• چهارشنبه / ۷ مهر ۱۳۹۵ / ۱۴:۴۸
  • دسته‌بندی: هرمزگان
  • کد خبر: 95070704336
  • منبع : نمایندگی هرمزگان

فرمانده انتظامی کیش:

طرح پلیس نمونه گردشگری در دست اجراست

طرح پلیس نمونه گردشگری در دست اجراست

ایسنا/هرمزگان فرمانده انتظامی کیش در نخستین نشست خبری امسال از اجرای طرح پلیس نمونه گردشگری برای جذب بیشتر گردشگر به کیش خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، نخستین نشست خبری فرمانده انتظامی کیش به‌مناسبت هفته ناجا با حضور مسئولان ارشد این ارگان و اصحاب رسانه صبح امروز چهارشنبه 7 مهرماه برگزار شد.

*رسانه حلقه اتصال پلیس و مردم است

بر اساس این گزارش، طی این مراسم، سرهنگ «رحیم جهانبخش» با تأکید بر نیاز پلیس به همکاری و اعتماد مردم دراین‌باره گفت: بسیاری از مأموریت‌های پلیس می‌تواند با همکاری مردم و توسط گروه‌های اجتماعی مردمی انجام شود تا نیازی به ورود پلیس در این  میان نباشد از همین‌رو نقش رسانه‌ها در حوزه حفظ امنیت اجتماعی بسیار مهم و ویژه است.

وی با تبریک هفته دفاع مقدس، این دوران را یادآور مجاهدت‌ها و رشادت‌های دلیرمردانی خواند و اظهار کرد: اگرچه دفاع مقدس 8 ساله به پایان رسیده است اما هنوز درهای شهادت در برخی حوزه‌ها باز است و هستند عزیزانی که با مجاهدت‌هایشان در آن گام برمی‌دارند. من معتقدم همان‌طور که زمانی در جنگ 8 ساله سن و سال برای رشادت و شهادت مهم نبود، امروز نیز جوانان باغیرت ما در صورت کوچک‌ترین تهدید از سوی دشمن اثبات می‌کنند که برای آب‌وخاک خود از همه‌چیز خواهند گذشت و بی‌توجه به سن و سال مقابل دشمن خواهند ایستاد. از این‌رو هفته دفاع مقدس زمان بسیار مناسبی برای یادآوری این رشادت‌هاست، چون ما در برابر خون شهدا رسالت داریم.

فرمانده انتظامی کیش، حفظ آرامش و امنیت را یک نیاز ضروری خواند و خاطرنشان کرد: در حوزه ایجاد امنیت ناجا تنها بخشی از کار را انجام می‌دهد، چون امنیت محصول کارکرد همه نهادهای اجتماعی به‌ویژه خانواده است، از این‌رو باید همه این نهادها دست‌به‌دست هم بدهند تا امنیت پایدار بماند.

جهانبخش، رسانه‌ها را به‌عنوان یکی از گروه‌های مرجع مهم و تأثیرگذار در حفظ امنیت جامعه دانست و گفت: امنیت اجتماعی به معنای این است که همه گروه‌ها متحد شوند تا تهدیدها از میان بروند، از این‌رو نقش گروه‌های مرجع در ساخت و بازتولید این مفاهیم بسیار مهم است و من معتقدم که رسانه‌ها یکی از تأثیرگذارترین بخش‌ها برای این بخش هستند، چون می‌توانند تضمین‌کننده سلامت روندهای اجتماعی باشند، چون وقتی شفافیت بر جامعه‌ای حاکم می‌شود، ارگان‌های فعال برای ایجاد امنیت نقطه برطرف کردن تهدیدها و امنیت می‌شوند.

وی رضایت شهروندان از امنیت اجتماعی جامعه را مهم ارزیابی کرد و گفت: ریشه امنیت اجتماعی در رضایت شهروندان است، از این‌رو ما باید در جهت آن حرکت کنیم. ازآنجایی‌که کیش یک شهر بسیار زیبا بااستعدادهای والای خدادادی و مردمی بسیار بافرهنگ است باید برای حفظ و بهبود شرایط موجود حرکت کنیم.

فرمانده انتظامی کیش مشارکت رسانه‌ها در فرهنگ‌سازی را یک نیاز خواند و گفت: نقش رسانه‌ها به‌عنوان گروه‌های اجتماعی مرجع در جلب مشارکت مردم برای ایجاد امنیت اجتماعی بسیار مهم است البته کیش جریان اطلاع‌رسانی بسیار مطلوبی دارد که بیانگر اعتماد مردم به این بخش است.

