• جمعه / ۱۰ دی ۱۳۹۵ / ۰۸:۵۷
  • دسته‌بندی: سیاست داخلی
  • کد خبر: 95101005814
  • خبرنگار : 71463

/آخرین اخبار انتخابات ۹۶/

اصلاح‌طلبان و اعتماد ملی/ احتمال کاندیداتوری یک زن از طرف اصولگرایان/میرسلیم؛ کاندیدای موتلفه

اصلاح‌طلبان و اعتماد ملی/ احتمال کاندیداتوری یک زن از طرف اصولگرایان/میرسلیم؛ کاندیدای موتلفه

این هفته حزب اعتماد ملی بیشترین اخبار اصلاح‌طلبان را به خود اختصاص داده بود. از کناره‌گیری قائم‌مقام این حزب گرفته تا استعفای دبیر کل محصورش. اصولگرایان هم با تشکیل جبهه مردمی انقلاب اسلامی و حضور مرضیه وحیددستجردی در این تشکل، شائبه احتمال کاندیداتوری یک زن را در انتخابات آینده ایجاد کردند.

به گزارش ایسنا، مشخص شدن اعضای ستاد انتخابات کشور، استعفای قائم‌مقام و دبیر کل حزب اعتماد ملی برای بهتر شدن نحوه تعامل این حزب با شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان و تشکیل جبهه مردمی انقلاب اسلامی از سوی تعدادی از اصولگرایان مهمترین اخبار انتخاباتی این هفته بودند.

اصلاح‌طلبان و مساله اعتماد ملی

در هفته‌ای که گذشت اصلاح‌طلبان با مساله‌ای به نام حزب اعتماد ملی مواجه بودند. ابتدا رسول منتجب‌نیا قائم‌مقام این تشکل به دلیل آن‌چه اختلاف نظر با شورای مرکزی در نحوه تعامل با شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان خواند استعفا داد و دو روز بعد هم مهدی کروبی دبیر کل محصور این حزب از سمتش کناره‌گیری کرد. هر چند هنوز تکلیف قبول استعفای این دو در شورای مرکزی حزب بررسی نشده است.

هفته پرهیاهوی اعتماد ملی

در ابتدای هفته رسول منتجب‌نیا قائم‌مقام حزب اعتماد ملی به دلیل تفاوت دیدگاهش با اعضای شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در مورد نحوه ورود این حزب به انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراهای شهر و روستا در اردیبهشت ۹۶، تقاضای استعفا کرد، که گفته شد مهدی کروبی دبیر کل اعتماد ملی نیز این استعفا را پذیرفته و به شورای مرکزی حزب ماموریت داده تا فردی جدیدی را به عنوان قائم‌مقام دبیر کل حزب اعتماد ملی انتخاب کنند. منتجب‌نیا خواهان فعالیت مستقل اعتماد ملی از شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان بودکه اکثریت شورای مرکزی این حزب نظر مخالف منتجب‌نیا را داشتند.

فردای استعفای منتجب‌نیا، حزب اعتماد ملی با صدور اطلاعیه‌ای تاکید کرد که تاکنون هیچ‌گونه تصمیمی در خصوص چگونگی تعامل یا عدم‌تعامل با شورای سیاست‌گذاری در هیچ‌یک از ارکان خود اتخاذ نکرده است.

در بخشی از این بیانیه آمده است: «ضمن احترام ویژه برای تمامی اعضا و ارکان حزبی به عنوان سرمایه‌های گرانقدر این حزب، از آنجایی که بر اساس اساسنامه و آیین‌نامه‌های این حزب، مرجع صدور بیانیه‌ها دفتر سیاسی و فراتر از آن شورای مرکزی است، از همه همراهان و ارکان حزب اعتماد ملی انتظار می‌رود به عنوان شخص و رکن و نهاد این حزب تا تشکیل و برگزاری جلسه شورای مرکزی و تصمیم این شورا در مورد چگونگی تعامل با شورای سیاست‌گذاری اظهار نظری ننمایند.»

فردای این بیانیه، دبیر کل حزب اعتماد ملی طی نامه‌ای استعفای خود را به اعضای شورای مرکزی این حزب اعلام کرد.

یک عضو حزب اعتماد ملی با اعلام این خبر اظهار کرد: استعفای مهدی کروبی به خاطر اختلافات اخیر در شورای مرکزی حزب اعتماد ملی بوده است. در این شرایط کروبی ترجیح داد خود اعضای شورای مرکزی درباره جهت‌گیری این حزب در انتخابات ۹۶ همراهی یا عدم همراهی با شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان تصمیم بگیرند. اکنون شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در مورد قبول یا رد استعفای دبیر کل این حزب تصمیم خواهد گرفت.

