• یکشنبه / ۲۰ تیر ۱۳۹۵ / ۱۶:۱۱
  • دسته‌بندی: مجلس
  • کد خبر: 95040110997
  • خبرنگار : 71132

جزییات حمله مسلحانه به فلاحت پیشه و مدیران کرمانشاه

جزییات حمله مسلحانه به فلاحت پیشه و مدیران کرمانشاه

نماینده مردم قصر شیرین در مجلس از حمله چهار فرد مسلح به نماینده اسلام آباد غرب و جمعی از مدیران کرمانشاه خبر داد.

فرهاد تجری در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: آقای فلاحت پیشه، فرماندار و عده‌ای از مسئولان استانی برای بررسی مشکلات بخش ریجاب به این محل رفتند که در مسیر راه پژو پارس سفید حامل چهار فرد مسلح خودروی آنان را به رگبار می بندند.

وی افزود: متاسفانه در این حادثه راننده فرماندار شهید شده و فرماندار، مدیر شیلات استان و یک نفر دیگر از همراهان آن‌ها مجروح شدند.

این نماینده مجلس یادآور شد: خوشبختانه در این حادثه آقای فلاحت پیشه صدمه‌ای ندیدند.

تجری یادآور شد: ضاربان پس از این حمله مسلحانه خودروی خود را به آتش کشیده و متواری شده‌اند.

نماینده مردم قصر شیرین در پایان از مسئولین امنیتی خواست عاملان این حمله را شناسایی و به مجازات برسانند.

به گزارش ایسنا، حشمت الله فلاحت پیشه نیز در گفت‌وگویی گفت: به احتمال زیاد حادثه حمله امروز در دالاهو از بیرون از کشور سازماندهی شده است.

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس از شهادت دو تن از همراهانش خبر داد.

فلاحت پیشه درباره جزئیات حادثه سوءقصد گفت: پس از برگزاری نشست شورای اداری شهرستان دالاهو،همراه با فرامرز اصغری فرماندار اسلام آباد غرب، حجت اله نیک عزم از مسئولان شبکه دامپزشکی و راننده خودروعازم ریجاب بودیم که در کمین تروریستی گرفتار شدیم و دو تن از دوستانمان شهید شدند.

وی ادامه داد: در این حادثه، راننده خودرو و حجت الله نیک عزم جان خود را از دست دادند و حال فرامرز اصغری، فرماندار اسلام آباد که چند گلوله به بدنش اصابت کرده وخیم است.

فلاحت پیشه گفت: ما هرگز مسلح به منطقه نمی رویم و هرگز چنین مواردی درمنطقه نداشتیم. بسیاری از مردم نیز در این ساعات تماس گرفته اند و جویای احوال ما و همکارانمان شده اند. چنین حوادثی هرگز در گذشته رخ نداده و احتمال دارد که این حادثه از بیرون از مرزها سازماندهی شده باشد.

وی در گفت‌وگویی تصریح کرد: امیدواریم نیروهای امنیتی خیلی زود عاملان این حمله را شناسایی کنند.

فرهاد تجری، نماینده مردم قصرشیرین در مجلس شورای اسلامی نیز از احتمال تروریستی بودن این حادثه خبر داد و اعلام کرد عملیات شناسایی مهاجمان آغاز شده است.

احمد صفری، نماینده کرمانشاه در مجلس نیز تصریح کرد: عامل این حادثه تروریستی گروه پژاک است و تروریست ها در جنگل های کرمانشاه متواری شدند، اما منطقه تحت نظر قرار دارد و ما امیدواریم سریعا با توجه به اشراف نیروهای اطلاعاتی ما دستگیر شوند.

گفته می شود مهاجمان 4 نفر بوده اند.

اسدالله رازانی استاندار کرمانشاه هم گفت: در جریان سوقصد به نماینده اسلام اباد غرب و فرماندار دالاهو توسط افراد ناشناس و مسلح که در بازدید از منطقه مرزی ریجاب اتفاق افتاد هیچ آسیبی به اقای فلاحت پیشه نرسید و فقط، فرماندار دالاهو زخمی شده است. 

وی افزود: راننده همراه اقای فلاحت پیشه بر اثر این اقدام، شهید شده است.

