• جمعه / ۱۸ تیر ۱۳۹۵ / ۱۱:۱۵
  • دسته‌بندی: کشتی، رزمی
  • کد خبر: 95040109472
  • خبرنگار : 71237

نبرد جنجالی پرویز هادی و کمیل قاسمی در 8 سکانس

نبرد جنجالی پرویز هادی و کمیل قاسمی در 8 سکانس

نبرد کمیل قاسمی و پرویز هادی برای رسیدن به دوبنده تیم ملی در المپیک ریو با حواشی زیادی همراه شده است.

به گزارش ایسنا، زمانی که این دو کشتی گیر در تورنمنت ارمنستان رودررو نشدند، شورای فنی کشتی آزاد اعلام کرد بین این دو مدعی سنگین وزن، مسابقه انتخابی گذاشته شود که این رقابت، دوشنبه گذشته برگزار شد. برتری جسمانی پرویز هادی نسبت به کمیل قاسمی، این فکر را در ذهن ها بوجود آورد که حضور در سه رویداد متوالی (جام جهانی، تورنمنت ارمنستان و انتخابی) بیش از هرچیز به ضرر کمیل قاسمی است چراکه او وزن کمتری دارد و از لحاظ فیزیکی نسبت به 125 کیلویی ها، به آمادگی جسمانی بیشتری برای حضور در یک رویداد احتیاج دارد و میادین متوالی باعث تحلیل رفتن او می شود.

در هر حال مسابقه انتخابی ساعت 11 صبح دوشنبه آغاز شد. کشتی اول را پرویز هادی به راحتی پیروز شد و افت جسمانی قاسمی در دو دقیقه پایانی کاملا مشهود بود. در حالی که همگان منتظر دومین پیروزی هادی بودند اما این کمیل قاسمی بود که دو مسابقه بعدی را با تفکر و با استراتژی مناسب به سود خود به پایان رساند تا نشان دهد هرچند زور پرویز هادی را ندارد اما از کلاس کشتی بالاتری برخوردار است و در مواقع حساس و بحرانی، تصمیم درست‌تری می گیرد. در واقع قاسمی کشتی را به آنجایی کشاند که دوست داشت و هادی نتوانست در این نبرد تاکتیکی، تصمیم درستی بگیرد و همان کاری را کرد که قاسمی انتظارش را می‌کشید.

اما پس از این کشتی ها، آشنایان پرویز هادی که باور نمی کردند کشتی گیرشان بازنده مبارزه است، سالن را بر هم زدند و با فحاشی به مسئولان فدراسیون، با نیروهای حراست نیز درگیر شدند. پرویز هادی هم مصاحبه های تندی علیه رئیس فدراسیون انجام داد و در ادامه به واسطه نماینده مجلس استانشان، اعتراضات را به مجلس شورای اسلامی کشاندند.

در ادامه این مطلب به نکته هایی درباره این مسابقه انتخابی جنجالی می پردازیم:

1- صحبت های پرویز هادی پس از شکست در انتخابی بسیار ضد و نقیض بود و مواردی را مطرح کرده که بسیار قابل تعمق است. او بعد از باخت، مقابل دوربین های تلویزیونی اعلام کرد به او گفتند مسابقه انتخابی ساعت 4 بعد از ظهر است. این در حالی است که سایت فدراسیون کشتی و خبرگزاری ها چند روز قبل اعلام کردند مسابقه ساعت 11 صبح برگزار می‌شود و مشخص نیست چگونه همه از ساعت برگزاری این مسابقه اطلاع داشتند جز پرویز هادی. حتی هواداران او هم از ساعت مسابقه اطلاع داشتند که از 9 صبح به سالن آمده بودند اما هادی می گوید فکر می کرده کشتی ساعت 4 بعد از ظهر است!