در همین زمینه سخنگوی حزب اعتماد ملی گفت: در جلسه شورای مرکزی حزب اعتماد ملی موضوع استعفای دبیرکل این حزب بررسی می‌شود. بر اساس مصوبه مورخه ۲۴ آذر ۹۵، جلسه شورای مرکزی اعتماد ملی روز ۱۰ دی برگزار می‌شود.

اسماعیل گرامی‌مقدم همچنین افزود: در این جلسه استعفای دبیرکل حزب توسط شورای مرکزی بررسی می‌شود. این جلسه به استناد نامه دبیرکل حزب اعتماد ملی توسط رسول منتجب‌نیا مدیریت می‌شود.

قائم‌مقام مستعفی حزب اعتماد ملی هم در گفت‌وگویی با اشاره به استعفای مهدی کروبی از دبیرکلی این حزب، پیش‌بینی کرد که همه اعضای شورای مرکزی با استعفای ایشان مخالفت شدید خواهند کرد و احدی موافق این استعفا نخواهد بود.

رسول منتجب‌نیا در ادامه گفت: امروز با کمال تأسف شنیدیم که دبیرکل محترم حزب اعتماد ملی طی نامه‌ای ضمن ابراز تذکراتی به حزب، استعفای خود را به شورای مرکزی حزب اعلام کرده و درخواست کردند که آن شورا استعفای ایشان را بپذیرد و جایگزینی را تعیین کند. بنده بسیار متأسفم از آنچه به‌وجود آمده و این بزرگوار را به این نتیجه رسانده از دبیرکلی حزبی که خود ایشان پایه‌گذاری کردند و از حیثیت و آبرو و مال خود برای آن هزینه کرده‌اند، استعفا می‌دهند.

وی افزود: یادآوری می‌کنم که یکشنبه‌شب شنیدم که ایشان چنین قصدی را دارند، خدمت ایشان پیام دادم که بنده با طرح این مسأله به‌شدت مخالف هستم و تقاضا می‌کنم که حتی در جلسات خصوصی اصلا مطرح نشود چون اعتبار و حیثیت حزب به ایشان وابسته است. بنده به نوبه خود به‌شدت از این تصمیم و مقدماتی که‌ این تصمیم را به وجود آورده متأسف هستم. در حال مشاوره با دوستان هستیم و به‌زودی همان‌طور که ایشان پیشنهاد کردند جلسه شورای مرکزی را در هفته آینده با حضور همه اعضای شورای مرکزی تشکیل خواهیم داد.

منتجب‌نیا همچنین تاکید کرد: بنده یقین دارم که همه اعضای شورای مرکزی با استعفای ایشان مخالفت شدید خواهند کرد و احدی موافق این استعفا نخواهد بود، کمااین‌که دبیران استان‌ها و شهرستان‌ها و اعضا با شنیدن این خبر به‌شدت نگران شدند و مخالفت خود را اعلام کردند. ما طبق توصیه ایشان جلسه‌ای را در هفته‌های آینده تشکیل خواهیم داد و اعضا را برای بحث پیرامون این مساله دعوت می‌کنیم. مطمئن هستم که احدی از شورای مرکزی و حتی زیرمجموعه آن موافق این استعفا نخواهند بود. بنده هم بار دیگر هم مخالفت جدی خود را با این استعفا اعلام می‌کنم.

روحانی منتظر گزینه‌های زیر خاکستر رقیب باشد

پیام مجرد عضو شورای مرکزی حزب اسلامی کار گفت:‌ با توجه به این‌که تنها کاندیدای قطعی برای انتخابات آینده حسن روحانی است، باید انتظار داشت که جریان رقیب، گزینه زیر خاکستری را در آینده برای رقابت با وی معرفی کند. با توجه به این‌که جریان مقابل روحانی نتوانسته است که گزینه خود را انتخاب و مطرح کند این فرضیه ایجاد می‌شود که ممکن است گزینه زیر خاکستری از سوی این رقبا در آینده مطرح شود که هیچ استراتژی خاصی برای انتخابات نداشته باشد و تنها از طریق ایجاد فضای تبلیغاتی و تخریب‌های پی‌درپی راه خود را به سوی پیروزی باز کند.