استاندار کرمانشاه گفت: با تشکیل کمیته ای ، در حال بررسی این سوء قصد  هستیم.

معاون اجتماعی نیروی انتظامی استان کرمانشاه نیز گفت : مقارن ساعت 14 و 40 دقیقه امروز ، پس از بازگشت هیاتی متشکل از مدیران استانی و مسئولان شهرستان دالاهو از منطقه ریجاب ، کاروان مسئولان ، توسط حدود 5 سرنشین یک دستگاه پژو پارس سربی رنگ به رگبار بسته شد که بر اثر آن ، راننده اتومبیل فرماندار جان باخت و فرامرز اکبری فرماندار دالاهو  و همچنین  محافظ نماینده اسلام آبادغرب و دالاهو از ناحیه ران و سید فرزاد افضلی مدیرکل شیلات استان کرمانشاه هم از ناحیه ساق پا مورد اصابت گلوله قرار گرفتند .

به گفته سرهنگ عامویی ، هنوز هویت و انگیزه ضاربان مشخص نیست .

توضیح دادستان کرمانشاه درباره حمله مسلحانه در کرمانشاه

دادستان کرمانشاه نیز درباره سوء قصد به نماینده اسلام‌آبادغرب و دالاهو و برخی از مدیران استان کرمانشاه، گفت: جزییات این حادثه باید بررسی شده و بعد اعلام نظر شود.

مجتبی ملکی در گفت وگو با ایسنا گفت: آقای فلاحت پیشه، فرماندار کرمانشاه و عده‌ای از مسئولان استانی برای بررسی مشکلات بخش ریجاب به این محل رفتند که در مسیر ، 4 فرد مسلح آنان را به رگبار بستند.

وی افزود: پس از این حمله مسلحانه، خودروی خود را به آتش کشیده و به نواحی مرزی متواری شدند.

دادستان کرمانشاه با بیان اینکه در حال حاضر از جزییات این حادثه اطلاعی ندارم، اضافه کرد: متاسفانه در این حادثه راننده فرماندار به قتل رسیده و فرماندار هم مجروح شدند، ولی به آقای فلاحت پیشه صدمه ای وارد نشده است.

وی در پایان گفت: جزییات این حادثه باید بررسی شود و بعد اعلام نظر شود.

بروجردی مطرح کرد

ترور فلاحت‌پیشه با برنامه‌ریزی قبلی از سوی گروهک ضدانقلاب صورت گرفت

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به حمله مسلحانه عوامل تروریستی ضدانقلاب به خودروی نماینده و فرماندار اسلام آبادغرب و دالاهو نسبت به فعالیت مجدد این تروریست‌ها ابراز نگرانی کرد و گفت: وزارت کشور باید هرچه سریع‌تر نسبت به پاکسازی منطقه از عوامل تروریست اقدام کند.

به گزارش ایسنا،‌ علاءالدین بروجردی در پی سوءقصد به خودروی حامل نماینده و فرماندار اسلام‌آباد غرب و دالاهو ضمن محکوم کردن این اقدام تروریستی گفت: طی تماسی که با آقای فلاحت‌پیشه داشتم متوجه شدیم خوشبختانه حال عمومی ایشان مساعد بوده و جراحت سطحی دارند اما متأسفانه دو تن از سرنشینان این خودرو (راننده و حجت الله نیک عزم یکی از مسئولان دامپزشکی منطقه) به شهادت رسیدند و فرماندار دالاهو نیز که زخمی شده بود هم اکنون تحت درمان است.

ترور فلاحت پیشه با برنامه ریزی قبلی صورت گرفت

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه طبق اطلاعات به دست رسیده، شخص آقای فلاحت پیشه یکی از اهداف تروریست‌ها بوده که البته جان سالم به در برده است، عنوان کرد: ظاهرا تروریست ها خودروی نماینده اسلام آبادغرب را تحت نظر داشته و آن را مورد هدف قرار داده اند اما بعد از اینکه متوجه شدند آقای فلاحت پیشه در خودروی دیگری است آن را نیز مورد اصابت رگبار مسلسل های خود قرار دادند.

