• چهارشنبه / ۲۳ فروردین ۱۳۹۶ / ۱۸:۰۰
  • دسته‌بندی: سیاست داخلی
  • کد خبر: 96012309042
  • خبرنگار : 71489

دومین روز ثبت‌نام داوطلبان کاندیداتوری ریاست‌جمهوری؛

داوطلبی 287 نفر/حضور شناخته شده‌ها/ثبت‌نام احمدی‌نژاد/ حاشیه‌ها، عکس‌ و فیلم

داوطلبی 287 نفر/حضور شناخته شده‌ها/ثبت‌نام احمدی‌نژاد/ حاشیه‌ها، عکس‌ و فیلم

روز سه‌شنبه با دستور وزیر کشور ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری در محل ستاد انتخابات کشور آغاز شد و با ثبت‌نام ۱۲۶ داوطلب به پایان رسید و تا پایان وقت اداری ثبت‌نام‌ها این تعداد به 287 نفر رسید.

به گزارش ایسنا،  ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری صرفا در ستاد انتخابات کشور واقع در محل وزارت کشور آنجام می‌شود و تا روز ۲۶ فروردین به مدت ۵ روز ادامه می‌یابد.

امروز چه کسانی ثبت‌نام کردند؟

مسعود زریبافان معاون محمود احمدی‌نژاد  از اولین کسانی بود که امروز  نامزد انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری شد.

دولت یازده +1 را تشکیل می دهم

مسعود زریبافان اظهار کرد: در دولت خود مصمم هستم که تمامی محاسن دولت های گذشته را مورد استفاده قرار دهم و مشکلات آنها را برطرف نمایم.

به گزارش ایسنا، مسعود زریبافان معاون احمدی نژاد صبح امروز پس از اعلام کاندیداتور و ثبت نام در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در ستاد انتخابات کشور با تاکید بر اینکه در نظام جمهوری اسلامی از لحاظ ساختار و قوانین هیچ کمبودی وجود ندارد، اظهار کرد: عدم اجرای دقیق قوانین باعث ایجاد مشکلات مختلف در جامعه شده است.

وی توزیع ناعادلانه منابع و وجود رانت را علت بسیاری از مشکلات از جمله مشکلات اقتصادی و بیکاری عنوان کرد و گفت: برای رفع فقر و بیکاری تنها اقدام لازم، توزیع عادلانه منابع و مبارزه با پدیده شوم فساد و تبعیض است.

زریبافان خاطر نشان کرد: برای حل مشکل فساد، جمهوریت نظام باید آنگونه که هست در انتخابات و با انتخاب مسئولین واجد شرایط و لایق تحقق پیدا کند. اگر مسئولین مردمی باشند و با دردها و مشکلات مردم آشنا بوده و دلسوزی و پاکدستی و مبارزه با رانت و فساد از ویژگی های آنها باشد، همه مشکلات کشور برطرف خواهد شد.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه قول می دهم در دولت خود مصونیت سیاسی و قضائی مدیران را بردارم، درباره ویژگی های دولت خود اظهار کرد: من معتقدم که در گذشته و دولت های مختلف خدمات زیادی به کشور شده است و این دولت ها محاسن و معایبی داشته اند در همین زمینه من مصمم هستم که تمامی محاسن دولت های گذشته را مورد استفاده قرار دهم و مشکلات آنها را برطرف نمایم.

زریبافان گفت: به عنوان رئیس دولت کارآمدی تلاش خواهم کرد که دولت یازده +1 را تشکیل دهم.

این فعال سیاسی اصولگرا درباره تشکیلات جمنا و ساز و کار وحدت این تشکیلات گفت: وحدت اتفاق بسیار خوبی است اما اینکه عده ای بنشینند و با یکدیگر توافق کنند و برای مردم تعیین تکلیف نمایند به معنای دموکراسی نیست اینکه دو جناح هر کدام یک نفر را معرفی کنند موجب محدودیت انتخاب های مردم می شود و حق انتخاب را از آنها سلب می کند.