تلاش اصلاح‌طلبان در انتخابات آینده رسیدن به کاندیدای واحد است

یک عضو شورای عالی انتخاباتی اصلاح‌طلبان این شورا را به بهترین جا برای تصمیم‌گیری در مورد سیاست‌های انتخاباتی اصلاح‌طلبان دانست و عنوان کرد: اصلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهوری به دنبال همصدایی و رسیدن به کاندیدای واحد هستند.

عبدالکریم حسین‌زاده همچنین اظهار کرد: چارچوب و ساختار نظرات فراکسیون از شورای عالی اصلاح‌طلبان بیرون می‌آید. در حال حاضر هم فراکسیون، پنج نماینده در شورای عالی انتخاباتی اصلاح‌طلبان دارد و قطعا چه آقای روحانی و چه هر کس دیگری در فضای کاملا تک‌کاندیدایی حضور پیدا خواهد کرد و تمام تلاش ما این است که از تشتت و چنددستگی جلوگیری شود و هم‌افزایی به وجود آید.

نایب‌رئیس فراکسیون امید افزود: ما خودمان را جزیره جدایی نمی‌دانیم که بخواهیم جداگانه تصمیم بگیریم بلکه سعی می‌کنیم یک تصمیم جمعی اتخاذ کنیم. تصمیمات فراکسیونی ما مختص داخل مجلس است اما تصمیمات کلی در فضای جمعی و کلی‌تر اتخاذ خواهد شد.

اصولگرایان درباره قالیباف به اجماع نمی‌رسند

یک نماینده اصلاح‌طلب مجلس شورای اسلامی با اشاره به اعلام موجودیت جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی پیش‌بینی کرد: ممکن است یکی از وزرای سابق در جمهوری اسلامی گزینه اصلی اصولگرایان در انتخابات پیش‌رو باشد. من احتمال می‌دهم که این افراد در انتخابات پیش‌رو به دنبال یک فرد مذهبی، اهل علم و باتجربه سیاسی باشند و ممکن است یکی از وزرای سابق  در جمهوری اسلامی گزینه اصلی اصولگرایان باشد. اما فکر نمی‌کنم در مورد ‌آقای قالیباف بتوانند به اجماع برسند.

سهیلا جلودارزاده در ادامه بیان کرد: طبیعتا این افراد نمی‌توانند با طیف‌هایی از اصولگرایان مثل جبهه پایداری وحدت کنند. کمااین‌که در اجرا هم از آن‌ها منفک شدند. در واقع انتخابات ریاست‌جمهوری پیش‌رو امتحانی برای این افراد که جمعیت طرفدار انقلاب اسلامی هستند خواهد بود که آیا ارزش‌های امام (ره) را در عمل مراعات می‌کنند یا خیر.

اصلاح‌طلبان فعلا گزینه‌ای جز روحانی برای انتخابات ندارند

سخنگوی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که اصلاح‌طلبان در انتخابات آینده ریاست‌جمهوری به یک گزینه واحد خواهند رسید گفت که نظر اکثریت اصلاح‌طلبان بر آقای روحانی است و فعلا گزینه دیگری غیر از ایشان مطرح نیست.

بهرام پارسایی افزود: در حال حاضر سه نفر از اعضای فراکسیون امید عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان هستند و دو نفر دیگر از اعضای فراکسیون هم از قبل در آنجا عضویت داشتند. لذا دوستان به نمایندگی از ما در شورا حضور دارند، پس بدون شک فراکسیون امید هم درباره انتخابات ریاست‌جمهوری ورود خواهد کرد.

دل‌چرکین شدن روحانی برای حضور در انتخابات

معاون پارلمانی وزیر کشور دولت اصلاحات یادآور شد: در سال۸۷ برخی از بزرگان کشور به آقای احمدی‌نژاد توصیه می‌کردند که برنامه‌های خود را به صورت پنج یا شش ساله تدوین کند. این مساله به معنای این بود که بزرگان دوست داشتند ریاست‌جمهوری آقای احمدی‌نژاد ادامه داشته باشد. این در حالی است که کسی به آقای روحانی توصیه نمی‌کند برنامه‌های بلندمدت و پنج ساله تدوین کند.

