• پنجشنبه / ۲۷ مهر ۱۳۹۶ / ۱۳:۰۰
  • دسته‌بندی: سیاست داخلی
  • کد خبر: 96072715502
  • منبع : نمایندگی قم

محسن رضایی:

آمریکایی‌ها ازموشک‌های ایران هراس دارند

یادواره شهدای اطلاعات عملیات قرارگاه منطقه ای نیروی زمینی سپاه در قم

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، با بیان این‌که «آمریکایی‌ها به صراحت گفته‌اند ایران در حال نفوذ در منطقه است»، گفت: آنان از موشک‌های ما هراس دارند و این موفقیت‌ها از همان خاکریزهای دفاع مقدس به دست آمده است.

به گزارش ایسنا، محسن رضایی صبح پنج‌شنبه در یادواره شهدای اطلاعات نیروی زمینی سپاه پاسداران با حضور مسئولان لشکری و کشوری و خانواده شهدای استانهای قم، مرکزی، سمنان و مرکزی در مدرسه علمیه امام کاظم(ع)، با اشاره به سخنرانی اخیر رئیس جمهور آمریکا افزود: آمریکایی‌ها امروز به دلیل نفوذ ایران در منطقه عصبانی هستند و می‌گویند که ایران و متحدانش حلقه محاصره عربستان و صهیونیست‌ها را تنگ‌تر کرده‌اند.

وی ادامه داد: از ابتدای حکومت آمریکا تاکنون هیچ رئیس‌جمهور آمریکایی از واژه جعلی خلیج ع. ر.ب.ی استفاده نکرده بود و روی قبر سربازان آمریکایی نیز خلیج فارس نقش بسته است، ولی ترامپ به دلیل اوج یاس خود از این واژه جعلی استفاده کرد.

وی با بیان این‌که «ملت ایران همواره شگفتی‌ساز بوده و امروز نیز دشمن عصبانی است و شرایط برای رشد فراهم است»، ادامه داد: ترامپ می‌گوید اوباما اشتباه کرده و نباید فقط هسته‌ای را می‌دید و حضور ایران در سوریه و لبنان را هم می‌دید و حالا می‌خواهم این مسائل را اصلاح کنم و بعد تحریم‌ها را تشدید و متحدان در منطقه را علیه ایران بسیج کنیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر این‌که «باید تهدیدات را مثل جنگ خنثی و به فرصت مبدل کرد»، تصریح کرد: باید از این فرصت بهره‌برداری کرد و اقتصاد و صنعت و وضعیت معیشت مردم را درست و برادری‌ها و ارزش‌های انقلابی را احیا کرد.

وی با بیان این‌که «امروز فضای جهانی به نفع ماست و با صرف هزینه هنگفتی برای برجام، این هزینه امروز به نفع ما شد»، تأکید کرد: امروز مشخص شد که آمریکایی‌ها اخلالگر هستند که پس از ۱۲ سال مذاکره و رسیدن به توافق آن را نپذیرفتند.

وی گفت: ایران اولین کشور در مقابله با تروریسم است و این شرایط شرایط بسیار خوبی است که باید از آن استفاده کرد و از این فضای بوجود آمده در عرصه ملی و بین المللی استفاده کنیم.

رضایی تصریح کرد: در تمام زمینه‎ها رهبر معظم انقلاب برای این کشور، مسیر انتخاب و سیاستگذاری کردند، ولی باید به این سیاست‌ها به خوبی عمل شود که اگر این سیاست‌ها عملیاتی شود نقشه راه کشور مشخص است و از این تهدیدات نیز عبور خواهیم کرد.

وی با بیان این‌که «خیلی‌ها می‌گفتند اگر با آمریکا ارتباط بگیریم ایران بهشت خواهد شد و اشتباه می‌گفتند»، گفت: حالا دیدیم که این حرف صحت نداشته و رئیس جمهور جدید آمریکا زیر همه چیز زده است.

وی تأکید کرد: ما رهبری داریم که ظرفیت بسیار عظیم در عرصه‌های سیاسی معنوی دارد و بزرگ‌ترین نعمت پس از امام زمان(عج) ایشان هستند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام  تصریح کرد: این سروصدها و جار و جنجال‎ها به خاطر ترساندن و عقب زدن ماست؛ ترامپ غلط کرد که این‌گونه صحبت کرد؛ ملت ما به فضل پروردگار چنان سیلی به آمریکا بزنیم که گذشتگان وی نیز چنین سیلی نخورده باشند.

وی در ادامه سخنان خود با بیان این‌که «جنگ و دفاع مقدس به اندازه یک کشور و دولت بزرگ و انقلاب عظیم جریان داشت»، گفت: تبیین اقدامات شهدای اطلاعات عملیات برای نیروهای مسلح و نسل‌های آینده بسیار مهم است و باید از تجربیات رزمندگانی حاضر بهره‌مند شویم.

وی ادامه داد: اطلاعات نیروی زمینی از بخش‌های مهم جنگ بود که از صفر فعالیت خود را شروع کرد که از نظر خطرپذیری شرایط حساسی داشتند و هر اقدامی می‌خواستیم انجام دهیم اول اطلاعات باید وارد میدان می‌شد.

رضایی با بیان این‌که «هیچ کشوری وجود ندارد که نیروی اطلاعاتی نداشته باشد» خاطرنشان کرد: در حال حاضر همه کشورهای دنیا با استفاده از نیروهای اطلاعاتی، امنیت ملی خود را حفظ می‌کنند درحالی‌ که در دفاع مقدس هیچ زیرساخت و امکانات اطلاعاتی وجود نداشت.