وی با تاکید بر اینکه در انتخابات پیش رو تا پایان کار ایستاده ام و انصراف نمی دهم ادامه داد: من کاندیدای در سایه هیچ کسی نیستم و شخصیتی مستقل دارم.

رئیس پیشین بنیاد شهید و امور ایثارگران در پاسخ به پرسشی درباره علت عدم ارائه گزارش تحقیق و تفحص از این بنیاد در دولت قبل خاطر نشان کرد: علت طولانی شدن عدم ارائه گزارش تحقیق و تفحص این بود که من برای عدم ایجاد مشکل برای بنیاد از خودم دفاع نکردم و در نهایت نیز طی جلساتی که در کمیسیون های مربوط برگزار شد، پرونده مخدومه اعلام شد و مجلس نیز طی نامه ای اعلام کرد که در تحقیق و تفحص از بنیاد شهید هیچ تخلفی صورت نگرفته است.

زریبافان اظهار کرد: در دوران مدیریت من هیچ کدام از مدیران منصوب من مرتکب تخلفی نشده اند.

وی در پایان علت منتشر نشدن گزارش مربوط به تحقیق و تفحص از بنیاد شهید را عدم به حد نصاب نرسیدن درخواست تحقیق و تفحص در کمیسیون مربوطه عنوان کرد.

* حمید بقایی داوطلب دیگری بود که برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری به همراه  محمود احمدی نژاد و اسفندیار رحیم مشایی وارد ستاد انتخابات وزارت کشور شد.

بقایی پیش از ثبت نام گفت: اگر رد صلاحیت شوم در هر شرایطی قول میدهم به قانون  تمکین کنم.

می توانیم ایران را بسازیم

بقایی پس از ثبت نام در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌ جمهوری تاکید کرد که حل مشکلات اقتصادی، اجتماعی و سیاسی در دستور کار وی خواهد بود.

به گزارش ایسنا، حمید بقایی در جمع خبرنگاران ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه خدا را شاکرم که امروز دراینجا حضور دارم و خود را برای پذیرش مسئولیت بزرگ آماده کرده ام، اظهار کرد: ایران سرزمینی بزرگ و سرزمین مردمان بزرگ و تاریخی کهن است.

وی با بیان اینکه افتخار می‌کنم ایرانی هستم، ادامه داد: ملت ایران شایسته هستند تا بهترین زندگی را داشته باشند. آنها همواره در صلح و ثبات و آرامش با دیگر ملت ها زندگی کرده اند. ملت ایران ملت جنگ طلبی نبوده و نیست. طرفداری آنها از زمانی که بزرگترین امپراطوری جهان بود، با همه ملت ها روشن و واضح است.

بقایی خاطر نشان کرد: بر این باورم می توانیم ایران را بسازیم  و می توانیم کشور را به جایگاه و قله های بلند برسانیم و ملت ایران می‌تواند با تلاش، صلح و دوستی  بر مشکلات فائق آید.

***

ثبت‌نام یک نماینده مجلس برای انتخابات ریاست‌جمهوری

«محمدعلی پورمختار» نماینده بهار و کبودرآهنگ در مجلس هم برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری به  ستاد انتخابات کشور رفت.

به گزارش ایسنا، پورمختار ضمن حضور در ستاد انتخابات تاکید کرد که برای نام نویسی در انتخابات ریاست جمهوری نیازی به کناره‌گیری از نمایندگی مجلس نیست.

احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرد

محمود احمدی‌نژاد که برای همراهی حمید بقایی به وزارت کشور مراجعه کرده بود خود نیز برای حضور در انتخابات ثبت نام کرد.

پیش از ظهر محمود احمدی نژاد، رئیس دولت‌های دهم و نهم که برای همراهی حمید بقایی جهت ثبت‌نام در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری به وزارت کشور مراجعه کرده بود خود نیز در این انتخابات ثبت‌نام کرد.