سیدمحمود میرلوحی در گفت‌وگویی دل‌چرکین شدن روحانی برای حضور در انتخابات را مطرح کرد و گفت: اصولگرایان خطاب به آقای روحانی عنوان می‌کنند که شما تنها ۵۰.۷ رای داشته‌اید و بقیه آرا متعلق به اصولگرایان بوده است. با این حال اصولگرایان این مساله را مطرح نمی‌کنند که بقیه آرا نیز متعلق به یک نفر و یک گروه سیاسی نبوده، بلکه به گروه‌های مختلفی تعلق داشته است. شرایط به گونه‌ای پیش رفت که آقای روحانی به‌ شدت از این وضعیت و حضور در انتخابات آینده دل‌چرکین شدند. از سوی دیگر آقای روحانی قصد داشتند در اصلاح کابینه تغییرات جدی‌تر و بیشتری صورت بدهند که با مشاهده این هجمه‌ها از تغییرات بیشتر پرهیز و تنها به تغییر سه وزیر اکتفا کردند.

وی همچنین عنوان کرد: رئیس دولت اصلاحات همواره به اصلاح‌طلبان توصیه می‌کند که دیدگاه‌های حمایتی خود را نسبت به دولت آقای روحانی ادامه بدهند. حتی در یکی از دیدارهایی که ایشان با آقای روحانی داشتند به آقای روحانی عنوان کرده بودند که مراقب هجمه‌های اصولگرایان علیه دولت باشند و به راحتی میدان را خالی نکنند.

معرفی کاندیدای نهایی جبهه مستقلین و اعتدالگرایان تا نیمه بهمن

رئیس جبهه مستقلین و اعتدال‌گرایان از معرفی کاندیدای نهایی این تشکل سیاسی برای انتخابات ریاست‌جمهوری تا ایام دهه فجر خبر داد.

قدرتعلی حشمتیان با بیان این‌که جبهه مستقلین و اعتدال‌گرایان کاندیدای خود را برای انتخابات ریاست‌جمهوری سال آینده در ایام دهه فجر معرفی خواهد کرد، گفت: جبهه مستقلین و اعتدالگرایان از مجلس پنجم کار خود را آغاز کرد و در هر دوره انتخابات بازسازی شد و امروز نیز برای انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در حال توسعه است تا نهایتا هم‌زمان با سال‌روز پیروزی انقلاب اسلامی و در ایام دهه فجر کاندیدای قطعی خود را برای انتخابات معرفی کند.

احتمال کاندیداتوری یک زن از طرف اصولگرایان؟

در جناح اصولگرا هم موتلفه همچنان بر معرفی کاندیدای حزبی اصرار دارد و از طرفی همه اصولگرایان ضمن این‌که از وحدت سخن می‌گویند هرکدام معتقدند کاندیدای مورد نظر آن‌ها احتمال موفقیت بیشتری در انتخابات آینده دارد.

نامزد موتلفه؛ بادامچیان یا میرسلیم

نایب رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: نامزد نهایی موتلفه برای انتخابات ریاست‌جمهوری از بین من و میرسلیم انتخاب می‌شود. ما قطعا یک فرد حزبی و حقوقی را معرفی می‌کنیم، اگر هم ائتلاف اصولگرایان نامزد موتلفه را ارجح تشخیص دادند از او حمایت کنند.

اسدالله بادامچیان با اعلام این خبر اظهار کرد: خیلی طول نمی‌کشد که حزب موتلفه نامزد نهایی خود را از بین من و میرسلیم انتخاب کند. موتلفه هم مثل همیشه به تصمیمات ائتلاف اصولگرایان پایبند است و جدا از بقیه عمل نمی‌کند.


وی در پاسخ به این پرسش که آیا از تصمیم قالیباف برای ورود به انتخابات ریاست‌جمهوری اطلاعی دارید؟ تصریح کرد: من دیداری با وی نداشته‌ام و از تصمیم قالیباف بی‌خبرم.

میرسلیم؛ کاندیدای موتلفه

این در حالی است که محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با بیان این‌که «چه ائتلافی بین نیروهای انقلاب صورت بگیرد یا نگیرد ما در انتخابات حضور خواهیم داشت»، گفت: اگر ائتلافی بین نیروهای انقلاب صورت گرفت، ما تلاش می‌کنیم در جلسات ائتلاف، با استدلال هایی که داریم، از آقای میرسلیم دفاع کنیم تا او به عنوان نامزد موتلفه اسلامی در فرآیند ائتلاف مورد قبول قرار گیرد.

