• دوشنبه / ۱۷ اسفند ۱۳۹۴ / ۱۱:۳۴
  • دسته‌بندی: دولت
  • کد خبر: 94121711052
  • خبرنگار : 71480

اظهارات رئیس‌جمهور در یزد + فیلم؛

هیچ کس نمی‌تواند نام و عظمت کسانی را که به مردم خدمت کرده‌اند، خاموش کند

هیچ کس نمی‌تواند نام و عظمت کسانی را که به مردم خدمت کرده‌اند، خاموش کند

رئیس جمهور با اشاره به این که پیروزی بزرگی در اخلاق در انتخابات 7 اسفند رقم خورده است، گفت:‌ مردم قهرمان ما حماسه بزرگ دیگری در این روز آفریدند.

رئیس جمهور با اشاره به این که پیروزی بزرگی در اخلاق در انتخابات 7 اسفند رقم خورده است، گفت:‌ مردم قهرمان ما حماسه بزرگ دیگری در این روز آفریدند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی صبح امروز در جمع مردم یزد با اشاره به انتخابات 7 اسفند اظهار کرد: همانطور که مردم در سال 92 حماسه آفریدند در این انتخابات هم حماسه آفریدند، در انتخابات 92 برادر عزیز من دکتر عارف هم نقش بسزایی داشت.

رئیس جمهور ادامه داد:‌ بعد از رهبری که نقش اصلی را در حرکت مردم برای حضور در پای صندوق‌های رای داشت همه‌ی بزرگان و نخبگان این کشور و به ویژه افتخارات این شهر مردم را برای حضور و خلق یک حماسه بزرگ دعوت کردند.

روحانی با اشاره به نمایندگان استان یزد در مجلس خبرگان رهبری، در سال‌های نخست پیروزی انقلاب اظهار کرد:‌ در دورانی که من در مجلس حضور داشتم بزرگانی مثل شهید سید رضا پاک‌نژاد و برادر عزیز من سید محمد خاتمی از اردکان در مجلس حضور داشتند. ایران قهرمان خدمتگزاران خود و آنهایی که برای عظمت ایران تلاش کردند را هیچگاه فراموش نخواهد کرد و هیچ کس هم نمی‌تواند نام و عظمت کسانی را که به مردم خدمت کرده‌اند را خاموش کند.

روحانی با بیان این که مردم قهرمان ایران در 7 اسفند کار عظیمی کردند و دنیا را به حیرت واداشتند گفت: در این انتخابات هیچ جناحی شکست نخورد و همه جناح‌ها پیروز شدند. در این انتخابات اخلاق بر بد اخلاقی و اعتدال و میانه روی بر افراط پیروز شد. اکنون باید برای ساختن ایرانی سربلند‌تر و آبادتر دست به دست هم دهیم و با وحدت و هماهنگی و اتحاد ایران را بسازیم.

وی با اشاره به اینکه رای مردم رای به عقلانیت و منطق و امید به آینده بود افزود: امروز روح و امیدی جدید در کالبد این کشور دمیده شده است. دلها را باید از کینه بشوییم. امروز روز وحدت و اتحاد است. باید قدردان نعمت بزرگی که خداوند در این انتخابات به ما داد باشیم. قدردانی این نعمت هم این است که به مردم خدمت کنیم.

رئیس جمهور در ادامه تاکید کرد:‌ دولت آماده همکاری بیشتر با مجلس دهم است. مجلس دهم و دولت یازدهم در کنار هم برای حل مشکلات کشور بیش از گذشته تلاش می‌کنند.

رئیس دولت تدبیر و امید در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به رکود جهانی و کاهش قیمت نفت به یک ششم خاطر نشان کرد:‌ در طول یک سال و نیم گذشته تمام کشورهای نفت خیز دچار مشکل شده‌اند. در همین ایام ارزش پول ملی روسیه 98 درصد، جمهوری آذربایجان 104 درصد، ترکیه 31 درصد و ترکمنستان 22 درصد و قزاقستان 88 درصد کاهش داشته است.

