• پنجشنبه / ۸ مهر ۱۳۹۵ / ۰۱:۱۳
  • دسته‌بندی: تجسمی و موسیقی
  • کد خبر: 95070704577

برنامه گالری‌ها در روزهای پیش رو

برنامه گالری‌ها در روزهای پیش رو

فرهنگسراها، گالری‌ها و مراکز هنری تهران با برگزاری نمایشگاه‌هایی از هنرهای تجسمی میزبان علاقه‌مندان به هنر هستند.

به گزارش ایسنا، نمایشگاه نقاشی‌خط «آب حیات» شامل آثار نیر مصری‌پور با حضور جواد بختیاری - استاد خوشنویسی و خط نستعلیق - و با نمایش ۲۱ تابلوی نقاشی‌خط افتتاح می‌شود.

این تابلوها در ابعاد ۱۰۰*۱۰۰ سانتی‌متر، ۱۲۰*۱۲۰ سانتی‌متر، ۱۰۰*۱۴۰ سانتی‌متر، ۱۴۰*۹۰ سانتی‌متر ارائه شده است و قیمت آن‌ها بین ۴ تا ۱۲ میلیون تومان است.

نمایشگاه نقاشی‌خط «آب حیات» ۹ مهرماه در فرهنگسرای نیاوران گشایش خواهد یافت و تا ۱۸ مهرماه از ساعت ١٠ تا ۲۰ و جمعه‌ها از ساعت ١٤ تا ۲۰ برپا خواهد بود.

نگارخانه ابراهیمی‌نژاد

مدیریت نگارخانه «ابراهیمی‌نژاد» به‌مناسبت روز جهانی سالمندان همزمان با چهارمین سال تاسیس موسسه هنرمندان پیشکسوت، نمایشگاهی را شامل آثار حسین‌علی اعظمی حصار - نقاش و استادکار کاخ موزه صاحبقرانیه در نیاوران - برگزار می‌کند.

در این نمایشگاه که با عنوان «پیشکسوتان ثروت ملی» برگزار می‌شود، مجموعه‌ای از آثار این هنرمند که بیش از ۶۰ سال فعالیت هنری را در کارنامه‌ی خود دارد، به‌نمایش گذاشته می‌شود.

نمایشگاه آثار این هنرمند ۱۰ مهرماه ساعت ۱۱ تا ۱۹ در نگارخانه ابراهیمی‌نژاد به نشانی بزرگراه شهید محلاتی، خیابان نبرد، خیابان آهنگ، روبه‌روی بوستان یاس، کوچه نرگس، گلستان ۲، شماره ۷۲ افتتاح می‌شود و از روزهای بعد ساعت ۱۷ تا ۲۰ میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

گالری ساربان

«شهر دل» عنوان نمایشگاهی از تازه‌ترین آثار محمدسعید نقاشیان است که در مکان جدید گالری «ساربان» برپا خواهد شد.

نمایشگاه «شهر دل» شامل ۳۰ اثر نقاشی‌خط است که در اندازه‌های حداقل ۱۱*۲۰ سانتی‌متر و حداکثر ۱۴۰*۲۰۰ سانتی‌متر با تکنیک‌های تلفیقی (رنگ روغن، اکریلیک و مرکب) روی بوم خلق شده‌اند.

این نمایشگاه نهم مهرماه ساعت ۱۶ تا ۲۰ در مکان جدید گالری ساربان به نشانی دسترسی شرقی: خیابان سهروردی شمالی، خیابان هویزه غربی، نبش خیابان شهید یوسفی، شماره ۱۳۰ یا دسترسی غربی: خیابان دکتر بهشتی، خیابان صابونچی (مهناز)، خیابان هویزه شرقی، نبش خیابان شهید یوسفی، شماره ۱۳۰ افتتاح می‌شود و تا ۱۹ مهرماه هر روز (به‌جز سه‌شنبه‌ها) میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

موسسه فرهنگی هنری صبا

نمایشگاه آثار نقاشی «علی لیگون» و «سعید لی چوان ای»، هنرمندان مسلمان چینی در موسسه فرهنگی هنری صبا برگزار شده است.

نمایشگاه نقاشی هنر چین در سه موضوع هنر اسلامی، جاده ابریشم و طبیعت چین در گالری‌های استاد فرشچیان و استاد لرزاده موسسه فرهنگی هنری صبا وابسته به فرهنگستان هنر گشایش یافته است.

علاقه‌مندان می‌توانند هر روز (به جز روزهای تعطیل) از ساعت ۱۰ تا ۱۸ به فرهنگستان هنر واقع در خیابان ولیعصر (عج)، نرسیده به خیابان طالقانی، شماره ۱۵۵۲، مراجعه کنند

نگارخانه شهر کتاب فرشته

نمایشگاه هنر مفهومی «درخت» با یادی از عباس کیارستمی در نگارخانه شهرکتاب فرشته برپا می‌شود. «درخت» آثار ۱۰ هنرمند جوان حوزه نقاشی را در کنار هم قرار داده و گردهمایی این آثار بهانه‌ای شده است برای یاد کردن از هنرمند از دست رفته سینمای ایران، عباس کیارستمی.

علی اتحاد، فریدون امیدی، مهناز پسیخانی، علی جدی، جمشید حقیقت‌شناس، ندا درزی، شهناز زهتاب، سپیده سحر، قدرت‌الله عاقلی و سیمین کرامتی هنرمندان این نمایشگاه هستند.