2- پرویز هادی در مصاحبه‌ای دیگر گفته که «در تورنمنت ارمنستان، 4 کشتی گرفته و کمیل قاسمی یک کشتی»؛ در حالی که هادی در ارمنستان سه کشتی گرفت و کمیل قاسمی دو کشتی و هر دوی این کشتی گیران نیز در جام جهانی به میدان رفته بودند. بنابراین این دو کشتی گیر برای حضور در انتخابی شرایطی نسبتا برابر داشتند ضمن اینکه همه اطلاع دارند وضعیت جسمانی پرویز هادی در این شرایط بهتر از کمیل قاسمی بوده و اگر کشتی گیری در این مسابقه دچار ضعف جسمانی شده باشد، کمیل قاسمی بوده است.

3- اگر هر کدام از این دو کشتی گیر به برگزاری مسابقه انتخابی اعتراض داشتند، باید آن را قبل از مسابقه اعلام می کردند و اگر شرایط را پذیرفتند، اعتراض کردن پس از مسابقه نمی‌تواند منطقی باشد.

4- هادی در مصاحبه ای دیگر اعلام کرده که «یک کشتی را من بردم و یک کشتی را قاسمی و یک کشتی هم مساوی شد! از لحاظ امتیازی من 11 بر 6 برنده شدم اما با وجود این، کمیل قاسمی را برای المپیک انتخاب کردند که ظلم آشکار به من است. حتی داوری در کشتی سوم که به سود قاسمی تمام شد، علیه من بود.» این صحبت‌ها در حالی مطرح می شود که حتی آماتورترین افراد هم می دانند کشتی مساوی ندارد و در نهایت دست یک نفر به عنوان برنده بالا می رود. حتی در پایان این مسابقات حتی یک نفر، چه طرفدار هادی و چه طرفدار قاسمی، به داوری هیچ اعتراضی نداشتند و هر سه کشتی نیز بدون مشکل داوری برگزار شد.

5- در بخش‌هایی دیگر از مصاحبه هادی آمده است که «کادر فنی به او گفته کشتی انتخابی فرمالیته است و او برای المپیک انتخاب شده است» اما این صحبت‌های تعجب برانگیز، در حالی از سوی هادی عنوان شده که علیرضا رضایی، سخنگوی فدراسیون و شورای فنی بارها اعلام کردند ترکیب تیم ملی 15 روز مانده به المپیک اعلام می شود. بهتر است هادی به جای استفاده از کلمه کادر فنی، صراحتا اعلام کند چه کسی این حرف را به او زده است چون اگر فردی به او گفته مسابقه انتخابی فرمالیته و او انتخاب شده است، قطعا آن فرد باید پاسخگو باشد.

6- سال گذشته کمیل قاسمی در مسابقات انتخابی به پرویز هادی باخت و هادی به عنوان ملی پوش راهی مسابقات جهانی لاس وگاس شد. هرچند هادی ضعیف ترین عملکرد را در تیم  کشتی آزاد ایران داشت و تنها فردی بود که نتوانست سهمیه المپیک بگیرد و به بلال ماخوف روس که در مسابقات فرنگی هم کشتی گرفته بود، باخت اما با وجود این، کمیل قاسمی کوچکترین اعتراضی نکرد و پشت مدال‌های المپیک و جهانی‌اش سنگر نگرفت. چنین اظهار نظرهایی از سوی پرویز هادی که پهلوان کشور است. چنین حرمت شکنی هایی که او انجام داده، از یک پهلوان بسیار بعید بوده و بهتر است شکست در مسابقه انتخابی را بپذیرد؛ مانند کاری که سال قبل کمیل قاسمی انجام داد.