امیدواری به وحدت اصولگرایان

قائم‌مقام جامعه اسلامی مهندسین با اشاره به انتخابات آینده ریاست‌جمهوری اظهار امیدواری کرد که اصولگرایان بتوانند در امتداد ائتلاف جریان اصولگرا در انتخابات ۹۴ به وحدت برسند. آن جمع منتخبی که همواره در جریان اصولگرا نقش عمده و اصلی داشتند در حال فکر کردن و تلاش هستند تا بتوانند به مدلی برای وحدت برسند تا هر زمان به کاندیدای واحدی رسیدند همه اصولگرایان از این کاندیدا حمایت کنند که خبر آن ان‌شاء‌الله در روزهای آینده منتشر خواهد شد.

محمد ناظمی‌اردکانی همچنین اظهار کرد: تدابیری در امتداد ائتلاف جریان اصولگرا که در انتخابات گذشته مجلس صورت گرفت در حال انجام است که آن تجربه به صورت کامل‌تر در ارتباط با انتخابات ریاست‌جمهوری آینده اتفاق بیفتد و امیدواریم در همین راستا اصولگرایان به وحدت برسند.

اصولگرایان کاندیدای زن معرفی می‌کنند؟

پس از صدور اولین بیانیه جبهه نیروهای انقلاب اسلامی، یکی از اعضایی که در مصاحبه‌ای، توضیحات بیشتری درباره ماهیت این جبهه ارائه داد، مرضیه وحیددستجردی وزیر بهداشت احمدی‌نژاد بود. حضور مرضیه وحید دستجردی در جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی، به عنوان اولین عضویت وی در یک تشکل سیاسی این شایعه را ایجاد کرد که او فارغ از تمامی تعارفات سیاسی، با اهدافی انتخاباتی تلاش می‌کند تا به بهانه رساندن صدای نارضایتی افرادی که وی از آنان به عنوان مردم نام می‌برد، بار دیگر به عرصه سیاسی و قدرت در کشور بازگردد و احتمال دارد اصولگرایان یک زن را به عنوان رقیب روحانی مطرح کنند.

این وزیر دولت دوم احمدی‌نژاد درباره این جبهه تازه‌تاسیس تاکید کرد: جبهه نیروهای مردمی انقلاب اسلامی، یک تشکل فراجناحی و حتی فرااصولگرایی است. هیچ‌کدام از افراد عضو این تشکل را که ببینید روی پیشانی‌شان اصولگرایی ننوشته است.

مرضیه وحید دستجردی در پاسخ به این سوال که آیا این جبهه برای انتخابات ریاست‌جمهوری برنامه دارد؟ اظهار کرد: جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی اهدافی خیلی بلندتر از انتخابات ریاست‌جمهوری دارد. واقعا نمی‌خواهیم کشور دستخوش برخی از مسائل شود.

وی همچنین یادآور شد: بالاخره مثل بقیه تشکل‌ها برای انتخابات ٩٦ هم همان‌طور که مجبوریم غذا بخوریم مجبور هستیم رای بدهیم و کار و فعالیت هم داشته باشیم. این مسائل جزو چیزهای جدایی‌ناپذیر از زندگی است. اگر از من در مورد کاندیدای تشکل بپرسید به شما خواهم گفت که این تشکل از پایین به بالاست. مجامع عمومی باید تشکیل شوند و بعد نظرات مردم از پایین به بالا جمع‌آوری شود.

مشخص نشدن کاندیدای اصولگرایان در این مقطع طبیعی است

نائب رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری، مشخص نشدن کاندیدای اصولگرایان در انتخابات ریاست جمهوری در مقطع فعلی را موضوعی طبیعی خواند و اظهار کرد: با توجه به تجارب انتخابات گذشته، گزینه‌های مطرح در سه ماه آخر انتخابات تعیین می‌شوند، که بر همین اساس در حال حاضر اصولگرایان در مرحله اجماع برای رسیدن به گزینه واحد هستند.

محسن کوهکن در ادامه خاطرنشان کرد: تجربه انتخابات گذشته ریاست‌جمهوری در دوران آقایان خاتمی، احمدی‌نژاد و روحانی نشان می‌دهد که همه اتفاقات در سه ماهه آخر رخ می‌دهد، به طوری که اگر پنج ماه قبل از برگزاری انتخابات به این آقایان می‌گفتند قرار است رئیس‌جمهور شوند، باور نمی‌کردند. بر این اساس با توجه به فرآیند گذشته انتخابات مشخص نشدن کاندیدای اصولگرایان در انتخابات آینده موضوع غیرمنتظره‌ای نیست و هنوز وقت داریم.