*آرامش ترافیکی کیش پتانسیل گردشگری است

سرهنگ جهانبخش رسانه‌ها را حلقه اتصال بین پلیس و مردم دانست و گفت: اعتماد سرمایه اجتماعی مهمی است که برای پلیس بیش از فنّاوری و هزاران گزینه دیگری اهمیت دارد. بر همین اساس اگر جریان بین رسانه و مسئولان شفاف و روشن نباید بسیاری از مشکلات بازتاب منفی خواهد یافت و در جامعه  نادیده گرفته می‌شود، از این‌رو طرح‌هایی برای افزایش مشارکت مردمی مدنظر قرار گرفته شده است.

وی از افزایش جرائم مالی در کیش خبر داد و اظهار کرد: متأسفانه برخلاف سایر موارد که شاهد کاهش جرائم و مشکلات بودیم بیشتر بازداشتی‌ها و جرائم کیش مربوط به مسائل مالی است. مواردی که شاید امکان برطرف کردن آن از طریق گروه‌های مرجع امکان‌پذیر بود. ازآنجایی‌که کیش یک منطقه اقتصادی است به‌دنبال آن هستیم که با ایجاد گروه‌های مرجع به این موارد سامان ببخشیم.

فرمانده انتظامی کیش، جذب گردشگر داخلی به کیش را از الزامات خواند و گفت: با توجه به تأکید مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی اگر ما بتوانیم حتی یک گردشگر را از سفر به دیگر کشورها منصرف کنیم تا به کیش سفر داشته باشد، کار مهمی انجام داده‌ایم ضمن این‌که کیش پتانسیل‌های زیادی برای این موضوع دارد.

جهانبخش وضعیت ترافیکی کیش را از جذابیت‌های این جزیره زیبا خواند و خاطرنشان کرد: آرامش و نظم حاکم بر رانندگی در کیش از جمله جذابیت‌های این منطقه زیباست که می‌توان از آن بهره برد و در جهت جذب گردشگر استفاده کرد. آرامشی که در بسیاری از موارد کشورهای همسایه ما از آن محروم هستند.

وی از اجرای طرح پلیس گردشگری نمونه خبر داد و گفت: شاید ما در مسائلی نظیر قیمت و امکانات نتوانیم با دیگر کشورها برای جذب گردشگر رقابت کنیم اما قطعاً رفتار پلیس می‌تواند بخشی از جذابیت‌های کیش باشد از همین‌رو به‌دنبال ایجاد و اجرای طرح پلیس گردشگری نمونه هستیم تا مسافران با رفتاری شایسته و بر اساس اخلاق اسلامی مواجه شوند.

*کاهش تصادفات و سرقت در جزیره

فرمانده انتظامی کیش از کاهش 31 درصدی تصادفات خسارتی در کیش خبر داد و گفت: به‌طورکلی امسال در کیش شاهد کاهش 26 درصدی تصادفات بودیم که اگرچه بسیار خوب است اما هنوز جای کار دارد، چون بیش از کمیت کیفیت برای ما مهم است.

جهانبخش پیگیری مسأله مواد مخدر را در کیش بسیار جدی خواند و اظهار کرد: با توزیع‌کنندگان مواد مخدر در جزیره برخورد جدی می‌شود. بر همین اساس میزان کشفیات مواد مخدر در شهریورماه امسال 435 درصد نسبت به شهریور سال گذشته افزایش داشته است. از آنجایی‌که مواد مخدر یکی از مطالبات اصلی مردم است ما آن را به‌صورت جدی دنبال می‌کنیم. هم‌چنین کلاس‌هایی نیز برای افراد در معرض آسیب مواد مخدر خواهیم داشت.

وی از کاهش 24 درصدی سرقت در جزیره خبر داد و گفت: این میزان از حد مطلوب کشوری نیز بالاتر است اما ما به بیشتر از این حد نیاز داریم.

این مقام مسئول از اجرای 110 برنامه طی هفته ناجا خبر داد و اظهار کرد: طی هفته ناجا 115 کیلوگرم از مواد مخدر کشف‌شده در جزیره کیش امحاء خواهد شد.

در ادامه این جلسه، جهانبخش در پاسخ به پرسش خبرنگار ایسنا مبنی بر تصمیم‌گیری این ارگان برای رسیدگی به وضعیت ماشین‌های اجاره‌ای جزیره گفت: این مسأله و عدم آشنایی مسافران به قوانین راهنمایی و رانندگی جزیره از جمله دغدغه‌هایی است که صورت جدی دنبال خواهیم کرد. در این راستا قطعاً با مؤسسات کرایه‌دهنده ماشین نشست‌هایی خواهیم داشت تا علاوه‌بر پیشگیری از این معضلات، خدایی ناکرده رفتار ناشایستی رخ ندهد که باعث دل‌زدگی مسافران از جزیره زیبای کیش شود. هم‌چنین برنامه‌هایی نیز برای فرهنگ‌سازی در پیش‌رو داریم که اطلاع‌رسانی به مسافران از طریق درج قوانین راهنمایی و رانندگی کیش در بلیت‌ها و مبادی ورودی از جمله آن‌هاست.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.