7-  پرویز هادی بیش از هر چیز به تاکتیک مبارزه خودش باخت تا این که افراد دیگر بخواهند او را بازنده کنند. او باید از این زور و توانایی فیزیکی که دارد، بهتر بهره بجوید و توانایی‌های فنی‌اش را نیز بالا ببرد چراکه تنها با اتکا به توانایی جسمانی نمی شود از سد رقبای قدر جهانی گذشت. در المپیک مهم نیست پرویز هادی کشتی بگیرد یا کمیل قاسمی بلکه در آنجا نام ایران مطرح است و باید با رعایت عدالت، بهترین کشتی گیر برای دفاع از پرچم ایران به المپیک برود زیرا در المپیک مردم نمی گویند هادی از آذربایجان شرقی یا کمیل قاسمی از مازندران پرچم ایران را بالا بردند بلکه می گویند یک ایرانی افتخار آفرینی کرده است. قطعا هدف فدراسیون کشتی و کادر فنی نیز انتخاب بهترین نفرات با رعایت عدالت است و برگزاری مسابقه انتخابی هم بر مبنای رعایت عدالت و انتخاب بهترین نفر بوده است. البته هنوز هیچ کشتی گیری برای المپیک انتخاب نشده و انتخاب هادی یا قاسمی تضمینی بر موفقیت هیچ کدام از این نفرات نخواهد بود.

8- ربط دادن یک مسابقه که نبرد تن به تن دو قهرمان بوده به مسائل غیر ورزشی و کشاندن آن به محافل سیاسی، قطعا به سود ورزش کشور نخواهد بود. تلاش برای تعیین نتایج رویدادهای ورزشی در میادین غیر ورزشی نیز قطعا باعث آسیب دیدن ورزش کشور می شود. ورزش، خصوصا کشتی، میدان مبارزه جوانمردانه است و نتیجه آن باید در وسط گود مشخص شود. قطعا هیچ فرد ورزشی از وزیر ورزش گرفته تا رئیس یک فدراسیون، دخالت غیر ورزشی ها را بر نمی تابند چراکه اگر این‌گونه شود، دیگر سنگ روی سنگ بند نخواهد شد و اگر فردی تن به خواسته های غیر ورزشی بدهد، باید تبعات سنگین آن را نیز بپذیرد و جوابگوی مردم باشد.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
avatar
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۱۱:۳۲

آدم احساس میکنه خود کمیل قاسمی متن رو نوشته!!! یا نهایتن برادرش

avatar
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۱۱:۳۳

آیا پرویز هادی هیچ حرف حقی نزده بود که به عنوان یک نکته در کنار هشت نکته تان قرار بگیرد؟

avatar
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۱۳:۰۳

سر دبیر محترم ورزشی خبرگزاری معتبر ایسنا با عرض سلام وتبریک بمناسبت فرارسیدن عیدسعید فطروقبولی طاعات وعبادات جناب عالی درفرم قبلی ان خبرگزاری؛عنوان(رسانه های ورزشی)وجود داشت که متاسفانه درفرم جدیدحذف شده.که بسیار جامع وکامل بود.چرانمی دانم؟تقاضا می شود درصورت امکان این گزینه دوباره برقرارگردد. با تقدیم احترام فراوان مصطفی ممیز

avatar
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۱۳:۱۷

خادم حیاکن...

avatar
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۱۳:۴۵

ماشالله چقدر وقت گذاشتید برای پاسخگویی.فقط وجدانا اگر نتایج مسابقات ارمنستان برعکس این نتایج بود و آقای کمیل قاسمی که اوهم افتخارات زیادی نصیب کشورمان کرده را آیا اینقدر وقت برای پاسخگویی میگذاشتید یا خیر؟ فکر نمیکنید سریع بعداز بازگشت وی را انتخاب میکردند و نیازی نبود که اینقدر با کلمات بازی کنید.

avatar
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۱۶:۰۰

خبرگزاری ایسنا این عدل و انصاف را شما در کدام مکتب اموختی هادی مگر فرزند این سرزمین نیست که شما وفدراسیون کشتی چنین شمشیر از رو برای وی بسته اید خودتان یک مقاله علیه وی نوشته اید و2 مصاحبه به نقل اقایان جوادی وعلیرضا رضایی علیه هادی انتشار دادید .کوچکترین حق دفاع را نیز به هادی ندادید قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران اجازه نداده حتی با خارجی ها اینگونه بر خورد شود.

avatar
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۰۲:۰۸

هر کی بازوبند داشته باشه پهلوون نمیشه، پهلوون باید خودشو تو روزهای سخت نشون بده، پهلوونی یعنی راستی و صداقت نه اینکه برای رسیدن به هدفت هر چیزی رو دستاویز کنی!!

