• پنجشنبه / ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ / ۰۹:۱۱
  • دسته‌بندی: صنفی، فرهنگی
  • کد خبر: 96051911577
  • خبرنگار : 71491

اعتراض دانشجویان علوم پزشکی دانشگاه آزاد به افزایش شهریه؛

" صدای ما را به گوش‌های شنوا برسانید "

" صدای ما را به گوش‌های شنوا برسانید "

در پی ابلاغ بخشنامه دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص نرخ شهریه سال تحصیلی ۹۷-۹۶ برای رشته‌های پزشکی و غیرپزشکی،‌ دانشجویان علوم پزشکی این دانشگاه در تماس‌های مکرر با ایسنا ضمن اعتراض به این موضوع، افزایش شهریه‌های این دانشگاه را مغایر با قانون و عدالت آموزشی خواندند.

به گزارش ایسنا، طی روزهای گذشته بخشنامه نرخ شهریه سال تحصیلی ۹۷-۹۶ برای رشته‌های تحصیلی غیرپزشکی و علوم پزشکی از کاردانی تا دکتری تخصصی توسط رییس دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ شد. در پی ابلاغ این بخشنامه پیام‌های زیادی از سوی مخاطبین ایسنا در اعتراض به افزایش بی‌رویه نرخ شهریه ثابت و متغیر این دانشگاه ارسال شد.

"مریم" دانشجوی دانشگاه آزاد رشته پزشکی، ورودی ۹۳ دانشگاه آزاد در پیامی به ایسنا اظهار کرد: واقعا این افزایش قیمت از توان پرداخت خانواده من خارج است...اگر در جریان بودم  که تا این حد هزینه‌های دانشگاه آزاد زیاد است، این دانشگاه را برای تحصیل انتخاب نمی‌کردم. واقعا ظلم است که بعد از سه سال درس خواندن در رشته پزشکی هزینه‌ها اینطور افزایش پیدا کنند و  هزینه ۴میلیون تومانی حدود ۱۲میلیون تومان بشود.

انتظار می‌رفت با آمدن مدیران جدید بخشی از بار شهریه دانشجویان کم شود

"امیر" یکی دیگر از مخاطبان ایسنا در پیامی اظهار کرد: حتما از افزایش نجومی، غیرعادلانه، غیرقانونی و غیر عرفی شهریه رشته‌های علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی مطلع شده‌اید ولی شاید از اعتراض شدید دانشجویان این رشته نسبت به این افزایش غیرمنتظره بی‌اطلاع باشید. 

لازم به ذکر است این افزایش بی‌سابقه شهریه رشته‌های علوم پزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی درحالی دانشجویان را در شوک فرو برده که انتظار میرفت با روی کار آمدن مدیران جدید این دانشگاه اندکی از فشار شهریه بر دانشجویان پزشکی که عمدتا از قشر متوسط جامعه هستند برداشته شود.

این افزایش شهریه اگر برای دانشجویان ورودی جدید بود شاید توجیه داشت اما برای ورودی‌های قبلی که با توجه به شرایط اعلامی قبل به این رشته وارد شده‌اند توجیهی ندارد. به این وسیله ضمن اعلام اعتراض شدید خود نسبت به این افزایش غیرمنتظره، خواهشمندم این اعتراض را در رسانه خود درج کنید تا شاید با اطلاع رسانی همگانی بتوانیم قدمی مثبتی برداریم.

"حمید" دانشجوی ترم آخر دندان‌پزشکی دانشگاه آزاد تهران نیز در این خصوص به ایسنا گفت: هر ترم حدود بیست درصد افزایش شهریه متغیر داشتیم، در حالی که همه مواد و وسایل و حتی تا دستکش‌ها و ماسک‌های بخش‌ها هم با هزینه خود دانشجویان خریداری می‌شود و دانشگاه هیچ هزینه‌ای در این موارد بر عهده نمی‌گیرد! حالا طبق اخباری که منتشر شده، این ترم شهریه از حدود ترمی ۴ میلیون تومان به حدود ۱۲ میلیون تومان می‌رسه، چه منطقی پشت این افزایش سه برابری شهریه است، نرخ تورم در عرض این مدت چقدر بوده که دانشگاه نیاز به چنین افزایشی در شهریه پیدا کرده، دانشگاهی که تنها هزینه‌ای که برای دانشجو می‌پردازد هزینه آب و برق و حقوق اساتید است و در سایر موارد همه هزینه‌ها را خود دانشجویان متقبل می‌شوند.

افزایش شهریه نباید شامل دانشجویان ورودی سال های قبل شود

در پیام دیگری یک دانشجوی دندان‌پزشکی دانشگاه آزاد اصفهان نوشته است: من با رتبه‌ای که در کنکور کسب کردم می‌توانستم در دانشگاه  پردیس بین‌المللی تهران که شهر محل سکونت خودم بود وارد شوم. ولی به دلیل اینکه نمی‌توانستم هزینه تحصیل در دانشگاه بین‌المللی را بپردازم و رتبه‌ام ۱۴۰۰ بود و عاشق رشته‌های علوم پزشکی بودم ناچارا قبول کردم که دوری از خانواده را تحمل کنم و به شهر دیگری بروم تا رشته مورد علاقه‌ام را دنبال کنم، اما حالا بعد از دو سال شهریه ‌ها تا این حد زیاد شده است. بیشتر دانشجویان با پرداخت این شهریه‌های سنگین مشکل دارند و حتی بعضی از افراد ممکن است به دلیل عدم توانایی در پرداخت شهریه از تحصیل بدهند.

وی اضافه کرده: این در حالیست که امکانات دانشگاه آزاد خیلی کمتر از دانشگاه‌های دولتی و پردیس بین‌الملل هست و دلیلی وجود ندراد که این اندازه هزینه کنیم؟ ضمن اینکه برای دانشجویانی که ورودی قدیم هستند راه برگشتی هم نیست. ای‌کاش حرف ما را به مسئولین برسانید که چرا وقتی قانونی را ایجاد می‌کنند به دانشجویان فکر نمی‌کنند.