وی در ادامه خطاب به کسانی که می‌گویند دولت یازدهم چه کرده گفت: باید به این آمار توجه شود. دولت یازدهم کشور را با نفت 25 دلاری اداره کرده است و ارزش پول ملی و ثبات و آرامش بازار و روند کاهش تورم را حفظ کرده است. درست است که مردم مشکلات فراوانی دارند من همه اینها را قبول دارم اما به کسانی که انصاف را در انتخابات رعایت نکرده و با بوق‌هایی که در اختیار داشتند بی انصافی کردند می‌گویم در دوران وفور، قیمت نفت در سالهای گذشته و مشخصا در سال 90 که درآمدهای نفتی 120 میلیارد دلار بود هیچ اشتغالی درست نشد.

روحانی در ادامه با بیان اینکه قبول دارم که کار فراوانی برای اشتغال جوانان باید انجام دهیم افزود:‌ اقتصاددانان،‌ محققین، اساتید و دانشجویان، آمار اشتغال پاییز 94 را با پاییز 92 مقایسه کنند. در فاصله این دو سال تعداد شاغلان یک میلیون و 179 هزار نفر اضافه شده است. البته ما به اشتغال بیشتر و رونق اقتصادی نیاز داریم و من به مردم قول می‌دهم که سال 95 سال رونق اقتصاد ایران خواهد بود.

رئیس جمهور در ادامه با اشاره به کسری بودجه برخی کشورها نسبت به آمار تولید ناخالص داخلی‌شان گفت: عربستان 21 درصد، ونزوئلا 24 درصد، عراق 23 درصد، الجزایر 13.9 درصد، امارات 5.5 درصد وقطر 4.5 درصد با کاهش کسری مواجه شده‌اند. این کشورها همه جزو صادر کنندگان بزرگ نفت هستند. در همین ایام ایران فقط با کاهش 2.9 درصدی مواجه شده است.

روحانی در بخش دیگری از اظهارات خود از اساتید دانشگاه‌ها و افراد منصف جامعه خواست این آمار را در شرایط سخت سال 94 به مردم توضیح دهند.

وی همچنین تاکید کرد:‌ ما به اتحاد و وحدت، انسجام، همدلی و همزبانی نیاز داریم و باید به سمت رونق اقتصادی و اشتغال و جذب سرمایه داخلی و خارجی حرکت کنیم.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وجود امنیت در کشورمان گفت: در این انتخابات در سراسر کشور امنیت برقرار بود و ما باید به این امنیت افتخار کنیم و باید از همه قهرمانانمان از سپاه، ارتش، بسیج، نیروی انتظامی و نیروهای امنیتی و اطلاعاتی تشکر کنیم که این امنیت و ثبات در سایه تلاش آنها و انسجام و وحدت ملی به دست آمد.

به گزارش ایسنا، رئیس جمهور با اشاره به صمیمیت، مهمان نوازی و وفاداری مردم یزد به طرح‌ها و پروژه‌هایی که دولت یازدهم برای استان یزد در نظر گرفته است، گفت: ما 532 میلیارد تومان اعتبار را برای پروژه‌های راه و راه آهن، 150 میلیارد تومان برای پروژه‌های بخش کشاورزی، به ویژه طرح‌های نوین آبیاری که این استان و شهرستان‌های تابع آن به شدت نیازمندش هستند را در نظر گرفته‌ایم و با اختصاص 169 میلیارد تومان اعتبار برای بخش آب، برق و عمران شهری، 85 میلیارد تومان برای طرح‌های علمی، فرهنگی، گردشگری و دفاع مقدس و نیز 17 میلیاردتومان را برای تکمیل 8 پروژه‌ی ورزشی استان یزد در شهرستان‌های مختلف طرح‌های خود را دنبال خواهیم کرد.

