• جمعه / ۱۷ آذر ۱۳۹۶ / ۱۵:۳۱
  • دسته‌بندی: قزوین
  • کد خبر: 96091708968
  • منبع : نمایندگی قزوین

امام‌جمعه قزوین:

زمینه نابودی سریع‌تر اسرائیل فراهم‌شده است

امام جمعه قزوین

امام‌جمعه قزوین در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قزوین با بیان اینکه با اعلام پایتختی بیت‌المقدس به‌عنوان پایتخت صهیونیست‌ها وحدت مسلمانان بیشتر شد، افزود: با این اقدام زمینه نابودی سریع‌تر اسرائیل فراهم‌شده است.

به گزارش ایسنا ، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قزوین که در مسجدالنبی (ص) برگزار شد، با اشاره به پیروزی‌های جدید جبهه مقاومت و کشته شدن «علی عبدالله صالح»، اظهار کرد: «علی عبدالله صالح» منافق و فتنه‌گری خطرناک بود که لباس خودی پوشیده بود و همان‌طور که در این اتفاق خودش راهی جهنم شد، مهره‌های اصلی او نیز راهی جهنم شدند.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین بابیان اینکه چندمین بار است که سَرِ سعودی‌ها همراه آمریکایی‌ها به سنگ می‌خورد و توطئه آن‌ها خنثی می‌شود، تصریح کرد: «علی عبدالله صالح» توطئه مشترک آمریکایی، یهودی و سعودی بود که بحمدالله خنثی شد و شرِّ او از سر مردم مظلوم یمن کنده شد.

امام‌جمعه قزوین با اشاره به توطئه آمریکایی‌ها، یهودی‌ها و سعودی‌ها در ماجرای «سعد حریری»، بیان کرد: توطئه‌ای که آن‌ها برای لبنان داشتند به رهبری سید حسن نصرالله و تدبیر ایشان که امروز رهبر همه گروه‌های مذهبی در لبنان محسوب می‌شود، خنثی شد و «سعد حریری» با پای خود به لبنان بازگشت و آرامش در این کشور باقی ماند.

وی عنوان کرد: آمریکایی‌ها، صهیونیست‌ها و سعودی‌ها فتنه دیگری را برای عراق در نظر داشتند که به خاطر اتحاد، همدلی، هدایت‌های رهبری و تدبیر مسئولان متدین عراق، خنثی شد و این پیشرفت‌ها در شناسایی و خنثی‌سازی توطئه‌ها در جامعه اسلامی نشان می‌دهد که مسلمان‌ها از حالت تدافعی خارج‌شده‌اند و پیش از آنکه آن‌ها بخواهند توطئه جدیدی را طراحی کنند، آن را خنثی می‌کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین با اشاره به اعلام پایتختی قدس شریف برای فلسطین اشغالی از سوی آمریکایی‌ها، اظهار کرد: رئیس‌جمهور ناپخته، عجول و نادان آمریکا با این کار، حتی در بین حامیان خود تنها مانده است و با این اقدام عجولانه نابودی رژیم جعلی صهیونیستی چندین سال جلو افتاد.

امام‌جمعه قزوین افزود: وحدت و انسجام بین مسلمانان با اعلام پایتختی بیت‌المقدس برای رژیم صهیونیستی افزایش یافت؛ زمانی که این همدلی بین مسلمانان گسترش می‌یابد سران خائن سعودی عربستان و دیگر کشورهای سرسپرده از مردم جداشده و مسلمانان متحدتر از همیشه از مقاومت اسلامی حمایت می‌کنند.

وی تأکید کرد: ما به رییس‌جمهور آمریکا توصیه می‌کنیم کمی تاریخ و جغرافیای گذشته کشور خود را مطالعه کند که در سوریه، عراق، یمن و بحرین چه اقداماتی را شروع کردند و امروز چه شرایطی دارند؛ آیا به نتیجه دلخواه خود رسیدید یا هنوز در چاهی که برای دیگران حفر کرده بودید گرفتارشده‌اید؟

این خطیب نماز جمعه عنوان کرد: آیا آمریکا در عراق با شروع جنگ و فتنه به نتیجه دلخواهش رسید؟ امروز آمریکا با حمایت از اسراییل زمینه نابودی سریع‌تر این رژیم جعلی را فراهم می‌کند و در این آتش به پا شده خودش نیز گرفتار خواهد شد.

آیت‌الله عابدینی عنوان کرد: چهارمین نتیجه این است که مردم فلسطین با انگیزه قوی‌تر به میدان آمده‌اند و تصمیم گرفته‌اند انتفاضه بعدی را شروع کنند و نکته پنجم این موضوع توجه به سخنان رهبری است که فرمودند کرانه باختری باید مسلح شود و این موضوع باید با جدیت بیشتری انجام شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین اذعان کرد: طی سالیان گذشته با عملکرد جنایتکارانه آمریکا در یمن، عراق و سوریه و دیگر کشورهای جهان آبرویی برای سران این کشور باقی نمانده بود و در همین راستا برای پنهان کردن شکست‌های خود برنامه جدیدی با عنوان اعلام پایتختی بیت‌المقدس برای اسراییل به راه انداختند.