توصیه رهبری برای ثبت نام نکردن من در انتخابات به معنای نهی نبود

احمدی‌نژاد پس از ثبت نام در انتخابات گفت:رهبری سفارش کردند در انتخابات شرکت نکنم من هم پذیرفتم ،توصیه ایشان به معنای نهی نبود.

به گزارش ایسنا ، محمود احمدی‌نژاد که در جمع خبرنگاران حاضر در ستاد انتخابات سخن می‌گفت، اظهار کرد: خدا را سپاسگزارم که اینجانب را در  دوران شکوه عظمت ملت ایران به این دنیا آورد، امروز جامعه بشری در استانه تحولات بزرگ به سمت آرمانهای الهی است، ملت ایران ملتی بزرگ شایسته تمدن افرین و تاریخ ساز است و همواره دنبال عزت عدالت، آزادی و کرامت انسانی تلاش کرده است.

وی با بیان اینکه افتخار می‌کنم که یک ایرانی هستم، افزود: انقلاب متعلق به مردم است، همه موجودی کشور متعلق به مردم است،باید نظام در خدمت مردم باشد.

وی با تاکید بر اینکه ملت همواره پای کار بوده اند، ادامه داد:  ملت در انجام وظایف اجتماعی خود کوتاهی نکرده است، باور من این است که در شرایطی که لایق آن هستیم قرار نداریم،نیازمند وحدت و عزم برای رسیده به جایگاه خود هستیم.

وی با بیان اینکه جزء معدود کسانی هستیم که تمام زندگی ما توسط نهادهای گوناگون و دستگاه های اطلاعاتی بارها شخم زده شده است، گفت: زندگی ما شفاف است.

احمدی‌نژاد و بقایی رقیب ندارند

هم‌چنین علی‌رغم انتشار خبری مبنی بر ثبت‌نام اسفندیار رحیم‌مشایی ، خبرنگاران ایسنا تاکید کردند که وی بدون انجام ثبت‌نام در کنار احمدی‌نژاد و بقایی برای نشست خبری حاضر شد.

اسفندیار رحیم مشایی گفت: محمود احمدی نژاد و حمید بقایی هیچ کدام رقیبی ندارند.

اسفندیار رحیم مشایی که جهت همراهی احمدی نژاد و بقایی برای ثبت نام در دوازدهین دوره انتخابات ریاست‌ جمهوری در وزارت کشور حضور یافته بود در جمع خبرنگاران درپاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه ارزیابی‌تان از اقبال عمومی نسبت به جریان فکری خود چیست؟ اظهار کرد: هرکدام از این دو (احمدی نژاد و بقایی) که در انتخابات حضور داشته باشند رقیبی ندارند و در مجموع آرای همه کاندیداها با این دو برابر خواهد بود.

وی همچنین در پاسخ به این پرسش  که آیا فکر می کنید صلاحیت این دو نفر تایید می شود؟ نیز خاطر نشان کرد: دلیلی ندارد که صلاحیت احمدی نژاد و آقای بقایی تایید نشوند.

***

حاشیه‌های دومین روز ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری را اینجا بخوانید.

حاشیه‌های نخستین روز ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری را هم اینجا بخوانید.

***

بازدید دادستان کل از ستاد انتخابات کشور

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور  پیش از ظهر روز چهارشنبه با حضور در ستاد انتخابات، از روند اجرای امور بازدید به عمل آورد.

قطعاً و مسلماً پرونده‌های قضایی داوطلبان در بررسی صلاحیت آنها موثر است

دادستان کل کشور گفت: فضای مجازی و حقیقی را رصد کرده و با تخلفات برخورد می‌کنیم.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری در جریان بازدید از ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران درباره فعالیت ستاد پیشگیری از تخلفات انتخاباتی، اظهار کرد: این ستاد در تهران و استان‌ها فعال است و ما از طریق این ستاد فضای مجازی و حقیقی را رصد می‌کنیم. امیدواریم تخلفی انجام نشود اما اگر تخلفی انجام شود با آن برخورد می‌کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا وجود پرونده‌های نامزدهای انتخابات در روند بررسی صلاحیت آنها موثر است، تصریح کرد: قطعاً و مسلماً نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری و شوراها اگر پرونده‌ای داشته باشند، آن پرونده‌ها به مراکز نظارتی و اجرایی ابلاغ می‌شود و در روند بررسی صلاحیت‌ها تأثیر می‌گذارد.