رئیس جمهوری همچنین با اشاره به اختصاص 7 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل بیمارستان شهید صدوقی و دانشکده طب سنتی در استان یزد اظهار کرد:‌ ما همچنین 5 میلیارد تومان را برای اجرای طرح ویژه مشارکت جامع در پروژه‌های محیط زیستی در نظر گرفته‌ایم و در دولت یازدهم تلاش خواهیم کرد در سراسر کشور طرح‌های گاز رسانی را به انجام برسانیم.

روحانی همچنین از اختصاص 95 میلیارد تومان اعتباراز بودجه وزارت ارتباطات برای اجرای طرح‌های ارتباطاتی در استان یزد خبر داد و گفت: ان‌شاء‌الله در سال‌های آینده پروژه‌هایی را که برای انتقال آب از دریای عمان و خلیج فارس به فلات مرکزی ایران یعنی استان‌های کرمان و یزد خواهیم داشت، استان یزد نخستین استانی خواهد بود که از خلیج فارس آب دریافت خواهد کرد.

وی افزود: 4 هزار میلیارد تومان برای این طرح اختصاص داده شده است و در تهران تصویب کرده‌ایم که از صندوق توسعه ملی 400 میلیون دلار برای این طرح اختصاص دهیم.

روحانی در پایان با بیان اینکه دولت 44 طرح و پروژه را برای استان یزد در نظر دارد اظهار کرد:‌ در این سفر 44 طرح و پروژه را برای این استان اختصاص خواهیم داد که میزان کل اعتبارات آن نیز حدود 970 میلیارد تومان خواهد بود و امیدواریم به حول و قوه الهی طی سالهای 95 و 96 تمام این طرح‌ها به طور کامل اجرا شود.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
avatar
۱۳۹۴-۱۲-۱۷ ۱۲:۰۵

سخنان دکتر روحاني از جنس مردم است و بر دل مي نشيند براي موفقيت تيمش دعا مي کنم

avatar
۱۳۹۴-۱۲-۱۷ ۱۳:۲۴

منظور به خواص بي بصيرت است که در سال 88فتنه به پا کردند وگرد و غبار فتنه را از قبل ديدند و سکوت کردند حالا نام اونها با عظمت شده صد در صد در تاريخ نام اونها گم نخواهد شد وخاطره شوم سال 88 هميشه زنده است مرگ بر فتنه‌گران.

avatar
۱۳۹۴-۱۲-۱۷ ۲۲:۱۴

اقاي سالکي:کاش از ان بصيرتي که شعارش را ميدهيد،اندکي هم خودتان داشتيد و ميديدي که ملت چگونه نداي خادمان خود را لبيک گفت و چگونه با همان بي بصيرت ها حماسه افريد؟ بي بصيرت کساني هستند که نميتوانند عظمت ملت ايران را ببينند !!!!!!بي بصيرت انهايي هستند که سرمايه هاي اين ملت را به امثال اقاي بابک زنجاني بخشيدند و دم نزدند ...هموطن عزيز ، اندکي هم در احوال انتخاب اين ملت انديشه فرماييد ممنون

avatar
۱۳۹۴-۱۲-۱۷ ۱۵:۵۲

اقاي سالکي هموطن محترم شما چرا افتاب را ميخواي مثل ديگر همفکرانت کتمان کني . یک فتنه گر و دار و دسته‌اش که تماميت خواه هم هستند مردم را آن جمعيت ميليوني را خس و خاشاک ناميد يه مقدار ياد بگيريم که خورشيد را نميشود تا ابد پنهان کرد ايام بکام

avatar
۱۳۹۴-۱۲-۱۷ ۱۸:۴۲

هرکسي که ديگران را خس و خاشاک بنامد ، در حقيقت به نژاد انسان توهين کرده

avatar
۱۳۹۴-۱۲-۱۷ ۲۰:۲۶

آقاي روحاني شما داريد از کسي دفاع مي کنيد که در فتنه سال 88 در به آشوب کشيدن تهران شريک بود بله نامش به عنوان وطن فروش هرگز از ذهنها پاک نمي شود

avatar
۱۳۹۴-۱۲-۱۷ ۲۲:۵۱

واقعيت با کم کردن صداي جمعيت مردم مخفي نميشه........