فروزنده: کاندیدای یکتا می‌تواند رقیب جدی روحانی باشد

لطف‌الله فروزنده از اعضای هیات موسس جبهه یکتا گفت: کاندیدای نهایی ما می‌تواند به عنوان رقیب جدی آقای روحانی مطرح باشد. ما بر این باور هستیم رویکردی که در دولت آینده باید وجود داشته باشد این است که از بن دندان به اسلام، ارزش‌ها، منابع و امکانات کشور اعتقاد داشته باشد و به طور جدی کار کند. همچنین کاندیدای نهایی ما می‌تواند به عنوان رقیب جدی آقای روحانی مطرح باشد.

معاون پارلمانی دولت محمود احمدی‌نژاد دربارهبا احتمال نامزدی رستم قاسمی از سوی یکتا اظهار کرد: در حال حاضر هیچ چیز مشخص نیست و تصور ما این است، مقدمات قطعی شدن کاندیدا به این نحو باشد که ابتدا گفتمان خدمت با رویکرد انقلابی حاکم و برنامه‌ها مطرح شود و طبیعتا پس از طرح برنامه‌ها مشخص خواهد شد که چه گزینه‌هایی برای این که برنامه‌های مربوطه را ایفا کنند، توانمند هستند.

جبهه یکتا برای انتخابات هنوز وارد تعیین مصادیق نشده است

سخنگوی جبهه یکتا گفت: برای انتخابات هنوز وارد تعیین مصادیق نشده‌ایم و امیدواریم در جلسه آینده شورای مرکزی جبهه یکتا به جمع‌بندی مورد نظرمان دست یابیم.

سیدمحمد حسینی با اشاره به برگزاری جلسات متعدد در میان اعضای شورای مرکزی جبهه یکتا برای انتخابات، اظهار کرد: جلسات جبهه یکتا با موضوع انتخابات به صورت مرتب برگزار می‌شود اما هنوز وارد تعیین مصادیق در این زمینه نشده‌ایم.

سایر اخبار انتخاباتی

انتخاب رئیس و اعضای ستاد انتخابات کشور

وزیر کشور اعضای ستاد انتخابات کشور را برای برگزاری انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در ۲۹ اردیبهشت ۹۶ تعیین کرد. علی‌اصغر احمدی با حکم وزیر کشور به‌عنوان رئیس ستاد انتخابات کشور و سیدسلمان سامانی، قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس و هماهنگی استان‌ها با حفظ سمت به عنوان عضو و رئیس کمیته حقوقی ستاد انتخابات برگزیده شدند.

همچنین حسین ذوالفقاری رئیس کمیته امنیتی و انتظامی، جواد ناصریان رئیس کمیته مالی و پشتیبانی، وجه‌الله خدمتگزار رئیس هیات بازرسی انتخابات، امیر شجاعان رئیس کمیته فناوری اطلاعات، محمدابراهیم شوشتری رئیس کمیته حراست و استعلامات، سیدرمضان شجاعی‌کیاسری رئیس کمیته اطلاع‌رسانی، علی پورعلی‌مطلق دبیر ستاد انتخابات و حمید درخشان‌نیا به عنوان عضو دیگر ستاد انتخابات کشور انتخاب شدند.

رئیس صداوسیما: ستاد انتخابات را ایجاد کرده‌ایم

رئیس صداوسیما با بیان اینکه رویکرد صداوسیما جناحی نیست، از برنامه‌های این سازمان برای انتخابات ریاست جمهوری سال آینده خبر داد تاکید کرد: در سازمان صداوسیما همه کسانی که در خانواده انقلاب هستند می‌توانند صحبت کنند و صحبت هم می‌کنند، همه نیروهای متنوع و متکثر در حال حاضر در صداوسیما صحبت می‌کنند.

عبدالعلی علی‌عسگری با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۶ گفت: ما ستاد انتخابات را در صدا وسیما ایجاد کرده‌ایم و در حال حاضر برنامه‌هایی تدوین و تنظیم شده است. مقدمات آن‌ها نیز در حال حاضر فراهم شده، اما تلاش می‌کنیم که در حال حاضر فضا سیاسی نشود تا اسفندماه که نزدیک انتخابات می‌شویم ان‌شاءالله آن زمان کمی وارد فاز سیاسی می‌شویم.

آمادگی ناجا برای تامین امنیت انتخابات

سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به انتخابات سال آینده بیان کرد: ماموریت تامین امنیت و حضور در پای صندوق ها قبل، حین و بعد از انتخابات بر عهده نیروی انتظامی است و ما باید آمادگی لازم را داشته باشیم.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.