یکی دیگر از مخاطبان ایسنا با بیان اینکه اخیرا هیئت امنای دانشگاه آزاد با مصوبه‌ای سعی کرده شهریه ورودی‌های سال‌های قبل رشته‌های علوم پزشکی دانشگاه آزاد را با شهریه پردیس بین‌الملل دانشگاه‌های دولتی برابر کنند که موجی از اعتراضات و نگرانی را در بین دانشجویان علوم پزشکی دانشگاه آزاد و خانواده‌هایشان ایجاد کرده است اظهار داشت: در بین رشته‌های مختلف دانشگاهی همیشه رشته‌های علوم‌ پزشکی از آنجا که با جان و روان مردم جامعه سروکار دارند جایگاه ویژه‌ای دارند. مسلما فراهم ساختن شرایطی که امکان آموزش هر چه بهتر و با کیفیت‌تر این دانشجویان را ایجاد کند باید از اولویت‌های مسئولان آموزش کشور باشد. اما با تصویب این افزایش هزینه‌های ناعادلانه و غیر متعارف، امنیت روانی دانشجویان علوم پزشکی مختل شده و خانواده‌های ناتوان از حمایت فرزندان، بار روانی مخربی را به جامعه القا می‌کنند.

شهریه ۴ میلیون تومانی، به ۱۲ میلیون تومان رسیده است 

"امیر حسین" دانشجوی دیگری در پیام ارسالی خود گفته است: با توجه به شهریه‌ای که از دانشجویان می‌گیرند اصلا امکانات مناسبی برای آزمایشگاه‌ها و واحدهای عملی وجود ندارد و این افزایش شهریه‌ها فقط موجب تحت فشار قرار گرفتن خانواده‌هایی می‌شود که با برآورد هزینه شهریه نرمال دانشگاه آزاد، اقدام به فرستادن فرزندانشان به این دانشگاه کردند.

اگر قرار به افزایش غیر عاقلانه شهریه‌ها بوده، باید هنگام ثبت نام اطلاع رسانی می‌شد نه این که در میانه تحصیل به صورت ناگهانی این فشار مالی را به خانواده‌های دانشجویان که اکثرا خانواده‌های کارمند و از قشر متوسط هستند، وارد کنند.

وی ادامه داده است: پرداخت ۴ میلیون تومان شهریه هم برای ما دانشجویان سخت بود و اینکه این مبلغ سه برابر شود و  افزایش پیدا کند و ۱۲ میلیون تومان برسد و این واقعا ظلم بزرگی است.

شخص دیگری از مخاطبان ایسنا که خود را پدر یکی از دانشجویان معرفی کرده در خصوص افزایش شهریه دانشگاه آزاد گفته است: بنده یک کارگر هستم و دخترم دانشجوی سال پنجم پزشکی تا حالا با همین شرایط فعلی با فروش منزل و اندوخته خود از پس هزینه‌های مربوطه به دانشگاه آزاد برآمدم و با این افزایش شهریه چطور میتوانم شرمنده فرزندم و مجبور به ترک تحصیلش نشوم.  این عدالت نیست و انتهای بی وجدانی دست اندرکاران است .

یک دانشجوی داروسازی در واحد علوم دارویی تهران نیز در این رابطه گفته است: با وجود هزینه سنگینی که برای دانشگاه آزاد پرداخت می‌کنیم اما کیفیت برگزاری کلاس‌های این دانشگاه بهتر نمی‌شود، بطوریکه ترم گذشته آزمایشگاه ما حدود ۱۰ دستگاه فشارسنج داشت که بیشتر این دستگاه‌ها خراب بودند و نیاز به تعمیر داشتند. متاسفانه در یک کلاس بیش از ۱۰۰ دانشجو حضور دارد و به جای اینکه به فکر یاد گرفتن درس باشیم به فکر نفس کشیدن و پیدا کردن جا برای نشستن هستیم.

وی ادامه داد: ما ترجیح می‌دهیم در منزل درس بخوانیم تا اینکه وضعیت کلاس‌های شلوغ را تحمل کنیم. این شرایط در حالی است که این هزینه‌های گزاف از دانشجویان دریافت و جای سرمایه‌گذاری در تامین کیفیت آموزشی در جهت معماری دانشگاه به کار گرفته می‌شود. انتظار داریم مسئولین به این نکته توجه کنند که افزایش شهریه‌های دانشجویان را با مشکل مواجه می‌کند . من افرادی را می‌شناسم که بابت پرداخت هزینه دانشگاه با وجود درس‌های سخت و طاقت فرسا در جاهای مختلف کار می‌کنند تا بتوانند ادامه تحصیل دهند. متاسفانه این وضعیت دور از عدالت علوی و اسلامی هست.

روز ثبت نام به ما گفتند شهریه تنها تا ۱۵ درصد افزایش می‌یابد

"زهرا" یکی دیگر از دانشجویان علوم پزشکی دانشگاه آزاداسلامی در پیام ارسالی خود به ایسنا اظهار داشته است: روزی که ما در دانشگاه ثبت نام کردیم به ما گفتند که شهریه نهایتا ۱۰ تا ۱۵ درصد اضافه می‌شود در حالیکه در حال حاضر با افزایش سه برابری شهریه در این دانشگاه مواجه هستیم و توان پرداخت آن را نداریم. 

"سجاد" دانشجوی دیگر دانشگاه آزاد در این زمینه گفت: سالی که برای ثبت نام در دانشگاه آزاد اقدام کردم اولین سوالی که  از مسئولان دانشگاه داشتم این بودکه در طول  ۶ سال چقدر هزینه باید کرد؟ روز اول به ما  گفته شد کل هزینه ۳۰ میلیون می‌شود و شهریه ثابت تغییری ندارد و شهریه متغیر نیز در سال ۱۰ تا  ۱۵ درصد تغییر می‌کند و  پدر من که کارمند است با توجه به هزینه‌ها و درآمد خود تصمیم گرفت می‌تواند این هزینه را پرداخت کند. اما در حال حاضر با گذشت ۸  ترم و دادن هزینه‌های بالا، اکنون دیگر توان پرداخت این همه افزایش شهریه را ندارم. 

وی در ادامه نوشته است: این تغییر باید برای ورودی جدید باشد که ایا توان مالی دارند که وارد این رشته ها شوند یا نه.  و نباید برای ورودی‌های قدیم این افزایش اتفاق بیافتد. در حالی که با حضور هر رییس جدیدی در دانشگاه قوانین و مقررات جدیدی آمد که ما را دچار مشکل کرد و این درست نیست که در مناطقی که دانشجو حاضر به تحصیل نیست ۵۰ درصد تخفیف بدهند و بخواهند از طریق افزایش شهریه علوم پزشکی هزینه را جبران کنند.