این نمایشگاه نهم مهرماه در نگارخانه شهر کتاب فرشته افتتاح می‌شود و تا چهارم آبان ادامه خواهد داشت.

گالری مس‌نگار

نمایشگاه گروهی آثار نفیس هنرمندان قلمزن ایران در گالری «مس‌نگار» برگزار می‌شود .در این نمایشگاه گروهی که به مدت سه هفته و از روز جمعه نهم مهرماه در این نگارخانه افتتاح خواهد شد، آثار نفیسی از هنرمندان نامدار و استادان بزرگ این هنر دیرین، در کنار آثار بدیعی از هنرمندان جوان خلاق و پر استعداد به‌ نمایش گذاشته خواهد شد.

نمایشگاه گروهی «آثار نفیس هنرمندان قلم‌زن» نهم مهرماه از ساعت ۱۶:۳۰ افتتاح می‌شود و تا ۲۹ مهرماه در گالری مس‌نگار به نشانی تهران، خیابان ملاصدرا، خیابان شیراز شمالی، کوچه حکیم اعظم، مجتمع پارک پرنس، واحد تجاری شماره ۵ ادامه خواهد داشت.

گالری ایوان

مجموعه‌ای از آثار مهین عظیما - هنرمند پیشکسوت نقاشی پشت شیشه - در نمایشگاه «تماشاگر رویا» به نمایش گذاشته شده است. در این نمایشگاه آثار مختلفی از دوره‌های کاری این هنرمند در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته است.

نمایشگاه «تماشاگر رویا» تا ۹ مهرماه ۱۳۹۵ در گالری «ایوان» به نشانی الهیه، خیابان مهدیه، خیابان جبهه، کوچه لسانی، بن‌بست حمید، شماره ۱ برپاست و علاقه‌مندان می‌توانند هر روز به‌جز شنبه‌ها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ از این آثار دیدن کنند.

فرهنگسرای نیاوران

نمایشگاه «ایران از چشم‌های هما» با نمایش ۱۳۰ عکس از مناظر مناطق دیدنی ایران که ۴۰ سال پیش توسط «جورج گئورگ ژرستر» به ثبت رسیده است، گشایش یافته است. جورج گئورگ ژرستر ۴۰ سال پیش در سفری پرمخاطره از آسمان، زیبایی‌های ایران را با دوربین عکاسی ثبت کرد و با گذشت پیش از چهار دهه، برای نخستین‌بار این تصاویر را در ایران به‌نمایش گذاشته است.

نمایشگاه عکس «ایران از چشم‌های هما» تا دهم مهرماه از ساعت ۱۰ تا ۲۰ و روزهای تعطیل ۱۴ تا ۲۰ در گالری شماره ۱ فرهنگسرای نیاوران میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

فرهنگسرای ارسباران

نمایشگاه «بر بال‌های کودکی» با آثار نقاشی و تصویرسازی استاد اکبر نیکان‌پور دوم مهرماه در فرهنگسرای ارسباران گشایش یافته است.این نمایشگاه با ۲۰ اثر نقاشی و تصویرسازی با موضوع محیط زیست تا ۱۱ مهرماه از ساعت ۱۴ تا ۲۰ در گالری شماره ۱ در معرض دید عموم قرار گرفته است.

علاقه‌مندان برای دیدن این نمایشگاه می‌توانند به فرهنگسرای ارسباران به نشانی خیابان شریعتی، سیدخندان، خیابان جلفا مراجعه کنند.

گالری دنا

نمایشگاهی از مجسمه‌های لیلا علیخانی به‌عنوان «ما، همه» در گالری دنا برپا شده است. او در این نمایشگاه آثاری از کنش‌ها و ایدوئولوژی‌هایی‌ را که به قول او، در دامن اجتماع پرورانده شده و تعیین‌کننده‌ی مسیر زندگی‌اند، به‌نمایش گذاشته است.

این نمایشگاه تا ۱۲ مهرماه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ برپاست.

گالری راه ابریشم

عکس‌های جاسم غضبانپور از پشت صحنه فیلم «زندگی و دیگر هیچ» ساخته عباس کیارستمی در گالری راه ابریشم روی دیوار رفته است. این مجموعه که سال ۱۳۶۹ عکاسی شده، لحظات درخشانی را از پشت صحنه این فیلم ثبت کرده است.

این نمایشگاه تا ۱۹ مهرماه در گالری «راه ابریشم» به نشانی خیابان لواسانی، بین آبکوه و آقایی، شماره ۱۰۳ واحد ۲ ادامه خواهد داشت.

گالری مژده

آثار سهیلا تمجیدی در نمایشگاهی با عنوان «زن در آیینه خیال» به نمایش گذاشته شده است. تمجیدی در آثارش دغدغه‌های زن امروزی را مطرح کرده است.

نمایشگاه نقاشی‌های «زن در آیینه خیال» تا ۱۲ مهرماه ۹۵ در گالری مژده برپا خواهد بود و علاقه‌مندان می‌توانند هر روز (به‌جز ۵ مهرماه) ساعت ۱۶ تا ۲۰ از این نمایشگاه در گالری مژده به نشانی سعادت‌آباد، خیابان علامه شمالی، خیابان ۱۸ شرقی، شماره ۲۷، زنگ اول دیدن کنند.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.