منتظری درباره روند ثبت‌نام انتخابات ریاست جمهوری و حضور اقشار مختلف مردم برای ثبت‌نام، تصریح کرد: فضای خوب و بانشاطی ایجاد شده و هر کس از هر طیف، ‌جریان و شهرستان نیز برای ثبت‌نام آمده و استقبال زیاد است. باید انتخابات ریاست جمهوری بازارش خیلی داغ باشد که مشتری زیادی دارد.

دادستان کل کشور در پایان اظهار کرد: مردم نظام را از خود می‌دانند و برای همین از ثبت‌نام‌ها استقبال کرده‌اند. در هیچ کجای دنیا چنین وضعیتی وجود ندارد، البته همه این وضعیت هم مطلوب نیست که هر کسی ثبت‌نام کند؛ زیرا برخی رسانه‌ها به ویژه رسانه‌های خارجی از این مسائل سوء‌استفاده می‌کنند، البته این نشان آن است که فضای کشور باز است و مردم نظام را از خود می‌دانند. فضای بانشاطی اکنون ایجاد شده و امیدواریم مردم با حضور خود بر این نشاط بیافزایند.

تعداد کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری تاکنون

رییس ستاد انتخابات کشور اعلام کرد که تا ظهر امروز 197 نفر برای انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم ثبت نام کرده ‌اند.

به گزارش ایسنا ، علی اصغر احمدی با اعلام این خبر افزودو تا ساعت 12:45 دقیقه ظهر امروز 197 برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرده‌اند که از ایتن تعداد 8 زن و 189 مرد  هستند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد:  امروز ۸۶ نفر ثبت نام کرده اند. تا این لحظه جوانترین فرد ۱۸ سال و مسن ترین فرد ۸۲ سال دارد. بیشترین آمار سنی نیز بین گروههای سنی ۴۶ تا ۵۰ سال است که ۳۲ نفر در این گروه سنی ثبت نام کردند.

رییس ستاد انتخابات خاطرنشان کرد: بیشترین مدارک تحصیلی هم  فوق لیسانس است که ۵۴ نفر با این مدرک تحصیلی ثبت نام کرده اند. همچنین ۱۹ نفر نیز اظهار کرده اند که جزء ایثارگران هستند.

احمدی در ادامه در مورد تمدید مهلت ثبت نام از داوطلبان انتخابات ریاست‌ جمهوری گفت: ثبت نام هر روزه تا ساعت ۱۸ ادامه دارد اما این امکان وجود دارد که ساعت ثبت نام از داوطلبان تمدید شود، که البته این مسئله را در روز آخر حتما اطلاع رسانی می کنیم، ما حتما در روال ثبت نام از داوطلبان مر قانون را رعایت می کنیم و خارج از چارچوب‌های قانونی نام نویسی نداریم.

رییس ستاد انتخابات کشور در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا میزان ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری بالا است و هر کسی با هر شرایطی در انتخابات ثبت‌نام می‌کند، گفت: انتخابات دو بال بسیار مهم یعنی اجرا و نظارت دارد. اجرای قانون انتخابات به عهده وزارت کشور است و وزارت کشور و همه استانداری‌ها و فرمانداری‌ها آماده شده‌اند تا انتخابات را بر اساس قانون اجرا کنند. شرایط ثبت‌نام کنندگان در قانون انتخابات ریاست جمهوری قید شده و ما آن قانون را اجرا می‌کنیم.