"زهرا" دانشجوی رشته داروسازی نیز در این رابطه اظهار می‌دارد: هر سال افزایش شهریه در دانشگاه ما مسئله‌ساز بود اما وقتی جدی‌تر و حساس‌تر شد که سال تحصیلی قبل مقداری افزایش شهریه تحت عنوان افزایش ١٥ درصدی شهریه ثابت که بسیار خنده‌دار است. چرا که همانطور که از اسمش پیداست شهریه ثابت است و نباید تغییر کند و در پی آن در افزایش شهریه متغیر هم داشتیم که با اعتراض شدید رو به رو شد اما نه تنها هیچ کس پاسخگو نبود بلکه با اهانت به دانشجو و شخصیت دانشجویان رو به رو شد ، اما این بار ظلم و ستمی فاحش به قشر دانشجو و خانواده آنها روا شده. لطفا صدای مارا به کسی که گوش شنوا دارد برسانید.

یکی دیگر از مخاطبان ایسنا نیز اظهارکرد: طبق بخشنامه دانشگاه آزاد ظاهرا قرار شده است شهریه‌های دانشگاه آزاد، حتی برای افرادی مثل ما که ورودی قبل هستیم با شهریه واحدهای خودگردان یکی کنند. به معنای دقیق‌تر اینکه شهریه ما ۸۰ درصد شهریه واحدهای خودگردان می‌شود و این یعنی شهریه فعلی افزایش زیادی پیدا خواهد کرد و اگر نخواهیم بگوییم این کار غیر قانونی است حتما غیر عرفی و به شدت ناعادلانه است و در تمامی ۳۰ سال عمر دانشگاه آزاد این مساله سابقه نداشته است.

"هلیا" دانشجوی دیگری در این رابطه می‌گوید: من به عنوان یک دانشجوی پزشکی واقعا با این افزایش شهریه مخالفم و وقتی ما آمدیم این دانشگاه یک قراردادی امضا کردیم و قرار نبود وقتی دانشجوی این دانشگاه هستیم به طور ناگهانی این مقدار به شهریه ما اضافه شود. کجای دنیا در عرض یک سال شهریه از 7 میلیون تومان به 13 میلیون می رسد؟! اگر می‌دانستم قرار است این اندازه هزینه کنیم می‌توانستم رشته دندان‌پزشکی شیراز پردیس خودگردان بروم که این همه شهریه نداشت و مدرک دانشگاه سراسری هم می‌گرفتم.

او ادامه می‌دهد: ماهیت رشته پزشکی پُر تنش است و به دانشجوها فشار زیادی تحمیل می‌کند. اکنون با این وضع و کارهایی که انجام می‌شود در رابطه با شهریه تنش دانشجویان بیشتر می‌شود و خانواده‌ها را تحت فشار وحشتناکی قرار می‌دهد. اگر این قانون تصویب شود مجبور به ترک تحصیل و انصراف از این رشته می‌شوم و نه تنها من بلکه بسیاری دیگر از دانشجوهای این رشته‌ها باید انصراف بدهند و از آرزو و اهدافشان بگذرند. ضمن اینکه نباید انتظار داشت با این وضعیت پزشکان پولکی نداشته باشیم.

"محسن" دانشجوی دیگری در پیامی به ایسنا با اشاره به افزایش شهریه دانشگاه آزاد اظهار کرد: به خدا ما این مقدار پول برای شهریه نداریم ... والله بالله نداریم ... خبرنگارها لطفا یک گزارشی از این وضعیت بگیرند تا بلکه صدای ما به گوش مسئولین برسد...
 

با افزایش شهریه اکثر دانشجویان مجبور به انصراف از تحصیل می‌شوند

"مهدی" نیز با ارسال پیامی به ایسنا اظهار کرده است: لطفا صدای مظلومیت دانشجویان دانشگاه آزاد، مخصوصا در زیررشته علوم پزشکی، را به گوش مردم ایران برسانید! اینکه درآمد پزشکان و دندانپزشکان نسبتا خوب است دلیل بر افزایش نجومی شهریه‌ها و تحمیل فشار بر والدین کارمند و کارگر آنها نیست. این اعمال فشار نهایتا منجر به کینه‌ای شدن پزشکان آینده، چشم دوختن به جیب بیماران، زوال اخلاق پزشکی و بازگشت فشار به اقشار جامعه می‌شود.

وی ادامه می‌دهد: هر ساله شهریه‌های مصوب شورای مرکزی دانشگاه آزاد بصورت جهشی به یکباره افزایش پیدا می‌کنند، اما امسال بصورت فوق نجومی افزایش یافته و شهریه هر ترم از مرز ۱۰ میلیون تومان عبور کرده، بطوریکه اکثر دانشجویان زیرگروه پزشکی و قشر نخبه کشور در واحدهای این دانشگاه را به انصراف از تحصیل وا می‌دارد! ضمن اینکه برای جلوگیری از شنیده شدن صدای دانشجو کلیه واحدهای اداری را همزمان با اعلام شهریه‌های جدید تعطیل کرده اند! لطفا ندای مظلومیت ما را به گوش ایران برسانید.
 

اضافه شدن سه برابری شهریه با قوانین زمان ثبت نام مغایر است

"هانیه" یکی دیگر از مخاطبین ایسنا و دانشجوی دانشگاه آزاد می‌گوید: قوانین در زمان ثبت نام به این صورت نبوده و قرار نبوده شهریه ثابت هرساله افزایش یابد. ما نیز با توجه به شرایط و مقدار شهریه که اعلام شده بود حاضر به ثبت نام در این رشته شدیم. اما روندی که دانشگاه آزاد پیش گرفته باعث سلب اعتماد و از بین رفتن انگیزه در دانشجویان می‌شود.

"زهرا" در پیام کوتاهی به ایسنا گفته است: با افزایش شهریه هیچ تغییری در کیفیت ارایه خدمات ایجاد نمی‌شود و حتی کمتر هم می‌شود به عنوان مثال سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی اکثر اوقات خراب هستند. اساتید از سر و ته کلاس می‌زنند و کلاس کوچک و جمعیت زیاد و...هزاران مشکل دیگر.

