• سه‌شنبه / ۱۴ آذر ۱۳۹۶ / ۱۷:۱۴
  • دسته‌بندی: صنفی، فرهنگی
  • کد خبر: 96091407933
  • منبع : وزارت بهداشت و درمان

دانشگاه علوم پزشکی تهران میزبان چهارمین جشنواره دانشجویی ابن‌سینا

دانشگاه علوم پزشکی تهران

مدیرفرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران از برگزاری چهارمین جشنواره دانشجویی ابن سینا در آستانه روز دانشجو در این دانشگاه خبر داد و گفت: این جشنواره امروز سه‌شنبه ۱۴ آذرماه با حضور مسئولان این دانشگاه و شماری از نمایندگان مجلس با هدف تقدیر از دانشجویان برگزیده این جشنواره و همچنین تجلیل از دانشجویان نمونه کشوری برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا، مهدی نوروزی ضمن بیان این مطلب با اشاره به درپیش بودن ۱۶ آذر روز دانشجو گفت: در چهارمین جشنواره دانشجویی ابن سینا از ۴۸ دانشجوی برگزیده این جشنواره و همچنین ۱۳ دانشجوی برگزیده معرفی شده به جشنواره دانشجوی نمونه کشوری در سالهای ۹۵ و ۹۶ تقدیر خواهد شد.

وی با بیان اینکه امسال طبق تقویم بزرگداشت روز دانشجو، مصادف با پنجشنبه است، خاطرنشان کرد: به دلیل تعطیلی دانشگاه و اینکه دانشجویان روز پنجشنبه در دانشگاه حضور ندارند، از این رو تصمیم گرفتیم بزرگداشت روز دانشجو را سه‌شنبه ۱۴ آذر ماه در دانشگاه برگزار کنیم تا شاهد حضور پرشور دانشجویان و اساتید در این مراسم باشیم.

نوروزی خاطرنشان کرد: جشنواره دانشجویی ابن سینا که امسال چهارمین دوره خود راتجربه می‌کند به ابتکار دانشگاه علوم پزشکی تهران و صرفا برای دانشجویان ایرانی و بین المللی دانشگاه برگزار و دانشجویان تمامی مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری عمومی، دکتری تخصصی، دستیاری و فلوشیپ در سایت جشنواره ثبت نام و پس از داوری در کمیته های مختلف از بین تمامی شرکت کنندگان، ۴۸ دانشجو به عنوان برگزیده در بخش های آموزشی، پژوهشی، کیفیت خدمات سلامت و تعهد حرفه ای، قرآن و عترت، هنری ادبی، اجتماعی، ورزشی و دانشجوی نمونه و جامع  با حضور رئیس و اعضای هیأت رئیسه دانشگاه معرفی خواهند شد.

وی یکی از اهداف برگزاری جشنواره دانشجویی ابن سینا را شناسایی و معرفی فعالیت های برتر دانشجویی در حیطه های مختلف عنوان کرد و گفت:  در این جشنواره دانشجویان ارائه دهنده خدمات سلامت با کیفیت مطلوب و دانشجویان حائز رتبه در مسابقات و جشنواره های معتبر شناسایی و از آنها قدردانی می شود که در سه سال گذشته به نحو شایسته ای این جشنواره برگزار و از دانشجویان تجلیل شده است.

نوروزی با تاکید بر اینکه دانشگاه علوم پزشکی تهران یکی از دانشگاه‌های مادر کشور است که همه ساله دانشجویانی با رتبه‌های زیر صد وارد این دانشگاه می‌شوند، خاطرنشان کرد: تلاش داریم در این جشنواره که رویکردش دانشجو محوری است از دانشجویانی که در زمینه‌های مختلف موفقیت‌هایی داشته وحائز رتبه شده‌اند، تقدیر کنیم.

وی تصریح کرد: قطعا برگزاری این گونه جشنواره‌ها در آستانه بزرگداشت ۱۶ آذر روز دانشجو تاثیر بسزایی در ایجاد نشاط، شادابی و پویایی دانشجویان دارد و همین که از دانشجویان به واسطه فعالیت‌های مختلف دانشجویی تقدیر می‌شود، باعث افزایش انگیزه دانشجویان در فعالیت‌های مختلف شده و ما می‌توانیم شاهد تربیت دانشجویان چند بعدی باشیم.

مدیرفرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران یادآور شد: چهارمین جشنواره دانشجویی ابن سینا از ساعت ۱۴ تا ۱۷ در تالار ابن سینای دانشکده پزشکی این دانشگاه برگزار می‌شود و دانشجویان، اساتید واعضای هیات علمی می‌توانند در این مراسم باشکوه شرکت کنند.

نوروزی همچنین از برگزاری نمایشگاه دستاوردهای دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تهران به مناسبت روز دانشجو در سالن شهدای دانشکده پزشکی خبر داد و گفت: دستاوردهای دانشجویان این دانشگاه در عرصه‌های مختلف علمی، فرهنگی، هنری، اجتماعی، سیاسی و نصفی صبح روز سه‌شنبه ۱۴ آذر ماه برای بازدید از مخاطبان دایر خواهد بود.

وی گفت: ما در این نمایشگاه غرفه‌هایی ایجاد کردیم که هر یک از کانون‌های مختلف دانشجویی، تشکل‌ها، نشریات دانشجویی و انجمن‌های علمی دستاوردهای علمی و فرهنگی خود را در معرض نمایش قرار می‌دهند.

نوروزی گفت: دانشجویان در طول سال دستاوردهای مختلف علمی، فرهنگی، هنری و... داشتند از جمله کانون قرآن و عترت دانشگاه که  به بررسی معجزات علمی قرآن پرداخته و در قالب این تحقیقات، کتاب‌ها،مقالات و پایان‌نامه‌هایی تهیه کرده که این آثار تحقیقاتی در این نمایشگاه در معرض بازدید قرار می‌گیرد.

برگزاری نمایشگاه کانون‌های قرآن دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران

مدیرفرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران همچنین به برگزاری نمایشگاهی از دستاوردهای کانون قرآن دانشجویی این دانشگاه اشاره کرد وگفت: در قالب این نمایشگاه دستاوردهای علمی و تحقیقاتی دانشجویان در حیاط دانشگاه علوم پزشکی تهران جنب دانشکده دندانپزشکی به نمایش در می‌آید. برخی از دانشجویان با ذکاوت و ابتکار خود توانسته‌اند در راستای فعالیت‌های قرآنی، تحقیقات خوبی در خصوص تطبیق میان آیات قرآنی و پژوهش‌های اخیر دانشمندان در این موضوع انجام دهند.

نوروزی گفت: در قالب این نمایشگاه فعالیت‌های انجمن‌های علمی دانشگاه درمعرض دید مخاطبان قرار می‌گیرد. خوشبختانه انجمن‌های علمی دانشگاه از جمله انجمن طب سنتی که یکی از جدیدترین انجمن‌های دانشگاه است اقدامات خوبی در حوزه تحقیقاتی انجام داده است. این انجمن علمی دانشجویی، در حوزه جمع آوری آخرین اطلاعات و دستاوردهای علمی و پژوهشی، مجموعه اقداماتی کرده است که در قالب این نمایشگاه، این فعالیت‌ها در معرض دید بازدیدکنندگان قرار می‌گیرد.

وی گفت: ما در راستای برگزاری جشنواره و همچنین نمایشگاه دستاوردهای دانشجویی سعی کرده‌ایم فعالیت هیچ دانشجویی از قلم نیفتند و به واسطه فعالیت دانشجویان در زمینه‌های مختلف تلاش داریم به مناسبت‌های مختلف از دانشجویان فعال، تقدیر کنیم.

مدیرفرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران همچنین به برگزاری مناظرات دانشجویی و تریبون‌های آزاد در این دانشگاه به مناسبت بزرگداشت روز ۱۶ آذر اشاره کرد و گفت: از سخنرانان مختلف حوزه‌های سیاسی، اجتماعی، علمی واقتصادی به منظور برگزاری تریبون‌های آزاد و مناظرات دعوت به عمل آمده است که قطعا برگزاری این مراسم می‌تواند به رشد بلوغ فکری و سیاسی دانشجویان کمک کند و قطعا برگزاری این مراسم‌ها باعث می‌شود روحیه و حس سیاسی دانشجویان تقویت شود.

