• چهارشنبه / ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ / ۱۵:۲۲
  • دسته‌بندی: سیاست داخلی
  • کد خبر: 96033118365
  • خبرنگار : 71381

با صدور بیانیه‌های جداگانه انجام شد؛

دعوت به حضور گسترده در راهپیمایی روز قدس

راهپیمایی روز قدس - اهواز

در آستانه آخرین جمعه ماه رمضان تعداد زیادی از تشکلها، نهادها و شخصیتها و چهره های مطرح سیاسی با صدور اطلاعیه و بیانیه و انجام مصاحبه، آحاد مردم را به حضور پر شور و گسترده و دشمن شکن در راهپیمایی روز قدس دعوت کردند.

رییس‌ جمهور با دعوت از همه مردم ایران برای حضور گسترده و باشکوه در راهپیمایی روز جهانی قدس و حمایت از مردم مظلوم فلسطین، اختلافات منطقه و جهان اسلام را به نفع صهیونیسم و تروریسم دانست و گفت: برای مهار صهیونیسم و تروریسم در منطقه، وحدت دنیای اسلام باید تقویت شود. وی تاکید کرد:جهان موضوع فلسطین را فراموش نمی‌کند. وی در بخش دیگری از صحبتهای خود با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در برابر تجاوز تروریست ها قاطعانه می ایستد، اظهار داشت: ما از ابتدا اعلام کردیم که موشک های ما موشک های دفاعی است و از کسی برای قدرت دفاعی خود اجازه نمی گیریم.

مجلس خبرگان رهبری  در بیانیه‌ای به مناسبت روز جهانی قدس با دعوت از آحاد مردم ایران، جهت شرکت در این راهپیمایی تصریح کرد: شرکت در راهپیمایی روز قدس که میراث ماندگار بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی است، وظیفه شرعی و دینی است. دربخشی از بیانیه مجلس خبرگان رهبری آمده است: شرکت در راهپیمایی روز قدس وظیفه شرعی و دینی است.

خانه احزاب  ایران نیز با صدور بیانیه‌ای از مردم دعوت کرد در مراسم راهپیمایی روز قدس حاضر شوند.

همچنین ستادکل نیروهای مسلح با صدور بیانیه‌ای، قدس شریف را پاره تن اسلام و مصداق وحدت و استکبارستیزی جهان اسلام و غفلت از آن را تحقق روای شوم اسرائیل غاصب در یهودی سازی بیت‌المقدس دانست. در بیانیه ستادکل نیروهای مسلح مطرح شد:روز قدس موهبتی برای رسوایی چهره استکبار است.

راهپیمایی روز قدس - تهران

وزیر دفاع با تاکید بر حضور در راهپیمایی روز قدس گفت: جهان عاری از خشونت و افراطی‌گری یعنی جهانی عاری از رژیم صهیونیستی و این را جهان اسلام در روز قدس فریاد می کشد؛ چراکه امروز منشاء و سرچشمه همه گرفتاری‌ها، خشونت‌ها و ناامنی‌ها در جهان اسلام بلکه سراسر جهان، رژیم جعلی و جانی صهیونیستی و حامی اصلی آن آمریکای جهانخوار است. سردار سرتیپ پاسدار حسین دهقان تاکید کرد:مردم ایران پاسخی کوبنده به تهدیدات تروریسم جهانی خواهند داد.

داوود محمدی، نماینده اصلاح طلب مجلس،‌ گفت: با توجه به حرکت‌های تروریستی که اخیرا انجام شده ضرورت دارد تا مردم در روز راهپیمایی روز « قدس» مشارکت بیشتری داشته باشند و این حرکت‌ها تا نابودی اسرائیل تداوم یابد. وی افزود:حملات تروریستی اخیر ضرروت حضور در راهپیمایی روز «قدس» را بیشتر می‌کند.

یدالله موحد، رییس کل دادگستری استان کرمان با اعلام انزجار از رژیم منفور صهیونیستی و استکبار جهانی به سرکردگی آمریکای جهان خوار، همدوش و همراه با دیگر اقشار ملت بزرگ ایران از مردم فهیم، آگاه و ولایت‌مدار استان کرمان جهت شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس دعوت کرد و گفت: مردم کرمان هرگز آرمان آزادی قدس شریف را فراموش نخواهند کرد.

اردشیر نوریان، یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه حضور پرشکوه مردم در راهپیمایی روز قدس تکمیل‌کننده حلقه امنیت پایدار کشور است تصریح کرد: حضور پرشکوه مردم در راهپیمایی روز قدس تکمیل کننده حلقه امنیت و اقتدار پایدار ایران و نشان دهنده پایبندی به ارزش‌ها و دفاع همه جانبه از مظلومان است.