"غزاله" می‌گوید: من به عنوان دانشجوی پزشکی دانشگاه آزاد به افزایش نجومی شهریه دانشگاه آزاد اعتراض دارم و خواهان شنیده شدن صدای دانشجویان پزشکی هستم.

"محسن" دانشجوی دیگر دانشگاه آزاد نیز اظهار کرد: واقعا این اضافه شهریه بی‌انصافی و بی‌قانونی بوده و نامشروع است و تا همینجا هم به سختی خود را کشانده‌ایم به امید بهتر شدن شرایط. ولی هر روز خبری ناامید کننده می‌رسد.

"نجیب" گفته است: من خودم دانشجوی پزشکی دانشگاه آزاد شاهرود هستم. اگه چنین اتفاقی بیفتد قطعا نمیتوانم از پس هزینه‌های ادامه تحصیل برآیم و توان ادامه تحصیل ندارم به هیچ وجه!

به گزارش ایسنا، با توجه به اینکه رشته‌های پزشکی عموما از پرهزینه‌ترین رشته‌های تحصیلی هستند و دانشجویان و خانواده‌های آنها برای تامین هزینه‌های تحصیل در این رشته‌ها در دانشگاه‌های غیردولتی معمولا با سختی‌های زیادی روبه‌رو می‌شوند، درپی انتشار اخباری مبنی بر افزایش شهریه دانشگاه آزاد در رشته‌های پزشکی، این موضوع باعث ایجاد هشتگی با عنوان #نه_به_افزایش_شهریه‌های_دانشگاه_آزاد شده است.

در این راستا کانال خبری ایسنا اقدام به نظر سنجی از مخاطبان خود کرده و در این نظر سنجی سئوالاتی با عنوان " نظر شما درباره بالا رفتن افزایش شهریه‌ها در رشته‌های پزشکی چیست؟ و اینکه آیا با افزایش شهریه‌ها، کیفیت تحصیل و امکانات در دانشگاه‌ها هم بیشتر می‌شود؟" ارائه شد که ایسنا به علت زیاد بودن تعداد پیام‌های ارسالی از سوی مخاطبان قادر به انتشار همه این پیام‌ها نبود و آنچه در گزارش آمده تنها بخشی از پیام‌های ارسال شده از سوی مخاطبان است. 

همچنین در راستای پیام‌های ارسال شده از طرف این دانشجویان و مخاطبان ایسنا، خبرگزاری دانشجویان ایران پیگیر مطالبات این دانشجویان از سوی مسئولان دانشگاه آزاد است و در صورت دریافت پاسخ، سخنان مسئولان پیرامون این مساله را نیز منعکس خواهد کرد.  

انتهای پیام 

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
avatar
۱۳۹۶-۰۵-۱۹ ۱۴:۰۷

نه به افزايش نجومي شهريه علوم پزشكي شهريه آزاد...

avatar
۱۳۹۶-۰۵-۱۹ ۱۴:۱۲

سلام دانشجوی پزشکی ازاد هستم این اوج بی عدالای و بی انصافیه ک داره در حق قشر درس خون این جامعه میشه ما هایی که کل عمرمونو داریم صرف درس خوندن میکنیم تا بلکه بتونیم به جامعه خدمت کنیم در صورتیکه مسئولان جامعه هر ترم دارن ما رو با تشویش و استرس بی اندازه روبرو میکنن چه روحیه و تمرکزی برای ما میمونه؟خانواده های ما ایکه هزینه های سرسام اور رو از کجا باید بیارن؟دزدی کنن؟اون مسئولی ک حرف از افزایش تورم میزنه مگه تا الان تورم نبوده؟به یک باره باید اییییین همه افزایش شهریه به ما تحمیل کنن؟ما با یه حساب و کتاب کلی از کل هزینه تحصیلمون وارد دانشگاه ازاد شدیم دانشگاهی که هیییییچ امکاناتی نداره و اساتیدش قابل مقایسه با اساتید دولتی نیستن چرا وردی جدید با افزایش روبرو نشه و جور همه چیزو ما بکشیم؟ مایی که عمرمونو گذاشتیم تا اینجا اومدیم انصراف بدیم که بدبخت شیم؟ یا اگه پسر باشیم بریم سرباز شیم؟ کسایی که اینقد بی انصافین و فقط ب فکر پول گرفتین هستین خدا پس کجاست در نظرتون؟

avatar
۱۳۹۶-۰۵-۱۹ ۱۴:۱۵

واقعا عادلانه نیست ما وقتی سال 93 ثبت نام کردیم دانشگاه ازاد اصلا خودگردان نداشت که حالا میخوان از ما شهریه خودگردان بگیرن درضمن اگه قرار بر این بود باید از اول میگفتن تا ما تکلیفمونو بدونیم نه اینکه بعد 6 ترم بیان همچین حرفی بزنن خود دکتر ولایتی اسفند 95 گفتن شهریه متغیر ورودی های قبل ده درصد زیاد میشه چرااقای رئیس جدید حرف ایشونو نقض میکنن

avatar
۱۳۹۶-۰۵-۱۹ ۱۴:۱۶

من 3 سال پیش پزشکی شهرستان دانشگاه دولتی قبول شدم .و همینطور دندانپزشکی آزاد تهران .چون هم به دندانپزشکی علاقه داشتم و هم میخواستم تهران باشم دودل شده بودم.تنها چیزی که مارو نگران میکرد شهریه ی دانشگاه بود.بعد از تحقیق بررسی فهمیدیم شهریه درحد توان ما هست و حتی رییس دانشکده تو سخنرانی مبلع کل سنوات تحصیل رو براورد کردن و گفتن هیچ نگرانی بابت شهریه نداشته باشید و فقط درس بخونید با این صحبتا ما دیدیم که میتونیم شهریه رو پرداخت کنیم و دانشگاه آزاد ثبت نام کردم.ولی الان بااین همه افزایش شهریه ،نمیدونم باید چیکار کنم .آیا باید انصراف بدم؟من تمام دوران دبیرستان معدل بالای 19.70 داشتم تو دانشگاه معدل الف بودم و حتی رشته ی پزشکی دانشگاه سراسری هم قبول شدم حالا بخاطر افزایش نجومی شهریه باید تحصیلو کنار بذارم؟دوباره کنکور بدم؟تکلیف 3 سال از عمرم چی میشه؟حداقل ازاول میگفتن که ممکنه شهریه 2 3 برابر بشه که فکرشو میکردیم نه اینکه اطمینان بدن که شهریه مشکلی نیست.حداقل شهریه رو واسه ی ورودیای جدید فقط زیاد کنن نه مایی که نمیدونستیم قراره یهو بااین سیر افزایش پیدا کنه .واقعا ظلمه