وی افزود: الان بحث من این نیست که قانون انتخابات چه ضعف‌هایی دارد که مثلاً حداقل و حداکثر سن افراد یا حداقل مدرک تحصیلی افراد در قانون انتخابات ذکر نشده است. من مجری قانون انتخابات هستم و مکلفم آن را اجرا کنم. بررسی صلاحیت داوطلبان نیز به عهده شورای نگهبان است.

احمدی خاطرنشان کرد: امیدوارم مجلس در قانون انتخابات تجدید نظر کند مخصوصاً در لایحه جامع انتخابات که اکنون در کمیسیون سیاسی- دفاعی دولت در حال بررسی است باید شرایط داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری به صورت دقیق پیش‌بینی شود. به هر حال کسی که می‌خواهد رئیس جمهور کشور شود باید ویژگی‌های خاص خود را داشته باشد.

رییس ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه جای خوشحالی دارد که هموطنانمان احساس تکلیف کرده و بر اساس قانون در انتخابات ثبت‌نام می‌کنند، گفت: من در مقامی نیستم که به مردم امر و نهی کنم اما خواهش می‌کنم عزیزان رعایت کنم تا اینگونه نباشد که در پایان هم بابت اسباب خودشان شود و هم شورای نگهبان، البته این فقط خواهش است. ما به عنوان مجریان انتخابات برابر قانون انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام انجام می‌دهیم.

***

تعداد داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری تا پایان روز دوم به ۲۸۷ نفر رسید

رئیس ستاد انتخابات کشور گفت:‌ تا پایان روز دوم ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری ۲۸۷ نفر ثبت‌نام کرده‌اند.

به گزارش ایسنا علی اصغر احمدی در گفت‌وگویی اظهار کرد:  از این تعداد ۲۷۴ نفر مرد و ۱۳ نفر زن هستند.

وی با بیان اینکه ۴۰ نفر دارای سابقه ایثارگری هستند، اظهار کرد: هفتاد نفر از این افراد نیز دارای مدرک فوق لیسانس هستند. همچنین بیشترین میانگین سنی ثبت‌نام کنندگان بین ۴۶ تا ۵۰ سال است که چهل نفر در این میانگین سنی ثبت‌نام کرده اند.

احمدی در پایان خاطر نشان کرد: امروز ۱۶۳ نفر برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری  مراجعه کردند که اطلاعات 161 نفر از آنها ثبت شد.

****
شوک انتخاباتی محمود و یاران
محمود احمدی‌نژاد باز هم در فضای سیاسی ایران شگفتی آفرید تا نشان دهد همچنان غیرقابل‌پیش‌بینی‌ترین سیاستمدار ایرانی است. او که تنها یک هفته پیش در نشست خبری خود به صراحت اعلام کرده بود "برنامه‌ای برای انتخابات ریاست‌جمهوری ندارد و از برادر عزیزش (بقایی) حمایت می‌کند"، صبح امروز با حضور در ستاد انتخابات کشور کاندیدای انتخابات شد.
گزارش ایسنا در این زمینه را اینجا بخوانید.
***
انتخاب شوندگان باید دارای چه شرایطی باشند؟

بر اساس ماده 55 قانون انتخابات ریاست‌جمهوری «داوطلبان ریاست جمهوری یا نمایندگان تام‌الاختیار آن‌ها که کتباً معرفی شده باشند باید ظرف 5 روز از تاریخ انتشار دستور شروع انتخابات به وزارت کشور مراجعه نموده و پرسشنامه اعلام داوطلبی را پس از دریافت و تکمیل همراه با چهار برگ تصویر کلیه صفحات شناسنامه و دوازده قطعه عکس 4×6 از آخرین عکس خود را که در همان سال گرفته باشند به وزارت کشور تسلیم و رسید دریافت دارند.»

براساس ماده 35 قانون انتخابات ریاست‌جمهوری انتخاب شوندگان بایددارای شرایط زیر باشند:

1- از رجال مذهبی، سیاسی

2-ایرانی‌الاصل

3-تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران

4-مدیر و مدبر

5-دارای حسن سابقه و امانت و تقوی

6- مومن و معتقد به مبانی جمهوری اسلامی ایران و مذهب رسمی کشور

دیروز نیز  وزیر کشور به فرمانداران سراسر کشور دستور  تشکیل هیات‌های اجرایی را صادر کرد.

انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی روز 29 اردیبهشت برگزار می‌شود.

مدارک مورد نیاز نام نویسی در انتخابات ریاست جمهوری

 طبق ماده ۳۵ قانون انتخابات کشور انتخاب شوندگان هنگام ثبت نام باید دارای شرایط زیر باشند:
۱. از رجال مذهبی، سیاسی.
۲. ایرانی‌الاصل.
۳. تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران.
۴. مدیر و مدبر.
۵. دارای حسن سابقه و امانت و تقوی.
۶. مؤمن و معتقد به مبانی جمهوری اسلامی ایران و مذهب رسمی کشور.

واجدان شرایط باید در زمان ثبت نام با در دست داشتن اصل شناسنامه و کارت ملی و یک قطعه عکس شش در چهار، در ستاد انتخابات کشور حضور پیدا کرده و اقدام به تکمیل فرم های پیش بینی شده کنند.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
avatar
۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۱۲:۲۹

سلام.دلیل حضوراقای احمدی نژاد روحضورتان عرض می کنم فرض کنیم اقای بقایی رد صلاحیت شه 2تحت فشارگذاشتن شورای نگهبان که اگر اقای بقایی رد صلاحیت شه من هستم واگر اقای احمدی نژاد رد صلاحیت شود درکشور بگم بگم راه می اندازه این انسان انچه دراین جا مهم است عدم تمکین ایشان به توصیه های رهبری است وامدن ایشان واقعا جای تعجب است....

avatar
۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۱۸:۲۲

چه نظر جالبی

avatar
۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۱۲:۴۱

خدا به داد مردم بدبخت برسد اگر این دسته ریس جمهور بشوند یک بدبختی اگر ان دسته هم بشوند یک نوع بدبختی دیگر. خلاصه هرکه نشود ریس جمهور انتقامش را با گرانی از مردم بدبخت می گیرد. نمی شود دو دسته با هم بشوند ریس جمهور!

avatar
۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۱۳:۰۱

خوش آمدي آقاي احمدي نژاد.

avatar
۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۱۳:۴۷

این آقایان مگر پرونده در محاکم قضایی ندارند که اقدام به ثبت نام کرده اند. ضمناً این آقایی که ثبت نام کرده بر خلاف منویات مقام معظم رهبری و پدر معنوی ملت ایران بوده و از نظر شرع خلاف و تایید صلاحیت ایشان اشتباه بزرگ و غیر قانونی است.

avatar
۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۱۴:۰۱

طبق قانون اساسی بررسی صلاحیت بر عهده شورای نگهبان است و جایی نیامده که اگر رهبری کسی را توصیه نکردند شورای نگهبان باید صلاحیت ان شخص را رد کند.

avatar
۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۱۴:۵۷

درود بر روح بزرگ هاشمی رفسنجانی که اورا خوب شناخت واین ثبت نام سندی برای این حرف است.

avatar
۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۱۵:۰۰

چطور در قانون نيامده وقتي نص قانون اساسي ميگوييد پيرو ولايت فقيه وپاسدار مذهب رسمي باشد چه معنايي دارد شاخ شدن جلوي رهبر ومراد ملت به صلاح مملكت مان نيست

avatar
۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۱۷:۲۳

بازگشت تیم ملی اختلاس

avatar
۱۳۹۶-۰۱-۲۴ ۰۲:۰۸

خوش آمدید رئیس جمهور منتخب ملت جناب آقای احمدی نژاد متاسفانه از سیاست سوءاستفاده شد و نام شما به سر زبان ها افتاد اما باور دارم که شما از انسان های شریف روزگار هستید. به امید ایرانی آباد و جمهوریتی دلسوز و مقتدر و زحمتکش