• یکشنبه / ۵ دی ۱۳۹۵ / ۱۶:۴۸
  • دسته‌بندی: فوتبال، فوتسال
  • کد خبر: 95100502902
  • خبرنگار : 71486

قلعه‌نویی از آن سه نفر به من چیزی نگفت

منصوریان: حسینی به دلیل برتری فنی جای رحمتی بازی کرد

منصوریان: حسینی به دلیل برتری فنی جای رحمتی بازی کرد

سرمربی استقلال می‌گوید تیمش باید بیشتر تلاش می‌کرد تا پیروز می شد.

به گزارش ایسنا، علیرضا منصوریان بعد از تساوی یک بر یک تیمش برابر سپاهان گفت: قبل از مسائل فنی باید از مسئولان فولاد مبارکه سپاهان، کسانی که در این سالها برای تبدیل شدن ورزشگاه نقش جهان به ورزشگاهی که مایه افتخار فوتبال ایران است، تبریک بگویم. فضای بسیار خوبی در ورزشگاه حاکم بود و باید به همه عزیزان خسته نباشید بگویم. می‌دانستیم که بازی سنگینی داریم. در نیمه اول تلاش کردیم با توجه به شرایط و تغییراتی که داشتیم، بازی را مدیریت کنیم. در نیمه اول با مدیریت بازی موقعیت‌های خوبی مانند موقعیت رضایی، انصاری و زکی‌پور داشتیم.

وی ادامه داد: در نیمه دوم ۵ دقیقه قبل و بعد از گلی که دریافت کردیم، بی نظمی داشتیم اما خیلی خوب به بازی برگشتیم. متاسفانه امروز تیر دروازه مدافع سر سختی بود. اعتقاد به بدشانسی ندارم و معتقدم باید زحمت کشید و به میزان زحمت شانس به ما رو می‌کند. بعد از این زحمات بود که به گل رسیدیم و اگر این گل را زودتر می‌زدیم، برنده از زمین بیرون می‌آمدیم. به ویسی بابت این بازی تبریک می‌گویم و به او گفتم که ای کاش بازی برنده داشت. هواداران در ۳۰ دقیقه دوم بازی بسیار خوبی دیدند و از بازی لذت بردند. چمن ورزشگاه کمک کرد تا بازی خوبی داشته باشیم و از عملکرد تیم بسیار راضی هستم.

منصوریان ادامه داد: جوانان بسیار خوبی داریم و هر هفته چند جوان خود را به ما تحمیل کردند. برزای و حسینی این بازیکنان هستند که اکنون در ترکیب ما حضور دارند. برای ما خیلی کسب سه امتیاز مهم بود و با تمام احترام به مجموعه سپاهان که واقعا یک باشگاه هستند، باید بگویم که ما باید ۳ امتیاز را می‌گرفتیم. البته بعد از گل سپاهان نیز می‌توانست تعداد گل‌های خود را بیشتر کند.

سرمربی استقلال اضافه کرد: ای کاش بازی برنده داشت. هر دو تیم موقعیت‌هایی داشتند اما زور ما به هم نرسید. به ویسی گفتم ای کاش یا شما گل دوم را می‌زدید یا ما.

وی در ادامه و در پاسخ به سوالی درباره تغییرات استقلال در ارنج، بیان کرد: در تیم ملی امید فضای کار کردن با بازیکنان جوان را تجربه کردم و یاد گرفتم که می‌شود به جوانان اعتماد کرد. جوانان بنزین سبز و گران قیمت هستند و اگر میکسی از جوانان با بازیکنان با تجربه باشد، اتفاقی مانند گل دقیقه ۲+۹۲ رخ می‌دهد. البته هنوز نیز می‌گویم ما به بازیکنان با تجربه نیز نیاز داریم تا ریتم خود را حفظ کنیم. اگر در این بازی جوانان ما بازی کردند، به این دلیل بود که سه کاپیتان ما که بیرون زمین بودند از آنها حمایت کردند. اینکه رحمتی، حسینی را به داخل زمین هدایت می‌کند و حیدری مانند یک دستیار به ما کمک می کند، موضوعی است که باید به آن افتخار کرد. بزرگترهای تیم ما به بازیکنان ما کمک می‌کنند. ما دو دروازه‌بان با صلابت داریم. به بابازاده خسته نباشید می‌گویم که هر چند سال یک بار دروازه‌بان به فوتبال ما هدیه می‌دهد. از بازی دادن به جوانان نمی‌ترسم.