avatar
۱۳۹۶-۰۵-۱۹ ۱۴:۱۶

من 3 سال پیش پزشکی شهرستان دانشگاه دولتی قبول شدم .و همینطور دندانپزشکی آزاد تهران .چون هم به دندانپزشکی علاقه داشتم و هم میخواستم تهران باشم دودل شده بودم.تنها چیزی که مارو نگران میکرد شهریه ی دانشگاه بود.بعد از تحقیق بررسی فهمیدیم شهریه درحد توان ما هست و حتی رییس دانشکده تو سخنرانی مبلع کل سنوات تحصیل رو براورد کردن و گفتن هیچ نگرانی بابت شهریه نداشته باشید و فقط درس بخونید با این صحبتا ما دیدیم که میتونیم شهریه رو پرداخت کنیم و دانشگاه آزاد ثبت نام کردم.ولی الان بااین همه افزایش شهریه ،نمیدونم باید چیکار کنم .آیا باید انصراف بدم؟من تمام دوران دبیرستان معدل بالای 19.70 داشتم تو دانشگاه معدل الف بودم و حتی رشته ی پزشکی دانشگاه سراسری هم قبول شدم حالا بخاطر افزایش نجومی شهریه باید تحصیلو کنار بذارم؟دوباره کنکور بدم؟تکلیف 3 سال از عمرم چی میشه؟حداقل ازاول میگفتن که ممکنه شهریه 2 3 برابر بشه که فکرشو میکردیم نه اینکه اطمینان بدن که شهریه مشکلی نیست.حداقل شهریه رو واسه ی ورودیای جدید فقط زیاد کنن نه مایی که نمیدونستیم قراره یهو بااین سیر افزایش پیدا کنه .واقعا ظلمه

avatar
۱۳۹۶-۰۵-۱۹ ۱۴:۲۹

سلام. وقت به خیر. بنده دانشجوی پزشکی دانشگاه آزاد هستم. دور از شان آقای ولایتی است که صحبت های دروغ و خلاف واقع از ایشان بشنویم. آقای ولایتی در ابتدای ریاستشان گفتند که شهریه ها باید کم شود. آیا این جمله تبلیغاتی ایشان بود یا جمله عوام فریبی ؟؟؟ البته ایشان باید در نظر داشته باشند که قشر دانشجو ، این جملات ایشان را به عنوان پیام تبلیغاتی در نظر نگرفته است و البته ایشان باید بداند که قشر دانشجو از عوام جامعه نیست و ایشان نباید با دانشجویان کشور مخصوصا دانشجویان دانشگاهی که خودشان رییس آن هستند اینگونه صحبت کند که اگر ایشان اینگونه صحبت کند به صداقت در رفتار و گفتار ایشان شک می کنیم و همچین شخصیتی صلاحیت ریاست بر هیات امنا و هیات موسس دانشگاه آزاد را ندارد. ابتدا خواستار آن هستیم که شهریه های پایه و متغیر واحد های پردیس و خودگردان و مازاد و عادی ، فقط برای رشته پزشکی به طور شفاف بیان شود . برای رشته های غیر پزشکی اصلا صحبت نکنید که آنها کلام را منحرف میکنند و اینطور وانمود میکنند که شهریه ها افزایش نداشته است . و دیگر اینکه این شهریه ها اساسا به چه دلیلی گرفته میشود ؟ یعنی در قبال چه خدمات و کارهای خارج از برنامه ای ؟ و دیگر اینکه طبق دفترچه پذیرش دانشگاه آزاد شهریه باید مانند تورم افزایش داشته باشد. میزان شهریه پایه در سال 95 نسبت به شهریه پایه در سال 94 و 93 چقدر رشد داشته است ؟ همچنین میزان تغییر در شهریه متغیر واحد ها ؟ تمام اینها باید به طور صحیح و با سند بیان شود متاسفانه در این موضوع سیاسی کاری انجام میشود و مانند خیلی از مسولین کشور که قبیحانه آمار و ارقام دروغ را اعلام میکنند ، میگویند که افزایش نداشته ایم و .... برای یک رشته مثلا مدیریت یا مهندسی که کل شهریه آن شاید درحدود یک میلیون تومان باشد ، این طور بیان میکنند که شهریه ها افزایش نداشته است و چنان و چنان . و این در حالی است که دانشگاه آزاد در رشته های اصلی درآمد زای خود ، آنچنان افزایش شهریه را اعمال نموده که جبران چند برابری برای آنان خواهد داشت .

avatar
۱۳۹۶-۰۵-۱۹ ۱۴:۳۷

چرا باید کاری کنن که فقط افرادی با سطح مالی و درآمد بالا بتونن تو این رشته ها ادامه تحصیل بدن؟پس کسایی که این همه درس خوندن چی؟باید انصراف بدن باید از چیزی که این همه آرزو داشتن و براش زحمت کشیدن بگذرن فقط به خاطر چند میلیون پول

avatar
۱۳۹۶-۰۵-۱۹ ۱۴:۴۱

از شما بابت اینکه وسیله ای شدید که صدای ما شنیده شود متشکریم.

avatar
۱۳۹۶-۰۵-۱۹ ۱۴:۴۳

من دانشجوی داروسازی آزاد تهران هستم...با توجه به شهریه ای که به ما اعلام کرده بودن از دانشگاه دولتی که قبول شده بودم انصراف دادم و با سختی این میزان از شهریه رو پرداخت میکنم...حالا اگر این شهریه افزایش پیدا بکنه واقعا ناعادلانس و غیر منطقی...چه بسا خیلیا مجبور به انصراف از تحصیل بشن...لطفا لطفا اجازه ندید این قشر دانشجو که همه با رتبه های خیلی خوب و زحمت زیااااد وارد دانشگاه شدن اینقدررر تحت فشار روحی قرار بگیرن...ما نه راه پس داریم نه راه پیش...