avatar
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۰۲:۲۴

به تمام نکات خوب شما یک نکته دیگر اینکه طرفداران هادی فکر میکنند که سهمیه رو اون گرفته در حالیکه کمیل در قزاقستان سهمیه المپیک رو گرفته، کلا اطلاعاتشون از کشتی هم اندازه سطح کشتی پرویزه هادیه، البته پرویزم خوبه ولی برای آسیا و پهلوانی

avatar
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۰۵:۰۴

متاسفانه آذری ها همیشه می خواهند نتایج را بجای میادین ورزشی در مجلس رقم بزنند.دقیقا مثل قضیه ی دو سال پیش که تیم تراکتور سازی از روی دو تا ضربه ی کرنر گل می حوره و نمیتونه برد را حفظ کنه بعد میرن مجلس و توی فرودگاه جلوی وزیر را می گیرن که اگه به ما نگفته بودند در بازی همزمان این نتیجه رقم خورده قرار بوده نفت گل چهارم را از ما بخوره پس حالا باید نتیجه برگرده!!!!

avatar
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۰۹:۳۲

کلا پهلوون هر چی گفته دروغ بوده!!!!!!!!

avatar
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۰:۲۴

بله حق با شماست، چون نظر کادر فنی بیشتر روی کمیل قاسمی بود، اصولا هر کسی کشتی گیر باشد یا کشتی را بفهمد نظرش رو قاسمی است. این هم حق طبیعیه مربی است میتوانست بدون انتخابی کمیل را ببرد حالا برای هادی ارزش قایل شده انتخابی گذاشته جواب محبتش را باید اینطوری بگیرد؟؟؟

avatar
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۲۱:۲۴

ببخشید این متن خبر بود یا لایحه دفاعیه وکیل مدافع کمیل قاسمی؟ بابا بیطرفی اصل خبر رسانی است...

avatar
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۰۰:۰۸

واقعا این رفتارا دلیلش چیه همه میدونن که که هادی قوی تره یعنی خادم و فدراسیون کشتی نمیدونن؟هر کدوم از این دو پهلوون تو المپیک موفق بشن افتخارش واسه فدراسون کشتی ایرانه ولی انگار فدراسیون علاقه ای به برد تو المپیک نداره.

avatar
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۰۰:۱۱

نه هادی نوشته خخخ

avatar
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۱:۵۵

پهلوانان نمی میرند

avatar
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۳:۰۴

صحبت های شما کاملا یک طرفه و جانبدارانه بود

avatar
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۶:۴۵

کمیل قاسمی اصلا واسه المپیک گزینه مناسبی نیست انتخابی که یه هفته قبل از برگزاریش به کشتی گیرا خبر داده بشه هیچ ارزشی نداره . تو مسابقات کشوری قاسمی جلوی قمی که کشتی گیر شناخته شده ای نیست خیلی راحت ضربه فنی شد و عملا هیچ کاری جلوی این کشتی گیر نتونست بکن حالا تو المپیک جلوی بهترین سنگین وزن های دنیا بهتون قول میدم هیچ کاری نتونه بکنه حتی اگه هادی ام المپیک نره بازم گزینه های بهتر از قاسمی تو کشور داریم

avatar
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۹:۲۰

این بچه بازی ها دیگه چیه پرویز باخته در کل زورش و هوشش به کمیل نرسید باید قبول کنه قاسمی ازش برده تموم ما کشتیگیر بهتر رو برای المپیک میخواهیم و کمیل روشنه که ازش با تجربه تر و بهتره

avatar
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۲۲:۴۵

خداییش پرویز هادی آماده تره. به خدا هم علیه پرویز هادی خبرهارو نوشتن.

avatar
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۲۳:۱۴

پرویز هادی قربانی فدراسیون کشتی شد نه کمیل چون کمیل در حدی نیست که در مقابل هادی کشتی بگیره کمیل مثل مهره سرباز شطرنجی در دستان فدراسیون کشتی است