منصوریان در پاسخ به سوالی درباره نقل و انتقالات تیمش گفت: در نیم فصل بین ۳ یا ۴ خرید خواهیم داشت. باید جایگاه جوانان را تضمین کنیم و لازم نیست که خریدهای زیادی انجام دهیم. ما به سه بازیکن نیاز داریم و اگر ۳ بازیکن با تجربه به تیم ما اضافه شود، تیمی غیر قابل مهار خواهیم شد.

وی درپاسخ به سوالی درباره نیمکت نشینی مهدی رحمتی در این بازی، عنوان کرد: ما دو دروازه‌بان خوب داریم و امروز تشخیص دادیم که حسینی درون دروازه قرار بگیرد و در این مسیر رحمتی به ما کمک کرد. رحمتی یکی از بهترین گلرهای حال حاضر ایران است و در چند سال گذشته جز ۳ دروازه‌بان اول ایران بوده است. ما باید فضای رقابتی در تیم ایجاد کنیم.

منصوریان درپاسخ به سوالی درباره بختیار رحمانی، گفت: از عملکرد تاکتیکی تیم راضی هستم. امروز پله‌کانی حرکت می‌کنیم و با اتفاقی که امروز افتاد به هواداران قول می‌دهم که استقلال ۲۰ دقیقه پایانی بازی با سپاهان را از این پس در کل ۹۰ دقیقه خواهیم دید. امروز بازیکنان غایب زیادی مانند چشمی، کریمی و غفوری داشتیم و باید بگویم تیم منسجمی داریم. من انتظار داشتم که بازیکنان زودتر با فضای استقلال تطبیق پیدا کنند. بازیکنی مانند بختیار رحمانی در تیم خود ستاره بود و باید به او زمان بدیم. زمانی که یک بازیکن به بوندس لیگا می‌رود، در ماه اول ستاره نمی‌شود. ۱۷ روز زمان داریم و سعی می‌کنیم بهتر شویم.

او درباره کیفیت چمن ورزشگاه نقش جهان، اظهار کرد: ای کاش همه ورزشگاه‌ها مانند نقش جهان و غدیر اهواز باشند. بازیکنان همه در داخل رختکن می‌گفتند که این ورزشگاه چمنی بهتر از ورزشگاه آزادی دارد.

سرمربی استقلال درباره قضاوت فغانی در این بازی، اظهار کرد: در مورد آقای فغانی حرف زدن، ظلم هست. داوری ما در حال پوست اندازی است. هفته قبل نیز اگر صحبت کردم برای این نبود که از زیر فشارها خارج شوم. عقیده دارم نباید فغانی نقد شود. حتی اگر ما امروز می‌باختیم، فغانی بهترین داور جهان بود و او اکنون از همه داوران آسیایی بالاتر است. هر چند اندازه‌ای بد اخلاق است اما بازی را خیلی خوب اداره کرد.

وی درباره حمایت افتخاری از خودش گفت: افتخاری در روزهای سخت خود را به ما رساند. او نه تنها از منصوریان حمایت کرد، بلکه از همه بازیکنان حمایت کرد. او روز گذشته پیغام حمایت وزیر را نیز به ما رساند. او در روزهای گذشته به بهانه‌های مختلف نزدیک من بود تا من احساس نا امیدی نکنم.