avatar
۱۳۹۶-۰۵-۱۹ ۱۴:۵۳

من ورودي ٩٥پزشكي هستم و درحالي وارد اين رشته شدم كه شهريه ثابت ٥٠درصد افزايش پيدا كرد بدون هيچ منطقي و تغييري در ارائه امكانات،طوري كه زمان ثبت نام به دليل شرايط بد مالي پدرم فشار رواني زيادي گذراندم،و حالا با اين شرايط جز انصراف به چيزه ديگه اي فكر نميكنم از شما التماسا خواهش ميكنم صداي اين قشر مظلوم رو به مسئول برسونيد

avatar
۱۳۹۶-۰۵-۱۹ ۱۵:۱۳

سلام من با آوردن پزشکی دانشگاه دولتی به دانشگاه آزاد شهر خودم رفتم تا از خانوادم دور نشم با اینکه پدرم کارمنده و واقعا دادن پول دانشگاه آزاد مشکل ولی در زمان ثبت نام کل هزینه 60 میلیون برآورد شده بود ولی هر سال این مبلغ در حال افزایشه و من با داشتن کار پاره وقت هر روز برای انتخابم پشیمون بودم ولی الان با این افزایش باید از ادامه تحصیل انصراف بدم به خدا اگه منم پدر یا مادرم هیئت علمی بودن الان توی دانشگاه دولتی شهر خودم مشغول به تحصیل بودم به خدا انصاف نیست سهمیه های جانباز و شهید و ... وارد رشته های پزشکی بشن بدون تلاش یا با تلاش اندک ...... انصاف نیست کم کردن ظرفیت دانشگاه های دولتی و دادن اون به بین الملل آخه چرا ؟؟؟؟ ضرب المثل گیرم پدر فاضل از فضل پدر تو را چه حاصل؟؟؟ واقعا چه حاصل رفتن به دانشگاه و رشته دلخواه بدون دغدغه بودن برای طرح یادم نمیره روزی که واسه انتخاب رشته رفته بودم دانشگاه اصفهان تحقیق توی یه صف نسبتا طولانی و نوبت من شد رفتم توی اتاق که مادر دوستم که اونجا استاد بود اومد یادم نمی ره بدون توجه به من که توی اتاق بودم اول مشکل اون حل شد اونم اومده مشاوره واسه دخترش جالبی کار اونجا بود که ما رتبه هامون یکی شده بود الان اون پزشکی اصفهان می خونه و من دانشگاه آزاد من هر شب از پول شهریه کابوس میبینم و اون ...... به خدا این عدل اسلامی نیست این عدل علی نیست. کاش کسی به داد حال بده امثال من برسه که محکوم اند به دلیل اینکه از یه خانواده متوسط ان......

avatar
۱۳۹۶-۰۵-۱۹ ۱۵:۲۵

ممنون ک برای ما ارزش قائل شدین و صدای مارو رسانه ای کردین،لطفا تا منحل شدن این ابلاغیه غیر منصفانه بازم بهمون کمک کنید

avatar
۱۳۹۶-۰۵-۱۹ ۱۵:۳۹

چه تغییری تو کیفیت کار بوده که ابنقدر تفاوت رو یه شب ما باید بپذیریم،به هیچ‌عنوان زیر بار زور مسلم و اشکار نمیریم

avatar
۱۳۹۶-۰۵-۱۹ ۱۵:۴۲

با سلام حسین هستم دانشجوی رشته داروسازی افزایش سه برابری شهریه دانشگاه آزاد را شدیدا محکوم مینمایم و این تصمیم روئسای دانشگاه را نتیجه بی تدبیری و بی عقلی آنها میدانم که در صدد ضربه زدن به بدنه دانشگاه و بی اعتمادی مردم نسبت به دانشگاه آزاد هستند خداوند بنیاگذار این دانشگاه را بیامرزد که اگر او بود امکان نداشت این چنین افزایش شهریه ها را ببینیم

avatar
۱۳۹۶-۰۵-۱۹ ۱۵:۴۴

اینجانب نیز به عنوان دانشجوی رشته پزشکی دانشگاه آزاد با توجه به ناعادلانه بودن چنین تغییری در نرخ شهریه متغیر و فشار بسیار شدیدی که در صورت تصویب شدن این قانون بر خانواده های ما تحمیل خواهد شد از رسانه های جمعی تقاضای اطلاع رسانی این موضوع در سراسر کشور و تقاضای رسیدگی از سوی مسئولین را خواهانم.

avatar
۱۳۹۶-۰۵-۱۹ ۱۶:۲۳

من هم یکسال قبل از قبولی در دانشگاه آزاد در رشته پزشکی بین الملل قبول شده بودم ولی بخاطر اینکه توان پرداخت هزینه آن را نداشتم ، یکسال دیگر استرس و سختی پشت کنکور ماندن را تحمل کردم. این افزایش شهریه واقعا بی انصافیست ، اگر دانشگاه آزاد با اینکار میخواد جلوی ورشکست شدنش رو بگیره ، بدونه که با این کار فقط روز ورشکستگیش رو جلو انداخته و بس...

avatar
۱۳۹۶-۰۵-۱۹ ۱۶:۵۴

این حرف ها واقعا حرف دل همه ی ماست.ماهایی که تو نیمه ی راه فقط به دلیل مشکلات اقتصادی مجبور به انصراف هستیم.این عادلانه نیست....