وی با بیان این‌که «بسیاری از امکانات در دفاع مقدس توسط جوانان و نوجوانان کم سن و سال ایجاد شده بود» اظهار کرد: یک‌ سال بعد از انقلاب اسلامی، هسته‌ اطلاعاتی در کشور تشکیل شد و بعد شروع جنگ نیز همان افرادی که هسته اطلاعاتی را تشکیل داده بودند، هسته زمینی را نیز از صفر تشکیل دادند.

وی با اشاره به این‌که «شهدای اطلاعات در جنگ پیشگام هستند» اظهار داشت: جانبازان و شهدای اطلاعات هم پیشگام هستند و هم پیشکسوت؛ چراکه قبل از هر علمیات، نیروهای اطلاعاتی باید وارد عمل می‌شدند و اطلاعات دشمن را به دست‌ می‌آورند. در زمان جنگ خبری از ماهواره های شناسایی نبود و نیروهای اطلاعات با جسارت و شجاعت و هنر خود باید اطلاعات دقیق و جزیی را پیرامون دشمن ارایه می‎کردند؛ حتی تغییر مدیران و فرماندهان جنگی عراق نیز برای ما مهم بود، زیرا با فهم این تغییرات، تغییرات ذهنی فرماندهان اصلی عراق مشخص می‎شد. هنوز قدر و منزلت فداکارانی که در این عرصه فعالیت کردند شناخته شده نیست و امیدواریم که خدمات و رشادت‌ها به جامعه عرضه شود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام  افزود: ما در جنگ کار بزرگ‌تری از آزادسازی خرمشهر انجام دادیم که آثار آن در موشک‌سازی و موفقیت‌های جبهه مقاومت در منطقه و اقتدار امروز ملت می‌بینیم و آن موفقیت دستیابی به اقتدار از دست رفته ۴۰۰ ساله قبل بوده است.

وی در ادامه گفت: علت اینکه در کشور عده‌ای می‌خواهند چهره دفاع مقدس را سیاه نشان دهند به دلیل این است که نمی‌خواهند این بخش دوم پیروزی در جنگ دیده شود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام هم‌چنین در جمع خبرنگاران گفت: سپاه پاسداران هیچ دخالت مستقیمی در رویدادهای منطقه به ویژه در عراق ندارد و به جز مشورت دادن و حمایت‌های معنوی و آموزش دخالت مستقیمی انجام نمی‌دهد.

وی افزود: ما مشاور و حمایت کننده در منطقه هستیم و کمک کردن به مسلمانان را وظیفه خود می‌دانیم.

وی در مورد رویدادهای منطقه نیز خاطرنشان کرد: داعش نتوانست در منطقه موفقیتی بدست بیاورد، از طرفی حرکت بارزانی در شمال عراق به شکست منتهی شد از این رو امروز حرکت اسرائیل دنباله همان اقداماتی است که دستگاه دیپلماسی و نظامیان آمریکا به نتیجه رسیدند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: ما مطمئن هستیم این بار نیز آمریکا و اسرائیل شکست سنگینی خواهند خورد و موفقیتی به دست نمی‌آورند.

وی درباره گزافه‌گوئی‌های ترامپ تصریح کرد: اولین بار است ریاست جمهوری آمریکا به جای خلیج فارس واژه خلیج ع. ر.ب.ی را بکار می‌برد و این بدان معناست که دولت آمریکا از ملت و رهبرمعظم انقلاب ایران مایوس شده‌اند و اگر کاملا در جبهه عربستان قرار بگیرند می‌توانند سدی را در مقابل جمهوری اسلامی ایران بوجود بیاورند.

وی با اشاره به این گزافه‌گوئی‌ها علیه ملت ایران و سپاه پاسداران بیان کرد: با اقداماتی که آمریکا انجام داده تمام ایرانی‌ها را متحد کرده است حتی مخالفین نظام نیز در بیرون از کشور از بکار بردن خلیج ع.ر.ب.ی عصبانی شدند. این‌ها نشان می‌دهد همه متوجه شده‌اند که چراغ سبزی که آمریکا نشان می‌دهد جز فریبکاری بیش نیست و ماهیت آمریکا همین است، ترامپ و دولت آمریکا نه تنها از جمهوری اسلامی بلکه از ایرانی ها نیز نا امید شده است.

رضایی در باره برجام نیز عنوان کرد: ما بر سر برجام به هیچ وجه مذاکره‌ای نخواهیم داشت در رابطه با فعالیت‌های هسته‌ای نیز حتی اگر برجام پاره شود و ما نیز آن را کنار بگذاریم و فعالیت‌های هسته ای را آغاز کنیم در صورتی که اروپایی‌ها بخواهند مذاکره کنند انجام می‌دهیم اما آمریکائی‌ها را در مذاکرات راه نمی‌دهیم.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
avatar
۱۳۹۶-۰۷-۲۷ ۱۵:۲۸

چرا شما لباس نظامی پوشیدید شما که از مناصب نظامی استعفا داده بودید این لباس مخصوص سربازاست اونهایی که شغل فعلیشان سربازیست و دوست دارند سرباز باشن برای پز دادن ویا خود نمایی کردن ویه چیزی رو ثابت کردن نیست.