• یکشنبه / ۳۰ مهر ۱۳۹۶ / ۱۵:۳۱
  • دسته‌بندی: کهگیلویه و بویراحمد
  • کد خبر: 96073017275
  • منبع : نمایندگی کهگیلویه و بویراحمد

گلایه شدید استاندار کهگیلویه و بویراحمد از مدیران دستگاه های اجرایی استان

استاندار کهگیلویه و بویراحمد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: آنچه که در بازدید از شهر دهدشت، لنده، چرام و سوق از محرومیت دیده‌ام شایسته مردم استان کهگیلویه و بویراحمد نیست.

به گزارش ایسنا، علی محمد احمدی یکشنبه، 30 مهر در ششمین نشست شورای فنی استان با بیان اینکه عامل جواب ندادن نامه‌های مردم کجاست؟ افزود: از مدیران دستگاههای اجرایی استان کار عملیاتی و میدانی می‌خواهم و مدیران باید در جلسات، گزارش دقیق از پروژه ها و دستگاه خود ارائه دهند.

وی بیان کرد: اینجا شورای فنی استان است بنابراین باید گزارش دقیق داده شود همین طور بود که هم اکنون پل سوم بشار به معضلی تبدیل شده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: مشکلات پروژه های عمرانی بررسی و گزارش آنها به شورای فنی ارائه شود و مدیران وقت خود را روی مسایلی که منجر به حل مساله می شود، بگذارند.

احمدی تصریح کرد: اینکه عکسی از برخی پروژه ها گرفته شود و در شورای فنی نشان دهیم و در عین حال عده ای از مدیران خواب باشند و عده ای هم با موبایل خود کار کنند و بعد بگوییم مصوبات را دیدیم و جلسه را تمام کنیم، مشکلی حل نمی‌شود بلکه باید در یک بازه زمانی مشخص، مشکلات پروژه ها بررسی شوند. به من گزارش رسیده که از دیروز تاکنون 10نفر در تصادفات جاده ای استان جان خود را از دست دادند که می طلبد براساس اولویت بندی برای پروژه ها وقت بگذاریم و مشکلات آنها را بررسی کنیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اهمیت شورای فنی استان عنوان کرد: به دلیل مشکلات ساختاری که استان دارد شورای فنی یکی از مهمترین شورای استان است که باید دقت کنیم این شورا به مفهوم واقعی یک شورای فنی باشد. مگر اینکه در استان حضور نداشته باشم در غیر این صورت بنده برنامه ریزی دارم که در جلسات مهم استان در حد امکان شخصا حضور یابم.

وی با اشاره وظایف شورای فنی استان بیان کرد: نظارت بر پیمان سپاری‌ها، شیوه واگذاری طرح ها و پروژه ها به پیمانکاران دارای صلاحیت و تقویت توان فنی و مهندسی از وظایف شورای فنی است. شورای فنی باید شناخت کافی از پروژه ها داشته باشد و براساس اولویت پیگیر مشکلات آنها باشد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: یکی از مشکلات و دلایل تاخیر در اتمام و تکمیل پروژه های عمرانی استان اینست که کارهای بزرگ را به پیمانکاران کوچک و کارهای کوچک را به پیمانکاران دارای ظرفیت بزرگ واگذار می‌کنیم. مدیر باید از نظر فنی و دانش مهندسی حرف اول را بزند و اگر نمی توانند باید خود را تقویت کنند. دوست ندارم مدیران دستگاه‌های ما اظهار نظری کند که اگر به گوش کارشناسی در بیرون برسد با تعجب به آن نگاه کند.

وی بیان کرد: استفاده حداکثری از ظرفیت فنی استان در حوزه اجرای پیمانها و مشاوره ای لازم است. البته بیشتر بازدیدهایی که از پروژه ها داشتم توسط پیمانکاران بومی در حال انجام هستند و از نظر پیمانکاری وضعیت استان بد نیست اما در زمینه مشاوره نیاز به تقویت دارد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اهمیت استاندارد سازی، مقاومت و کیفیت مصالح ساختمانی و نظارت بر پروژه های استان خاطرنشان کرد: در بازدیدی که از بیمارستان 140 تختخوابی گچساران داشته ام توجه به رعایت استاندارد ها و مصالح با کیفیت نشده است، بیمارستانی که در مواقع حوادث و بحرانها برای نجات جان حادثه دیدگان ساخته می شود، باید محکم باشد. مسئولان باید دقت و توجه لازم را داشته باشند که در سازه چنین پروژه هایی بجای سیمان و بتن از گچ و آهک استفاده نشود.