avatar
۱۳۹۶-۰۵-۱۹ ۱۷:۴۱

من دانشجوی رشته پزشکی ورودی 95 دانشگاه آزاد هستم. علاوه بر این مصوبه که کاملا غیر قانونی و ظالمانه هست، شهریه ثابت رشته پزشکی از 3 میلیون در سال 94 به 5 میلیون در سال 95 افزایش داشته یعنی 2 میلیون تومن افزایش قیمت!! هیچ وقت در هیچ سالی انقدر افزایش قیمت در شهریه ثابت وجود نداشته!! حالا مسئولین جدید به جای اینکه بیان به کار قبلی ها رسیدگی کنن و این افزایش قیمت نامتعارف رو به وضع عادی برگردونن مصوبه ی جدیدی گذاشتن که شهریه ی ما رو حداقل 4،5 میلیون افزایش میده!! دانشگاه آزاد این شهریه گزاف رو در قبال کدوم امکانتش از ما میگیره؟؟؟ اساتید خوب؟؟؟بیمارستان خوب؟؟تجهیزات عالی؟؟چی؟؟ما که هیچ کدوم ازین امکاناتو نداریم!! ما حتی حق اموزش دیدن در بیمارستان دولتی رو هم نداریم!! واقعا هیچ نهاد یا سازمانی نیست که بر عملکرد دانشگاه آزاد نظارت داشته باشه؟ امیدوارم حالا که فرصتی برای حرف زدن ما دانشجوها پیش اومده حداقل صدامون به جایی برسه و به این موارد رسیدگی بشه

avatar
۱۳۹۶-۰۵-۱۹ ۲۰:۳۵

بابا بخدا هر کی دانشگاه ازاد میخونه ک پولدار نیست . من پزشکی میخونم بابام هم یه کارمند ساده هست بخدا از خیلی تفریحات و کلی چیزای دیگه باید بگذریم و صرفه جویی کنیم و خودمم تابستونا کار میکنم تا آخرش بشم دکتر. بذارید بااسایش درس بخونیم خواهشنننن

avatar
۱۳۹۶-۰۵-۱۹ ۲۰:۴۵

بچه های علوم پزشکی آزاد دانشجوهایی با رتبه های خوب و درسخوان هستند مخصوصا پزشکی و داروسازی و دندان پزشکی اکثرا هم دانشگاه های دولتی شهر های کوچک پزشکی و دارو قبول می شدند و همچنین بین الملل دانشگاه های خوب این بی عدالتی است درحقشان که با گذشت چندین ترم شهریه ها را خارج از حد قانونی تعیین شده ،افزایش دهند . دانشجوها زیر بار همچین بی قانونی و بی عدالتی نمیروند .

avatar
۱۳۹۶-۰۵-۱۹ ۲۰:۴۵

بچه های علوم پزشکی آزاد دانشجوهایی با رتبه های خوب و درسخوان هستند مخصوصا پزشکی و داروسازی و دندان پزشکی اکثرا هم دانشگاه های دولتی شهر های کوچک پزشکی و دارو قبول می شدند و همچنین بین الملل دانشگاه های خوب این بی عدالتی است درحقشان که با گذشت چندین ترم شهریه ها را خارج از حد قانونی تعیین شده ،افزایش دهند . دانشجوها زیر بار همچین بی قانونی و بی عدالتی نمیروند .

avatar
۱۳۹۶-۰۵-۱۹ ۲۰:۴۷

سلام من دانشجوی مامایی خودگردان ورودی 95 هستم. پدر و مادرم با کلی امید و آرزو من رو به این دانشگاه فرستادن و یک خانواده خیلی خیلی متوسطی هستیم. پدرم به زحمت تونستن شهریه ی این دو ترمم رو فراهم کنن. و الان با این خبرهایی که شنیدم حتی نمیتونم تصور کنم چقدر دیگه قراره به خانوادم فشار وارد بشه. و تنها چاره ای که برام میمونه اینه که از رشته ی مورد علاقم انصراف بدم.

avatar
۱۳۹۶-۰۵-۱۹ ۲۲:۳۱

نه به افزایش شهریه دانشگاه آزاد

avatar
۱۳۹۶-۰۵-۲۰ ۱۳:۵۹

چرا کسی پیگیری نمیکنه بخدا این نامردیه اخه مگه میشه شهریه از ۶تومن بشه ۱۳ تومن خب اگه قرار بود سالی ۲۵میلیون بدیم میرفتیم پردیس لاقل دولتیه اسم ننگین دانشگاه ازاد پشت مدرکمون هم نمیرفت . بخدا اینا انصاف ندارن

avatar
۱۳۹۶-۰۵-۲۰ ۲۲:۵۳

صدای دانسجو مظلوم رو هیچکس نمیشنوه.پدرهای کارمند مو از کجا بیارن هرسال دارن شهریه رو بیشتر میکنن اما هیچ امکاناتی در اختیار ما قرار نمیدن از طرفی هم اساتید ما شاکی هستند که پول مارو هم چند ماهه که دانشگاه نداده!پس این پولها کجا میره؟!مگر ما پزشکا و پرستارا و ماماهای اینده این مملکت نیستیم؟!حداقل مسوولین در قبال اینده خدمات درمانی کشور احساس مسوولیت کنن و مارو از حداقل امکانات محروم نکنند

avatar
۱۳۹۶-۰۵-۲۰ ۲۳:۵۸

این واقعا عادلانه نیس و انصراف اصلااااااا عادلانه نیس افزایش نجومی شهریه چ خبره

avatar
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۰۰:۰۴

منصفانه نیس الان ک ما در میانه ی راهیم واین همه درس خوندیم بی هیچ دلیل منطقی ای این فشار رو به ما تحمیل کنن اگر ما قرار بود این همه هزینه کنیم خودمون از اول میرفتیم خودگردان ک هم امکانات و آزمایشگاه های مجهز تری در اختیارمون بود هم مدرکمون بین المللی بود خانواده ها با برنامه ریزی و براورد شهریه ی نرمال فرزندانشون رو راهی این دانشگاه کردن ...این وضع اگه تغییر نکنه ما توان ادامه دادن رو نداریم

avatar
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۰۰:۰۷

سلام,من یکی از دانشجوهای داروسازی دانشگاه آزادم,باافزایش شهریه دانشگاه امکان پرداخت شهریه روندارم وباید بعدازچندسال درس خواندن ازتحصیل انصراف بدم,ازشما خواهش میکنم صدای ماروبه گوش مسئولین برسونین,ماباتوجه به شرایط اولیه ثبت نام که ثابت بودن شهریه ثابت وامکان افزایش شهریه متغیر تا سقف 15%بود وارد این دانشگاه شدیم,نه باشرایط پردیس و بین الملل!