همچنین ابوالفضل سروش، عضو فراکسیون امید روز قدس را بهترین فرصت برای بازنمایی وحدت امت اسلامی دانست و گفت که قطعا حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز قدس می‌تواند ظرفیت‌های امت اسلامی را بیش از پیش به جهانیان نشان دهد. وی خاطر نشان کرد: روز قدس بهترین فرصت برای بازنمایی وحدت امت اسلامی است.

حمید گرمابی، نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس با تاکید بر حضور در راهپیمایی روز قدس تاکید کرد: دست از مبارزه با صهیونیسم برنمی‌داریم.

جهاد دانشگاهی

 جهاددانشگاهی نیز با صدور بیانیه‌ای ضمن دعوت مردم جهت حضور در راهپیمایی روز قدس بر این موضوع که جمهوری اسلامی ایران هرگز دفاع از حق و عدالت را به خاطر میل قدرت های استکباری کنار نمی‌گذارد، تأکید کرد.

کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین نهاد ریاست جمهوری به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی قدس بیانیه‌ای صادر کرد. در بخشی از این بیانیه آمده است:روز قدس میراث گران‌بهای رهبر فقید جمهوری اسلامی، امام خمینی (ره) است. این روز روز کنار گذاشتن همه سلیقه‌هاست. روز بازتاب خشم خروشان همه آزادی خواهان و مظلومان جهان بر علیه رژیم صهیونیستی و هر چه فرهنگ اشغال و اشغال‌گری است.

جامعه روحانیت مبارز به مناسبت فرارسیدن روز قدس بیانیه‌ای صادر کرد. در این بیانیه آمده است:امت اسلام در این سال ها هم با استکبار رویارو بوده، هم از دروغ آشکار حقوق بشر جهانی رنج برده و هم از بی خبری نااهلانی افسوس خورده که فقط نام مسلمانی بر خود دارند.

حزب مردم سالاری نیز طی اطلاعیه‌ای از مسلمانان جهان به ویژه ملت ایران برای حضور در راهپیمایی روز قدس دعوت کرد.

همچنین شورای نگهبان امت اسلامی را به حضور گسترده در راهپیمایی روز جهانی قدس فراخواند. شورای نگهبان، طی بیانیه‌ای ضمن بزرگداشت روز جهانی قدس و تجدید اعلام حمایت از ملت مظلوم فلسطین و انزجار از جنایات فجیع رژیم صهیونیستی، امت اسلامی را به حضور پر شور در راهپیمایی روز قدس فراخواند.

سازمان حج و زیارت با صدور بیانیه‌ای به مناسبت روز جهانی قدس، رژیم صهیونیستی را محکوم به زوال دانست. در بیانیه سازمان حج و زیارت با بیان اینکه رژیم صهیونیستی محکوم به زوال است آمده است: روز «قدس» روز حمایت از مردم ستم‌دیده فلسطین و روز فریاد آزادی قدس شریف از چنگال رژیم غاصب صهیونیستی است.

حزب موتلفه اسلامی با صدور پیامی به مناسبت روز قدس تاکید کرد: ما به پیروی از امام (ره) و مقام معظم رهبری در روز جهانی قدس به همراه ملت ایران و ملت های مظلوم جهان به خیابان‌ها خواهیم آمد و فریاد «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر انگلیس» و «مرگ بر اسرائیل» سرخواهیم داد.

وزیر اطلاعات نیز در پیامی از مردم برای شرکت در راهپیمایی روز قدس دعوت کرد. در بخشی از پیام حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمود علوی آمده است:روز قدس از روز های بسیار مهم و تعیین کننده است، سال های متمادی است که سعی می شود مسئله قدس فراموش شود، روز قدس درست  تیری است به قلب این توطئه.

سیدحسن خمینی، یادگار امام با انتشار یادداشتی در صفحه اینستاگرامش، روز قدس را روز دفاع از مظلوم دانست و نوشت: روز قدس روز دفاع از مظلوم است و عدالت خواهان هرگز بر زخم فلسطین چشم نمی پوشند.

امیر عبدالهیان، دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل در صفحه شخصی خود در توئیتر با بیان اینکه  اسرائیل غاصب و تروریست‌پرور ماندنی نیست، نوشت: قدس قبله اول مسلمین است. با قدرت در کنار مردم مقاوم فلسطین می‌مانیم. اسرائیل غاصب و تروریست‌پرور، ماندنی نیست.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.