احمدی تصریح کرد: چرا مشاوران پروژه ها در هنگام شروع جلوی این تخلفات را نگیرد؟ نباید بگذاریم پروژه تمام شود بعدا بگوییم علت پایین بودن کیفیتش دعوا بین پیمانکار و مشاور پروژه بود. اگر قرار باشد در تمام پروژه های استان دعوا باشد باید فاتحه میلیاردها تومان اعتبار که از بیت المال و جیب مردم گرفتار این استان هزینه شده را با این روند کار بخوانیم. همچنین باید دقت لازم در استقرار نظام مدیریت و "اچ اس ای" پروژه ها شود و ایمنی در پروژه ها جدی گرفته شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: شناسایی پروژه های اولویت دار استان که زحمتی ندارد اما واقعا یا مدیران تخصصی ما روی پروژه ها نمی روند و از نزدیک در جریان کار نیستند و یا اگر می روند درست اقدام نمی کنند. در جلسه آینده با کار کارشناسی، 20 پروژه اولویت دار استان که با مشکل معارض، تعامل دستگاهها و فنی مواجهند را شناسایی و به مشکلات آنها پرداخته شود تا راه حلی برای رفع مشکل آنها پیدا کنیم. باید مدیران با برنامه در جلسات حاضر شوند و طوری عمل کنند که وقت دوساعتی جلسه موثر برای رفع مشکلات استان باشد.

وی با اشاره به ساز و کار مدیریت استان در شورای فنی استان تصریح کرد: یا نمی خواهیم ادامه کار دهیم و یا اگر می خواهیم ادامه کار دهیم رویکرد ما متفاوت است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به حضور مدیران در جلسات با آمادگی و تسلط گفت: به هیچ وجه حضور نیافتن مدیران در جلساتی که با حضور استاندار است و یا آمدن نماینده آنان در جلسه پذیرفته نیست. اینکه مدیر با همکاران و کارشناسان دستگاه در جلسات حضور یابد ایرادی ندارد اما در موارد خاص که مدیران با هماهنگی از قبل، به وزارتخانه خواسته شدند، یکی از معاونان با هماهنگی می تواند در جلسه حضور یابد.

احمدی افزود: مدیران باید یا به جلسات نیایند یا با تسلط کامل بیایند و موقعی که مساله ای از مدیران سوال می شود، معاونان و همراهان مدیر به او تقلب نرسانند و یا به جای آنها صحبت نکنند بلکه باید خود مدیرکل که باید مشکلات مردم را حل کند و مسئولیت دارد، پاسخگو باشد. مدیران با اطلاعات کامل و آمادگی در جلسات حضور یابند نه اینکه به معاونان و یا کارشناسان خود تماس بگیرد که جریان چیست.

وی تصریح کرد: این شیوه مدیریت جدید استان و بنده است، مسایل مختلف استان را به دقت رصد می کنم، همه ما مدیران باید رضایت خداوند را در نظر بگیریم و این شیوه کار من مورد استقبال مردم است. این موضوع دو حالت دارد یا مدیران با مردم هستند و دلشان برای خدمت به مردم می تپد که باید مدیران خودشان را با این روش سازگار کنند یا اینکه عادت به رفاه طلبی کرده‌اند. مدیران باید خودشان انتخاب کنند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: بسیاری از مشکلات استان کهگیلویه و بویراحمد بعلت مشکلات پولی نیست بلکه مدیریتی است که در همین جلسات به وضوح مسیر بی دقتی، بی توجهی، بی برنامگی و مسایلی از این قبیل را مشاهده کرده ام.

احمدی بیان کرد: باید کار کنیم و شیوه ما اینست و هر مدیری در هنگام جلسات آمادگی، اطلاعات و تسلط ندارد شرکت نکند، هیچ مانعی هم ندارد اما ساختار خودمان را داریم و با وزرا ارتباط داریم، دستگاه را می شناسیم و هر 6 ماه یکبار گزارش عملکرد مدیران دستگاه های اجرایی استان را به وزرا ابلاغ می‌کنم و دولت مقرر کرده که مسیر ارزیابی از مدیران را داشته باشیم.

وی ادامه داد: با  هیچ کسی تعارف ندارم و در کار جدی هستم و آن چیزی که تاکنون از من دیده اید 10 تا 15 درصد از مسیر و شیوه ام است. شاید برخی ها بگویند در استان کهگیلویه و بویراحمد این حرفا جواب نمی دهد اما نه اتفاقا همین استان بعنوان پایلوت کوچکی است که اگر بتوانیم نظام مند عمل کنیم به الگویی برای جاهای دیگر کشور تبدیل می شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه این مسیر و شیوه به مفهوم نفی تلاشهای مدیران نیست، تصریح کرد: همه ما یک تیم هستیم اما رویکرد ما متفاوت است و نگاهمان اینست که باید پای کار باشیم، منظم در اداره حضور داشته باشیم و مدیران باید به اجزای دستگاه و کارخودشان مجهز باشند. با این نگاه به جایگاه بالا می رسیم.

وی بیان کرد: در بازدید از شهر دهدشت، لنده، چرام و سوق آنچه که از محرومیت دیده ام شایسته مردم استان کهگیلویه و بویراحمد نیست. اگر برنامه ریزی و دقت داشته باشیم کار ساخت ایستگاه پمپاژ آب کشاورزی 5 یا 6 سال به طول نمی انجامد.

احمدی اضافه کرد: مدیران باید در بین مردم حضور یابند و مشکلات مردم را از نزدیک ببیند تا بدانند مردم چه می کشند. به عنوان مثال رئیس دانشگاه علوم پزشکی در کلینیک شهید مفتح یاسوج حضور یابد تا ببیند که مردم برای نوبت دهی چه می کشند و برای رفع آنها چاره اندیشی کنند.
انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.