تقدیر از دانشجویان نمونه دانشگاه علوم پزشکی تهران

وی همچنین از تقدیر از دانشجویان نمونه دانشگاه علوم پزشکی تهران خبر داد و گفت: ما همه ساله تلاش داریم از دانشجویان نمونه که هر سال برای جشنواره نمونه کشوری معرفی می‌شوند، تقدیر کنیم تا این تشویق‌ها باعث شود به سمت ارتقا و تربیت دانشجویان چندبعدی برویم. البته این تقدیر قرار است در پایان برنامه جشنواره ابن سینا انجام گیرد و امسال در قالب این برنامه قرار است از حدود ۱۰ یا ۱۳ تن از دانشجویان تقدیر کنیم.

مدیرفرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران به فعالیت ۳۴ کانون دانشجویی در این دانشگاه اشاره کرد وگفت: ما طی سالهای گذشته با قوت هر چه بیشتر به سمت توسعه فعالیت‌های دانشجویان و رشد کانون‌های دانشجویی رفته‌ایم به طوری که شمار کانون‌های دانشجویی ما از ۸ کانون هم اکنون به ۳۴ کانون رسیده است.ضمن اینکه در ۹ دانشکده این دانشگاه تشکل‌های بسیج دانشجویی وانجمن اسلامی به صورت مجزا در راستای فعالیت‌های خود گام برمی‌دارند.

نوروزی به اهمیت برگزاری بزرگداشت روز دانشجو اشاره کرد و گفت: فکر می‌کنم مهم‌ترین نیازهای دانشجویان حمایت است. قطعا دانشجویان بخصوص دانشجویان فعال در کانون‌ها و تشکل‌ها از مسئولان انتظار دارند، حمایت‌های لازم برای تقویت تشکل‌های آنها انجام گیرد وما در این راستا و تا حدی که در توانمان هست به لحاظ حمایت‌های معنوی و مادی، از آنها حمایت خواهیم کرد. هرچند کمبودهایی در بحث مالی وجود دارد که در این راستا باید مسئولان تصمیمات منطقی بگیرند که یکی از این تصمیمات جدا کردن بودجه فرهنگی از دیگر بخش‌های فعالیت‌های دانشگاهی است.

برگزاری تریبون آزاد دانشجویی با همت بسیج دانشجویی

همچنین دکتر فرزین حلب ‌ی معاون دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران به بیان برخی از برنامه‌های تشکل‌های دانشجویی این دانشگاه به مناسبت روز دانشجو اشاره کرد وگفت: تریبون آزاد دانشجویی با مشارکت تشکل بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران امروز در این دانشگاه در حال برگزاری است.

وی خاطرنشان کرد: در این تریبون آزاد با موضوع - دانشجویانی که باید می‌شدیم-، دانشجویان و نمایندگان تشکل بسیج دانشجویی در خصوص اهمیت روز دانشجو و همچنین مطالبات و نیازهای خود در زمینه تشکل بسیج و همچنین مطالبات سیاسی خود به ارایه سخن می‌پردازند.

برگزاری میزگرد با حضور دکتر محمدرضا خاتمی و مسعود پزشکیان

حلب چی همچنین به برگزاری میزگرد و سخنرانی به مناسبت روز دانشجو تحت عنوان " صدبار شکسته‌ایم و پابرجاییم" در  تالار فردوسی دانشگاه تهران به همت انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تهران و دانشگاه تهران خبر داد و گفت: در این برنامه سخنرانی، دکتر مسعود پزشکیان و دکتر محمد رضا خاتمی در سالن فردوسی دانشگاه تهران به ارایه سخنرانی می‌پردازند.

معاون دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران یادآور شد:این برنامه ساعت ۱۴ روز سه‌شنبه ۱۴ آذر ماه با مشارکت  انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار  می‌شود و دانشجویان زیادی در این برنامه حضور خواهند داشت.

برگزاری مناظره سیاسی به مناسبت روز دانشجو

حلبچی همچنین از برگزاری مناظره سیاسی تحت عنوان- سازش یا چالش؟ مساله این است- به مناسبت بزرگداشت روز ۱۶ آذر خبر داد و گفت: در این مناظره سیاسی دکتر مهدی مطهرنیا و امیرحسین ثابتی دو تن از فعالان سیاسی به سخنرانی و اجرای مناظره در حضور دانشجویان خواهند پرداخت.

به گزارش مفدا، معاون دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: این مناظره سیاسی به همت تشکل بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران  روز شنبه ۱۸ آذر ماه ساعت ۱۵ در دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می‌شود.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.