندمی مسئول کمیته شهرستان‌های ائتلاف فراگیر اصلاح‌طلبان و حامیان دولت در خراسان رضوی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه خراسان، اسامی کاندیداهای مورد حمایت ائتلاف فراگیر اصلاح طلبان و حامیان دولت را به شرح ذیل اعلام کرد:

حوزه انتخابیه گناباد و بجستان؛ ناصرعلی منصوریان. حوزه انتخابیه کاشمر بردسکن و خلیل آباد؛ بهروز بنیادی. حوزه انتخابیه طرقبه شاندیز و چناران؛ علی اصغر کدیور.حوزه انتخابیه نیشابور و فیروزه؛ حمید گرم‌آبی. حوزه انتخابیه سبزوار؛ رمضانعلی سبحانی‌فر و محمدرضا راه‌چمنی. حوزه انتخابیه درگز؛ عبدالله حاتمیان. حوزه انتخابیه تربت حیدریه؛ طاهر احمدی.

وی هم‌چنین افزود: ائتلاف فراگیر اصلاح طلبان و حامیان دولت در شهرستان سرخس و فریمان کاندیدایی ندارد و از آقای داروغه‌ای به عنوان یکی از اصولگرایان حامی دولت در سطح شهرستان حمایت می‌کند.

مسووول کمیته شهرستان‌های ائتلاف فراگیر اصلاح‌طلبان و حامیان دولت در خراسان رضوی اعلام کرد: در حوزه‌های انتخابیه خواف و رشتخوار و هم‌چنین تربت جام، تایباد و باخرز نیز به دلیل این‌که کاندیداهای اهل تشیع و تسنن حضور دارند و مورد اعتماد ما هستند کمیته انتخابات اصلاح طلبان و حامیان دولت از هر کدام از این عزیزانی که به عنوان نماینده برگزیده شوند حمایت خواهد کرد، البته نیروهای اصلاح‌طلب این حوزه‌های انتخابیه می‌توانند از هرکدام از کاندیداها که مدنظر آنهاست حمایت کنند.

گندمی در خصوص حوزه انتخابیه قوچان نیز خاطرنشان کرد: ما این حوزه انتخابیه را مسکوت گذاشتیم.

*همدان

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، شورای راهبردی اصلاح طلبان استان همدان با صدور بیانیه‌ای فهرست نهایی نامزدهای مورد حمایت خود را در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان همدان اعلام کرد.

همدان: علی اسدی، سیدمرتضی حسنی‌حلم. ملایر: محمد کاظمی، علیرضا امامی. تویسرکان: محمدمهدی مفتح. بهار و کبودراهنگ: علی یعقوبی. رزن: حسن لطفی. نهاوند: علی سلگی.

ضمنا در شهرستان‌های اسدآباد و تویسرکان با توجه به عدم امکان رقابت جدی و نبود کاندیدای شاخص اصلاح‌طلب تا زمان تنظیم این لیست، ضمن دعوت مردم به حضور و مشارکت جدی در انتخابات این حوزه‌های انتخابیه، کاندیدایی خاص را مورد حمایت قرار نداده و معرفی نمی‌کند.

فهرست مجمع اصلاح‌طلبان استان همدان:

همدان- فامنین: دکتر هوشنگ وفایی. دکتر محمدرضا شهبازبیگیان. ملایر: محمد کاظمی، دکتر علیرضا امامی. بهار- کبودراهنگ: علی یعقوبی. رزن: حسن لطفی. نهاوند: دکتر علی سلگی

*کهگیلویه‌و بویراحمد

سیدرضا عسکری دبیر شورای اصلاح طلبان استان کهگیلویه‌و بویراحمد در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد: در حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا، محمد بهرامی به عنوان گزینه اصلاح طلبان این حوزه معرفی شده است.

وی بیان کرد: اصلاح طلبان در حوزه انتخابیه گچساران و باشت از "غلامرضا تاجگردون " حمایت می‌کنند.

دبیر شورای اصلاح طلبان استان کهگیلویه‌و بویراحمد افزود: در حوزه انتخابیه کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده علی کامرانی به عنوان گزینه اصلاح طلبان این حوزه انتخاب شده است.

*مازندران

به گزارش ایسنا، منطقه مازندران، ستاد انتخابات جبهه تدبیر و توسعه مازندران طی اطلاعیه‌ای لیست خود را در حوزه‌های انتخابیه قائم شهر و بابل اعلام کرد: در حوزه انتخابیه بابل از علی نجفی خوشرودی سفیر جمهوری اسلامی ایران در قزاقستان که با تاخیر توانست تائید انتقال خود را از حوزه تهران به بابل بگیرد اعلام حمایت کرد و در حوزه انتخابیه قائم شهر نیز دکتر علی پهلوان رئیس سابق دانشگاه علوم و تحقیقات مازندران را به عنوان نامزد انتخاباتی مورد حمایت خود اعلام کرد.

بنابراین با انتشار این اطلاعیه لیست اعتدالی جبهه تدبیر و توسعه مازندران با شعار "تداوم خرداد 92 در اسفند 94" به شرح زیر تکمیل شد:

حوزه انتخابیه ساری و میاندورود: علی‌اصغر یوسف‌نژاد و محمد دامادی. حوزه انتخابیه قائم شهر، جویبار و سواد کوه: سیدهادی حسینی، علی پهلوان. حوزه انتخابیه بابل: حسین نیاز آذری، علی نجفی خوشرودی. حوزه انتخابیه بابلسر و فریدون کنار: ولی اله نانوا کناری. حوزه انتخابیه نور و محمودآباد: عباس یزدانی. حوزه انتخابیه نوشهر و چالوس: قاسم احمدی لاشکی. حوزه انتخابیه بهشر و نکا: سید احمد میر قعله سری. حوزه انتخابیه تنکابن و رامسر: شمس‌اله شریعت‌نژاد. حوزه انتخابیه آمل: عزت‌اله یوسفیان ملا.

*خوزستان

توفیق ساکی قائم‌مقام ستاد ائتلاف فراگیر اصلاح‌طلبان خوزستان در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه خوزستان، گفت: به دنبال تشکیل مجلس پرسشگر، قوی و کارشناسی هستیم.

وی افزود: با وجود این‌که کاندیداهای اصلی ائتلاف اصلاح‌طلبان استان رد صلاحیت شدند اما لیست معرفی شده توانایی رقابت را دارد؛ اردوگاه اصلاح‌طلبان به دلیل این‌که اهدافی را به دنبال دارد، از جنب و جوش خاصی برخوردار است.

ساکی در خصوص نامزدهای ائتلاف فراگیر اصلاح‌طلبان عنوان کرد: طبق تصمیم‌گیری شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان استان، همایون یوسفی، علی ساری و جوادکاظم الباجی نامزدهای لیست اصلاح‌طلبان در اهواز هستند.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.