منصوریان ادامه داد: دست هواداران را می‌بوسم. اهل شعار دادن نیستم زیرا آنها همیشه از ما حمایت می‌کنند. من پرچمدار یک نسل جدید از مربیان هستم و طبیعی است که در ابتدای مسیر چالش داشته باشم. چالش برای همه مربیان وجود دارد اما باید از هواداران که در روزهای سخت حامی ما بودند تشکر کنیم و روزهای سخت آنها را پایان بدهیم. در شاهین شهر واقعا از حمایت هواداران سورپرایز شدم. اتوبوس ما ۳ مرتبه دور شهر چرخید و خوشحالم که در شاهین شهر اردو زدیم. همه آنهایی که ساعتها برابر هتل حضور داشتند، خانواده بودند و باید به فوتبال ایران بابت این مسائل زیبا تبریک گفتم. اگر امروز ایستادگی می‌کنیم، به پشتوانه هواداران است. بچه‌های ما فعل خواستن را صرف کردند. جدا از مسائل فنی، بزرگترهای ما نیز به ما کمک کردند. هواداران عزیز نیز از بیرون از زمین از ما حمایت کردند و انرژی آنها باعث شد تا شرایط روحی تیم تغییر کند. بعد از یک بازی سنگین برابر نفت تهران، بازی کردن برابر سپاهان کار سختی است. این دو تیم اصفهانی همیشه قابل احترام هستند و بازی کردن برابر آنها سخت است.

منصوریان درباره شعار خداحافظی هواداران سپاهان خطاب به او اظهار کرد: این شعار را اصفهانی‌ها دادند و به خاطر بدرقه راه ما بود. در دو هفته اخیر ما جلسات متعددی را برگزار کردیم و افتخاری در این جلسات حضور داشت و حتی او در جلسات فنی تیم هم شرکت کرد.

او در پاسخ به این سوال که آیا به جز افتخاری حامی دیگری در استقلال دارد، اظهار کرد: هواداران حامی من هستند. هر آدمی یک محدود زمانی را در هر تیمی دارد و من به خاطر هواداران در کنار زمین نیستم. مهم نیست که برخی‌ها از من حمایت نمی‌کنند و من ناراحت نمی‌شوم چرا که توکل ما بر خداست. از هیچ کسی گلایه ندارم.

سرمربی استقلال در واکنش به اینکه آیا بین او و سید مهدی رحمتی اختلاف نظر وجود دارد و دلیل نیمکت‌نشینی او مشکلات شخصی است، تاکید کرد: بین من و مهدی هیچ مشکلی وجود ندارد. نیمکت‌نشینی او تشخیص کادر فنی بود و مطمئن باشید به خاطر مسائل فنی روی نیمکت نشست. اگر در تیم ما جوان‌ها بازی می‌کنند، به خاطر برتری‌های فنی است. نمی‌توانیم توانایی آن‌ها را نادیده بگیریم. به باشگاه استقلال به خاطر تربیت دروازه‌بان جوان دیگری تبریک می‌گویم.

منصوریان در پایان و در پاسخ به اظهارات امیر قلعه‌نویی مبنی بر اینکه اگر ریشه سه نفر در باشگاه استقلال زده شود تمام مشکلات این تیم حل خواهد شد خاطرنشان کرد: قبل از تمرین تراکتورسازی ما در زمین شماره 2 تمرین داشتیم و من به رسم ادب و به عنوان اینکه قلعه‌نویی پیشکوست استقلال است به استقبال او رفتم اما هیچ صحبتی درباره این موضوع انجام نگرفت. هیات مدیره با تمام وجود از بازیکنان و این تیم حمایت می‌کنم.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
avatar
۱۳۹۵-۱۰-۰۵ ۱۷:۱۷

اووه مای گاد

avatar
۱۳۹۵-۱۰-۰۵ ۱۷:۱۸

ما تورو داریم غم نداریم ای ول دادااااااا

avatar
۱۳۹۵-۱۰-۰۵ ۲۱:۳۶

اگر ۳ بازیکن با تجربه به تیم ما اضافه شود، تیمی غیر قابل مهار خواهیم شد. از اون حرفا بود....