وی افزود: نتیجه مهم اعلام این پایتختی، افزایش اتحاد بین مسلمانان جهان و برچیده شدن بساط جنگ و ناامنی در منطقه است که به یاری خدای متعال این پیروزی بر ظلم سرعت خواهد گرفت.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین اذعان کرد: قرآن می‌فرماید هرگز کافران آرزوی مرگ نمی‌کنند زیرا به دلیل جنایت‌هایی که داشته‌اند، اعتقادی هم به مرگ و قیامت ندارند.

امام‌جمعه قزوین اظهار کرد: ما با توجه به این آیه قرآن به سران صهیونیستی اعلام می‌کنیم مردم دنیا اجازه ظلم و تجاوز بیشتری را در قدس نخواهند داد و مردم مسلمان و غیرمسلمان در مقابل زیاده‌خواهی و غلط امریکا و اسراییل می‌ایستند.

وی ادامه داد: قرآن می‌فرمایید ای پیامبر به دشمنان خدا بگو که شما دیده‌اید که نفس‌هایتان به شماره افتاده و اضمحلال و نابودی شما نزدیک است، برای همین به ظلم دیگری روی می‌آورید؛ دنیای استکبار برای اینکه مرگ و نابودی خود را به تأخیر بیندازد به این اعلام پایتختی قدس اقدام کرده است.

خطیب جمعه قزوین عنوان کرد: خداوند می‌فرماید دشمنان از مرگ به هر سویی فرار می‌کنند. همین فرار دشمن با برچیده شدن بساط ظلم به اتمام می‌رسد و ماهم به سران امریکا و اسراییل می‌گوییم با اعلام پایتختی قدس زمینه نابودی سریع‌تر خود را فراهم کردید.

آیت‌الله عابدینی خاطرنشان کرد: وظایفی که خدای متعال در خصوص مقابله با ظلم و استکبار جهانی بر عهده ما قرار داده این است که دشمن باید از ما درشتی، خشونت و جدیت ببیند، مثل این جمله رهبری که فرمودند اگر اسراییل غلطی بکند این کشور را با خاک یکسان می‌کنیم.

وی افزود: اگر ما بجای درشتی و اعلام موضع جدی به نرمش و مذاکره روی آوردیم و به حرف خدای متعال توجه و اعتماد نکردیم خداوند از ما حمایتی نخواهد کرد؛ درشتی به دشمن در عصر امروز به معنای ساخت موشک، تهدید دشمن و حضور در مرزهای اسراییل است.

آیت‌الله عابدینی اظهار کرد: صهیونیست‌ها ریشهٔ همه فتنه‌های عالم هستند و هرکجای عالم فتنه‌ای دیده می‌شود، زیر سر آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها است و خدا نیز می‌فرماید این فتنه را باید از ریشه خشکاند و این‌ها را باید بکشید تا فتنه از میان برداشته شود.

خطیب جمعه قزوین تصریح کرد: عده‌ای مسلمان هستند، مسئولیت نیز دارند و باید سخنگوی حقایق قرآنی باشند اما هیچ‌گاه لیاقت این را ندارند که در مقابل صهیونیست‌ها واکنش جدی نشان دهند.

وی بیان کرد: پیروی از امام خمینی (ره) و رهبر فرزانه انقلاب لیاقت می‌خواهد که برخی از آن بی‌بهره‌اند و برخی نه‌تنها حرف جوانمردانه از زبانشان شنیده نمی‌شود، بلکه ناجوانمردانه مانند بنی‌اسرائیل که به حضرت موسی (ع) گفتند تو و پروردگارت بروید و با دشمن بجنگید و اگر بعد از جنگ غنائم نصیبتان شد، ما نیز هستیم، رفتار می‌کنند.

امام‌جمعه قزوین افزود: برخی بنی اسرائیلی زندگی می‌کنند اما مؤمنان، نیروهای نظامی و همه ملت بسیجی ما خودشان را آماده کرده‌اند تا همواره در مقابل صهیونیست‌ها با جدیت ایستادگی کنند و آنجا که لازم است سخن محکم و جدی مطرح کنند، مطرح می‌کنند و آنجا که لازم است عمل کنند، موشک‌هایشان را علیه صهیونیست‌ها به کار می‌گیرند.

خطیب نماز جمعه قزوین با اشاره به ایام شهادت آیت‌الله دستغیب بیان کرد: بدن مطهر این شهید بزرگوار در محراب توسط منافقین قطعه‌قطعه شد و امیدوارم نام و یاد شهدای بزرگوار را فراموش نکنیم و خداوند متعال لیاقت ادامه راه شهیدان که راه اتحاد و مهربانی و همکاری است به همه ما عنایت کند.

به گزارش ایسنا، بعد از اقامه نماز جمعه آیت‌الله عابدینی و زاهدی استاندار قزوین، در راهپیمایی مردم استان قزوین در اعتراض به انتقال پایتخت فلسطین اشغالی به بیت‌المقدس توسط آمریکا شرکت کردند.


انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.