وی افزود: بنده از طرف کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خدمت خانواده بازماندگان شهدای این حادثه تروریستی تسلیت عرض کرده و امیدوارم با اقدام سریع نیروهای امنیتی به خصوص مسئولان وزارت کشور که مسئولیت امنیت کشور را برعهده دارند، عوامل جنایتکار این فاجعه دستگیر و به سزای عمل خود برسند.

عوامل ترور نماینده اسلام آباد غرب تحت تعقیب نیروهای سپاه پاسداران هستند

بروجردی در ادامه با اشاره به فعال شدن مجدد عوامل ضدانقلاب برون مرزی در داخل کشور، گفت: اخیرا نیروهای ضد انقلاب درگیری هایی نیز با نیروهای سپاه داشته اند که به نظر می رسد حادثه ترور نماینده مجلس نیز کار عوامل گروهک های ضدانقلاب خارجی است که به داخل نفوذ کرده و این ترور حساب شده را انجام داده اند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه عوامل تروریستی هم اکنون از سوی نیروهای سپاه پاسداران تحت تعقیب هستند، خاطرنشان کرد: امنیت در نقاط مرزی بالاست اما تحرکات اخیر گروهک های ضدانقلاب که تعداد قابل توجهی از آنها از سوی نیروهای سپاه به درک واصل شده اند، پدیده جدیدی است که باید به طور ویژه مورد توجه قرار گیرد و از وجود تروریست ها پاک شود.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
avatar
۱۳۹۵-۰۴-۲۱ ۰۹:۰۷

با سلام خدا راننده بدبخت رو رحمت کنه به خانوادشم صبر بده به حق آقا امام زمان وکمک سربازان گم نام کنه گیر بیوفتن به سزای اعمالشون برسن هرچه زودتر

avatar
۱۳۹۵-۰۴-۲۱ ۱۵:۰۸

بنده هم به نوبه خودم تسلیت میگم به خانواده آن دو عزیز که شهید شده اند ایشالله که به کمک سربازان گمنام امام زمان همه آنها را دستگیر کنند-خدا به خانواده هاشون صبر بده

avatar
۱۳۹۵-۰۴-۲۱ ۱۷:۳۸

خداوند روح آن شهداء راشادكند

avatar
۱۳۹۵-۰۴-۲۱ ۲۰:۴۵

با سلام. خداوند رحمت کنه این عزیزمان از دست رفته را. خداوند متعال به خانواده هاشان صبر عنایت بفرماید.

avatar
۱۳۹۵-۰۴-۲۲ ۰۰:۵۵

دکتر فلاحت پیشه استاد من در دانشگاه علامه بودن،با شنیدن این خبر بدجور شوکه شدم؛خدا رو شکر ک سالم هستن، ایشالله هر چ زودتر عوامل این جنایت رو شناسایی کنن

avatar
۱۳۹۵-۰۴-۲۲ ۱۳:۰۴

روحشان شاد یادشان گرامی

avatar
۱۳۹۵-۰۴-۲۲ ۱۹:۴۸

با سلام .از نیروهای مخلص و کارشناسان امنیتی خواهشمندیم بطور جدی پی گیر تروریست ها باشند و انها را دستگیر کنن و انها را در شهر دالاهو اعدام کنن

avatar
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۱:۳۴

خداوند لعنت کند هر آنکه به دنبال آسیب به امنیت و آرامش منطقه می باشد. به امید خدا نیروهای امنیتی کشورو سربازان گمنام امام زمان این تروریست ها را دستگیر خواهند کرد.

avatar
۱۳۹۵-۰۴-۲۴ ۱۹:۰۸

متاسفانه کم کاری نیروی انتظامی و ناشی گریشون باعث شد که عوامل این قضیه فرار کنن دوستام همه دیدن که با ماشین عوامل تیرندازی 13 ابادی رو پشت سر هم گذروندن ولی هیچ کس جلوشونو نگرفته واقعا جای تاسف داره

avatar
۱۳۹۵-۰۴-۲۹ ۱۷:۳۰

خداوند روح ایشان رو قرین رحمت کند درست است که نیروهای تروریستی در مقابل ما پشیزی بیش نیستند اما نباید در مقابلشون هم سهل انگاری شود. انشالا زودتر شناسایی و به مجازات اعمال کثیفشون برسند. آمین