avatar
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۰۲:۴۷

#نه_به_افزایش_شهریه_دانشگاه_آزاد سلام ببخشید میخواستم حتی شده ازین راه صدای مارو بشنوین من دانشجوی علوم پزشکی دانشگاه ازاد مشهدم...میخواستم فقط به گوش مسئولین برسونین ک بفهمن کسی ک وارد جایی میشه واسه پولی که قراره بده برنامه ریزی کرده شاید واقعا بیشتر از اون در توانش نباشه من و تقریبا همه بچه های پیرا پزشکی و حتی پزشکی کسایی بودن ک میتونستن توی شهر دیگه دولتی بیارن و صددرصد خودگردان میاوردن حالا به هر دلیلی نرفتن ولی توان دادن این پول هارو هم ندارن خیلی از بچهوهای دانشگاه ما تقریبا بیشتر از نصف اگه شهریه اضافه بشه مجبور به انصرافن اونا دارن بچه هایی که قراره اینده بهداشتی این کشورو میسازن و نابود میکنن دانشجو ها له میشن ولی هیچکس پاسخگو نیست چون فقط خودشونو میبینن اگه دانشکده پزشکی مشهدو ببینین میفهمین از نظر موقعیت و مکان و امکانات همین پولیم که میدیم واقعا زیادیه..ماهایی ک ورودی 95 ایم همینجوریم خیلی بیشتر از ورودیای قبل پول میدیم دیگه زیاد کردنش واقعا کل این سیستمو زیر سوال میبره اگه قراره تغییر فاحشی اتفاق بیفته باید از ورودیای جدید شروع بشه که از اول برنامه ریزی برای پولشون بکنن درحالی ک واقعا پولی که تا الان میدادیم در مقایسه با امکانات واقعا زیادیه

avatar
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۰۲:۴۷

#نه_به_افزایش_شهریه_دانشگاه_آزاد سلام ببخشید میخواستم حتی شده ازین راه صدای مارو بشنوین من دانشجوی علوم پزشکی دانشگاه ازاد مشهدم...میخواستم فقط به گوش مسئولین برسونین ک بفهمن کسی ک وارد جایی میشه واسه پولی که قراره بده برنامه ریزی کرده شاید واقعا بیشتر از اون در توانش نباشه من و تقریبا همه بچه های پیرا پزشکی و حتی پزشکی کسایی بودن ک میتونستن توی شهر دیگه دولتی بیارن و صددرصد خودگردان میاوردن حالا به هر دلیلی نرفتن ولی توان دادن این پول هارو هم ندارن خیلی از بچهوهای دانشگاه ما تقریبا بیشتر از نصف اگه شهریه اضافه بشه مجبور به انصرافن اونا دارن بچه هایی که قراره اینده بهداشتی این کشورو میسازن و نابود میکنن دانشجو ها له میشن ولی هیچکس پاسخگو نیست چون فقط خودشونو میبینن اگه دانشکده پزشکی مشهدو ببینین میفهمین از نظر موقعیت و مکان و امکانات همین پولیم که میدیم واقعا زیادیه..ماهایی ک ورودی 95 ایم همینجوریم خیلی بیشتر از ورودیای قبل پول میدیم دیگه زیاد کردنش واقعا کل این سیستمو زیر سوال میبره اگه قراره تغییر فاحشی اتفاق بیفته باید از ورودیای جدید شروع بشه که از اول برنامه ریزی برای پولشون بکنن درحالی ک واقعا پولی که تا الان میدادیم در مقایسه با امکانات واقعا زیادیه

avatar
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۰۲:۵۲

سلام درامد دانشگاه ازاد خيلي بيشتر از هزينه اي هست كه ميكنه و اين بالا بردن هزينه عادلانه نيست مگر درامد خانوار ها در سال چقدر بالا ميره كه دانشگاه ازاد اينقدر شهريه ثابت و متغييرش رو هر سال ميبره بالا ظلم هست در حق دانشجو ها

avatar
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۰۳:۲۷

براشون متاسفم با این کار فقط بچه پولدارا دیگه میرن این رشته ها.مگه به پدر و مادر من چه قد حقوق میدین که ای مقدار شهریه میگیرین؟؟!! ❌ نه به افزایش شهریه❌

avatar
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۰۷:۰۹

نه_به_افزايش_شهريه_ورودى_هاى_قديم_دانشجويان_علوم_پزشكى_آزاد

avatar
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۰۹:۵۶

نه به افزایش نجومی شهریه ... اصلا عادلانه نیست و هیچ کمکی هم به افزایش کیفیت نمیکنه

avatar
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۰۹:۵۹

اکثر بچه های پزشکی دندان و داروی آزاد همین رشته هارو پردیس خودگردان شهر خودشون هم قبول شدند ولی با وجود اینکه مدرک دولتی به اونها داده میشده با توجه به هزینه های بالا توان رفتن به این دانشگاه ها رو نداشتند...دانشگاه آزاد زمان ثبتنام ما وروری های 95 و بقیه ورودی ها طبق اسناد موظف شده هر ساله حداکثر 15درصد افزایش شهریه داشته باشه...این کار غیر قانونی،غیر شرعی و غیر عرفی ست که این همه دانشجویی که شب و روز درس خوانده اند و زحمت کشیده اند را با یک بخشنامه غیر قانونی از تحصیل بازدارند...در صورت اجرایی شدن این بخشنامه غیرقانونی و این افزایش پیشبینی نشده من شخصا مجبور به انصراف خواهم بود چون هزینه آن را ندارم.

avatar
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۱۱:۱۶

سلام دانشجوی پرستاری آزاد ورودی ۹۴ هستم.واقعا کمال بی انصافیه.من میتونستم دولتی شهر دورتری برم ولی بخاطر اینکه شهر خودم باشم اومدم دانشگاه آزاد.دانشگاه آزاد هیچ امکاناتی نداره برای چی میخوان این همه افزایش بدن?منی که شهریم نهایتا ۳ملیون میشد حالا باید ۶ میلیون بدم.خانواده من سطح متوسط دارن و پدرم کارگره.واقعا خجالت میکشم بخوام بگم که شهریه تا این حد اضاف شده مگه پدر من رو گنج نشسته?روز اولی که ثبت نام کردم به من گفتن شهریتون تا پایان تحصیل همین قدره ولی یه دفعه میخوان انقدر زیادش کنن.الان من باید انصراف بدم ولی تکلیف این همه هزینه ای که تا الان کردم و عمری ک گذاشتم چی میشه?میخواین افزایش بدین فقط واسه ۹۶ افزایش بدین تا هر کی توانشو داره بیاد.واقعا در حق ما داره ظلم میشه